Galeon San Giovanni Battista

Odgovori
darkside
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 05 Nov 2012, 12:14

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a darkside »

jaz sem samo barval
tomy33
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 07 Mar 2007, 18:31
Kraj: Maribor

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a tomy33 »

Samo barval. Z lakom bi se preveč svetila. Barke takrat so bile mat. Na sliki se pa sveti zaradi fleša.
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

svivan3a.jpg
svivan3a.jpg (116.67 KiB) Pogledano 4257 krat
svivan2.jpg
svivan2.jpg (98.24 KiB) Pogledano 4257 krat
svivan1a.jpg
svivan1a.jpg (119.69 KiB) Pogledano 4257 krat
Pozdrav modelarjem,baje je pri srbski in hrvaški izdaji Velike jadrnice De Agostinija prišlo do večjih napak pri merah za jambore in jadra,glede na to,da smo pri izdelavi zadnji imamo to srečo,da so pri izdajatelju urgirali in jim je ta posredoval,nove načrte pri katerih potem ni bilo več preračunavati mer in so podane resnične mere.Načrti so v elektronski obliki,ter jih preprosto natisneš.Se pa pri našem forumu pojavlja problem,ker lahko naložiš le slike v velikosti 800 x 600,kar za načrte ni spr
ejemljivo.Pozdrav vsem! :-$
darkside
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 05 Nov 2012, 12:14

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a darkside »

jovo: to je zato da ni potem vse nepregledno. saj lahko pa daš link do slik in bo boljše. mene tudi moti na forumih ko dajo ogromne slike
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

Link sem že objavil,to sem dal zato gor,da se vidi,kaj nas še čaka!
no,še enkrat:
Še link:http://www.mycity-military.com/Blog/DeA ... kcija.html
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

jovo napisal/-a:Link sem že objavil,to sem dal zato gor,da se vidi,kaj nas še čaka!
no,še enkrat:
Še link:http://www.mycity-military.com/Blog/DeA ... kcija.html
Če želiš, da bo link v tekstu deloval, moraš pri pisanju za ločili postavljati presledek!

Še link: http://www.mycity-military.com/Blog/DeA ... kcija.html

Da se pa narediti tudi takole: LINK (klikni)
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

Hvala za popravek!
x123x
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 25 Dec 2013, 03:58

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a x123x »

Vprašal bi ali mogoče veste ali bodo priloženi kakšni reviji še kakšni pripomočki?
"Smisel življenja je v tem, da se vzpostavi Božje kraljestvo na zemlji, to je v tem, da egoistično, sovraštva polno, nasilno in nerazumno življenje nadomesti življenje ljubezni, bratstva, svobode, razuma."
by: Mahatma Gandhi
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

x123x napisal/-a:Vprašal bi ali mogoče veste ali bodo priloženi kakšni reviji še kakšni pripomočki?
V prvi številki ti vse piše! :-k #-o
lp MB

ni ga čez nitro
čebelica
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 07 Okt 2013, 14:23

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a čebelica »

rcmarko napisal/-a:
x123x napisal/-a:Vprašal bi ali mogoče veste ali bodo priloženi kakšni reviji še kakšni pripomočki?
V prvi številki ti vse piše! :-k #-o
Tud jest nisem nikjer vidla kje, piše kaj bo še priloženo, piše samo kaj lahko še uporabljamo
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

čebelica napisal/-a:
rcmarko napisal/-a:
x123x napisal/-a:Vprašal bi ali mogoče veste ali bodo priloženi kakšni reviji še kakšni pripomočki?
V prvi številki ti vse piše! :-k #-o
Tud jest nisem nikjer vidla kje, piše kaj bo še priloženo, piše samo kaj lahko še uporabljamo
Pri prvi številki je bila dodana revija velike jadrnice. V njej na 10. strani piše pod 6. točko kaj se bo brezplačno dobilo zraven.
Vredu poglejta! :-k :P
lp MB

ni ga čez nitro
x123x
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 25 Dec 2013, 03:58

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a x123x »

rcmarko napisal/-a: Pri prvi številki je bila dodana revija velike jadrnice. V njej na 10. strani piše pod 6. točko kaj se bo brezplačno dobilo zraven.
Vredu poglejta! :-k :P

Hvala
"Smisel življenja je v tem, da se vzpostavi Božje kraljestvo na zemlji, to je v tem, da egoistično, sovraštva polno, nasilno in nerazumno življenje nadomesti življenje ljubezni, bratstva, svobode, razuma."
by: Mahatma Gandhi
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

BTW,mislim,da je cena revije,napram drugim državam precej dražja,tako,da ne bo nič zastonj oziroma brezplačno!Je pa v redu to,da so ostali urgirali pri izdajatelju,da je ta popravil,kar je zamutil,čeprav,tudi zdaj še prihaja do napak in moraš popravljat.
x123x
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 25 Dec 2013, 03:58

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a x123x »

jovo napisal/-a:BTW,mislim,da je cena revije,napram drugim državam precej dražja,tako,da ne bo nič zastonj oziroma brezplačno!Je pa v redu to,da so ostali urgirali pri izdajatelju,da je ta popravil,kar je zamutil,čeprav,tudi zdaj še prihaja do napak in moraš popravljat.
Ali imaš ti tudi probleme z neravnostjo reber? Če ali lahko poveš kako to popraviš?
"Smisel življenja je v tem, da se vzpostavi Božje kraljestvo na zemlji, to je v tem, da egoistično, sovraštva polno, nasilno in nerazumno življenje nadomesti življenje ljubezni, bratstva, svobode, razuma."
by: Mahatma Gandhi
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

Živjo,ja ,dva rebra in premec so mi "strigli" od tega eno rebro,kar precej,vendar šele po lepljenju,čeprav sem pazil,kako in kaj lepim in kako stoji,na koncu sem moral tisto rebro,25 ali 26 sene spomnim,odlomit,ker drugače ne bi spravil palube gor,sicer potem,ko sem ga z dremlom obdelal in premeril,da se je skladal po višini z rebrom nasproti,malo bol polepil,in zdaj je,kot,da ne bi bil nikoli kriv ali zlomljen.Se pravi,če se ti krivijo rebra ni nujno,da jih preveč barvaš,lahko se krivijo zaradi samega materijala.Zdaj,če imaš že vse zalepljeno in krivo,poskusi malo obdelat reže palube,če ne gre gor,sicer boš moral,odlomit,očistit, izmerit in na novo zalepit,važna in nujna pa je simetričnost v horizontali in vertikali.
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

Še to,mislim,da je bil Darkside,ki mi je dejal,ko sem omenil,da se mi je rebro malo skrivilo,če jih močim v barvo,namesto,da jih penzlam,ne normalna barva na vodni osnovi,in še to samo enkrat barvana.Pa se je hudič vseeno skrivil.
tomy33
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 07 Mar 2007, 18:31
Kraj: Maribor

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a tomy33 »

Nekatera rebra in tudi deli palube so že v osnovi kar precej zviti, vsaj pri meni je bilo tako. In kolikor sem opazil so ta tudi iz slabše kvalitete lesa. Da pa se jih poravnat če se malo igraš z vodo in vročim likalnikom. Samo barvanje ne glede na tehniko barvanja pa dvomim da kakor koli vpliva na zvijanje.
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

Nevem kako delate ostali :-k , jaz pa si najprej nekaj številk(3-4) pripravim(pobarvam,zbrusim,zakitam,poravnam,preizkusim kako se prilega itd) komaj potem pa zalepim.
Se mi obrestuje, ker mi ni treba pol trgat narazen. :P
Kar se pa materijala tiče pa je res bolj slab(kvaliteta slaba) [-X . Skoraj pri vsaki številki je drugačen materijal(stopnice,tramovi,palube,...), izgleda da dajo not to kar pač najdejo #-o . Izdelava delov pa tudi nič kaj boljša(glde na tehnologijo,ki jo premorejo) :-s .
lp MB

ni ga čez nitro
darkside
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 05 Nov 2012, 12:14

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a darkside »

ne vem kakšno kvaliteto imate vsi da imate vse slabo :D pri meni je bilo tako da sta bili dve stopnici zlomljeni in se je dalo lepo popravit. pa še nekaj je bilo zvito malenkost še pred barvanjem pa je sedaj ko je zalepljeno lepo ravno. mogoče pa imam res srečo.
jovo
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Okt 2013, 19:48

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a jovo »

Ma ssaj ni tako slabo,samo sem ter tja je treba mal pojamrat,sicer............. :D
Uporabniški avatar
cero
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13 Apr 2008, 21:13
Kraj: krško

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a cero »

Tudi jaz imam nekaj problemov zato pa zaostajam z sestavljanjem,da vidim vaše komentarje in popravke.
Tudi jaz imam nekaj kosov malo zvitih pa jih kar malo namočim v vodo in spnem v drugo stran ter pustim ,da se posušijo in tako ostane ne čisto kot bi hotel ampak gre.Nekaj slikic sem prilepil,da boste videli kako sem se znajdil,tista žaga in žoga sta samo obtežitev,pa tudi rebro še ni prilepljeno.Kar se pa tiče stopnic morš pa met živce,zareze niso bile vse enako globoke,tudi razmerje med eno in drugo ne tko ,da popi...š,pač rabiš mal domišlije.Ko vse to popraviš je treba to sestavit ampak tko ko piše v navodilih ni lahko,sem se pa tega drugače lotil,kako? čist ajnfok bi se temu reklo-- najprej obedve stranice prilepiš na prvo stopnico,nato še na zadnjo stopnico da so zalepljene in to drži. Nato vse ostale stopnice (vmesne)samo položiš v utore in zalepiš ne da bi se trudil z vsemi naenkrat vtaknit v utore.
Priponke
galeon 005.jpg
galeon 005.jpg (157.95 KiB) Pogledano 3875 krat
galeon 006.jpg
galeon 006.jpg (170.85 KiB) Pogledano 3875 krat
galeon 009.jpg
galeon 009.jpg (167.04 KiB) Pogledano 3875 krat
Valentin
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Sep 2013, 15:23

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a Valentin »

Še nekaj mojih slik postopka gradnje ladje.
Trenutno je galeon končan do 17 faze dela. Deli 17 faze še niso vsi prilepljeni, ampak so samo postavljeni na galeona.
Priponke
Spodnja balastna paluba (Izdelana dodatno)
Spodnja balastna paluba (Izdelana dodatno)
IMG_0251.JPG (169.53 KiB) Pogledano 3851 krat
Prva paluba izdelana v celoti
Prva paluba izdelana v celoti
IMG_0286.JPG (213.24 KiB) Pogledano 3851 krat
Dokončana 17 faza dela pogled od zgoraj
Dokončana 17 faza dela pogled od zgoraj
IMG_0333.JPG (267.64 KiB) Pogledano 3851 krat
rainman
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:52

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a rainman »

Tudi jaz se pridružujem temu forumu in pripenjam nekaj slik...
Priponke
IMG_0583.jpg
IMG_0583.jpg (167.52 KiB) Pogledano 3844 krat
IMG_0640.jpg
IMG_0640.jpg (105.37 KiB) Pogledano 3844 krat
IMG_0663.jpg
IMG_0663.jpg (198.87 KiB) Pogledano 3844 krat
rainman
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:52

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a rainman »

... tudi jaz še nisem zlimal zadnjih dveh kosov iz zadnje številke, ker bom počakal da vidim, kaj sledi.

LP
Priponke
IMG_0702.jpg
IMG_0702.jpg (189.73 KiB) Pogledano 3842 krat
IMG_0715.jpg
IMG_0715.jpg (114.04 KiB) Pogledano 3842 krat
IMG_0721.jpg
IMG_0721.jpg (106.49 KiB) Pogledano 3842 krat
Uporabniški avatar
cero
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13 Apr 2008, 21:13
Kraj: krško

Re: Galeon San Giovanni Battista

Odgovor Napisal/-a cero »

ponovno malo napredka,leplenje spodnje palube in sestavljanje lestve,na moj sistem,palube 28,29in 30 že poleplenje in polakirane slike naslednjič.
Priponke
DSCI0001.JPG
DSCI0001.JPG (233.97 KiB) Pogledano 3726 krat
DSCI0009.JPG
DSCI0009.JPG (183.76 KiB) Pogledano 3726 krat
DSCI0010.JPG
DSCI0010.JPG (268.29 KiB) Pogledano 3726 krat
Odgovori

Vrni se na Maketarstvo