testi in opisi

...vaše želje o čem naj bi se pisalo
Odgovori
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

testi in opisi

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Pozdrav !

Mislim da bi bilo zanimivo eno rubriko odpreti za teste različnih komponent katere se uporablja v modelarstvu. Od kamer do motorjev, regulatorjev, lepil .......

:D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To bi bilo vsekakor super. Tisto kar manjka je prizadevna skupina modelarjev, ki bo teste delala.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Jaz jih bom, pa mislim da bodo tudi ostali dali kaj od sebe. Prav ta vikend testiram neko full hd kamerco , za katero bom poskušal tudi za modelarje zrihtat popust :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tega, seveda ne v strnjeni obliki je po forumu že itak kar precej. Poročila o izkušnjah z izdelki, ki jih kupimo in uporabljamo, so itak neke vrste testi.
Problem nastane, ko nekaj preizkusiš in se potem z nekom, ki je prebral drugače, kot si napisal, začneš prerekat, kdo ima prav.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Kaj pa če se nardi tako da ko narediš prispevek, to sporočiš moderatorju in potem to zaklene. Tako bodo vsi lahko samo prebrali, kreganje odpade !
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ali pa morda (kot smo že počeli pri sestavljanju raznih modelov), tema za sam test/prikaz in tema za komentarje.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Ali pa, če bi nekdo napisal dober test in ga poslal za objavo v revijo Tim?
Slišal sem, da urednik išče nove pisce člankov, pa še nekateri imamo že vrh glave branja člankov kot so "ročno tkanje s paličicami" ki so bolj primerne za v revijo za upokojence, pa da ne bo užaljenosti prosim.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Predlagam, da najbolj navdušeni testovci čim prej preidete od besed k dejanjem.
Če bodo posti vsaj pol tako dobri kot so od tegale strica: http://rcmodelreviews.com/
bom z veseljem prebral.

Se pa strinjam z Branetom... če pogledamo kvalitetne objave gradenj na forumu, se pozornemu bralcu mimogrede razkrije še kakšen "test" ali mnenje o določeni opremi.

LP Mitja
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: testi in opisi

Odgovor Napisal/-a Brane »

Da ne bo kdo narobe razumel, meni je ideja všeč, vendar kot sem napisal je nekaj stvari, o katerih se sprašujem, kako bi bile urejene.
1. Res sem omenil kregarijo, vendar upam, da bodo uporabniki razumeli, da je praktično vsakršna izkušnja, ki jo kdorkoli zastonj posreduje temu forumu dobrodošla, se pravi koristna in da bodo to tudi tako jemali oz. spoštovali. Sicer se zdi to logično, a včasih imaš občutek, da so tudi taki, ki tega ne jemljejo tako.
2. Zaklepanje, ko je test napisan, se mi ne zdi dobro, ker bi moral biti potem vsak test napisan v celoti naenkrat, kar pomeni dokajšnjo obremenitev za avtorja, pa tudi izkušnje s posameznim izdelkom se s časom spreminjajo. Osebno mi gredo na živce vtisi uporabnikov o nekem izdelku, takoj potem ko je ta posameznik izdelek prejel in ga potegnil iz škatlje, takrat je vnema za pisanje neomejena, temu pa ne sledi ničesar več. Pa tudi komentarji in pripombe, če gre za komunikacijo na nivoju, večinoma niso nezaželjeni.
3. Veliko prispevkov in odprtih tem, ki so že na forumu ima naravo testa, kaj narediti s tem.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu