Pomoč začetniku

Akrobatski in 3D modeli
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Pozdravljeni!

Ker sem na forumu nov in tudi v modelarstvo se prej nisem veliko podajal, me prosim ob mojih naslednjih vprašanjih ne takoj kritizirati.
Prejšnji teden pri prijatelju videl qudrocopter.....takoj sem seveda bil navdušen in sem se odločil da bi tudi jaz se odločil za kakšno takšno zadevo in se ukvarjal s tem hobijem. Najprej sem razmišljal o qudrocopterju...čez čas pa so mi zmeraj bolj postajali všeč helikopterji. Potrebujem pomoč pri izbiri katerega naj kupim za začetno učenje tako da bo preživel tudi kakšne padce.....

http://www.banggood.com/WLtoys-V912-Sky ... 75662.html
http://www.banggood.com/WLtoys-V911-V2- ... 86120.html

Za začetek sem gledal ta dva helija....saj sta si kar podobna samo da je eden malo večji, vem tudi da vrjetno vsi na tem forumu letite z boljšimi heliji ampak jaz bi z tem poizkusil za začetek in jih uporabil za učenje za naprej pa seveda nabavil kaj boljšega.

Kaj predlagate?

Hvala!
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

začni z w911 če boš izbiral med tema dvema , ker z onim drugim so baje problemi z repnim motorjem , kjer se plastični zobnik zelo hitro obrabi , včasih tudi zablokira in tako skuri motor (novejše verzije so imele izklop motorja ob obremenitvi ) če so ti to popolni začetki in izbiraš med tema dvema potem je w911 izbira zate (to je moje osebno mišljenje)

priporočam ap ti če si resen glede hobija .. .da odšteješ nekaj bonus denarcev pri nakupu prvege helija , nekaj za kar se dobijo deli povsod , saj ko si začetnik je 100000000% da se kaj polomi in to hitro (beri: ponavadi prvi dan).

je pa tako malo je ljudi ki so začeli leteti s helikopterji , so pa !!!! priporočam ti PRED NAKUPOM, če ima kak kolega doma SIMULATOR , da odvoziš kako urco ali dve, še predno se odločiš za nakup.


je pa tako.... za začetek ti priporočam QUADCOPTER ! .. zakaj ?? z njim dobiš nek občutek kako je z heli/quad itd leteti , ker so dimenzije gibanja podobne kot pri heliju, le skreširaš ga ˝težje˝ oziroma polomiš kak propeler ali roko okvirja quada.

imaš na netu veliko teh malih quadov kot so Walkera ladybug , MJX ipd.

spet pa je tukaj odvisno o kakšnem denarju se govori ob prvem nakupu , sklepam da ker si prilepil tiste linke da govorimo o nekem rangu do 80€.

toliko z moje strani , naj ti svetujejo še ostale modre buče ki imajo malo več prakse kot jaz ...

lp. Matjaž
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

LP,

js sem si prvi heli kupil Rex 450 ampak sem si za tem kupil še Hubsan X4 Quad (ga dobiš za male denarje cca. 50 komplet), kljub temu da imam tudi simulator, da sem naredu prve korake v letenju v različne smeri in iz različnih smeri (tako kot je že FlyerOne napisu), je pa zadevca neverjetno trpežna. Pa sem ga potem naprej prodal.

Pa za pameten beri ugoden denar dobiš rabljen heli, razmisli še v tej smeri.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Obema hvala za nasvete. Bom pogledal še mal med quadrocopterje da vidim...mogoče za začetek se res odločim za quda....

Hvala.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Iz kje pa si?? NI hudiča da nebi koga najdu ki leti v bližini. Jaz sem jih prek foruma našu.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Iz okolice Celja. Vem da na letališču v Levcu jih kar nekaj leta z letali....sam za helikopterje in qudrocoptereje pa še nisem slišal...niti jih nisem videl da bi tam letali.
cimer
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:17
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a cimer »

Pozdravljen,

Iz lastnih izkušenj ti povem, da je bolj enostavno začeti s quadi. Jaz sem začel s helijem, pa ni in ni šlo. Potem sem poizkusil še s guadom. Za začetek sem na HK vzel najmanjši quad, ga sestavil in začel na trati za hišo. Quad je tako lahek, da mu "nenačrtovani" pristanki na trati niso škodovali. Brez težav sem se sam naučil osnovnih manevrov. Potem pa je samo še dril in dril. Res je, da je mali quad malo bolj nestabilen ampak majhna teža in relativna neobčutljivost na kreše to odtehta. Ko boš pridobil osnovno znanje, lahko preideš na kakšen večji quad oziroma tudi na heli.
Lep pozdrav vsem!
Marko S.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Ekola jst tud iz okolice Celja sam iz Zasavja.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Sem se po teh pripročilih odločil da bom za začetek začel na quadu....zdej pa bi bil zelo vesel če bi mi kdo pomagal pri izbiri le tega...mogoče iz strani...

http://www.banggood.com/

Hvala za odgovore.

P.S. SALI mogoče se kdaj dobimo pa gremo skupaj letet?
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Brez problema se dobimo, je samo stvar dogovora.

Lej jst sm kupu tegale in bil z njim več kot zadovoljen, sicer sem ga imel z kamerco ampak je ne rabiš. Zadeva je odlična in skor neuničljiva če želiš lahko prideš pogledat ima kolega mojega drugi kolega ima pa tegale brez kamerce.

Dobiš v 3 dneh domov, kitajce pa čakaš pa še po vsej verjetnosti te bojo za carino vsekal naši vrli cariniki, pa si pri ceni hitro blizu. Obvezno si naroči še zaščito za blejde, če je quad katereg boš kupoval nima.

http://www.ebay.de/itm/X4LW-H107-Set-AM ... 7b7639d8f2

Sam v razmislek.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Ne zgleda slabo.
http://www.banggood.com/UDI-U818A-2_4G- ... 73065.html

Ka pa praviš kej o tem?

S čem pa ti letaš zdej?
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Jaz letim Align T-rex 450 PRO V2 FBL oziroma se učim z njim letet in pa vsak dan simulator, zdaj lahko že rečem da letim prej sem govoril da lebdim. :D

Kar pa se quada tiče pa jaz lahko povem kaka je zadeva ki sem jo probal in lahko hvalim kar sem imel, po slikah (tako kot nekateri), ti nimam kaj dosti za povedat oziroma za pametovat.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
cimer
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:17
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a cimer »

Evo tukaj je še http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... house_.htm moj mali quad. Sedaj je vse v kompletu, jaz sem kupil po komponentah. Ta je iz evropskega skladišča in ga dobiš v parih dneh.
Lep pozdrav vsem!
Marko S.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Pa tole sem tut probu, je tut za silo. Ampak uzuni je zelo občutljiv že na najmanjši vetrček.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _RTF_.html
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

ja jaz bi ga mel za ven bolj...zato nebi rad da ga bo že najmanjša sapica odnesla....sem pa gledal mal na tti strani banggood.com....pač najbolj poceni majo ker pa tudi nimam tolko financ za to namenjenih sem najboj na strani tte strani....a ma kdo od vaju izkušnje z naročanjem z te strani? kakšni so izdelki?
Androz
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 24 Jul 2011, 09:40

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Androz »

Iz banggooda, kar je nad 22 evri računaj še carino zraven, da dobiš pravo ceno
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Kar sem naroču sem dobil, pa tudi nimam nekih pripomb. Z samo dostavo sem bil pa bolj zadovoljen kot pa z Hobbykingom zadnje čase.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Kolko pa pride še carina zraven?
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Tole je ubistvu to kar sprašuješ.
Spoštovani!

Blago, ki je vneseno na carinsko območje Skupnosti je od trenutka vnosa predmet carinskega nadzora in je pod nadzorom tako dolgo, dokler ne pride do zamenjave carinskega statusa (sprostitve blaga z oprostitvijo dajatev, sprostitve blaga z obračunom uvoznih dajatev, ipd....) (člen 37 Carinskega zakonika Skupnosti (Uredba sveta (EGS) št. 2913/92, z dne 12.oktobra 1992).

I.
Stopnja carine je odvisna od vrste blaga, ki se uvaža v Skupnost.Če blago naročite preko spleta, se blago carini po stopnjah, ki jih najdete na spletni strani:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... pand=false
. Dajatve se obračunajo na carinsko vrednost, ki je sestavljena iz vrednosti blaga in ostalih stroškov (poštnina, zavarovanje, ipd....), ki nastanejo ob dobavi v Skupnost. Uvozne dajatve so sestavljene iz carine po predpisani carinski stopnji ali fiksnemu znesku carine in davka na dodano vrednost (DDV). DDV se obračuna na davčno osnovo, ki jo sestavljata carinska vrednost in carina. DDV se obračuna, če vrednost blaga presega 22 EUR, carina pa se obračuna, če vrednost blaga presega 150 EUR.

Pošiljka je oproščena plačila carine, če vrednost blaga ne presega
zakonsko predpisano mejo za oprostitev 150 EUR.(člen 23 , Uredbe
Sveta (EU) št. 1186/2009 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti);
Oprostitev ne velja za alkohol, parfume, toaletne vode, tobak in
tobačne izdelke.
Pošiljka je oproščena plačila DDV-ja, če vrednost blaga ne presega
zakonsko predpisano mejo za oprostitev 22 EUR.(1.točka prvega
odstavka 51.čl. ZDDV-1). Oprostitev ne velja za alkohol, parfume,
toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.
Carinska vrednost se določi na podlagi Carinskega zakonika Skupnosti
(Uredba sveta (EGS) št. 2913/92, z dne 12.oktobra 1992). O carinski
vrednosti blaga govori 3. poglavje v členih od 28 do 36. O stroških
prevoza in ostalih stroškov in vključitvi le-teh v carinsko vrednost,
govori člen 32, odstavek e. Uredba komisije (EGS) št. 2454/93, v
členu 165 navaja, da se stroški poštnine do namembnega kraja
vključijo v carinsko vrednost.

če je naslovnik fizična oseba:
Za obravnavo morate priskrbeti:
- Račun o nakupu, oz. kakšen koli drug dokument, na podlagi katerega bo mogoče določiti carinsko vrednost blaga;
- ostale morebitne navedbe in pojasnila v zvezi s pošiljko;

II.
Če iz tretjih držav prejemate darilo (poslano od fizične osebe fizični osebi, brezplačno), se blago do vrednosti 700 EUR carini po pavšalni carinski stopnji (2,50 %), nad to vrednostjo se blago carini po stopnjah, ki jih najdete na spletni strani:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... pand=false
. Dajatve se obračunajo na vrednost blaga. Uvozne dajatve so sestavljene iz carine po predpisani carinski stopnji ali fiksnemu znesku carine in davka na dodano vrednost (DDV). DDV se obračuna na davčno osnovo, ki jo sestavljata carinska vrednost in carina. DDV se obračuna, če vrednost blaga presega 45 EUR, carina pa se obračuna , če vrednost blaga presega 150 EUR.

Pošiljka je oproščena plačila carine, če vrednost blaga ne presega
zakonsko predpisano mejo za oprostitev 150 EUR.(člen 23 , Uredbe
Sveta (EU) št. 1186/2009 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti);
Pošiljka je oproščena plačila DDV-ja, če vrednost blaga ne presega
zakonsko predpisano mejo za oprostitev 45 EUR.(7.točka prvega
odstavka 51.čl. ZDDV-1) ;
Carinska vrednost se določi na podlagi Carinskega zakonika Skupnosti
(Uredba sveta (EGS) št. 2913/92, z dne 12.oktobra 1992). O carinski
vrednosti blaga govori 3. poglavje v členih od 28 do 36.

če je naslovnik fizična oseba:
Za obravnavo morate priskrbeti:
- izjava o vrednosti pošiljke, oz. kakšen koli drug dokument, na podlagi katerega bo mogoče določiti carinsko vrednost blaga;
- ostale morebitne navedbe in pojasnila v zvezi s pošiljko;

Za preračun je upoštevan tečaj iz spodnje povezave:
http://www.carina.gov.si/fileadmin/curs ... 3_2014.pdf
;
Pošta Slovenije d.o.o. vam pri uvozu zaračunala še cca 4,10- 6,40 EUR stroškov po ceniku pošte. V zvezi s tem se lahko obrnete na Carinsko pošto:
[email protected].
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

Povzetek zgornjega do 22€ ne plačaš nič, med 22 in 150 € plačaš DDV, od 150€ naprej pa še carino.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Androz
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 24 Jul 2011, 09:40

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Androz »

Tako ja,npr če kupiš nekaj kaj stane 30 evrov, plačaš 22% ddv kar je 6,6 evra plus carinsku postopek, ki stane ne glede kaj imaš 3 ali 4 evre ( ne vem točno ), skupaj te pride 40,6 evra,prejšni teden sem dobil nekaj in je blo tako,lp

Če imaš pa srečo, gre pa lahko tudi brez carine čez,tam ocenijo koliko naj bi bilo vredno blago,če se jim zdi da je več kot 22 evrov zahtevajo račun, kakšni usb ključki ki so 50 evrov gredo čisto lepo čez brez carine..
kkex16
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Mar 2014, 16:09

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a kkex16 »

Sali hvala za odgovor in pa obrazložitev....torej spet bom dal neki državi ampak okej...za to bom že potrpel....hvala vsem...če pa kej rabim še vas pa kontaktiram :D
Androz
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 24 Jul 2011, 09:40

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Androz »

Mene pa zanima kaj priporočate za prvi 3d helikopter oziroma CP heli, imam v911 in ga obvladam, rad pa bi se naučil tudi letenja z cp helikopterji. Gledal sem malo wltoys v922 in temu podobne modele. Edino kar me moti pri teh modelih je da nimajo brushless motorjev, ker krtačni kar hitro odslužijo svoje. Videl sem tudi da prihaja nov model v977, ki bo imel brushless motor,vendar bo brezkrtačni samo glavni motor ne pa tudi repni. Prosim za kakršne koli informacije, lp
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a saso11 »

Androz napisal/-a:Mene pa zanima kaj priporočate za prvi 3d helikopter oziroma CP heli, imam v911 in ga obvladam, rad pa bi se naučil tudi letenja z cp helikopterji. Gledal sem malo wltoys v922 in temu podobne modele. Edino kar me moti pri teh modelih je da nimajo brushless motorjev, ker krtačni kar hitro odslužijo svoje. Videl sem tudi da prihaja nov model v977, ki bo imel brushless motor,vendar bo brezkrtačni samo glavni motor ne pa tudi repni. Prosim za kakršne koli informacije, lp
Z tako majhnim helikopterjem se ne boš naučil čisto nič. naj bo jasno da manjši helikopter kot je bolj je živahen in žiučen, tako da priporočam da manj kot trex 450 velikost ne kupuješ, ker boš stran metal denar. Če si resen boš kaj kmalu presedel na večji heli tele male igrače ti bodo pa na koncu jemale prostor v sobi in nepotreben denar. Sam sem začel na hirobo sceadu 50, torej 600 velikost helikopterja, res da je sprva investicija veliko dražja kot tele majhne igrače, ampak se ti na koncu obrestuje. Večji kot je, bolj je obvladljiv in imun na veter in ostale dejavnike. Torej, če misliš hobi resno jemat, najprej nabavi komadno katero lahko povežeš na računalnik in si "kupi" simulator letenja, da dobiš saj malo občutka glede obnašanja in orientacije, katera je tukaj najbolj pomembna, kako se bo obnašal helikopter v realnosti boš pa spoznal med samim letom.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a Sali »

saso11 napisal/-a:
Androz napisal/-a:Mene pa zanima kaj priporočate za prvi 3d helikopter oziroma CP heli, imam v911 in ga obvladam, rad pa bi se naučil tudi letenja z cp helikopterji. Gledal sem malo wltoys v922 in temu podobne modele. Edino kar me moti pri teh modelih je da nimajo brushless motorjev, ker krtačni kar hitro odslužijo svoje. Videl sem tudi da prihaja nov model v977, ki bo imel brushless motor,vendar bo brezkrtačni samo glavni motor ne pa tudi repni. Prosim za kakršne koli informacije, lp
Z tako majhnim helikopterjem se ne boš naučil čisto nič. naj bo jasno da manjši helikopter kot je bolj je živahen in žiučen, tako da priporočam da manj kot trex 450 velikost ne kupuješ, ker boš stran metal denar. Če si resen boš kaj kmalu presedel na večji heli tele male igrače ti bodo pa na koncu jemale prostor v sobi in nepotreben denar. Sam sem začel na hirobo sceadu 50, torej 600 velikost helikopterja, res da je sprva investicija veliko dražja kot tele majhne igrače, ampak se ti na koncu obrestuje. Večji kot je, bolj je obvladljiv in imun na veter in ostale dejavnike. Torej, če misliš hobi resno jemat, najprej nabavi komadno katero lahko povežeš na računalnik in si "kupi" simulator letenja, da dobiš saj malo občutka glede obnašanja in orientacije, katera je tukaj najbolj pomembna, kako se bo obnašal helikopter v realnosti boš pa spoznal med samim letom.
+1 =D>
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji