FPV dirke razreda 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori

Se vam zdijo pravila ustrezna?

Da
31
67%
Ne
4
9%
Da, z manjšimi popravki
11
24%
 
Skupaj glasov: 46

Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a zoran j »

nori-modelar napisal/-a:Da, vmes še filter pa gasa.
Mi lahko poveš kakšen filter??
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a frimd »

zoran j napisal/-a:
nori-modelar napisal/-a:Da, vmes še filter pa gasa.
Mi lahko poveš kakšen filter??
LC filter, da ni motenj na zaslonu
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a spikey »

dva, trije kondiji. JKSniper ima super narejene :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Danes prispel prvi paket propelerjev(20 parov), tako da začnem kmalu :whistle:
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Moja nova pridobitev :)

Slika
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Danes končno dobil še prope in valda takoj zmontiral in gasa. Sploh ne morem povedat kolk je to veselja. Acrobee je prava zverinica. V nedeljo pa gasa po gozdu in še kje :D
LP, Andrej
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Scrat
Moja nova pridobitev :)
Kje si jo nabavil, če ni skrivnost?
LP, Andrej
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

scrat napisal/-a:Jaz imam HK F10A 1A esc-je za malega :)
Danes je bil pri meni Zoran in na žalost sva ugotovila da si z flashtoolom ne moreva pomagat :( :evil: ... kako si ti to rešil ? ... si lotal žice na pine ? ... lahko kako pomagaš ?
Hvala.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

IKE napisal/-a:
scrat napisal/-a:Jaz imam HK F10A 1A esc-je za malega :)
Danes je bil pri meni Zoran in na žalost sva ugotovila da si z flashtoolom ne moreva pomagat :( :evil: ... kako si ti to rešil ? ... si lotal žice na pine ? ... lahko kako pomagaš ?
Hvala.
Sem še malo brskal in na RC.Groups zbrskal te podatke ... ali je to imenovanje pinov pravilno ?

Slika

Si bom naredil orodje ( mini glavnik ) za flashanje pa me zanima ali mora biti povezava tudi na 5V ?
Na USB programatorju pa sem tako videl da ima vsak pin svoje imenovanje in bom vse skupaj povezal ... upam da bo šlo.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Kable se je nalotalo gor na vsak esc. Slika je ok. Tko so pini postavljeni. Pa gor moraš dat bs.hex file, če boš dal simonk. Če boš dal pa bl_heli gor, so kot vem pa te esc-je podprli v verziji 12.1, ki je prišla ven prejšnji teden.
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a spikey »

Sem še malo brskal in na RC.Groups zbrskal te podatke ... ali je to imenovanje pinov pravilno ?

Si bom naredil orodje ( mini glavnik ) za flashanje pa me zanima ali mora biti povezava tudi na 5V ?
Na USB programatorju pa sem tako videl da ima vsak pin svoje imenovanje in bom vse skupaj povezal ... upam da bo šlo.
Ce nisi ziher lahko sam pocekiras. Samo z multimetrom pmeri kam kater pin gre, pa tu poglej kako se mu rece. ja, tut 5V je treba povezat
Slika
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Aktualni Simonk fw ne dela dobro na dys 1806 2300kv. Preizkusil včeraj. Že brez propelerjev se motor ne vrti lepo pri polnem gasu, cuka in se trese. Blheli (na silabs) pa teče lepo gladko.

lpm
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Jaz imam 1804 rcx/zmr motorje. Če pa na bo delovalo pa dam gor bl_heli...sedaj imam bootloader že gor :) zdj se lahko igram.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

spikey napisal/-a:
Sem še malo brskal in na RC.Groups zbrskal te podatke ... ali je to imenovanje pinov pravilno ?

Si bom naredil orodje ( mini glavnik ) za flashanje pa me zanima ali mora biti povezava tudi na 5V ?
Na USB programatorju pa sem tako videl da ima vsak pin svoje imenovanje in bom vse skupaj povezal ... upam da bo šlo.
Ce nisi ziher lahko sam pocekiras. Samo z multimetrom pmeri kam kater pin gre, pa tu poglej kako se mu rece. ja, tut 5V je treba povezat
Slika
Hvala za razlago. Žal si s sliko ne morem pomagat ... mi ni nič jasno, žal ne obvladam tega področja zato pa toliko sprašujem.
Torej priklopim vseh 6 pinov - žičk ! Vprašal bi še samo kam pa potem teh 5V peljem na USB programator ?

Če gledam pine na mojem USBasp programatorju od zgoraj navzdol :
-na levi : MOSI, NC, RST, SCK in MISO
-na desni : VCC, GND, GND, GND, GND
Zadnjič spremenil IKE, dne 28 Sep 2014, 09:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Teh 6 pinov ki so na esc-ju povezi na programator vcc je 5v gnd je gnd potem rst na rst sck na sck....
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

scrat napisal/-a:Teh 6 pinov ki so na esc-ju povezi na programator vcc je 5v gnd je gnd potem rst na rst sck na sck....
Hvala. To je to ... zdaj pa na delo :wink:

Slika
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Sta upedenala?
Jaz sem kar na pade nacinil gor kakor vedno, je pa kar zahtevno, če nimaš pravega orodja, ker so padi tako majhni ampak se da, če se potrudiš.
bs.hex dela na RCX motorjih OK vsaj kolikor se testiral včeraj, sicer sem imel nastavljen malo nizek throtle na FC (1050ms) in moram popraviti ampak vseeno nisem čutil, da bi bili motorji out of sync tako, da zgleda da bodo OK ti reglerji z SimonK fw.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a zoran j »

AirLord napisal/-a:Sta upedenala?
Jaz sem kar na pade nacinil gor kakor vedno, je pa kar zahtevno, če nimaš pravega orodja, ker so padi tako majhni ampak se da, če se potrudiš.
bs.hex dela na RCX motorjih OK vsaj kolikor se testiral včeraj, sicer sem imel nastavljen malo nizek throtle na FC (1050ms) in moram popraviti ampak vseeno nisem čutil, da bi bili motorji out of sync tako, da zgleda da bodo OK ti reglerji z SimonK fw.
Izgleda da bom moral tudi jaz kar lotat,IKE se še ni javil z novim flash toolom...
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Tole je moj "flash tool" za F30A. Narejen iz adaptreja micro SD kartic na SD. Samo konkretno stisneš na kontakte in FLASH :)

Regulatorji, ki pa nimajo pinov lepo povrsti ali pa jih sploh nimajo, pa se lahko fleshajo z "voodoo" tehniko :)

lpm
Priponke
flash adapter
flash adapter
DSC_0150a.jpg (50.83 KiB) Pogledano 3595 krat
voodoo flash tool
voodoo flash tool
DSC_0557a.jpg (89.35 KiB) Pogledano 3593 krat
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

zoran j napisal/-a:
AirLord napisal/-a:Sta upedenala?
Jaz sem kar na pade nacinil gor kakor vedno, je pa kar zahtevno, če nimaš pravega orodja, ker so padi tako majhni ampak se da, če se potrudiš.
bs.hex dela na RCX motorjih OK vsaj kolikor se testiral včeraj, sicer sem imel nastavljen malo nizek throtle na FC (1050ms) in moram popraviti ampak vseeno nisem čutil, da bi bili motorji out of sync tako, da zgleda da bodo OK ti reglerji z SimonK fw.
Izgleda da bom moral tudi jaz kar lotat,IKE se še ni javil z novim flash toolom...
Me malo zdravje jezi pa vse s toji. Prinesi mi en F10 za vzorec pa bom naredil. Z merami je bolj problem ... je treba sproti probat. :wink:
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Vceraj sem resil problem z maticami, naštimal min throtle in dal loop time na 2500 in šel ven, da stetstiram malo bolj zadevo. Priklopim baterijo na distro in drugi motor začne nekaj "sikat" kot, da bi rad zavrel pa ne more in neki čudni zvok. V 2-3 sekundah še ne dojamem kaj se pravzaprav dogaja že vidim dim iz esc-ja na 2 motorju. Hitro sklopim in preverim stanje. Esc- skurjen motor smrdi tudi po zažgani elektroniki... fak slaba volja :evil:
Kasneje sem odcinil regler in vseeno stetstiral ostale tri na tleh. Dve minuti sem "matral" z min, max plinom, da vidim, če slučajno kakšen out of sync pa vse OK, 3 minute pa sem jih pustil laufati na max plin, vse brez problema. Motorji so hladni se sploh niso segreli, reglerji mlačni.
Motor sem preizkusil z drugim esc-jem in dela normalno tako, da sklepam, da ni bil kriv motor ampak pač le slab regler.
Danes že dobim rezervni regler (hvala Scrat), in preizkusim. Upam, da sem imel samo nesrečo in je bil regler pač slab in ga je pobralo.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

AirLord napisal/-a:Vceraj sem resil problem z maticami, naštimal min throtle in dal loop time na 2500 in šel ven, da stetstiram malo bolj zadevo. Priklopim baterijo na distro in drugi motor začne nekaj "sikat" kot, da bi rad zavrel pa ne more in neki čudni zvok. V 2-3 sekundah še ne dojamem kaj se pravzaprav dogaja že vidim dim iz esc-ja na 2 motorju. Hitro sklopim in preverim stanje. Esc- skurjen motor smrdi tudi po zažgani elektroniki... fak slaba volja :evil:
Kasneje sem odcinil regler in vseeno stetstiral ostale tri na tleh. Dve minuti sem "matral" z min, max plinom, da vidim, če slučajno kakšen out of sync pa vse OK, 3 minute pa sem jih pustil laufati na max plin, vse brez problema. Motorji so hladni se sploh niso segreli, reglerji mlačni.
Motor sem preizkusil z drugim esc-jem in dela normalno tako, da sklepam, da ni bil kriv motor ampak pač le slab regler.
Danes že dobim rezervni regler (hvala Scrat), in preizkusim. Upam, da sem imel samo nesrečo in je bil regler pač slab in ga je pobralo.
To je meni delal regulator, s tem da mi je, ko sem model potresel, zalaufal in delal, kot da ni nič narobe.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Motor 2, misliš tisti motor, ki je na izhodu 2, se pravi sprednji desni?
Ker je meni tudi ta motor povzročal težave. Mislim, da bi znal biti krmilnik iz HK za en drek.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

ja prvi desni (M2 po Naze32 map motorjev). Jaz imam plato direkt iz Japonske od TC-ja jo nisem vzel v HK. Meni je v nedeljo 2 furi delalo vse normalno, vceraj pa je pokadil regler takoj ko sem baterijo prikolil na distro bord še preden sem sploh armal platko, kar je nenavadno vsaj za moje pojme. FC sploh ni dal še signala, da naj reglerji zavtijo. Dejansko je bilo nekaj na reglerju, ker regler je že pod napetostjo in je hotel takoj zavrteti že motor...tako, da po moje gre tu za slab regler in FC nima veze z vsem tem.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hmm, meni je to delal, ko sem ga armal. Pri baseflight fw mi je pa nagajal motor 3, motor 2 pa je deloval normalno. Sedaj na cleanflight pa mi po menjavi regulatorja deluje motor 2, motor 3 deluje, dokler je armed, ko pa hočem model dissarmat, pa mi nabije motor 3 obrate, ostali pa se ustavijo. Opcija je, da je v FW napaka. Ker čudno mi je, da bi regulatorji cepali en za drugim, sploh ti blue line, ki jih imam že celo večnost in so mi služili na treh modelih. Če ne bo tole delalo, bom dal gor AFRO 20A z BLHeli.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji