Modelarske trgovine na Kitajskem

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Že ene štirinajst dni,problem je tudi po EU.Verjetno se bo uredilo,tako kot vedno,potrošniki bomo pač plačali dodatne stroške. Menda je potrebna kompletna "klasifikacija "celice in nek certifikat za vsako celico posebej..........
Slika
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a MiroP »

19. avgusta sem naročil (in plačal) dele v Banggood.com za Walkero V120D02, ker so deli, ki jih imajo na zalogi skoraj pol cenejši kot v HobbyKingu, vendar pa čakaš, čakaš, ... 23. avgusta je roba zapustila HK in v soboto zjutraj (28. september) sem začel računati, kdaj poteče 45 dni po naročilu. No pa sem za vsak slučaj pogledal še na http://www.posta.si in glej zlomka, paket je bil v Slo, dostavljen pa ob 11. uri. Torej, vse kar je poceni in s poceni poštino, pride roba v skoraj mesecu in pol.

Najhitrejšo dobavo pa sem imel iz http://www.ehirobo.com, od koder sem robo dobil v 10 dneh, maksimalno treh tednih. Seveda vedno gledam samo robo na zalogi.
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

AlesZ napisal/-a:Že ene štirinajst dni,problem je tudi po EU.Verjetno se bo uredilo,tako kot vedno,potrošniki bomo pač plačali dodatne stroške. Menda je potrebna kompletna "klasifikacija "celice in nek certifikat za vsako celico posebej..........

Kolikor vem je potreben RoHS certifikat, ki pa ga HK roba ki se prodaja v EU mora imet.....
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ne.....to so predpisi o varnosti pri transportu.....
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

No pa sem dosegel hitrostni rekord 9.9. je bila odposlana roba,naročeno pri EU skladišču,včeraj 30.9 sem jo pa že dobil,iz Singapurja........?
Super,če pomislim,da sem nekoč bral neko knjigo kjer so za malo daljšo pot rabili 80 dni......Vmes sem že zdavnj dobil pošiljko ,ki je bila odposlana iz HK 14.9.
Verjetno si malo zamešal in sploh nisi naročil z EU.
Čist lahko,samo pošiljka ki je po podatkih na mojem "account-u"šla na pot 9.9. ima na paketu datum 21.9..............
Zadnjič spremenil AlesZ, dne 02 Okt 2013, 22:48, skupaj popravljeno 4 krat.
Slika
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Kako iz Singapurja če si naročil v EU. Verjetno si malo zamešal in sploh nisi naročil z EU.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

Dear valued HobbyKing Customer,

RE: Battery Shipping from International Warehouse

Please notice, we have recently been informed by some of our shipping partners that they will no longer be able to ship orders containing lithium based batteries on behalf of HobbyKing from our International Warehouse. As a result, orders placed between 23 September 2013 and 2 October 2013 may have been affected and returned to the International Warehouse.

The shipping options that this will affect are EMS, Singpost, Registered Mail, Air Parcel and China Post.

If your order has been affected, HobbyKing will be upgrading your chosen freight option at no extra cost to you to ensure that you receive your order in a timely fashion.

As a long term solution, HobbyKing will be implementing new shipping suppliers in the following days. Alternatively, we would recommend that you place battery orders through any of our regional warehouses, all of whom have an excellent range of lithium based batteries.

Please note: This will NOT affect orders placed after 2 October 2013.

We at HobbyKing thank you for your continued support and custom and appreciate your patience and understanding in this matter.

Thankfully,
Anthony Hand
President
HobbyKing
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a truplo »

Pred dnevi sem naročil 2 dodatni lipo bateriji za kamero Bullet HD in Anglije. Normalno plačam preko spleta, nato v zelo kratkem času dobim email, da se lipo baterij ne sme več pošiljati z navadno pošto. Če želim prejeti baterije moram plačati še dodatnih 13 funtov. Baterij žal drugje nisem dobil zato sem doplačal. Baterije so prispele v cca 5h dneh. Zavite so bile v navadno pvc kuverto in še v eno manjšo pvc folijo.

Lp Nejc
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a scrat »

truplo napisal/-a:Pred dnevi sem naročil 2 dodatni lipo bateriji za kamero Bullet HD in Anglije. Normalno plačam preko spleta, nato v zelo kratkem času dobim email, da se lipo baterij ne sme več pošiljati z navadno pošto. Če želim prejeti baterije moram plačati še dodatnih 13 funtov. Baterij žal drugje nisem dobil zato sem doplačal. Baterije so prispele v cca 5h dneh. Zavite so bile v navadno pvc kuverto in še v eno manjšo pvc folijo.

Lp Nejc
No sej to je absurd...samo doplačal si...pošta je šla pa tko ven kot prej.
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a truplo »

Nisem imel veliko izbire... Sem pa pričakoval, da bo paket v kakšni drugačni obliki.
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če se da komu brat............
Meanwhile,I checked the regulations regarding LIPOS , to see how IATA ended the international trade of LIPOS in september 2013!
and surprise , nobody ended the "lipo trade" but even regulated UPS bullsh*ting the trade with "lithium content of
more than 2 g for batteries and Lithium metal batteries and more than 1 g for cell"
you have here the IATA regulations , a bit more difficult to read

http://www.iata.org/whatwedo/cargo/dgr/ ... 970-EN.pdf
about the package material - 2 elements made me read attentively - plywood and plastic

here is DHL understanding,on the same subject
http://www.dhl.com/content/dam/download ... cument.pdf

here is the transport document
http://www.dhl.com/content/dam/download ... cument.pdf

here is Lipo regulations 2012-2013, not "respected"
http://www.dhl.com/content/dam/download ... ations.pdf

here is Lipo regulations 2013-2014 , respected .In 2013 ,Li-Po are assimilated to LI-ion
http://www.dhl.com/content/dam/download ... ations.pdf


Shipper's Declarations and Master Air Waybill
UN spec. packaging - PG II performance tests standards
PAX:≤5 kg and
CAO: 5 kg < CAO≤35kg
PAX = Passenger Aircraft CAO = Cargo Aircraft Only

1.the name and address of the shipper and consignee;
2.UN 3480; (it means the specified package , plastik, blister,plyywood )
3.Lithium ion batteries,PI 965,IB;
4.the numberof packages and the gross weight of each package


Each package must be capable of withstanding a 1.2 m drop test in any orientation without:
â—Ź damage to cells or batteries contained there in;
â—Ź shifting of the contents so as to allow battery to battery(or cell to cell)contact;
â—Ź release of contents
(I believe that about 90% Hobbyking packages withstand this test)

The (cells)batteries must have a quality certificate (I bet all cells wanting to go out of China have these certificates).

Must be shipped as Class 9 and require an acceptance check.And of course ,they need a 10cm x 7cm image on the package.


Last conclusion, HOBBYKING must persuade the transporters, comply to the rules .....because they are not "impossible"
and work with the documents on the table :HK POST,Singapore Post or whatever....

8 cells(5,2A x3.7V means under 20W) or 2 batteries in a package (100 Watt-hours per battery = 4S 6800mah or 6s 4500mah )as in DHL transport document upstairs ......specifying 100W per battery.

and still I need batteries,or cells ; I have money in my account!
(when I asked the first time on 25.09 if I have to divide the parcel in 2 parts I had a premonition---lol!)

BECAUSE CONFORMING TO IATA REGULATIONS I CAN BUY IN A PARCEL LEGALLY 8 CELLS OR 2 BATTERIES ( some limitations of capacity ) but Hobbyking must make the package , provide the waybill on goods and stick the leaflet with hazard ; and the shipping must come even with Passenger plane

ALL THE TRANSPORTERS ALL OVER THE WORLD MUST COMPLY TO IATA RULES;
only one conditions , the seller must respect the new "functioning" rules
And I bet it is not difficult for HobbyKing to respect the packaging rules!
Slika
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Bodo mogli očitno EU skladišča nafilat, kar ni slabo :)
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a dreja »

V EU warehouse niso nic pretirano hitri...
Potrebujejo cca 3-4 dni, da paket oddajo na posto.
Pri narocilu iz ebaya uk sem navajen, da se paket po par dnevih od narocila ze doma.

V torek sem narocil LiPo (EU warehouse), opcija za postnino je bila samo ena, in sicer 9 USD.
Drugace sem prejsnji teden vzel motor ter regulator (tudi EU warehouse), navadna postnina cca 1,5 USD. Prispelo je pa iz Belgije.
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
pomar
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 08 Okt 2010, 08:37
Kraj: okolica Ptuja

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a pomar »

Mislil sem naročit baterijo iz kitajske. Pri eni opciji mi ne izpiše stroškov pošiljanja.
Shipping Options
SLOVENIA
115x35x28mm 249g
Self Collection in Hong Kong Office
Kaj to pomeni?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a scrat »

@pomar: to pomeni, da moraš osebno tja prevzet baterijo. Mislim pa, da tega ne boš počel. :D
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Izgleda, da so sedaj zadevo porihtali? :lol:

Lp
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

A kdo ve kaksne probleme imajo v Eu warehouse?Ponavadi je paket cez najvec 2dni ze odposlan, sedaj pa ga imam ze 4dni na procesing....
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a manpower »

Cist normaln jest sem nazadnje cakal en teden da jim ga je ratal poslat. Bi blo skor usen ce bi ga v hong kongu narocu dva dni bi vec caku. Zato pa raje narocam v Giant sharku ker dobim pakt v stirih dneh. Pa se cene so podobne. Roba je pa tko in tko povsod kitajska.
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

manpower napisal/-a:Cist normaln jest sem nazadnje cakal en teden da jim ga je ratal poslat. Bi blo skor usen ce bi ga v hong kongu narocu dva dni bi vec caku. Zato pa raje narocam v Giant sharku ker dobim pakt v stirih dneh. Pa se cene so podobne. Roba je pa tko in tko povsod kitajska.
Ja, zelo podobne izkušnje s pakiranjem v NL in Giant Shark. Se zgodi, da GS prehiti celo 4 dni - servo dobil v 3 dneh! Pakiranje v NL 5 dni, 6 dni GLS = 11 dni ...

Zadnja pošiljka iz Hong Konga: Naročil 3.10., dobim pojutrišnjem (danes PCP...) oz 24.10. = 21 dni = točno 3 tedne....

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

manpower napisal/-a:Cist normaln jest sem nazadnje cakal en teden da jim ga je ratal poslat. Bi blo skor usen ce bi ga v hong kongu narocu dva dni bi vec caku. Zato pa raje narocam v Giant sharku ker dobim pakt v stirih dneh. Pa se cene so podobne. Roba je pa tko in tko povsod kitajska.
Cudno, po mojh dosedanjih iskusnjah je iz Eu roba po enem tednu ze pri meni.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a letat »

Ja nekaj dni nazaj je hk objavil da so poslali ljudi iz pisarn pakirati pakete zaradi izredne gužve.
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a dadamic »

LiPo sem naročil 19.9., po treh tednih so poslali obvestilo, da so bile zaradi težav na carini vse pošiljke, v katerih so bile baterije, lepila, loctite,... zavrnjene in da bodo refundirali nakup. Par dni kasneje, 18.10., pa sem dobil novo obvestilo, da je bil paket ponovno poslan. No, zdaj pa še 3 tedne in po skoraj dveh mesecih bom dobil ta nesrečni LiPo =D>
Uporabniški avatar
petelin11
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 10 Avg 2013, 22:10

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a petelin11 »

Danes prvič naročil nekaj stvari v HK me zanima kako dolgo bojo potrebovali...kaj pravite kolikšna je možnost da dobim že pred prazniki (v sredo)... Nič ali še celo nekaj pod nulo? :D

lp
SlikaSlika

Ansmann Terrier 2.0
Traxxas Summit 1:10
Uporabniški avatar
deci
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 13 Jan 2009, 19:20
Kraj: Sežana - Šepulje
Kontakt:

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a deci »

Ha ha, se narocila ne bodo prebrali do srede. :-)
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...