extra

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

extra

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Zdravo, kupujem akrobatski model extra tam nekje 1m razpona, gledal sem pri stoparju extro 260 phoenix( http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=5404 ). zraven je navedena oz. priporočena oprema za to letalo, ampak se sprašujem če bo zadeva zadostovala za akrobacije in vertikalo.Naj kupim kvalitetnejši, močnejši motor, bo zadostovalo 3s, naj preklopim na 4s?
Prosim za kakšen nasvet,
hvala


lp
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: extra

Odgovor Napisal/-a manpower »

Jest bi opremo pustil tako kot je priporočena ker bo vrh glave razen če želiš leteti 3D ( tu naj se oglasijo strokovnjaki za 3d letenje in ali je model sploh sposoben 3d letenja na to se ne spoznam. ) Kar se pa tiče akro letenja je pa oprema čist zadovoljiva, vzami raje edino več plopeler nekje 11x5.
Za neomejeno vertikalo pa potrebuješ kar nekaj močnejši motor, sam je spet ali se splača.
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

Re: extra

Odgovor Napisal/-a gal286 »

hvala manpower,vbistvo mi ne gre za 3d letenje ampak da letalo doseže neko določeno hitrost za izvajanje akrobacij, da doseže vertikalo in podobno. A res ni dobenega majstra za odgovor al sem v napačno temo postavil vprašanje?

hvala
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: extra

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

A ti dvomiš, da ti bo 0,54 kW močan motor dovolj za akrobacije na meterskem modelčku?
Tako za primerjavo je to nekako toliko kot običajni domači hobi vrtalni stroj.
Kaj več od tega, ti bo model razteplo....sploh ko razmišljaš, če bo model imel dovolj hitrosti za akrobacije.
Za nekatere modele, so akrobacije začete pri največji hitrosti modela, pogubne.
Recimo poln plin daš ko model potegneš iz hoveringa. In tu je pomemben vlek propelerja, ne končna hitrost.

http://phoenixmodel.com/Product.aspx?ProductId=71

http://www.phoenixmodel.com/phoenixmode ... 260_EP.pdf

Mitja
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

Re: extra

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Heh, ne dvomim,vendar nimam tolko izkušenj in sem hotel dobiti nekaj informacij od poznavalca , za razliko od prejšnjega modela , bil je bixler od HK, glider, ki je razvil hitrost do80kmh in naredil kar nekaj akrobacij,in ga ni razteplo, najpomembneje pa mi je to, a bo 3s dovolj al moram preklopit na 4s, če je pa model bolj za nedeljski sprehod do gostilne in nazaj, bi pa prosil za kakšen nasvet o boljšem modelu. Hvala majster
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Re: extra

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

gal286 napisal/-a:...če je pa model bolj za nedeljski sprehod do gostilne in nazaj...
Hm bolj kaj drugega kot to se mi ta model ne zdi...mislim, da je to precej nepoznan model zato tudi ne morem sklepat kako leti ampak glede na to, da je malček majnši in da je priporočena oprema, vsaj po moji oceni, kar težka bi tak akrobat bil bolj raketa kot kaj drugega.
Sam podoben setup uporabljam v Sebart Anglu e30, ki je kar dosti večji, model pa je težak tam nekje med 1.3-1.4 kg kar napravi kar veliko razliko. Dam pa tudi roko v ogenj da leti precej boljše kot ta Extra.
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

raje si kupi mal večji model sploh če nimaš še izkušenj, saj tak model je bol siguren in lažje se ga vozi kot tega. Sam vozim extro 300 od Hype 1400 razpona ....in je odlična pa še zelo trpežna , sajm je komplet iz odličnega stiro durja
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: extra

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Sam imam HK Extro 260 in sem z njo zelo zadovoljen! Za tako ceno (cca. 100€), ne vrjamem da lahko dobiš kaj boljšega! Zadevo se da naknadno dokaj preprosto tudi nadgraditit po potrebi.

Lp!
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Tudi sam imam Hype Extro 300 razpona 1400, kot jo je omenjal " komi " en prispevek višje. Je že res, da je trpežen in
največji 3D model iz stirodurja vendar je precej težak in je pri nizkih hitrostih slabo oblladljiv poleg tega potrebuješ
pri pristajanju zelo dolgo progo.
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

no se en srečen ,,imetnik,, extre 300-solgor.(lahko bi pa mal demonstriral kakšen pristanek v praksi..teorija odpade). Glede dolžine piste sploh ni problem sploh pa če malo piha, kaj šele če imaš zavoro na motorju.
Model zelo dobro prenaša tudi mal trše pristanke saj ima zelo močno ojačano podvozje.)...razen penastih gum ker so kar mal potrošni materijal ....če ni prav gladke piste
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Osebno imam probleme, ker mi pri pristankih "pojeda" propeler in je tudi ta potrošni materjal. Kako imaš naštimano težišče (tako kot je predpisno v navodilih?) in z kakšnim akumulatorjem voziš. Menim, da je letalo pretežko v nosu, osebno vozim z akumulatorjem 6S kapacitete 4500 mAh! Predpisano oziroma predlagano iz strani proizvajalca je kapaciteta 5000 mAh ???

Lp, Igor
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

to bo verjetno velika pomota solgor....moja extra laufa na 4s 5000mah in ni pretežka v nosu. z začetka sem mislu da bo to res a se je izkazalo da to ni in še kapacitete imam kar veliko za normal let 10 min.
po moje ti nimaš extre hype????? :D
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Ti bom posliku če že ne verjameš, je pa res, da je prišlo do pomote vozim tudi jaz na 4S in ne 6S, katero imam na helikopterju.

Lp, Igor
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Evo Extro je prava?
Priponke
P1060220112.jpg
P1060220112.jpg (287.45 KiB) Pogledano 7046 krat
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

ja tudi asfalt je ta pravi, nekam znan
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Ta slika je nastala na letališču v italiji imam pa že nov model, slika kasneje.
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Obljuba dela dolg O:)
Priponke
P1060857-1.jpg
P1060857-1.jpg (291.3 KiB) Pogledano 6647 krat
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

dober model ...želim ti veliko užitkov
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Je prava poezija v letenju, moram pa kupit ogrevan kovček za li-po akumulatorje.
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

ja točno to...kovček je skoraj nuja v teh zimskih dneh
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

To sem opazil pri precej kratkem poletu, da z gretjem v avtomobilu, se akumulator ne segreje v celoti.
komi
Razpravljalec
Prispevkov: 126
Pridružen: 26 Jul 2008, 17:54

Re: extra

Odgovor Napisal/-a komi »

a ta gre na 10 al 8 s baterijo
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: extra

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Za pogon uporabljam dva zaporedno vezana 5s alumulatorja, kapacitete 5000mAh, skratka 10S
Uporabniški avatar
dejan3D
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 08 Maj 2010, 08:53
Kraj: MARIBOR

Re: extra

Odgovor Napisal/-a dejan3D »

Jaz imam MX-2 depron 1.2 m vozim na 3s in gre delat vse 3D manevre.
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje