OS motorji

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

OS motorji

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Našel sem eno japonsko modelarsko trgovino. Najbolj so mi v oko padli OS motorji, ki so ZELO poceni. Recimo: OS MAX 46 la silver pri DMT modellbau stane 89 €. Tam pa sem v košarico dodal motor, rezervno srajčko, bat in oljnico in stane ÂĄ9,570 ali 73,4€ :o :o :o :o :o če dodam DDV je to približno 88€ + poštnina. Upam da pošiljajo v Slovenijo =P~ :^o https://rcjapan.net/o-s-engine-c-80?zen ... gefohmrip7
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Brez skrbi. Pošiljajo v Slovenijo. Zelo prijazni in hitri so v e-odgovorih. Če česa ni v katalogih, lahko povprašaš in odgovor bo hitro podan.
Sam sem od tam prejel že zelo eksotične rezervne dele za OS motorje, ki jih evropski trgovci niso (želeli, hoteli, mogli,....) dobaviti. Iz USA bi jih sicer lahko dobil, vendar po precej višji ceni.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
super spletna stran, sem kar hitro našel kar rabim (iglo in plastični nosilec). Koliko je poštnina? Pa še eno vprašanje. Kje najdem dele za os max 20 ? Verjetno je toliko starejši model in ga nimajo v ponudbi, bi moral povprašat.
Ko smo že pri rezervnih delih, bi potreboval za magnuma xl15 iglo. Kje jo lahko dobim prav tako ugodno? Je komu poznana sledeča stran: http://globalservices.globalhobby.com/part/210600.asp
L.P.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Poštnina za moje zadnje naročilo je bila 14,48€ (1.900,00JPY). Torej normalne tarife za paket do 2kg s sledenjem.
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Naročil sem in hitro dobil naročeni motor in veliko rezervnih delov. Poštnina je bila v mojem primeru ÂĄ3350 ali 25€ teža paketa pa je bila okoli 800g. Za dele ki jih ni v katalogu pa vprašaš tu pa ti odgovorijo: https://rcjapan.net/request_a_part?zeni ... eldfb9tqt2 Zelo so prijazni v emailih in hitro odgovorijo.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Malce za občutek, kako naraščajo cene s premikom iz Japonske v Slovenijo.
Naročil sem nekaj rezervnih delov za motorje OS (nosilec igle, pokrov karterja, izpuh (dušilec), nekaj vijačnega materiala).
  • Vrednost blaga: 23,75 €
    Poštnina: 14,78 €
    Vrednost pošiljke: 38,53 €
    Dodatek na plačilo s Paypal: 1,35 €
Po prihodu na carinsko pošto pa še:
  • Vplačnina: 1,05 €
    Predložitev pošilke v carinski pregled - uvoz: 3,05 €
    Obvestilo uporabniku, da predloži listine: 1,28 €
    Tiskanje dokumentov: 1,02 €
    Uvozne dajatve: 8,53 €
Poštarju torej še: 14,93 €
Skupaj torej: 54,81€
Končna vrednost na domačem pragu je torej 231% vrednosti blaga na Japonskem. Ali drugače: vrednost blaga na Japonskem znaša le 43% tega kar je potrebno plačati na koncu.

Zaključek: Ne zavajajmo se s preveč optimističnimi cenami. Kadar pa nečesa ne moreš dobiti v okolici, pa je dobro vedeti kje lahko priskočijo na pomoč.
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Se popolnoma strinjam. Če pa naročiš večjo količino pa se dodatek ceni na japonskem zelo zmanjša. Recimo jaz sem naročil dele v vrednosti 87€ in za vse skupaj plačal 143€. Pribitek je 160%. Takih rezervnih delov, ki jih lahko naročiš od tam in po takšni ceni, pa ne dobiš nikjer.

lp Peter
Tucano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jun 2014, 16:00

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Tucano »

Ali lahko uporabim motor OS max 50 SX-H , ki je namenjen za pogon helikopterja za letalsi model?
Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Lahko. Narediti moraš prilagoditve na gredi in prirobnici. Zavedati se moraš dejstva, da je motor narejen za drugačen režim delovanja kot avionski. Vendar so v večini primerov obremenitve na avionskih motorjih manjše. Verjetno je, da motor ne bo deloval v optimalnem območju vrtljajev, vendar tu ne bo kakšnih hudih problemov.
Tucano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jun 2014, 16:00

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Tucano »

Mipo kakšne prilagoditve na gredi in prirobnici misliš'
Hvala za odgovor. LP
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Tucano napisal/-a:Mipo kakšne prilagoditve na gredi in prirobnici misliš'
Hvala za odgovor. LP
Na gredi potrebuješ naslon za propeler (prirobnico z utorom za segmentni moznik,...) in ustrezno matico s podložko za vpetje propelerja. Pazi na varovanje proti odvitju.
Tucano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jun 2014, 16:00

Re: OS motorji

Odgovor Napisal/-a Tucano »

Mipo, prirobnica in podložka z matico je že na motorju tako, da to ni več problem.
Kaj si mislil z delovanjem optimalnih obratov. Delovanje srednjih ali končnih obratov.
Hvala in LP
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom