flashing ESC (blheli, simonk)

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Ne vem v katero temo bi napisal pa bom raje dal kar novo.
matram se z flashanjem ESCjev.

na HK blueseries 12A sem dal gor blheli FW. Z flashtoolom je šlo OK brez kakšnih težav.
Sedaj pa poizkušam dati gor novejšo verzijo blheli 12.1 in sicer z Turnigy USBLinker USB ključkom.

NE rata mi naredit povezave. Gonilnik za ključek je nastavljen in viden v controlpanelu pod LPT portom (silicon labs CP210x usb to uart bridge na com3). Hitrost pod nastavitvami je nastavljena na 9600. Menda usb linker dela samo s to hitrostjo.

Ko grem v BlHeliSUite (v12.1.0.1) tam pod ISP izberem stk500v2, nato com3 in še 9600 hitrost.
Ko probam prebrati esc mi javi timeout. Se pravi da ESCja ne vidim.

Našel sem zanimive podatke ki so izključujoči:

- da bi z usblinkerjem lahko upgradal FW bi moral pri začetnem flashanju z flashtoolom še omogočiti bootloader vendar ta bootloader mora biti obvezno simonk (zakaj ne vem).

Note: The BLHeli Bootloader program is required when using the Arduino Nano. If using a Turnigy USB Lnker or similar device, SimonK Bottloader is required. Furthermore, if you have SimonK Bootloader installed, and you want to retain it and continue to use it, you don't need to use the USBASP/TQFP adapter at all. Just go direct through the servo cable in the first instance.
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 95&page=23

-potem pa opozorilo na blHeli strani da pri upgradanju z usblinkerjem ko imamo gor simonk bootloader nimamo dosti prostora za kompelten FW. Verjetno simonk bootloader zasede preveč...

. Several STK500v2 Interfaces like “Afro USB“, “Turnigy USBLinker”, “ArduinoUSBLinker“can be used together with the SimonK Bootloader (has to be flashed with initial ISP flash, or already factory installed). ). Remark: the most MAIN hex of BLheli Atmel Rev.12 for Atemega8 will not fit with SimonK Bootloader into left available space / TAIL and MULTI fit all. So for most MAIN hex the AVRootloader should be chosen.

http://www.helifreak.com/blog.php?b=2162

Je že kdo uspešno flashal preko turnigy USB linkerja blheli FW?
Aja, pa nisem ziher kateri bootolader sem dal gor pri flashanju z flashtoolom...
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a SiByte »

mislim da moraš zgoraj kliknit ATMEL / SILABS ter nato izbrati ATMEL Afro/USBLinker Interface, še pa nisem poskušal saj je moj USB Linker na poti proti Sloveniji :P
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a spikey »

scorpioncek napisal/-a:Ne vem v katero temo bi napisal pa bom raje dal kar novo.
matram se z flashanjem ESCjev.
...
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 95&page=23

-potem pa opozorilo na blHeli strani da pri upgradanju z usblinkerjem ko imamo gor simonk bootloader nimamo dosti prostora za kompelten FW. Verjetno simonk bootloader zasede preveč...

. Several STK500v2 Interfaces like “Afro USB“, “Turnigy USBLinker”, “ArduinoUSBLinker“can be used together with the SimonK Bootloader (has to be flashed with initial ISP flash, or already factory installed). ). Remark: the most MAIN hex of BLheli Atmel Rev.12 for Atemega8 will not fit with SimonK Bootloader into left available space / TAIL and MULTI fit all. So for most MAIN hex the AVRootloader should be chosen.

http://www.helifreak.com/blog.php?b=2162

Je že kdo uspešno flashal preko turnigy USB linkerja blheli FW?
Aja, pa nisem ziher kateri bootolader sem dal gor pri flashanju z flashtoolom...
Bootloader bos potreboval, ker turnigy usblinker ni "taprav" programator.
ti mors s programatorjem nalozit simonk + bootloader. to nardis preko tistih 6 pinou, miso, mosi, sck, reset...
potem pa vtaknes servo kabl od motorja na UsbLinker, in te potem Blheli suite vprasa za nov flash.
Fora bootloaderja, da ti da na zacetku par sekund pavze, ko pregleduje kaj je povezano na ESC.
Ce vidi da imas USBLinker, te rukne v ti. programming mode, da lahko peces FW preko servo kabla,
ce pa vidi da imas gor flight kontroller, al pa kaj druzga, pa smatra da je ok, in gre v flight mode.

mas pa dolocene fora pri bootloderjih... Simonk bootloader deluje bp z Arduino USB linkerjem, AVRoot loader deluje z, pomoje, TurnigyUSB linkerjem.
To sm ze mal pozabu, najboljs da si to preberes kje.
Ce mas pa slucajno kksnga arduinota je pa to sploh BP.

aja, ce ne ves kater BL imas gor... jaz zmer zapecem simonk + bootloader s KK Flashtool, je vsaj zmer tazadna verzija :)
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

SiByte napisal/-a:mislim da moraš zgoraj kliknit ATMEL / SILABS ter nato izbrati ATMEL Afro/USBLinker Interface, še pa nisem poskušal saj je moj USB Linker na poti proti Sloveniji :P
To sem izbral pa ne dela.

Bootloader pa imam gor samo nisem prepričan kater...

Bom verejtno naredil z arduinom..

Štos je v tem da bi rad usposobil usb linker da bo delal, če ga že imam. pa mogoče še komu pomaga ta tema...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz sem naredil iz arduino NANO V3 ključek za flashat. Naredi se ga direktno z njihovo aplikacijo.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a scrat »

Meni brez težav dela z afro usb linkerjem. ESC-je napajaj preko baterije, na afro usb linker pa priklopi samo signal in maso. %v ne priklapljaj....potem v blheli united suite označi Atmel / Silabs in izbrati Afro usb linker....in to je to. Jaz sem imel bootloader od simonk...ampak kot vem je bootloader vedno samo eden, ki je namenjen določenemu atmel procesorju.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz sem dal na regulatorje blheli bootloader. Sicer ti tudi dovoli, da zadržiš originalnega.
Izvedba za arduinom je res preprosta, postopek traja manj kot 15s, pa imaš potem orodje za naprej.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Včeraj poskusil z Arduinom Nano in moram reči mi je žal da sem kupil USB Linker :) Z BLHeli SW-om naložiš 1-Wire Interface na Aruinota in že deluje :)

Slika
Vir: RCGroups.com
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

SiByte napisal/-a:Včeraj poskusil z Arduinom Nano in moram reči mi je žal da sem kupil USB Linker :) Z BLHeli SW-om naložiš 1-Wire Interface na Aruinota in že deluje :)

Slika
Vir: RCGroups.com
Točno tako imam jaz.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Je kdo opazil da imajo novi ESC-ji BlueSeries zaklenjene FUSE (Lock Fuse)? In to povzroča težave saj ga ne moreš direkt flash-nit z novim FW saj je prvo potrebno Lock Fuse postavit na FF da lahko uspešno prepišeš star flash.

Težave sem imel z 1 teden starimi BlueSeries 30A ESC-ji (4 komadi) in danes ko sem dobil še dva BlueSeries 30A ESC-ja in BlueSeries 12A ESC-ji (5 komadov) vsi so iz EU skladišča in čist novi saj so bili pred malo več kot teden dni Out of Stock.
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja.
bm
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 08 Avg 2011, 10:02
Kraj: KOPER

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a bm »

pozdravljeni, rabim pomoč pri flešanju, zanima me, če je kdo že flešal turnigy multistar, probal sem naložit gor simon k z kk multikopter flash tool ,probal sem naložit gor bheli, z blheli suite ,pa mi napiše , kar je na spodnji sliki.Kar nekaj časa se mantram z flešanjem, probal sem na novo naložit drajverje za usb asp ,piše da naprava deluje in je pripravljena za uporabo.Pa noče nič delat.

Lp Boris
Priponke
to1.jpg
to1.jpg (123.39 KiB) Pogledano 5025 krat
to2.jpg
to2.jpg (123.2 KiB) Pogledano 5025 krat
untitled.JPG
untitled.JPG (73.15 KiB) Pogledano 5025 krat
bm
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 08 Avg 2011, 10:02
Kraj: KOPER

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a bm »

Še slika usb in fleš toola
Priponke
Picture 447.jpg
Picture 447.jpg (119.36 KiB) Pogledano 5024 krat
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

bm napisal/-a:pozdravljeni, rabim pomoč pri flešanju, zanima me, če je kdo že flešal turnigy multistar, probal sem naložit gor simon k z kk multikopter flash tool ,probal sem naložit gor bheli, z blheli suite ,pa mi napiše , kar je na spodnji sliki.Kar nekaj časa se mantram z flešanjem, probal sem na novo naložit drajverje za usb asp ,piše da naprava deluje in je pripravljena za uporabo.Pa noče nič delat.

Lp Boris
Si izbral BLHeli bootloader in pravi regulator? Lahko si pa tudi med samim postopkom izgubil stik med procesorjem in oridjem.
bm
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 08 Avg 2011, 10:02
Kraj: KOPER

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a bm »

Pozdravljeni ,ne nisem izbral bootloader ,pa sploh ne pridem do izbire regulatorja, ker to naredi takoj, ko stisnem fleš.Bom probal še izbrat bootloader.Kaj to se izbere v oknu interfaces for atmel
bm
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 08 Avg 2011, 10:02
Kraj: KOPER

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a bm »

pozdravljeni,malo sem že obupal z flešanjem,pa me zanima, če kdo fleša esc ,za takšne modelarje, kot sem jaz ,ki zgleda da sem malo podhranjen z računalniškem znanjem .Nekaj ne znam nastavit ,pa mi noče delat.Če ima kdo kaj volje, da mi flešne naj mi pošlje sporočilo na zs.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Ko sem naročal prve komponente za quadcopter sem si dodal zraven to zadevo ker sem mislil da je za nastavljanje regulatorjev... ali lahko z tem flasham zadeve ? Lahko samo Afrote ali tudi kej drugega ?

Slika
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

jannyy napisal/-a:Ko sem naročal prve komponente za quadcopter sem si dodal zraven to zadevo ker sem mislil da je za nastavljanje regulatorjev... ali lahko z tem flasham zadeve ? Lahko samo Afrote ali tudi kej drugega ?

Slika
Naj bi tut BLheli. Jaz imam turnigy usb linker, pa mi ne deluje, kot bi moral.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Jaz sem našel ta postopek za tole zadevo.. bom probal.. sicer tele imam že flashane...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 580X19.pdf


Kaj pa tisto da se nekatere zadeve ne da preko servo konektorja ampak da treba odpret skrčko ?
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

jannyy napisal/-a:Jaz sem našel ta postopek za tole zadevo.. bom probal.. sicer tele imam že flashane...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 580X19.pdf


Kaj pa tisto da se nekatere zadeve ne da preko servo konektorja ampak da treba odpret skrčko ?
Prvič moraš regulator flashat s flashtool ali pa spajkat žice na regulator, šele, ko naložiš bootloader, gre preko servo žic.
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a frimd »

kateri bootloader je potrebno naložiti (blheli ali simonk) da dela 1-wire interface ??
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a scrat »

frimd napisal/-a:kateri bootloader je potrebno naložiti (blheli ali simonk) da dela 1-wire interface ??
Jst dam gor kar simonk bootloader in potem lahko daješ po želji FW gor ali simonk ali blheli.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a Krist »

frimd napisal/-a:kateri bootloader je potrebno naložiti (blheli ali simonk) da dela 1-wire interface ??
Jaz imam od blheli.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: flashing ESC (blheli, simonk)

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Tud sam imam bootloader od BLHeli za povezavo med ESC-jem in PC-jem pa uporabljam Arduino Nano :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Odgovori

Vrni se na Multirotorji