Laserski izrez delov iz MDF

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
mcluka
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Jun 2014, 15:50

Laserski izrez delov iz MDF

Odgovor Napisal/-a mcluka »

Pozdravljeni,

Ne vem točno v kateri segment foruma bi moral objaviti moj post, zato se že v naprej opravičujem, če sem v napačnega.
Izdelujem študentsko verzijo CNC-ja (namiznega), katerega ohišje bo iz lesa (MDF). Komponente so sorazmerno majhne (Gabariti CNC-ja so cca 400x400x400), zato bi bilo idealno, če bi jih lahko kdo z laserjem izrezal. G-kodo lahko zapišem jaz, tudi material prinesem jaz.

MDF bo debeline 12 mm.

Torej če povzamem kaj potrebujem, iščem nekoga (po možnosti iz okolice gorenjske - jaz sem iz Kranja), ki ima doma laser, s katerim bi lahko izrezal MDF debeline 12mm za "male pare", ker gre bolj za testno študentsko izvedbo.

Lep pozdrav!

Luka
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Laserski izrez delov iz MDF

Odgovor Napisal/-a brejker »

Dvomim, da je v praksi rezanje 12mm debelega mdfa z laserjem.

V svoji okolici poišči mizarja ali orodjarja ki ima cnc rezkalni stroj.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Laserski izrez delov iz MDF

Odgovor Napisal/-a kus »

Jaz imam laser, a je nekje 5mm tista meja, ki laser še lepo izreže. Tako, da je najbolje, da odneseš mizarju s cnc rezkarjem.
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Laserski izrez delov iz MDF

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mcluka napisal/-a:Pozdravljeni,

Ne vem točno v kateri segment foruma bi moral objaviti moj post, zato se že v naprej opravičujem, če sem v napačnega.
Izdelujem študentsko verzijo CNC-ja (namiznega), katerega ohišje bo iz lesa (MDF). Komponente so sorazmerno majhne (Gabariti CNC-ja so cca 400x400x400), zato bi bilo idealno, če bi jih lahko kdo z laserjem izrezal. G-kodo lahko zapišem jaz, tudi material prinesem jaz.

MDF bo debeline 12 mm.

Torej če povzamem kaj potrebujem, iščem nekoga (po možnosti iz okolice gorenjske - jaz sem iz Kranja), ki ima doma laser, s katerim bi lahko izrezal MDF debeline 12mm za "male pare", ker gre bolj za testno študentsko izvedbo.

Lep pozdrav!

Luka
12mm PMMA(plexi) gre na laser

Ima večina ljudi, ki se ukvarja s svetlobnimi napisi kar oboje(material inorodje na lagerju). Bo pa občutno dražje, a tudi bolj FENSI ;-)

In videlo se bo, kako dela :D

LP

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci