ZG 45 - Pomoč

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Uporabniški avatar
nnejc
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 11 Mar 2012, 13:31
Kraj: Maribor

ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a nnejc »

Pozdravljeni!
Iščem nekoga iz Maribora oz. okolice, da bi mi pomagal zagnati ZG45 (magnetni vžig), saj se trudim že 3 tri dni da bi zadeva zalaufala...
Ne vem, če slučajno ne potegne dovolj goriva, kljub temu da sem probal učistit uplinjač. Ali pa je težava z elektroniko za vžig saj sem preizkusil že 3 svečke..
Torej če je kje kakšen strokovnjak ki bi videl kaj je problem bi lepo prosil za pomoč.

p.s. motor je stal cca. 5 mescev

Lp, Nejc
Uporabniški avatar
cero
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13 Apr 2008, 21:13
Kraj: krško

Re: ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a cero »

Nisi edini moj kolega ima isti motor z istimi problemi,ne vžge pa ne vžge na roke.
Ko ga začnemo vžigat na roke pod čokom nam da nekaj taktov(vžge pa crkne),čok odpremo nato pa v nedogled obračamo propeler,nič od njega kot mrtev.Beri sedaj - z malo močnejšim accu vrtalnikom in nastavkom za špiner zadeva kresne takoj in deluje super,vsega skupaj 3-4 obrate pa dela,tudi mi se čudimo kje je finta.
Tudi mi prosimo za pomoč .
l.p cero
Uporabniški avatar
stocker
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Sep 2005, 12:21
Kraj: Ptuj

Re: ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a stocker »

Sam sem imel enak problem. Motor težko vžiga, ko pa enkrat vžge, dela čudovito. pošlji mi ZS, ti bom pomagal. Sem iz Ptuja.
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Re: ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a MELO »

Helou!

Sam imam isti motor in ga vžigam tako da uporabljam vrvico! Navijem dva obrata in zadeva kresne! Najprej pa na čok na roke da začne nakazovat ( pok pri vsakem obratu) nato pa čok odpret in vrvica! :o

Ker nisem imel pokrova za motor sem uporabil cca 10 mm debelo vrv in na koncu naredil vozel ki se je zataknil za vijake na prirobnici. nato motor postavil na konec kompresije in ovil dva obrata!

špage mi ni navilo nikoli, motor pa je vedno in učinkovito vžigal! :D


Problem pri ročnem zagonu pa je še ta da je treba obrat začeti precej pred začetkom kompresije zato da magnet naredi iskro!

Spodaj pa še slika vžiganja Zlina. ista varianta. Vrvica zataknjena ( zagozdena v špranjo) med prirobnico in med spinerjem! Uporabil tanko 2mm najlon vrv! Rokavica pa zato ker najlon špakca dobr kožo na roki zareže! :-?
Aja pa še to prosti konec vrvi zagrabiš na taki dolžini da gre krak propelerja mimo roke!!!

lp.
Priponke
vžiganje ZLINA
vžiganje ZLINA
DSC_3863.JPG (58.74 KiB) Pogledano 2434 krat
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Sam nimam zg45,imam pa zg 38 isto na magnetni vžig.
Z vžiganjem na roko sem si 2x spahnil ramo,potem pa je kolega pogruntal enostavnejši način.Namreč na zadnji strani motorja(vsaj pri mojem)gleda os približno 3-4cm ven.Nanjo sva nataknila enosmerni ležaj in vzmetni feder in vžiganje je postalo pravi užitek.
Samo kontra si zavrtel propeler in spustil pa je skoraj vedno vžgal vsaj v drugo.
Prilagam sliko motorja z vzmetjo na osi ter videoposnetek kako to deluje:

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=eUUV7fRHs5M

slika:
Priponke
fedr.jpg
fedr.jpg (95.86 KiB) Pogledano 2428 krat
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Re: ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a MELO »

helou!

No tole je pa tut ideja! :D
Priponke
štrikštart.jpg
štrikštart.jpg (47.37 KiB) Pogledano 2357 krat
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
MihaModelar
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Sep 2015, 06:47

Re: ZG 45 - Pomoč

Odgovor Napisal/-a MihaModelar »

Meni je z EasyStart-om užigal u nulo.
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom