Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Tudi jaz čakam na kak posnetek :)
Me pa res zanima kako se bo izšlo s kvaliteto materiala, ker po podatkih, ki jih imam zdaj (hitrost in cena) ga revo popuši na celi črti.
Sosed Z ERevotom se bo celega požrl, če jaz uletim s kitajčkom in ga prehitevam. Ga že vidim kako ga meče v smeti :lol: :lol:
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Jerikman napisal/-a:Sosed Z ERevotom se bo celega požrl, če jaz uletim s kitajčkom in ga prehitevam. Ga že vidim kako ga meče v smeti :lol: :lol:
Ali pa bo kupil 2Ă—3S Lipo, vecji pinion in manjsi spur zobnik..
Pri tako visokih hitrostih so off-road modeli ze precej tezko obvladljivi.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

kurnt29 napisal/-a:
Jerikman napisal/-a:Sosed Z ERevotom se bo celega požrl, če jaz uletim s kitajčkom in ga prehitevam. Ga že vidim kako ga meče v smeti :lol: :lol:
Ali pa bo kupil 2Ă—3S Lipo, vecji pinion in manjsi spur zobnik..
Pri tako visokih hitrostih so off-road modeli ze precej tezko obvladljivi.
To pa vem, da ga ne bo predelal, ker o avtu nima pojma, ima ga zato, da lahko okoli govori da ima Revota :D
Glede hitrosti mi je vse jasno, gre se zato da provociram :D
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Sosed Z ERevotom se bo celega požrl, če jaz uletim s kitajčkom in ga prehitevam.
In kje ga to prehitevaš? Po parkirišču, dvorišču ali na progi? Na pravem tekmovanju ne odloča vedno končna hitrost. Višja končna hitrost pomeni slabše pospeševanje iz ovinka, na neravnem terenu pa odločajo še nastavitve podvozja. Kot da bi v jugota dal močno mašino in mislil da imaš BMW M3.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

MiroP napisal/-a:
Sosed Z ERevotom se bo celega požrl, če jaz uletim s kitajčkom in ga prehitevam.
In kje ga to prehitevaš? Po parkirišču, dvorišču ali na progi? Na pravem tekmovanju ne odloča vedno končna hitrost. Višja končna hitrost pomeni slabše pospeševanje iz ovinka, na neravnem terenu pa odločajo še nastavitve podvozja. Kot da bi v jugota dal močno mašino in mislil da imaš BMW M3.
Da ne bi teme preveč zapacali s tem, kaj je boljše in kaj ne.

E-Revota sem za primerjavo uporabil, ker je zelo poznan model in ker z njim dejansko lahko primerjam.

Če pogledamo v detajle, pa avta nista čisto primerljiva, saj je razlika že v velikosti, prestavnih razmerjih, konceptu avta....

Speedrun je samo ena od možnih primerjav, teren še pride :wink:

Dejstvo je (in to sem tudi napisal) da so pospeški pri TB manj vratolomni, a pri tem pomaga sredinski diff in je zato avto tudi bolj vodljiv. TB ima tudi švohnejši motor (36-74) TRX pa 42-74. PCP sem že poslal, tako, da jutri dobim primerljiv pogon, a ga bom zamenjal, ko bom zaključil out-of-the-box teste.

Filmi so pa malo problem, saj imajo kamermani šolo in obšolske dejavnosti... Ponavadi vozim tisto uro, ko čakam, da zaključijo tisto kar imajo :D

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Danes sem šel na progo. Razmočena ilovica je bla ena veselica čez in čez - ampak se nisem dal motit.

Avto ima kot sem že ugotovil malo pre mehko podvozje. Vse skupaj - roke, amortizerji in most. V Revota sem natočil 800 in se drži mnogo bolje, TB pa z 800 še premehak. Bom preskočil kar na 1000.

Sicer pa je avto hiter in stabilen. Precej manj prevračanja in prekopicevanja. Je bla pa na progi ena precejšnja globoka luža (prvi ovinek za ciljno ravnino). Vanjo sem prvič zapeljal na polno - kasneje sem se jo izogibal, kolikor se je dalo. K sreči je avto precej zaprt in vanj ni prišlo veliko vode in blata. A je vseeno po petih minutah nekaj kihnil. Sem mislil, da sem kaj zlomil, ker sem nekaj trenutkov prej razmajal en količek. Pa ni bilo nič, očitno je samo voda malo ponagajala. Ko je odležal mučenje Revota, je motor spet delal.

Temperatura motorja je bila 85°C, Revo pa je kljub 54 zobniku prišel do hladnih 45°C. Torej bo močnejši motor kar dobrodošel, pa višje prestavno razmerje tudi.

Doma sem preveril baterije - napetost je po 5 minutah padla na 3,85 V, tako da bi avta lahko zdržal kakih 15 do 20 minut vožnje.

Več potem, ko bom zadihtal ESC, servo in sprejemnik.

Še par slikc:
Slika

Slika

in pomerjanje oblek :wink:
Slika

LP

PS: Film od današnje odisejade se še nalaga - kasneje pride še link.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a 8pac »

rc-ryder napisal/-a: Slika
Gume maš narobe obrnjene...
Zadnja desna in spredna leva (če gledaš avto od zadaj) bi morali biti zamenjani.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Me je ze 8pac prehitel.. Imas to namenoma?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Me je ze 8pac prehitel.. Imas to namenoma?
:oops:

Sem imel namen naredit speed-run test z original velikostjo, pa je blo dovolj časa za na progo.

Sem hitel pri menjavi, ker sem še menjal olje v amortizerjih, polnil baterije, cajta pa dobre pol ure ...

Zato ga je tko lepo zanašalo na zlizani ilovci :D

Se pa z 800 oljem mnogo bolje pelje.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

rc-ryder napisal/-a:
kurnt29 napisal/-a:Me je ze 8pac prehitel.. Imas to namenoma?
:oops:

Sem imel namen naredit speed-run test z original velikostjo, pa je blo dovolj časa za na progo.

Sem hitel pri menjavi, ker sem še menjal olje v amortizerjih, polnil baterije, cajta pa dobre pol ure ...

Zato ga je tko lepo zanašalo na zlizani ilovci :D

Se pa z 800 oljem mnogo bolje pelje.

LP
Na kateri progi pa voziš? V Komendi?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a: LP
Na kateri progi pa voziš? V Komendi?[/quote]

Logatec.

Slika z nedeljske tekme za DP:

Slika

drugače pa lokacija tukaj: https://www.google.com/maps/preview#!da ... !1e3&fid=7

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Včeraj je bil dan za Bashing.

E-Revo je z 800 oljem mnogo bolj stabilen, a se še prevrača in bo zadaj dobil 1000

TB pa je mnogo (mnogo!) bolj stabilen. Pobiranje je v razmerju 5 : 1. kot sem že napisal, kritične situacije verjetno rešuje sredinski diff, ki prepreči prevračanje na hrbet med pospeševanjem, pa tudi pri zaviranju v ovinek se sile zmanjšajo, ko je zadnji konec v zraku...

Trpežnost pa je popolnoma neprimerljiva. E-Revo se obnaša kot fuzbalka in to brez poškodb. Že razmišljam, da bi dal gor školjko od E-Revota... Robovi zelo lepo pašejo, placa več kot dovolj... A se kje dobi neobrezano?

TB pa je dokazal, da so vsi review-i, ki izpostavljajo krhkost karoserije povsem na mestu...
Slika

Ostalo je kar držalo, tudi kolesa (tista, ki mi jih je uspelo izzvati) so bila brez posledic na podvozju.

40% večja končna hitrost ob šibkejšem motorju pa ima davek - pregrevanje motorja - na polno!

Motorizacija oz prestavna razmerja so precej zgrešena za bashing. Trava deluje zelo zaviralno, še posebej malo mokra. E_Revo tu ni imel težav, motor je prišel na dobrih 85°C ob standardnih gumah in standardnem pastorku, zobnik pa 54 - torej nastavitev za na asfalt, brez pretiranega upora.

Na koncu se je motor, ki se ni zelo pregrel - nehal vrteti, ker se je nekaj zgodilo. Nisem še preveril, kaj je z njim, ker moram narediti poseben ključ, da ga lahko odprem.

Ob čiščenju sem opazil, da je se je ena prednja guma odlepila:
Slika

Ko sem čiščenje zaključil in sem temeljito očistil še to gumo, pa sem videl, da na enem robu sploh nikoli ni bila prilepljena... Tako da ne bo hudega. So pa inserti zelo kakovostni, odliti iz zaprtocelične pene... Tako da priporočilo od Aussie iz YT za gume vseeno verjetno drži.

Sedaj se bom lotil menjave motorja na 42mm, a je premer tako velik, da bo treba ene par malenkosti predelat... Bolj me skrbi prestavno razmerje... Za začetek bom dal gor truggy kolesa z revota (RRacing), ki so malo manjša, pa probal nekje dobit 11zobni 1M pastorek...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Torej, drgnemo dalje :wink:

Podloge za ohišje ležajev sem naredil, ker motor sega 0.5mm pod spodnjo naležno površino. Podloga je debela 1.5mm in ne bo povzročala težav pri vgradnji...
Slika

Nato pa še današnji patent: univerzalni ključ za demontažo motorjev:

Slika

Precej teh kitajcev je narejenih tako, da je v ohišje vrezan fin navoj, sprednja plošča pa ima prav tako navoj.
Nato je pelo kladivo in nič...

Izkazalo se je, da celo navoja ni, ampak samo zalepljenno z epoxijem...

Končno uspel demontirat in dobim odlepljen magnet, ki je zlezel iz ležišča:
Slika

Slika

Slika

Skratka, "end of story" za ta motor...

Bom probal dobit denar nazaj pri HK...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

To je tisti "davek" za nekoliko visjo hitrost, ki je milo receno pri off-roadu nepomembna.
Na progi prakticno ni prostora, da bi model stisnil 60km/h, razen ce imas zadevo res tako napiljeno in nastudirano, da zvozis tudi v mize. Sicer pa dobro, da imas drug pogon ze na poti..


Lepo izdelano orodje ni kaj.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:To je tisti "davek" za nekoliko visjo hitrost, ki je milo receno pri off-roadu nepomembna.
Na progi prakticno ni prostora, da bi model stisnil 60km/h, razen ce imas zadevo res tako napiljeno in nastudirano, da zvozis tudi v mize. Sicer pa dobro, da imas drug pogon ze na poti..


Lepo izdelano orodje ni kaj.
Nov motor ni več na poti - se že vgrajuje (zato tiste podloge) - samo zanimalo me je kaj je s starim...

Po sedanjem vedenju bi bil idealni motor za ta avto tam okrog 1300kV.... pa malo več navora, da se ne bi tako grel....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Glede na vse skupaj sem naročil nov motor z 1500 kV. Do takrat bo samo proga in gladke podlage...

Tegale so precej pohvalili in naj se ne bi grel... http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=279463

Pa še malo daljši je ob manjšem premeru (ki so itak samo rebra...) - prostora imam v dolžino dovolj....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Danes sem se oglasil v Mibotu in sem za drobiž zaplenil eno vrečo raznih tkanin s steklenih vlaken:
Slika

Ker školjka ni še čisto zbita, sem se odločil da jo zrihtam. Že včeraj sem jo polepil s CA lepilo, da je stala skupaj, danes pa sem jo navrtal po robu, da bo sloj na robu (upam) bolje držal.
Slika

Nato sem na notranji rob nanesel ene trakove, ki so bili v vrečki, a niso ravno najbolj fleksibilni. Bodo pa dobrodošli za debelino...
Nato še en sloj tkanine čez rob in en sloj debelejše tkanine na notranjo stran školjke ter par krpic čez razbita mesta...

Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Reklamacija za motor rešena:
___________________________________________________________________________________

James, Nov 05 10:45 (HKT):
Hi M***** ,

Thank you for the confirmation. We have stored $35 bonus points on your account as a compensation for the faulty item/s. You may check your bonus points adjustments later for updates. Thank you for your patience. Have a great day!

Regards,

James

___________________________________________________________________________________

Školjka polaminirana - samo še čas za montažo in preizkus s 1900kV motorjem :o

Vmes sem e-revota sprobal s Talon gumami - 55km/h ob najhitrejšem ozobljenju iz standardnih rezervnih delov iz škatle...


Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Vmes sem e-revota sprobal s Talon gumami - 55km/h ob najhitrejšem ozobljenju iz standardnih rezervnih delov iz škatle..
Na 4S?

Super, kar se tice motorja. Lepo, da so ti resili po slikah, da ni potrebe po posiljanju nazaj.. Bi bila postnina drazja kot nov motor.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a: Na 4S?
Ja, 4S.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

No, danes sem končno zrihtal motor - zaenkrat je šel not 1900kV Trackstar - glede na prestavno razmerje sem pa naročil še enega 150A xeruna, ki bi ti mučenje moral zdržati. Danes sem vse skupaj zalil s plastidipom, da ne bo kakih incidentov z modrimi dimčki....

Pa da vidimo, kaj so prednosti senzorskega pogona....

Tule sem pa našel še en video glede diffov: http://www.youtube.com/watch?v=ukkfjJXFUhQ
Dejansko so diffi isti in z istimi težavami. Iz zalog podložk iz drugih modelov sem uspel diffe ustrezno podložiti, tako da ne pričakujem kakih posebnih težav.

Je pa že tudi prispela vračka z rezervnimi zobniki in gredmi, tako da bom šel vozit malo bolj mirno ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Včeraj popoldne sem imel malo časa in sem šel zadevo z 1900kV motorjem malo preganjat po makedamski poti. Leti kot odštekan :o

Dobil sem že PCP za 1500kV motor, da dokončno uredim setup. Pred menjavo bom še izmeril končno hitrost, ki je po prvi oceni blizu 80... Potem pa nazaj na zmerne hitrosti.

7.6mAh baterije so ratale malo tople - tako, da zgleda nekaj toka vseeno potegne ta setup. Motor je prilezel na cca 70°C na makedamu, e-revo pa pod istimi pogoji komaj ogrel plašč... Leti pa skoraj pol manj.

Toliko zaenkrat.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Časa ni blo za menjat motor niti za vozit... Sovražim kratke dneve :evil:

Pri pripravah za naslednjo vožnjo sem opazil, da je zginila spodnja šalčka amortizerja:
Slika

K sreči so bili "vzorci" na razpolago:
Slika

In kmalu nova roba:
Slika

Ta lev je malo pofelšan, ker sem nekaj eksperimentiral z mašino - žal neuspešno...
Je pa en set dobrih narejen :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ker ni možnosti vozit (in se mi v temi v teh zimskih mesecih ne da) počasi rihtam avte. Ampak res počasi ;-)

Torej, pri tem sem ošlatal, da je en insert na gumah fuč oz, je guma na enem delu odločno premehka. Ker imam v garaži vso unfrastrukturo za demontažo z acetonom sem se zaradi velikosti lotil eno po eno.

Ko sem demontiral prvo, je insert razpadel kot star kruh #-o Očitno od te inserti acetona ne prenašajo....

Še ono gumo s slabim insertom sem tako namočil v aceton, danes pa sem se zadeve lotil v kuhinji (žena ne ve - je na eni žurki :-$ )

Slika

Žal je bil rezultat enak:
Slika

Očitno so inserti slabi oz. če ne drugega gre za slabo serijo. Mišljeno je bilo dobro, saj so inserti uliti, a material to rundo ni bil kaj prida...

Te bom zrihtal, morda pa si omislim še en komplet tehle: http://www.rracing.si/store/product.php?id_product=901. Po merah ustrezajo, saj so original fi 140x70, te pa so malenkost večje (fi 150x85)

Počasi naprej...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom