Lak za "japonski papir"

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
donmihon
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 17 Okt 2011, 15:58
Kraj: Ljubljana

Lak za "japonski papir"

Odgovor Napisal/-a donmihon »

LP

vprašanje za bolj staro šolo modelarjev!!! kupil sem kit letala Aeronca C3 od ameriškega proizvajalca Dumas...leta nazaj, ko sem bil še mlajši, sem veliko gradil letala iz balze prekrita z japonskim papirjem...še vedno mi je ostalo v krvi, vendar sem naletel na problem....s čim napeti japonski papir???? vem, da se je včasih lak dobil v modelarskih trgovinah, vendar kot vem ga nimajo več, ker pač veliko modelarjev ta tehnika ne zanima in pol nema para od tega:)
za prekrivanje se je uporabljal tako rečeno nitro lak....sem šel v trgovino z laki/barvami in mi je prodajalka razložila, da ga imajo, vendar samo barvnega in da prozornega že več let ni na tžišču....mi zna gdo pomagat kako in kaj??? kje ga dobim in če obstaja kaj drugega????

prilagam še fotko mal za hec:D

lp MihOn
Priponke
IMG_3294.jpg
IMG_3294.jpg (146.28 KiB) Pogledano 2280 krat
Peter Burkeljc
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 12 Mar 2005, 14:09

Re: lak za "japonski papir"

Odgovor Napisal/-a Peter Burkeljc »

Zdravo!

Prozorni nitro lak je zaradi ¨pametnih¨ evropskih birokratov in naših pokornih ekvivalentov v Sloveniji nemogoče dobiti. (Nitro razredčilo pa po tej ¨logiki¨ še vedno lahko kupite!). Vprašajte v modelarskih trgovinah, če je še kaj Graupnerjevega laka ali pa uvoz iz Hrvaške, če ga še imajo. Jaz lažje modele prekrivam z Litespanom od proizvajalca angleškega Solarfilma, ki ga prodaja Horejši iz Češke.Ogrodje modela premažete z Balsaloc lepilom in čez nekaj časa polikate na model. Litespan je po teži skoraj enak po teži japonskem papirju in ga ni potrebno lakirati. Žal pa nima lepljive plasti in morate vsa prekritja preko že prekritega Litespana premazati z Balsaloc-kom. Tak model deluje kot bi bil prekrit z japonskim papirjem. Izgled modelov lahko vidite v moje postu ¨Moji oldtajmerji¨¨ v letalski sekciji.

Pa veliko uspeha pri iskanju in izdelavi modela!

Peter
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: lak za "japonski papir"

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Lindinger ima "Spannlack"
lp
Sašo
Uporabniški avatar
samaljot
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 08 Dec 2007, 12:19
Kraj: Idrija

Re: lak za "japonski papir"

Odgovor Napisal/-a samaljot »

Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 899
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: lak za "japonski papir"

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

O ta link si pa velja shranit!
Hvala tudi iz moje strani.

Lp,
Andreo
donmihon
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 17 Okt 2011, 15:58
Kraj: Ljubljana

Re: lak za "japonski papir"

Odgovor Napisal/-a donmihon »

Ok fantje, hvala za nasvete!! ko kaj zvem napišem, če bo slučajno komu prav prišlo...

lp
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike