Obnovitev proge na Hrušici

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
jansky
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 20 Avg 2014, 18:30

Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a jansky »

Pozdravljeni !

Po kar nekaj letih zapuščene proge,sem se odločil za obnovo oziroma obuditev proge na Hrušici.

Ker je proga zares v zelo katastrofalnem oziroma zapuščenem stanju bi mi vsaka pomoč še kako prišla prav.

Zato sem se tudi odločil,da odprem to temo,saj me zanima če bi bil kdo zainteresiran za kakršno koli pomoč [-o< oziroma idejo kako bi progo obnovili oziroma jo vsaj za silo uredili.

Kar se tiče papirologije ne bo nobenih problemov saj sem se z lastniki že dogovoril tako da s te strani ni težav,kar je v današnjih časih že kar luksuz. =D> [-o<

Tukaj pa še nekaj slikc kako je izgledala ko sem prvič prišel po toliko letih na progo,zares žalostno vsaj za tiste ki ste na tej progi že tekmovali.

Jaz sicer na tej progi nisem tekmoval saj me je v to spravil moj sin ne dolgo nazaj. :D

Na žalost ne znam pripeti slikc tako da dodam drugič,oziroma prosim za pomoč kako jih dodam ](*,) :oops:
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Pozdravljeni,

slike je najlažje pripeti tako, da se registriraš na shrani.si
http://shrani.najdi.si/index.php

izbereš datoteko, klikneš na "dodatne možnosti", ter jo zmanjšaš na recimo 800x600 pikslov (obkljukaš)
Slika

jo shraniš, potem pa skopiraš link za forum, ter ga enostavno prilepiš v temo
Slika

meni je tako najlažje, upam da sem pomagal

Lp
jansky
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 20 Avg 2014, 18:30

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a jansky »

Pozdravljen,

Hvala za pomoč, Aleš.K
Res je povsem enostavno,če ti seveda nekdo tako lepo razloži postopek. :D

No takole je zgledala proga ko sva prvič prišla pogledat.
Proge se sploh ni videlo trava in ostalo rastje pa je bilo visoko tudi več kot meter
u glavnem prava Ä‘ungla na prvi pogled :cry: [-( :-k

Slika

Če ne bi bilo rorov ki so označevali progo jo sploh ne bi našla.
Slika

Ko pa sva se lotila dela,se je začela prvotna proga malo kazati. :lol: =D>
Slika :
Slika

Rori so postavljeni samo provizorično in označujejo približen potek proge.
Slika

To je vse kar je ostalo od boksov in podesta za tekmovalce
Slika

Slika

Ker bo dela res veliko nama bo vsaka pomoč še kako dobrodošla,predvsem tisti ki ste bolj od blizu,okolica Jesenic.

Ko pa bo spet kaj novega bova to objavila,tako da boste vsi na tekočem,mogoče nam pa uspe že letos kakšna poskusna vožnja.

Pa prosim ne pričakujte kakšnega Zelenega dola ali kaj podobnega.
Vsaj na začetku ne,potem pa...

Lep pozdrav,
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Najprej čestitke in pohvale za voljo. Zgornji Gorenjski in Gorenjski nasploh bo ta proga kar koristila, pa do avto ceste tudi ni daleč...

Morda bolj točna lokacija in koordinate?

Preden pade sneg je smiselno pokositi plevel in podrast po celem podrčju, da ne bo zakrival modela med vožnjo.

Pri kakih večjih posegih na progi imejte v vidu predvsem odtekanje vode. Luže in erozija so nadloga št. 1.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
jansky
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 20 Avg 2014, 18:30

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a jansky »

Pozdravljeni,

Ja hvala za čestitke in vse nasvete saj kakor pravijo več glav več ve,vendar na žalost gre vse bolj počasi saj sva sama oziroma smo sedaj trije,
od kar se nama je pridružil Žiga P. tako da gre malo bolje.

Mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti kaj teh rdečih rorov za označevanje proge,
oziroma ali bi bilo smiselno položiti kaj drugega,mogoče gasilske cevi napolnjene z zemljo?

Tukaj pa je spet nekaj novih slikc iz proge,

Ko smo skoraj vse posekali se je proga lepo pokazala:
Slika

Nekaj kamionov ilovice oziroma mešanega materiala za skoke in ostale prepreke na progi:
Slika

Počasi se daleč pride pravijo:
Slika
Slika

Da ne bo pomote tisti kupi zadaj niso skoki ampak material za progo,no se pa nikoli ne ve kaj nas prime... :-k :D/
Slika

Pod vso to travnato površino,se skriva dobra in utrjena podlaga:
Slika

Tisto rampico v ozadju bo pa treba še malo zagradit,da ne boste letel čez kot v Planici [-X :oops:
Slika


Tako to je zaenkrat vse,ko bo spet kaj novega se pa spet oglasim pa kakšno slikco pripnem aja pa še to.

Če ima kdo še kakšno idejo ste dobrodošli,pa ne se bat sej vam ne bo treba delat samo vsaka ideja o kakšnem dodatku oziroma spremembi je dobrodošla,
mogoče nam kmalu uspe postaviti podest,potem pa poskusna vožnja kdaj,
o tem boste obveščeni , ne bat. [-o< :D

Lep pozdrav
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

par predlogov :D

-naredite veliko skakalnico katera bo imela lepo in strmo pristajalno pisto. vem da je problem sploh če ni bagra..
-luping ? :D
-kratki in visoki "valovi" (če boš menjal cevi jih lahko starejše uporabiš za to)
-različne vrste podlag na različnih delih proge. recimo kak tepih ali pa zelo grob pesek oz kamni zaradi obstojnosti,
-zavoji kot pri bob stezi, da se lahko pelješ po zunanjem robu z večjo hitrostjo kot po notranjem. prav tako bi bilo zanimivo videti kak zavoj obrnjen navzven :D

LP
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Če je off-road proga naj to tudi ostane. Bashing pit je nekaj drugega...

Po letošnjih par dirkah, ki sem jih odpeljal lahko samo rečem - ne pretiravat s skoki in atrakcijami. Fino za gledat med tekmo, ko pa voziš sam in pobiraš sam, pa ni več tako zabavno. Naletaš se kot opica, pa še avto je bolj zbit...

Za začetek spravite progo v vozno stanje in začnite vozit. Potem pa na vsaki rundi ko prideš vozit - med pavzo, ko se polnijo baterije 10 minut rekreacije z lopato ;-)

Na dela s sabo vedno vzemite kak avto in sproti preizkusite nove vložke...

Če imate frezo - pred zimo zmeljite rušo, ker trava uničuje avto tako, da komaj verjameš. Ko je malo večja, se vse ovija okrog osi in ležajev, če je mokra pa naredi toliko upora, da se tik-tak pokadi iz motorja ali reglerja...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
saso77
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Okt 2006, 19:44
Kraj: Maribor

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a saso77 »

Kje so ti dobri časi?
Tale proga je bila fenomenalna.... :-k
T-rex 550 DFC
T-rex 700 HV DFC
Tarot 680 PRO +++
jansky
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 20 Avg 2014, 18:30

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a jansky »

Sej pocas bomo pa neki zrihtal da se bo loh vozil tko da vsaka pomoc pride prav da zrihtamo progo :D
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

jansky napisal/-a:Sej pocas bomo pa neki zrihtal da se bo loh vozil tko da vsaka pomoc pride prav da zrihtamo progo :D
Imaš sporočilo :)
jansky
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 20 Avg 2014, 18:30

Re: Obnovitev proge na Hrušici

Odgovor Napisal/-a jansky »

Sneg se počasi topi in kmalu bomo lahko spet zaceli z delom ,če nam ne bojo unicili proge saj delajo nou tunel bomo videli .Pocasi bomo zaceli obnavljat zato vskaka pomoc pride prau .
Lp Jan
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD