FrSky 2.4GHz Telemetry

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
BRANKY
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 19 Apr 2007, 14:26
Kraj: MOZIRJE

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a BRANKY »

Pozdravljeni!
scrat: Jaz sem mislil schotky diodo na signal kablu....na kaablu mojega DHT modula je ni bilo! Potem sem jo vseeno zalotal in deluje. Modul sem zmontiral kar na morju ob hladnem pivu. :D
Nekako sem moral pritrditi FLD display, nanosilec sem porezkal kar v službi. Prilagam še nekaj slikic kot sem obljubil.
Priponke
Namestitev modula in stikal
Namestitev modula in stikal
20140820_224534.jpg (247.2 KiB) Pogledano 9856 krat
Detajl mizice displaya
Detajl mizice displaya
20140820_223911.jpg (172.5 KiB) Pogledano 9856 krat
Končni izdelek
Končni izdelek
20140820_232245.jpg (209.22 KiB) Pogledano 9856 krat
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Aha schotky diodo. Sorry.
BRANKY
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 19 Apr 2007, 14:26
Kraj: MOZIRJE

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a BRANKY »

Pozabu sem se vprasat, ce slucajno kdo ve, kaj se priklopi na tista 2 pina levo od 4 polnega konektorja na FLD 02?
Hvala za odgovore!
Priponke
20140822_065132.jpg
20140822_065132.jpg (224.44 KiB) Pogledano 9791 krat
Uporabniški avatar
badi1
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 18 Apr 2009, 10:03
Kraj: Braslovče

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a badi1 »

Na tista dva pina se ne priklopi nič . Namenjena sta , da ju z jumperjem kratko skleneš za posodobitev firmwarea na njemu , zadnja verzija je bila v2.1 katera je bolj natančno merila tok in dodala porabo na njega.
BRANKY
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 19 Apr 2007, 14:26
Kraj: MOZIRJE

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a BRANKY »

Aha..zdej mi je jasno....ampak zuni je se na zalost kr oblacno. :roll:
Sam imam 2.1 verzijo. Sem bil pa presenecen kako hitro se zbindata! Ker imam seeno komando od Spektruma, tm pa traja. :-k
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

BRANKY napisal/-a:Aha..zdej mi je jasno....ampak zuni je se na zalost kr oblacno. :roll:
Sam imam 2.1 verzijo. Sem bil pa presenecen kako hitro se zbindata! Ker imam seeno komando od Spektruma, tm pa traja. :-k
Prodaj Spektrum komando.
BRANKY
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 19 Apr 2007, 14:26
Kraj: MOZIRJE

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a BRANKY »

Imam še eno vprašanje! Ali lahko priključim naslednje senzorje na sensor hub....... (FrSky Variometer Sensor w/Smart Port (Normal Precision Version)), FrSky GPS V2 Sensor with SMART Port (1pc),FrSky FLVSS LiPo Voltage Sensor With Smart Port (1pc) in sensor hub potem povežem na D4R-II in D6FR sprejemnika?
dinamich
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 Maj 2010, 07:12
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a dinamich »

Ne, saj smart port ne delujejo preko hub-a, ampak se jih med saboveže zaporedno, nato pa zadnjega na sprejemnik, ki mora seveda imeti smart port. To pa so sprejemniki serije X.
BRANKY
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 19 Apr 2007, 14:26
Kraj: MOZIRJE

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a BRANKY »

To zdaj pomeni, da jih priklopimo zaporedno kolikor jih pac imamo in jih lahko vezemo samo na Smart port in nikamor drugam...samo X sprejemniki! X serija je pa kompatibilna z DHT modulom.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo!

Imam TGY 9x napravo, ki sem se jo lotil nadgraditi z Open9x, z opcijo telemetrija na zaslonu, z uporabo DJT modula.

Večina hackov, ki sem jih po netu našel v zvezi z modifikacijo prikaza telemetrijie na zaslonu od 9x temelji na DIY moduli. Ostale za DJT so prevej komplicirane, razen tele:
http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=430


Je kdo od vas tako zadevo izvedel in jo uporablja? Nekaj sem zasledil, da so težave s starejšimi moduli ... ? Kar se tiče fine elektronike sem bolj slabo podkovan in lahko bolj ko ne sledim dobrim navodilom... Tu pa nisem ziher, da ne bo ušel magični dim, ki poganj napravo....

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

rc-ryder napisal/-a:Zdravo!

Imam TGY 9x napravo, ki sem se jo lotil nadgraditi z Open9x, z opcijo telemetrija na zaslonu, z uporabo DJT modula.

Večina hackov, ki sem jih po netu našel v zvezi z modifikacijo prikaza telemetrijie na zaslonu od 9x temelji na DIY moduli. Ostale za DJT so prevej komplicirane, razen tele:
http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=430


Je kdo od vas tako zadevo izvedel in jo uporablja? Nekaj sem zasledil, da so težave s starejšimi moduli ... ? Kar se tiče fine elektronike sem bolj slabo podkovan in lahko bolj ko ne sledim dobrim navodilom... Tu pa nisem ziher, da ne bo ušel magični dim, ki poganj napravo....

Lp
Pozdravljen sam sem vgradil v svojo 9x

http://www.smartieparts.com/shop/index. ... cts_id=331
in
http://www.smartieparts.com/shop/index. ... cts_id=337

flasnu na opentx, DJT modul, kar vredu zadeva moram priznat, sicer od telemetrije nisem še nič probal ampak komanda dela super. Vse skupaj da vržeš skupaj rabiš pol ure, simpl.

LP,
Igor
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

joemontana1234 napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:Zdravo!

Imam TGY 9x napravo, ki sem se jo lotil nadgraditi z Open9x, z opcijo telemetrija na zaslonu, z uporabo DJT modula.

Večina hackov, ki sem jih po netu našel v zvezi z modifikacijo prikaza telemetrijie na zaslonu od 9x temelji na DIY moduli. Ostale za DJT so prevej komplicirane, razen tele:
http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=430


Je kdo od vas tako zadevo izvedel in jo uporablja? Nekaj sem zasledil, da so težave s starejšimi moduli ... ? Kar se tiče fine elektronike sem bolj slabo podkovan in lahko bolj ko ne sledim dobrim navodilom... Tu pa nisem ziher, da ne bo ušel magični dim, ki poganj napravo....

Lp
Pozdravljen sam sem vgradil v svojo 9x

http://www.smartieparts.com/shop/index. ... cts_id=331
in
http://www.smartieparts.com/shop/index. ... cts_id=337

flasnu na opentx, DJT modul, kar vredu zadeva moram priznat, sicer od telemetrije nisem še nič probal ampak komanda dela super. Vse skupaj da vržeš skupaj rabiš pol ure, simpl.

LP,
Igor
Hvala za info, a želel sem predelavo brez nekega dodatnega velikega dokupovanja...
Zadevo bi rad razčistil, ker bo to del enega drugega projekta, ki se potihem dogaja v ozadju...

Skratka - predelava na linku, ki sem ga dodal sicer zahteva malo preciznega lotanja in dva upora. Samo ziher bi rad bil, da se ne bo pokadilo...
So še verzije s predelavo DJT modula, ki pa potem ne paše v novega Taranisa... Tudi tega ne želim...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

na kocu te ne pride preveč € čkov, glede lotanja itak ne moreš prej vedel, če se bo kaj podkadilo :wink: sicer so zadeve kar majhne za lotat vendar mislim da more it. Kaj pa rabiš DJT na Taranisu?

Lp
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

joemontana1234 napisal/-a: Kaj pa rabiš DJT na Taranisu?

Lp
Pojma nimam ;-) :oops:

Se še nisem poglabljal... Sem prebral spotoma na netu, da ni fajn, da ni kompatibilno :-k

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Taranis ima itak vgrajen XJT modul in vsa telemetrija laufa brez predelav. Zunanji JR slot je pa samo z UHF, če ga rabiš.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Kot sem že omenil čakam na frsky modul z telemetrijo ki ga bom vgradil v futabo T12FG, do sedaj sem vgradil že nekaj modulov ampak vse v starejše komande zato imam tukaj nekaj vprašanj, saj je gotovo že kdo modul vgrajeval v novejše futabe.
Zanima me kam ste stvar priklopili, glede na to da ima komanda učitelj-učenec izhod bi prikopil kar nanj ampak kar sem gledal ima konektor dva napajalna izhoda 1 stalen in 1 "switched" za kaj gre pri tem?
Ter kaj naj naredim z original modulom ko bom lavfal na frsky če ga iztaknem bo naprava sploh kaj oddajala (na konektorju) in kako je z samimi nastavitvami v komandi pod nastavitvami "trainer" ta mora najbrž biti vklopljen da stvar deluje pa je treba vse kanale tam nastavljat...?

Za kakršnokoli info se v naprej zahvaljujem ko prejmem modul pa bomo v vsakem primeru odkrivali toplo vodo :)

LP


PS: Kaj več od tega na internetu nisem našel pa še tukaj nimam dostopa do slik jih morda kdo ima?
LP Tine

Kaj malga tut postružim
NoD
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 19 Sep 2006, 20:06
Kraj: Luša

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a NoD »

T12FG konektorji

DSC / Trainer konektor
1 = Impuls
2 = Minus (GND)
5 = Plus preklopni (Oddajnik ON)
6 = Stalni plus

Zunanji RF Modul priključi na 1,2 in 5 in na Oddajniku nastavi PPM

RF MODUL konektor
1 = PPM/PCM INPUT (signal iz Radia)
2 = +
3 = RF OUT Detekcija
4 = GND
5 = RF OUT Antena
Jaz bi ga dal na pozicijo sedanjega RF modula
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a tintek »

Hvala za informacije, praviš da bi ga dal na mesto zdajšnjega modula torej zunaj komande ne vem kako bi se potem obnašal oddajnik ker ne bi imel signala da je vstavljen modul.
Kar sem razmišljal bi bilo najlažje vgraditi modul v komando (prispajkati direktno na spodnjo stran konektorja učitelj učenec) in signal ter napajanne vezati prek 2polnega stikala z čimer bi izklopil frsky modul. Fasst modul pa bi vklapljal Oz izklapljal ob vklopu komande ko te vpraša če se poveže ali ne.
Kako pa je z signalom na tem konektorju je signal stalen ali je potrebno leteti v načinu "učitelj"

Lp Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
NoD
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 19 Sep 2006, 20:06
Kraj: Luša

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a NoD »

Mislim, da je signal stalen. Najlažje preveriš z osciloskopom.
LP
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

Ali mogoče sensorji z smart portom delujejo na D8R-II PLUS sprejemniku ali samo na novih X serije???? Imam namreč 9x, opentx, DJT, telemetrija na zaslonu.???

Lpi
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

joemontana1234 napisal/-a:Ali mogoče sensorji z smart portom delujejo na D8R-II PLUS sprejemniku ali samo na novih X serije???? Imam namreč 9x, opentx, DJT, telemetrija na zaslonu.???

Lpi
Nisem zasledil, da bi delovalo.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Priponke
2014-10-02 16.47.38.jpg
2014-10-02 16.47.38.jpg (123.72 KiB) Pogledano 9094 krat
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sem ravno zadnjič gledal na RCGroups. Lepo so jo poštimali, zaslon je na pravem mestu, edino škoda, ker ga ni možno nagibat v vsaj treh stopnjah.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Škoda. 500€ bo lepa cena.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Nov senzor za tok:
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... _Port.html

Lepo, da divje baterije ne bodo več v stiku s sprejemniki in ostalimi smetmi, ki rade izpuhtijo ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na RV naprave