HB Blade 550 x

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a sihu »

Pozdravljeni!

Švajgi ima ta komplet kit znižan iz 1070 na 670 EUR. Ima kdo izkušnje z njim in ali se splača nabava (ali je vsaj prbl. tako dober kot npr. Align)

http://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A% ... Zwa1Mg&s=1

Lp!
Silvo
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Raptorja 700 dobiš trenutno za 400 Euro pri MHM modellbau...kar je zares ugodno

Res odličen helikopter...

Blade pa raje ne kupuj, ni preizkušena zadeva.

Pozdrav
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Tale primerjava Blade 550x z Raptor 700 pa malce šepa.
Prvi stane 640€ z vso opremo, medtem ko je cena drugega 400€ brez opreme.
Končna cena Raptor 700 je blizu 2000€, torej gre za 3x dražji helikopter.
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

Damjan moraš pa nekaj vedet da je Blade firma ˝šrot˝ proti TT!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če nisi pretirano zahteven tudi kakšen šrot čisto v redu leti, zato včasih komu povsem zadostuje helikopter ki ni povsem vrhunske kakovosti.
Če pogledam iz mojih oči, tega kar na tem filmčku zmore ta helikopter še dolgo ne bom rabil, se pravi, da bi bil zame čez glavo dovolj kvaliteten. Razen tega sem ob ogledu tega filmčka mimogrede opazil detajl, kjer je ta heli sigurno boljši od original Aligna, tako da bi rekel, da če je to,to potem to za ta denar ni prav slabo
https://www.youtube.com/watch?v=aNZEYxht8yE
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Align? Ploščo bo treba okrog obrnit, o TT se govori v zadnji primerjavi :)
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Sam imam Blade 450 3d in 450 X.

Torej dva skoraj enaka helija, razlikujeta se le v FB (torej FB vs. FBL). Nabavil sem jih predvsem, ker imata večino delov med seboj izmenljivih. Prvega sem kupil tudi zato, ker sem poleg dobil še oddajnik Spectrum DX6i.

Po kakšnih 300 poletih na vsakem (natančno -> 450 3d: 322 in 450 X: 279) lahko rečem, da edine "okvare", ki so se pojavile so nastale zaradi pilota in ne zaradi slabe tehnike. Že na začetku sem odpravil eno znano pomanjkljivost Blade motorjev, ki je opisana na HeliFreak forumu (zaradi ohlapnih toleranc je potrebno osovino zaloktajtat z ležajem).

Nobenega dvoma ni, da je TT boljši helikopter. Tudi MB je boljši avto kot pa kakšen Renault, pa je kljub temu na cestah drugih več kot prvih.
Po mojem osebnem mnenju je nakup TT smiseln za nekoga, ki zelo dobro obvladuje letenje.
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Sihu (Silvo), kupi kar želiš če je Blade tisto pa naj bo Blade.
Je pa res, da jih prav veliko ni videti na našem nebu, tako, da težko komentiram, kaj se splača.
Zadnjič spremenil FlyByWire, dne 15 Sep 2014, 21:32, skupaj popravljeno 2 krat.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Brane »

Phoinix napisal/-a:Align? Ploščo bo treba okrog obrnit, o TT se govori v zadnji primerjavi :)
Kolikor jaz razumem, se v prvem prispevku sprašuje po primerjavi med Align in Blade (sklepam da 550 velikosti). Kakšen smisel se ima razpisat o čisto drugačnem, bistveno večjem in trikrat dražjem helikopterju.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a sihu »

Tako je Brane, vprašanje je primerjava med Alignom in Bladom. Vidim pa, da v bodoče nima več smisla spraševati takih stvari, ker kot pravijo: "Vsak berač svojo malho hvali." Hotel sem samo vedeti, ali se nakup za ta denar izplača. Pa očitno potem tema zaide v povsem drugo smer
Sicer pa sem se odločil, da ga ne bom kupil, pa ne zaradi odgovorov tukaj, temveč iz povsem drugih razlogov, ki mi sedaj onemogočajo nakup.
Lp!
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Se posipam s pepelom. Samo zato, ker ga pri nas skoraj nihče nima, ne pomeni, da ni dober. Sam sem pred leti letel GAUI Hurricane 550, super zadeva za moje potrebe, čeprav nas je bilo zelo malo. Edina stvar na katero bodi pozoren so negativna mnenja tujih uporabnikov - da veš kaj paziti in pa seveda zaloga dobavnih delov. Ostalo boš že zrihtal.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Raptor....400 E ( Fantasicen heli, vsi vijaki kvaliteta 12,9, to dan danasnji skoraj nikjer ne vidis, se TDR pa naj bi bil top heli ima vse vijake iz pocinkanega putra, potem vse puse so narejene s sedezi da se res pravokotno uleze na komad ko zategnes vijak........pa se pa se bi lahko nakladal)
Beastx....120 E ( vem za 3 skobaj nic rabljene po 80 Eur).....odlicen FBL kontroler
Servoti ciklik....150 E ( Align ali Savox cist ok zadeve ).....Pustinek jih muci da kar svicajo pa delajo da je noro
Servo rep 100E ( BLS 251 Ebay nov, ne kaj doti rabljenega dobis za 80 tudi vem za ene par )
motrcek Align 700 / 100E ( Ebay nov novcat motor, ce pa malo povohas se da dobiti tudi kaj ceneje )
regler Scorpion...Duncan Buison / CC 120 A/ JEP / Graupner 160A_Timo Wetland........... 150 E ( Defenitivno veliko kvalitetnejse kot kaj ki je prilozeno pri kitu )
Baterija 120 E ( Turnigy...Robi pravi da je to najboljsa baterija na svetu , novi gensi pa kostajo ene 160-170, kar je tudi cisto OK )
------------------------------
suma sumarum 1140 E.........za heli ki se mu lahko rece heli z baterijo , meni se zdi tole ugodno

Lahko pa prides tudi na 5000 E ce bi se preseraval, samo motor pa regler ( kosmic pa kaksen limited Scorpion)......1200, servoti ( X8)...600E , FBL SK 720+GPS 1000E itd,itd.............

Je pa s Heliji tako, ce ze v startu odrines malce vec in kupis malo bolj kvalitetne zadeve ti bo tudi kaksen izkusen modelar rade volje pomagal pri nastavljanju in nasvetih, ker enostavno pozna komponente v temu cenovnem rangu..
Ce pa bos prisel z cenenim izdelkom, se bodo pa vsi otepali kaj pomagat........ker nobeden ne ve kako deluje poceni elekronika na koncu bo pa tisti ki je nastavljal ta grd pa ta kriv ker ne bo letelo tako kot je treba :-({|= ....

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Najprej nakup vrhunskega helikopterja, potem pa kupovanje rabljene opreme za njegovo opremljanje. Tukaj mi nekaj ne gre skupaj.
Kakorkoli že, tukaj ni demokracije, vsak je ultimativni gospodar svoje denarnice.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kar ti je Dr. verjetno želel povedati je, da se na našem forumu rabljene stvari prodajajo tako pod ceno, da je prav neverjetno. Te rabljene zadeve so iz rok priznanih modelarjev so še vedno 500% boljše kot nova komponenta iste cene.

Sicer pa kot si rekel, vsak je gospodar svoje denarnice.
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Sam kupujem nekaj v rangu od 500 do 600 in sem seveda zastrigel z ušesi, ko sem pri Dr videl ceno dobrih 1000€.
Pa sem šel še enkrat preverjati cene in tudi s temi sindikalnimi ne pridem pod 1500€.
Priponke
700_cenik.jpg
700_cenik.jpg (55.65 KiB) Pogledano 5248 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Servo ciklik so trije 150€. Ni ti potrebno zacet z dvema baterijama, ne? Blejde si pa tudi gledal neke tekmovalne, a?
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

1140 je cena za nove komponente....
Evo combo set top šit servotov savox
Jaz sem Imel v mislih precej slabse (jaz sem recimo kupil 3 x bls 950 mks pri lindingerju lansko leto za 170 eur)
300 funtov ni švoh pa še repni odpade
http://www.align-trex.co.uk/servos-and- ... 80002.html
Pa še nekaj fantje za cene je treba mal pogledat
Ni samo sweighofer pa lindi...

Drugace pa 1+ Phoenix
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Pripenjam prenovljen cenik :)
Sindikalne cene (rekla kazala) sem nadomestil z realnimi.
Mimogrede poštnine niti nisem upošteval.
Helikopter z eno samo baterijo? ne vem no mislim, da je 2 resnični minimum z eno letiš in drugo polniš.
Priponke
700_cenik2.jpg
700_cenik2.jpg (58.74 KiB) Pogledano 5226 krat
Zadnjič spremenil Damjan, dne 16 Sep 2014, 17:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sedaj bo pa čas da nehaš s sarkazmom, ugotoviš oz poveš, kaj boš sploh počel s helikopterjem, koliko imaš izkušen in se resno lotiš planiranja.
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Moj odgovor resnično ni mišljen kot sarkazem. Vendar, ko govorimo o cenah sem rad konkreten. Kakorkoli sestavljam in preračunavam omenjeno konfiguracijo (z realno ponudbo na netu) zadeva ne pride izpod 1500€.
Kaj bo počel s helikopterjem pa bi moral napisati Sihu.

Zadnja optimizacija, pri kateri je upoštevana samo ena pa še to najcenejša baterija.
Priponke
700_cenik3.jpg
700_cenik3.jpg (67.5 KiB) Pogledano 5209 krat
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

No kola : a si zdej sit ? Jurja pa še poštnina 20 E, ales komplet.....

Stari mački imamo cene v mezincu in če rečem da je jurja je jurja pa basta....

http://heligarage.at/shopsystem/product ... 8e35089ca2
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Če si pa dober pogajalc se boš pa še pogodil da ti baterije zraven da zastonj...

Vsaj jaz bi se...

Sej veš danes niso glih roza časi za hobi prodajat......ene 5x se oglasiš ta šestič bo pa popustil...

Star pregovor : kdor jezika špara kruha strada.....
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

THE DOCTOR napisal/-a:No kola : a si zdej sit ? Jurja pa še poštnina 20 E, ales komplet.....
Stari mački imamo cene v mezincu in če rečem da je jurja je jurja pa basta....
1.049,00 EUR :o
"Svaka čast", temu se reče konkretna ponudba z repom in glavo.
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Huh kera cena, dobr si tole ¨stauhal¨ Dottore =D>

By the way BeastX-a sem prodajal, ker sem ga imel odveč od prodaje Protosa in cena je bil za moje pojme poštena, žiroskop pa itaq zelo soliden. Zdej furam pa Vbar in ne grem več stran :)
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: HB Blade 550 x

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Sicer pa, prava primerjava je:

Blade 550x
vs
RAPTOR E550 Flybarless (isti prodajalec, kot ga je za 700 navedel dr)

http://heligarage.at/shopsystem/product ... gt5-2.html
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji