Tamiya Toyota Hilux high lift

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a atf300 »

pri gumah se gleda prvo velikost feltne , torej tvojem primeru 1.9 .

mas par cenejsih opcij iz kitajske , sam tud ni neki dost cenejse. povrpecna cena je tam okol 80$ za beadlocke, za limat bi se verjetno kaj najdlo sam ni bas izbire.

zaklenjeni diferenciali so nujni za karkol resnega, vendar ne vem kako se odnese dolgorocno obraba pri tamiyah, vseeno je pri tem avtu primarno scale izgled in sele pol performance (pa ne narobe razumet , mam rad tamiyo do smrti).
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

maliboo napisal/-a:Ja tote originalne so fi 88mm..une k sm dal link pa so fi 110 in bodo malo prevelika.. sem gledal pa so kompleti 4 koles takih malo jacih kar po 60$ pm... ima kdo kak pameten link z ugodnimi kolesi? Al pa samo za gume ja, kr tote originalne sem sam točkovno zalepil, tak da jih lahk odstranim iz feln.. dans sem še diferenciale zakleni, tak da sem parajt za nov session.. sam bo trajalo, ker ta teden sem sam z tamalim popoldne in spet prav nemorem verjet kako ne more mali prebavljat avta..leto in pol je star in ko je avto na miru se igra z njim in skos cujes "avtoo avtoooo", ampak ko dam malo na gas al pa levo/desno, se mu pa zmesa..histericen jok in takoj k meni na roke..pa ga umirim in mu dam komando da proba malo sem pa tja..glej ni šans! Isto je bilo par mesecev nazaj ko sem imel HPI Bullet ST Flux brushless..Drug teden gremo na morje..pol šele naslednji teden pa si bom vzel cajt en popoldne in bom malo zrihtal progo..če bo le vreme zdržalo.. pa imam zmenjeno za GoPro da ga naštimam na avto in malo posnamem.. aja kaj pravite na zaklenjen diferencial?? Tuki v manualu pise da ne priporocajo skos imet zaklenjene, ker se lahka zobniki pa motor unicijo..?? To verjamem da se unicijo, ampak pri meni ko ne bom redno vozil menda ne bo take sile ane?
Gume: http://www.dx.com/p/96mm-climbing-tire- ... _JpscV_vTp - 96mm premer, 11,27$ za par, dostavljeno...

Odtranjevanje nalepljenih gum: namakanje v aceton (malo poguglaj)

Diferencial: napolni ga z oljem cca 300.000 do 500.000cst (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=279463 ali http://www.trxshop.eu/Tornado-Silikon-O ... 32773.html) in ne bo težav z zobniki

Pa še tole: viewtopic.php?f=57&t=19590

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zdaj je ze malo pozno pa vseeno.. Lindinger ima kar nekaj Tamiyinih barv na zalogi tako PS kot TS.

Nekje si zapisal da krtacni motorji ne "pozrejo" akumulatorja tako hitro kot brezkrtacni. Temu ni tako, namrec brezkrtacni motorji so veliko bolj efektivni, torej s primernim brezkrtacnikom bi dobil se daljse case vozenj.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Še enkrat pardon, bom pisal lepo slovensko! ryder hvala za link, sem kar naročil kolesa! Kaj pravite na tole: http://www.dx.com/p/hsp-106004-universa ... _NLgWOQOcQ cenovno kar ugodno..
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Omg..
Napisal/-a rc-ryder: Gume: http://www.dx.com/p/96mm-climbing-tire- ... _JpscV_vTp - 96mm premer, 11,27$ za par, dostavljeno...


Sem zdajle pregledal naročilo in vidim da sem dal quantity 2. Zdaj pa sem še enkrat pogledal na stran in vidim da je 11,27usd za eno kolo in ne za par.. se mi je zdelo malo poceni.. jebiga bom še druga 2 naročil pri plači..se mi ne mudi :)
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Za moje pojme bi tak avto potreboval 1.9 pitbulke.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Daj kaki link, da vidim za kaj se gre..
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a DACAR »

http://www.youtube.com/watch?v=i2utX1yV ... lD2RmKKsyw
Od 1:52 naprej se dobro vidi te gume (na temnejši od dveh toyot). Meni osebno na tak avto (dvignjen) bolj pašejo velike in široke gume... pa baje so tudi na terenu odlične.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

http://m.ebay.com/itm/261516084678?nav=SEARCH če bi se kdaj za te odločil, bi bile kompatibilne z original felnami ali bi moral še te extra nabavit?
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a atf300 »

originalne feltne so 1.9 , tko da ja , so kompatibilne
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Gume in vzmeti so bile odposlane 24.8. Upam da pridejo naslednji teden :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump:
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Poslušajte zdaj tole.. na tem linku sem naročil kolesa. Kot lahko vidite piše spodaj quantity 1 piece. In še bolj spodaj piše pod general 1x96mm climbing tire. Cena malo čez 8eur. Torej js prvič tega nisem videl in v naročilu označim quantity 2. Potem ko sem pa opazil da piše 1 piece za dobavo, sem še enkrat naročil isto quantity 2. Torej logično mišljeno sem pričakoval v pošiljki 4 kolesa. To se je tudi zgodilo v četrtek..dobil po pošti 4 kolesa komplet z felnami. V petek pa dobim enak paket in še 4 kolesa.. torej mam zdaj doma 8 novih koles lol ](*,) ](*,) ej svašta... vzmeti pa še nisem dobil in ker je naročilo manjše od 15usd, ga še sledit ne morem.. v glavnem ko pridem za comp, bom dodal par slik.. kolesa kot sama so praktično identična kot originalna, samo da imajo za 3mm večji profil in so dosti mehkejša..v njih je tudi pena. Kolesa sem že zmontiral na avto in moram rečt da so kar huda..sem mislil da jih bom prebarval, ampak bom raje kr črna pustil..
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

-
Priponke
83.jpg
83.jpg (80.98 KiB) Pogledano 3915 krat
84.jpg
84.jpg (60.15 KiB) Pogledano 3915 krat
85.jpg
85.jpg (80.81 KiB) Pogledano 3915 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Ja pa še to.. prej nisem opazil, ampak od original koles je že v osnovi premer 96mm, čeprav piše da so originali 88mm, tako da ta nova kolesa niso nič večja, le profil je robustnejši..ampak mislim da je čisto dovolj 96mm, ker če zavijem v eno smer do konca, ima samo cca. 3cm fraj do roba odbijača.. zdaj pa še samo amortizerje dočakam in je to to zaenkrat.. Potem pa moram začet progo pripravljat..
Priponke
86.jpg
86.jpg (79.99 KiB) Pogledano 3912 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Tule na prvi sliki se vidi kako izgledajo original amortizerji.. nič extra, znotraj nameščeni 2 gumici, vzmet in namazano z mastjo.. tole na drugi sliki imam pa naročeno, ampak ne najdem slike z prerezom.. mi lahko kdo pove v čem je razlika? A je samo v tem fora da je pač tukaj vzmet zunaj in je to to? Sem v navodilih prebral oziroma pri nekaterih komponentah med sestavljanjem so dodatno označeni kot sestavljanje vzmeti in diferencialov in potem imaš na zadnjih straneh obrazložitve, npr. če zakleneš diferencial (z navodili kako) in zraven prednosti/slabosti. Isto sem videl tudi za amortizerje, da jih lahko zmehčam, če odstranim znotraj eno gumico..vendar sem to prebral potem ko sem že naročil druge vzmeti.. Trenutno imam na avtu 4x po tri listnate vzmeti, ko pa dobim te amortizerje, bom še po dve odstranil..tako da bo na koncu 4x po en list (pritrdilni)..če pa še tega odstranim, pa nimam kam montirat cele pogonske gredi :D v glavnem upam da bom dosegel s tem večjo flexibilnost, če ne pa pri božičnici naročim tale 4link: http://www.junfac.com/shop/images/conve ... link_1.jpg :) vem da sem že omenjal tole in dajal linke, ampak nemorem se nagledat kako strupen upgrade je to ;) Lp
Priponke
87.jpg
87.jpg (14.81 KiB) Pogledano 3904 krat
88.jpg
88.jpg (22.57 KiB) Pogledano 3904 krat
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kolikor vem je pri originalnih amortizerjih vse skupaj sestavljeno brez kakrsenega olja ali drugega medija, ki bi absorbiral energijo, da bi se batnica pocasneje premikala oz. odzivala na spremembo terena. Tisti z druge slike so polnjeni z oljem zato je tudi vzmet zunaj.

Takole izgledajo v prerezu:
Slika

V notranjosti so polnjeni z oljem katerega viskoznost je odvisna namena uporabe in potreb.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Ahaaaa. Potem sem pa tak prav mislil! Ja v originalnih sem moral sam malo namastit gumice da grejo lepo gor/dol..ampak zame še vedno preveč na trdo..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

V teh, ki so polnjeni z oljem tisti o-ringi nimajo druge vloge kot da tesnijo. To kako hitro se bodo premikali pa se regulira z viskoznostjo olja.
Tamiyini tega zal ne omogocajo.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Na samo trdoto pa po mojem vpliva samo vzmet. Olje pa skrbi za blaženje. Dokler amortizer ne spusti in voziš "na suho" :lol:
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Drzi. Za trdoto je odgovorna vzmet. Te se dobijo v razlicnih trdotah..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Zadnjič sem malo gledal po netu te vrtljive podstavke za modele, na katerih lažje obračaš avto ko kaj šraufaš pa to.. in sem sčaral neki na šihtu lepo homemade cirka 2 urci dela vse skupaj :) :wink: :wink: :wink:
Priponke
89.jpg
89.jpg (79.78 KiB) Pogledano 3727 krat
90.jpg
90.jpg (74.21 KiB) Pogledano 3727 krat
91.jpg
91.jpg (101.21 KiB) Pogledano 3727 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

-
Priponke
92.jpg
92.jpg (96.86 KiB) Pogledano 3727 krat
93.jpg
93.jpg (134.79 KiB) Pogledano 3727 krat
94.jpg
94.jpg (76.19 KiB) Pogledano 3727 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Princip je pa tak, da ploščici drsita po veliki podložki, katero sem namastil z ceramic grease, katera mi je ostala od avta. Vrti se v nulo tak kot treba ;) Pa sem prišparal vsaj 20eur :D
Priponke
95.jpg
95.jpg (79.79 KiB) Pogledano 3726 krat
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli