Dickie Unimog U300

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Čim bol avtentično poizkušam predelati plastično rc igračo Unimoga U300 ( http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... 0%2525_rtr ).
Pri načinu vzmetenja sem naletel na težave,saj ima U300 drugačen način od ostalih serij oz uporablja neke vrste štiri točkovno vpetje zadnje gredi,dodatno pa ima še ''panhrad bar'' .Žal slovenskega izraza ne poznam.Težave imam z vpetjem zgornjih linkov,oz ne vem kako jih vpeti na šasijo.Poizkusil sem togo vpetje pri katerem je zgornji link držal gred točno na sredini,pri tem načinu pa je bilo zelo malo artikulacije pa tudi ostalo gibanje je bilo omejeno.Ima kdo kakšno idejo kako vpeti pogonsko gred? (Imam Integy toge gredi; http://www.integy.com/st_prod.html?p_pr ... gvo53_qRdg )
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a atf300 »

a maš kakšen načrt kako si mislil, ker pri 4linku nebi smel imeti težav z artikulacijo, če je prav postavlen. če pa je še kakšna slika pa še bolje
Gasilec112
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Jan 2014, 08:32

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a Gasilec112 »

Pozdravljeni. Sem čisto "frišen"na tem forumu. Zanima me glede unimoga, in seveda od carsona ali tamiya.
Tamiya unimog:

http://www.ebay.de/itm/58457-Tamiya-1-1 ... 2721145%26

Carson :

http://www.ebay.de/itm/Carson-Unimog-U3 ... 2721145%26

Zanima me ali sta dovolj samo 2wd ali je boljše 4wd , in nikjer ne zasledim da bi imel tamiya kaj hudo izbiro dodatne opreme,(vitel,luči...) :P
če bi mi lahko kdo karkoli pomagal se mu izkreno zahvaljujem. Lep pozdrav iz vedno sončne dolenjske;)
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Bolje je imeti 4x4 ker lažje premaguješ ovire. Tamiya ima luči že priložene, vitel in drugi dodatki se pa tudi najdejo (to so univerzalni deli). Je pa carsonov RTR (pripravljen za vožnjo, tamiya pa kit (od opreme imaš priloženo osvetljavo, motor in krmilnik motorja). Od tamiye se drugače, da dobiti tudi RTR model pod oznako XC/CC-01 XB.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Za terensko voznjo seveda bolje 4WD.
Kar se tice dodatne opreme pa si poglej tole:
viewtopic.php?f=164&t=77796

Carson izgleda bolj kot kaksna igraca, ki bi jo lahko kupil v trgovini z otrosko opremo, vsaj sasija in tista tiskana vezja v modelu.. Poleg tega je z deli za Carson-e bolj kriz.
Tamiya ima kar precej podpore, tako za nadgradnje kot tudi za rezervne dele.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Carsonov unimog je res navadna igrača in je vreden mogoče polovice navedene cene,glede na 2wd in čisto togo šasijo dvomim da boš užival ob vožnji.
Dobra stran je mogoče da je kabina dobro detajlirana, uporabnih pa je mogoče še nekaj drugih delov kot so blatniki,luči,odbijači.Kolesa so plastična na 6kotnem nastavku kot pri ostalih modelih vendar je neke čudne dimenzije.Škoda tudi da je malo preveč pomanjšan da karoserija ne paše na scx šasijo.Širina koles je 190mm.Takšno medosno pa imajo tamiya osi oz kovinske ima npr Integy.
Sam sem se že lani lotil takšne predelave Carsona oz Dickie unimoga v model na katerem bi bili vsi custom deli iz mesinga .Projekt je obstal zaradi številnih drugih projektov predvsem pa zato ker potrebuje ogromno časa za izdelavo posameznih delov.

Igrača

Slika

Izdelava šasije iz profilov,kabina se dviga kot pri pravem,blatni bodo trodelni.Zadnja kripa bo pa bo verjetno iz mesinga in lesa.Zanimivo pri tem modelu je,da ima šasijo drugačno kot vsi ostali unimogi.Ta je nekoliko poenostavljena.

Slika

Slika

Pri takšnem modelu je težko določiti pozicijo prednje osi ker ni veliko prostora med blatniki,ima še zahtevno vzemtenje-panhrad rod pri katerem je treba upoštevati še pot osi .(ne vem kakšen je slo izraz).Kolesa so premera 96mm (malenkost večja kot original).

Slika

Osi so Alu namenjene za Tamiyine tovornjake,v kompletu so 3 in pa samo 2 kardana.Govorice na tujih forim so,da bodo v prihodnje te osi že imele zaporo diferenciala.

Slika

Tudi pogonski sklop delam sam,sicer iz baterijskega vrtalnika motor-menjalnik,naprej gre moč na reduktor oz multiplikator ker še ne vem kakšne hitrosti bo model dosegal.Osi bodo verjeno zaklenjene...Verjetno bo (če sploh kdaj) podoben model kot scx,vendar malo manjši in pa precej težji.
Cilj pri tem modelu mi je bil da vse razen kabine in koles naredim sam-težek cilj :oops:
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Gasilec112
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Jan 2014, 08:32

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a Gasilec112 »

Fantje zakon. Mene pa zanima ali bi lahko predelal tamiyno podvozje 4wd in nadgradnjo od carsona?? :oops: tamiya je zakon ker ima 4wd carson pa ker ma dodelan kason ,kiper,itd
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Če sta medosni razdalji kolikor toliko enaki potem ni problema, saj se, da pri tamiyi s pomočjo linkov in kardanov različnih dolžin spreminjati medosno razdaljo.

Carson ima medosno 255mm, sledeči tamiyini kiti imajo medosno 252mm (razliko bi se verjetno dalo odpravit z original deli):
- unimog (se javim za karoserijo, če vzameš tega),
- bronco '73,
- land cruiser 40

http://www.tamico.de/Tamiya-Toyota-Land ... icht-58445

Edini problem, ki ga vidim je razlika v širini modelov :-k
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: Dickie Unimog U300

Odgovor Napisal/-a saso11 »

tavzy napisal/-a:Carsonov unimog je res navadna igrača in je vreden mogoče polovice navedene cene,glede na 2wd in čisto togo šasijo dvomim da boš užival ob vožnji.
Dobra stran je mogoče da je kabina dobro detajlirana, uporabnih pa je mogoče še nekaj drugih delov kot so blatniki,luči,odbijači.Kolesa so plastična na 6kotnem nastavku kot pri ostalih modelih vendar je neke čudne dimenzije.Škoda tudi da je malo preveč pomanjšan da karoserija ne paše na scx šasijo.Širina koles je 190mm.Takšno medosno pa imajo tamiya osi oz kovinske ima npr Integy.
Sam sem se že lani lotil takšne predelave Carsona oz Dickie unimoga v model na katerem bi bili vsi custom deli iz mesinga .Projekt je obstal zaradi številnih drugih projektov predvsem pa zato ker potrebuje ogromno časa za izdelavo posameznih delov.

Igrača

Slika

Izdelava šasije iz profilov,kabina se dviga kot pri pravem,blatni bodo trodelni.Zadnja kripa bo pa bo verjetno iz mesinga in lesa.Zanimivo pri tem modelu je,da ima šasijo drugačno kot vsi ostali unimogi.Ta je nekoliko poenostavljena.

Slika

Slika

Pri takšnem modelu je težko določiti pozicijo prednje osi ker ni veliko prostora med blatniki,ima še zahtevno vzemtenje-panhrad rod pri katerem je treba upoštevati še pot osi .(ne vem kakšen je slo izraz).Kolesa so premera 96mm (malenkost večja kot original).

Slika

Osi so Alu namenjene za Tamiyine tovornjake,v kompletu so 3 in pa samo 2 kardana.Govorice na tujih forim so,da bodo v prihodnje te osi že imele zaporo diferenciala.

Slika

Tudi pogonski sklop delam sam,sicer iz baterijskega vrtalnika motor-menjalnik,naprej gre moč na reduktor oz multiplikator ker še ne vem kakšne hitrosti bo model dosegal.Osi bodo verjeno zaklenjene...Verjetno bo (če sploh kdaj) podoben model kot scx,vendar malo manjši in pa precej težji.
Cilj pri tem modelu mi je bil da vse razen kabine in koles naredim sam-težek cilj :oops:
kje se kupi medeninaste profile ?
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli