IŠČEM specifičen del...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

tornado napisal/-a:
Kralj Luka napisal/-a:Ricinusovo olje dobiš v vsaki lekarni pa drugače ga lahko tud spiješ kako žličko je dobro za prebavo :D o
Lekarniški in tehnični (modelarski) ricinus nista ista zadeva. Tehnični ricinus ima neka svojstva, ki jih medicinski nima!

Tolk se nisem poglabljal vendar vem da se je včasih ricinus za metanol motorje kupovalo v lekarni in je vse delalo brez problemov kake so pa razlike ti pa ne znam povedat in se mi niti ne sanja po pravici povedano
Lp Luka
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a tintek »

Iščem stikalo ki bi ga priklopil na sprejemnik, ta naj bi bil ob sredinski poziciji izklopljen ob obeh končnih pozicijah pa vklopljen (lahko tudi obratno in se reši z relejem) pozna kdo kaj podobnega?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a:Iščem stikalo ki bi ga priklopil na sprejemnik, ta naj bi bil ob sredinski poziciji izklopljen ob obeh končnih pozicijah pa vklopljen (lahko tudi obratno in se reši z relejem) pozna kdo kaj podobnega?

LP
Mogoče Arduino Nano? Prosto sprogramiraš en izhod glede na stanje vhoda...

original: http://www.smakshop.si/mikrokrmilnik-arduino-nano.html
kopija: http://www.dx.com/p/funduino-nano-3-0-a ... FP-7jSG_To

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 31 Okt 2014, 22:27, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a tornado »

tintek napisal/-a:Iščem stikalo ki bi ga priklopil na sprejemnik, ta naj bi bil ob sredinski poziciji izklopljen ob obeh končnih pozicijah pa vklopljen (lahko tudi obratno in se reši z relejem) pozna kdo kaj podobnega?

LP
kaj takega?
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_ ... klop_vklop
Lp Rado
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

to zgoraj ali pa na ebay 3-position switch...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a tintek »

tornado napisal/-a:
tintek napisal/-a:Iščem stikalo ki bi ga priklopil na sprejemnik, ta naj bi bil ob sredinski poziciji izklopljen ob obeh končnih pozicijah pa vklopljen (lahko tudi obratno in se reši z relejem) pozna kdo kaj podobnega?

LP
kaj takega?
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_ ... klop_vklop
Na to sem sprva pomislil ampak če bi dobil bolj elegantno zadevo v "vezju" bi se odločil za slednjo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a miharix »

tintek napisal/-a:
tornado napisal/-a:
tintek napisal/-a:Iščem stikalo ki bi ga priklopil na sprejemnik, ta naj bi bil ob sredinski poziciji izklopljen ob obeh končnih pozicijah pa vklopljen (lahko tudi obratno in se reši z relejem) pozna kdo kaj podobnega?

LP
kaj takega?
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_ ... klop_vklop
Na to sem sprva pomislil ampak če bi dobil bolj elegantno zadevo v "vezju" bi se odločil za slednjo.

LP
Sprejemnik(v modelu) ali oddajnik(v tvojih rokah)?

Če prekucno stikalo brez bremen vežeš na sprejemnik narediš lep kratek stik. Močno dvomim, da bo sprejemnik to preživel.

rc-ryder ti je dal pot za lastno izdelavo.
Za kupit je npr tole (ok ta je za 7 stanj ne za 3)
S previdnim nastavljanjem bi morebiti tudi lahko uporabil dve 1 kanalni npr: taki.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
krko
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 11 Nov 2012, 16:56

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a krko »

Iščem vijak za na servo motor dolžine vsaj nekje 45 mm, sem najprej mislim da je navoj M3, potem da je M2,5 in na koncu ugotovil, da noben od teh dveh ni pravilen.
Na enem servu sem direktno na original navoj vrezal M3, a ne drži tako kot bi moralo.
Torej, kje bi se dobil tak vijak? Je mogoče standard, da so povsod M2?
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a tornado »

krko napisal/-a:Iščem vijak za na servo motor dolžine vsaj nekje 45 mm, sem najprej mislim da je navoj M3, potem da je M2,5 in na koncu ugotovil, da noben od teh dveh ni pravilen.
Na enem servu sem direktno na original navoj vrezal M3, a ne drži tako kot bi moralo.
Torej, kje bi se dobil tak vijak? Je mogoče standard, da so povsod M2?
Kateri vijak, kateri servo? Daj sliko gor.
Lp Rado
krko
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 11 Nov 2012, 16:56

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a krko »

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 13sec.html tale servo, zanima pa me za tisti vijak, s katerim se pritrdi ročico oziroma vzvod, če se ga dobi daljšega.

Na tem linku, na drugi sliki se ga lepo vidi, nad tistimi štirimi vijaki, kateri so namenjeni pritrditvi samega serva na model.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

krko napisal/-a:http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 13sec.html tale servo, zanima pa me za tisti vijak, s katerim se pritrdi ročico oziroma vzvod, če se ga dobi daljšega.

Na tem linku, na drugi sliki se ga lepo vidi, nad tistimi štirimi vijaki, kateri so namenjeni pritrditvi samega serva na model.
M3 al pa M2.5
Kamm al pa razstavi kak star disk.
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a tornado »

Corona in Hitec servoji imajo navoj M2,5 (preverjeno).
Če greš rezati navoj M3 bo imel pramalo navoja in ga boš že ob najmanjši sili pretegnil, oz,. ne bo držal.
Poišči vijak M2,5x 10-12mm in bo držalo. Ne vem zakaj iščeš dolžino 45mm?
Lp Rado
krko
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 11 Nov 2012, 16:56

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a krko »

Okej, naj povem, da M2,5 ne pride gor, sem poizkusil a ne gre, je prevelik po premeru. Mogoče pa tisto ni bil M2,5, a naj bi bil.
Tako dolg vijak pa rabim za to, ker bom pri enem svojem projektu rabil boben za navijanje vrvi. Ko bo projekt končan, zagotovo poročam tu gor.
Na enemu sem kar direktno vrezal potem noter M3, pa ne drži ravno dobro, a mislim da bo vseeno dober, za naslednja dva servota pa bi rad točen vijak, da bo zagotovo držalo.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Lep pozdrav!
Kje pri nas bi sa dalo dobit zeleni prozorni sprej?Dobi se menda spej za temnenje luči v črni,rdeči ali modri barvi,zelenega pa ne najdem.Vem da so včasih obstajali,ker sem ga nekje kupil za rumeno citabrio,vendar sem ga takrat vsega porabil ker je zelo mala doza :(
Torej,iščem zeleni prozorni sprej-za zatemnitev stekel na modelu.
Hvala !
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Klemen daj poskusi v Lescah pri rampah. Tam je trgovina z barvami pa mislim, da bi ti zamešali sprej v željeni barvi samo malo bo dražji.
Meni je pred časom zamešal barvo v spreju točno takšno kot sem jo hotel imeti.

LP. čujčuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a Offshore »

cujcuj napisal/-a:LP. Klemen daj poskusi v Lescah pri rampah. Tam je trgovina z barvami pa mislim, da bi ti zamešali sprej v željeni barvi samo malo bo dražji.
Meni je pred časom zamešal barvo v spreju točno takšno kot sem jo hotel imeti.

LP. čujčuj
Ja,poznam tisto trgovino,mislim da je Color,samo jaz rabim že narejeno prozorno barvo v spreju,no sicer imam itak namen iti tja da mi nekaj dugega tudi zmešajo,pa bom vprašal če imajo tudi to,hvala :wink:
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni ni ravno specifični del, se pa odločam za nakup naslednje aparature za v modelarsko delavnico.

http://tesi.si/katalog_izdelkov/orodja/ ... x_sf_3100/

Zanima me če kdo pozna zadeva ali se lahko primerja z velikim acetilen/kisk sistemom (ta ima propan butan/kisik), sam imam izkušnje le z velikim acetilen/kisik ampak so flaše prevelike za delavnico.
Rabil bi za kak lot, spajkanje aluminija...
Plame zgleda kar soliden
https://www.youtube.com/watch?v=1XVT0H9_elE

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

tintek napisal/-a:Pozdravljeni ni ravno specifični del, se pa odločam za nakup naslednje aparature za v modelarsko delavnico.

http://tesi.si/katalog_izdelkov/orodja/ ... x_sf_3100/

Zanima me če kdo pozna zadeva ali se lahko primerja z velikim acetilen/kisk sistemom (ta ima propan butan/kisik), sam imam izkušnje le z velikim acetilen/kisik ampak so flaše prevelike za delavnico.
Rabil bi za kak lot, spajkanje aluminija...
Plame zgleda kar soliden
https://www.youtube.com/watch?v=1XVT0H9_elE

LP Tine

Ojla Tine!

Tak mali aparat za varjenje jaz skoraj vsak dan uporabljam v službi. Le da je moj od drugega proizvajalca in se imenuje turbo set.
Uporabljam ga za hardlot in srebrni lot. Aparat je zelo priročen in ker je tudi gorilnik zelo majhen se da marsikaj in marsikje zavariti. Če tudi je videti majhen z njim z lahkoto zavarim (hard lot) bakreno cev premera 28mm. Sedaj se verjetno sprašuješ zakaj z njim varim tako cev. Razlaga je preprosta. Kadar imamo montažo pripeljemo s seboj tavelik aparat ki je na kisik acetilen, za vsakodnevna interventna popravila pa je v skoraj vseh primerih turbo set čito ok.
Če se odločiš za nakup aparata kot je turbo set ali kaj podobnega se pozanimaj tudi koliko te koštajo kartuše. Velikokrat ima en proizvajalec čisto svoj navoj in potem si prisiljen kupovat samo njihove bombice.
Plamen je soliden. Jaz ponavadi na turbosetu nastavim tisti vroči svetli plamen (špica) tako dolg kot je premer cevi ki jo varim.
Če boš lotal aluminij je pa druga zgodba. Jaz sem poizkusil z tistimi čudežnimi paličicami pa mi ni najbolje šlo. Potem sem pa kupil navadne alu palčke mislim da so za TIG varjenje in talilo v obliki praška. Prašek izgleda podobno kot BORAX. Lahko rečem da je to to.
Moraš pa biti izredno pazljiv pri segrevanju aluminija. Zgodilo se mi je že da sem preveč pregrel in mi je varjenenec stalilo.
Za dobro varjenje je potrebno veliko vaje in volje. Ne smeš obupat in učiti se moraš iz napak. Če ti 10x ne rata ti mogoče v 11 poizkusu bo. :D

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Na dispulu se mi je odlomil sprenji plastični del v katerega je vstavljena konjica. Poskusil sem zalepiti z dvokomponentnim lepilom, vendar ne drži.
Iščem neko lepilo, ki plastiko nekako vulkanizira. Po možnosti, če imajo kaj takega v HK.
LP David
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Plastik je toliko vrst,da je težko nekaj točno svetovat.Z tole zadevo sem zalepil vodni rezervar na" bošovem" likalniku pa zaenkrat drži.na njem sicer piše #epoxy#,vendar topi stiropor in smrdi tako kot je včasih smrderl tisti "araldit",ki so ga menda iz ekoloških razlogov ukinili.
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

dkulcar napisal/-a:Na dispulu se mi je odlomil sprenji plastični del v katerega je vstavljena konjica. Poskusil sem zalepiti z dvokomponentnim lepilom, vendar ne drži.
Iščem neko lepilo, ki plastiko nekako vulkanizira. Po možnosti, če imajo kaj takega v HK.
Če boš kje našel malo ketona bo verjetno šlo... Namočiš oba dela in stisneš.
Vse je odvisno od tipa plastike. Lahko se zgodi, da bo končni rezultat mlečne barve...

lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Bom poskusil tale epoxi iz hk.
Je pa težko reči kakšna plastika je ker se ne spoznam.
LP David
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

https://www.youtube.com/watch?v=0LC6Rgh5XLU

rc-ryder napisal/-a: Če boš kje našel malo ketona bo verjetno šlo... Namočiš oba dela in stisneš.


lp
zanimalo me je kaj je to..... :-k
Našel sem le tole...
Najenostavnejši keton je dimetil keton s sistematičnim imenon propanon, v vsakdanjem življenju znan kot aceton.
Slika
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Pozdravljeni!

Kdo ve kje bi dobil aluminijev trihidrat?



lp Simon
www.okarbon.eu
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: IŠČEM specifičen del...

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

AlesZ napisal/-a:Plastik je toliko vrst,da je težko nekaj točno svetovat.Z tole zadevo sem zalepil vodni rezervar na" bošovem" likalniku pa zaenkrat drži.na njem sicer piše #epoxy#,vendar topi stiropor in smrdi tako kot je včasih smrderl tisti "araldit",ki so ga menda iz ekoloških razlogov ukinili.
Lepilo drži, kot pribito!...uhu in podobna lepila se lahko skrijejo in še 10x dražja so. Res, da je s tem kitajskim nekoliko težje delati, ker je precej gumijasto in se vleče, vendar ko se navadiš gre.
LP David
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...