1/10 desert buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Hvala, sem pregledal, ampak ti nemci niso normalni.

Slika
Tiste kroglice na katere sedejo roke stanejo 11,46€!! ](*,)
Poštnina iz nemčije v slovenijo je pa 19€ ](*,) ](*,)

V drugi trgovini je situacija ista. Koliko je poštnina, raje nisem gledal.
Slika

A dejansko me ta plastika in dva kosa kovine stanejo 40€?
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Jerikman napisal/-a:A dejansko me ta plastika in dva kosa kovine stanejo 40€?
Ne, 6.19$ kar je priblizno 5€..

Rear Shock Tower Mount Set - A2030, A2031, A2032 and A2033
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2033.html

Ball stud B (6pcs/bag) - A2030, A2031, A2032 and A2033
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2033.html

Res je, treba bo pocakati kaksen teden vec, vendar za 35€+.. Bolje, da za ta denar narocis vec enakih delov in imas rezervo na zalogi.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Ja to je jasno, da je HK najcenejši :)
Samo upal sem, da se da dele dobiti v evropi za max. trikratno ceno.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Ja to je jasno, da je HK najcenejši :)
Samo upal sem, da se da dele dobiti v evropi za max. trikratno ceno.
Poskusi še po kakih angleških (ebay.co.uk) in finskih web sajtih... Te so bolj prisebni, kar se tiče poštnine....

Si pa sedaj seznanjen z bistveno razliko med originalom in ponaredkom ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evo, pri zadnjem polomu sem zrihtal še prednje premnike:
Slika

tako, da je prednji del že lepo obtežen :-?
Slika

Na progi smo ga gnali samo tri kroge, ko je končno podlegel zadnji skid-plate. Pravzaprav se čudim, da ni že prej, glede na to kaj sem delal z avtom:
Slika

Bo spet kaj za počet :lol:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Evo, pri zadnjem polomu sem zrihtal še prednje premnike
Imaš na modelu sploh še kaj plastičnega (ja, seveda imaš)? Morda bi premnike ali roke raje naredil iz plastike, da imaš del, ki ga določiš, da se prvi zlomi. Ali pa prežagal roke in jim vstavil plastično ploščico, ki se lahko zlomi ob udarcu, ploščico pa potem enostavno menjaš. Če boš imel vse iz aluminija, se ti bo ob vsakem udarcu nekaj skrivilo in to navadno tako, da ne boš mogel več poravnati.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Ima mogoče kdo spur gear za prodat?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html


A mi lahko kdo pove kako nastavim, da se spur in motor gear vrtita enakomerno, ker so se zobje uničili zaradi jajčastega vrtenja Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Ima mogoče kdo spur gear za prodat?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html


A mi lahko kdo pove kako nastavim, da se spur in motor gear vrtita enakomerno, ker so se zobje uničili zaradi jajčastega vrtenja Slika
Zobnik na lagerju, opis problema in rešitev pa na strani 2 te iste teme...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

rc-ryder napisal/-a:
Jerikman napisal/-a:Ima mogoče kdo spur gear za prodat?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html


A mi lahko kdo pove kako nastavim, da se spur in motor gear vrtita enakomerno, ker so se zobje uničili zaradi jajčastega vrtenja Slika
Zobnik na lagerju, opis problema in rešitev pa na strani 2 te iste teme...

LP
Se mi je zdelo, da sem nekje že videl ta problem, pa niti nisem vedel da pri točno tem avtu in tej temi :D

Je pa zanimivo, da je bil zobnik tovarniško kljub zračnosti centriran v nulo, da je nekaj narobe sem opazil šele po tem, ko sem zamenjal diff outdrive cup in zobnike sestavil nazaj. Takrat sem zaslišal en čuden zvok, ampak se mi ni več ljubilo še enkrat razstavljat polovice avta, ker niti nisem vedel kje točno je bil problem.
Sem ti poslal ZS.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

MiroP napisal/-a:
Evo, pri zadnjem polomu sem zrihtal še prednje premnike
Imaš na modelu sploh še kaj plastičnega (ja, seveda imaš)? Morda bi premnike ali roke raje naredil iz plastike, da imaš del, ki ga določiš, da se prvi zlomi. Ali pa prežagal roke in jim vstavil plastično ploščico, ki se lahko zlomi ob udarcu, ploščico pa potem enostavno menjaš. Če boš imel vse iz aluminija, se ti bo ob vsakem udarcu nekaj skrivilo in to navadno tako, da ne boš mogel več poravnati.
Mal me tole bega...

Sem že enkrat naredil roke iz plastike, pa se niso obnesle...
Slika

Težje pridem do materiala, bolj zoprno za obdelovat, pa še lomijo se kot keksi...

Tako sem vseeno naredil skid plate iz alu:
Slika
Slika

Ko sem montiral sem videl, da je malo škode tudi na ohišju diffa, ampak ni kritično - sem ga kar pustil, kljub temu da imam rezervo...
Slika

Zmontirano, potem pa not nov 3S aku, ker je prejšnji podlegel naporom. Samo ker je bil malo višji, sem moral narediti nove nosilce za vgradnjo (spet alu... 8) )

Slika

Na prvi vožnji po dvorišču (z nov baterijo gre kot odštekan...) sem oplazil škarpo in glej ga zlomka - plastična roka je odletela :o
Slika


Potem pa sem za nasvet glede izbire material vprašal še našega mačka in se strinja, da je alu boljši ;-)
Slika
:D :D :D :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Mater ej, teli alu nosilci za akku so pa sexy :)
A si kdaj meril končno hitrost na 3S?
Ne vem, a naj tega predelam za speed rune po asfaltu, a naj kupim Quanum Vandala, ker mi zgleda bolj stabilen.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Mater ej, teli alu nosilci za akku so pa sexy :)
A si kdaj meril končno hitrost na 3S?
Ne vem, a naj tega predelam za speed rune po asfaltu, a naj kupim Quanum Vandala, ker mi zgleda bolj stabilen.
Oba avta imata svoje čare... Hitrosti nisem meril, ampak je sigurno preko 80...
Vandal ima precej manjša kolesa in je bolj primeren za lepo progo, na neurejenem terenu gre pa DB bolje.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Sem že enkrat naredil roke iz plastike, pa se niso obnesle...
Ni treba, da je iz plastike. Važno da določiš kje naj se roka "zvije, zlomi ali karkoli", da se lom materiala ne prenese naprej na glavno ploščo, predvsem zato, ker lahko vse narediš sam in ti ni treba kupovati:

http://www.redrc.net/wp-content/uploads ... ones-1.jpg
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

MiroP napisal/-a:
Sem že enkrat naredil roke iz plastike, pa se niso obnesle...
Ni treba, da je iz plastike. Važno da določiš kje naj se roka "zvije, zlomi ali karkoli", da se lom materiala ne prenese naprej na glavno ploščo, predvsem zato, ker lahko vse narediš sam in ti ni treba kupovati:

http://www.redrc.net/wp-content/uploads ... ones-1.jpg
Ja, o tem, da bi roke naredil malo tanjše sem že razmišljal. Zaenkrat eksperimentiram s pretiravanjem in iščem mejo vzdržljivosti brez milosti. Ko se bom pa naveličal oz. bo odletela glavna banja - bom pa razmislil, kaj bom - alu banja ali oslabitev.

Varianta, ki si jo poslal je precej komplicirana za izdelavo. Predvsem je problem vrtanje pod kotom in poskrbeti, da obe polovici pašeta skupaj. Pa še zgleda kot kaka bergla... Zame je hitreje in lažje narediti celo roko z oslabitvami vred.

KM Baja je precej težka in zdrži marsikaj (razen plastičnih rok od Multiplex servota, ki pokajo kot kokice v ponvi...) in zaenkrat ni še nič skrivljeno...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

MiroP napisal/-a: ...predvsem zato, ker lahko vse narediš sam in ti ni treba kupovati:

http://www.redrc.net/wp-content/uploads ... ones-1.jpg
Na relly cross imam opcijske obese, ki imajo podobno izpeljano, ampak je to narejeno tako, da s ključkom zateguješ/odteguješ z namenom spreminjanja kota koloteka v smeri vožnje. Zanima me kje se sploh še dobi take obese kjer se spreminja kot koloteka za zmerno ceno?
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

shqwarch napisal/-a:
MiroP napisal/-a: ...predvsem zato, ker lahko vse narediš sam in ti ni treba kupovati:

http://www.redrc.net/wp-content/uploads ... ones-1.jpg
Na relly cross imam opcijske obese, ki imajo podobno izpeljano, ampak je to narejeno tako, da s ključkom zateguješ/odteguješ z namenom spreminjanja kota koloteka v smeri vožnje. Zanima me kje se sploh še dobi take obese kjer se spreminja kot koloteka za zmerno ceno?
Običajno so roke simetrične. Če želiš spreminjat kot koloteka to narediš s spremembo medosja lukenj v vpetju:
Zadnji most:
Slika

Slika

Na koncu osi so plastični kroglasti nastavki, ki omogočajo gibanje ob spremembi kota (tisti sodčki na sredini):
Slika

Da bi pa kar tako štelal pa mora biti zadnji del narejen kot pri E-Revotu - enako vpetje kot spredaj, s tem da so roke za smer fiksno vpete...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

shqwarch napisal/-a:Na relly cross imam opcijske obese, ki imajo podobno izpeljano, ampak je to narejeno tako, da s ključkom zateguješ/odteguješ z namenom spreminjanja kota koloteka v smeri vožnje.
Ja, nekateri imajo res vse zivo nastavljivo:
Xray NT1
Slika
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Tudi moj ima pušo :)
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Tudi moj ima pušo :)
Slika
Lepo! Sedaj ko imaš že narazen še tole naredi:
Prva luknja je točno na spremembi premera gredi, druga pa 6mm proti zobniku.

[EDIT] - zamkniti za 0.5mm bolj notri - sicer vzmet nasede na pin... [EDIT]

Slika

Slika


Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Avto je že sestavljen ker sem stružil v službi in tam nimam veliko priložnosti za ukvarjanje s hobijem, doma pa nimam skoraj nič strojev :( Sicer mi pa za enkrat sklopka čisto v redu dela in niti ne vidim potrebe, ker vozim na 2S.

Ko sem avto sestavljal nazaj, sem zgubljal živce pri vijačenju zobnika na gred motorja, ker se mi je vsakič na poskusni vožnji snel. Vijačil sem z imbus ključem s hoferja, ki ga je redno požiralo, tako da sem ga žagal in brusil, da sem spet imel pravilno 6 kotno obliko na koncu ključa.
Ker mi je dopizd**o, sem se odpeljal v merkur in za 79 CENTOV!! kupil Uniorjev ključ.
Slika
Razlika je očitna, s tem ključem sem lahko zategnil kar mi je roka dala, in nisem poškodoval ne ključa in ne vijaka!!
Vsem začetnikom ki to berejo, priporočam nakup tega ključa (Dim. 1.5), ker si boste prihranili ogromno dela in živcev.
(Sicer sem najprej iskal Uniorjev ključ v T obliki, ampak jih izdelujejo samo od dimenzije 2.5 naprej)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Dobil sem odgovor s HobbyKinga s slabo angleščino, a dobro vsebino glede manjkajočih insertov:
Thanks for contacting the HobbyKing Support Team.
we are sorry that you do not receive home in the tyre. Please check the spare parts listings for our cars and trucks and send me a link to some tyre firm that would be suitable for you
Ne vem kaj mislijo s "tyre firm". Verjetno "foam". Upam, da mi ne mislijo poslat samo peno, ker sem zaradi manjkajočih pen uničil vse 4 gume.
Ker na spisku rezervnih delov pene sploh nimajo, ampak imajo samo platišča ali že sestavljena kolesa, jim bom poslal link do sestavljenih koles in upam da bom dobil vse :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Dobil sem odgovor s HobbyKinga s slabo angleščino, a dobro vsebino glede manjkajočih insertov:
Thanks for contacting the HobbyKing Support Team.
we are sorry that you do not receive home in the tyre. Please check the spare parts listings for our cars and trucks and send me a link to some tyre firm that would be suitable for you
Ne vem kaj mislijo s "tyre firm". Verjetno "foam". Upam, da mi ne mislijo poslat samo peno, ker sem zaradi manjkajočih pen uničil vse 4 gume.
Ker na spisku rezervnih delov pene sploh nimajo, ampak imajo samo platišča ali že sestavljena kolesa, jim bom poslal link do sestavljenih koles in upam da bom dobil vse :)
Glede pen - odvisno kako si vozil in po kakšnem terenu. Malo vode in peska v gumah in pene dobesedno izginejo.

Pene si lahko narediš sam - postopek opisan tukaj: viewtopic.php?f=78&t=83534
Odkar imam take pene v kolesih ne izginjajo več ;-)
Gume boš pa ceneje dobil pri conradu, saj je poštnina za gume iz HK precej neužitna.

Lahko pa naročiš platišča od e-guane in potem nanje pašejo standardne 1/8 buggy gume.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Če rabiš gume za 1:8 jih dobiš tukaj:
http://www.beta.si/

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

rc-ryder napisal/-a:Pene si lahko narediš sam
Ja, to sem zrihtal že 2 tedna nazaj, pa nimam časa za objavo. Bom pa zdaj:

Odločil sem se za postopek kuhanja, ker je za razliko od acetona zastonj in za razliko od pečenja, ne zasmradi pečice :lol:
Recept: cca 15min na 95-100°
Slika
Po opečenih palcih, kljub nošenju roklavic je rezultat super. Gume niso poškodovane, platišča niso skrivljena od vročine.
Slika
Kljub kuhanju je ostalo blato, ki sem ga očistil, da lepilo bolj prime.
Slika
Obračanje:
Slika
Lepil sem na dva sloja:
Slika
Lepljenje je končano:
Slika
Pena nalepljena, gume nalepljene, končna slika pride jutri, ker sem zadnjič pozabil slikat.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Danes sem dobil še en mail s HobbyKinga, glede manjkajoče pene:
Hi Erik,
Thanks for contacting the HobbyKing Support Team.

Thank you for patiently waiting. Based on the photos that you have provided and after checking with our Internal (shipping) department, we apologize to inform you that the PRODUCT ID: xxxxxxxxx has been proven missing from your order xxxxxxxxxx. Please inform us the following options for the missing item/s:

1. We would like to offer you a store credit of $13.49. Store credit/bonus points can be used on your next purchase with us,
2. or would you like us to arrange a replacement for the missing item(s) to be sent to your registered address in Hobbyking?

We are looking forward to your response for further assistance. Thank you for your patience.

Thanks for emailing support.

If you have any other questions, please let me know.

Regards.

Chris
HobbyKing Support Team
Zbral sem denar ker sem si gume zrihtal, rabim pa nov regler ki sem ga skuril.

Verjetno bo pa tale tema kmalu zamrla, ker je rc-ryder avto prodal, drugih pa ni, ki bi se vključili v debato.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom