BREZ OLJNI KOMPRESOR

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Lp vsem!

Dolgo že nisem bil na tem forumu in ne najdem, kam bi lahko vpisal to temo in moje vprašanje.

Zanima me, če ima mogoče kdo od vas, kakšen majhen brez oljni kompresor z zračno posodo ali brez zračne posode?

Kupujem en tih kompresor, ker moj motor že dušo spušča in bo kmalu šel. Zračno posodo imam 25l z stikalom in pripravno grupo. Motor dodatno dodelan. Potreba po zraku: 4bare pritiska, 60-80l/min pretok zraka in do 60db hrupa. Delam v bloku tudi v poznih večernih urah in ne sme bit preglasen. xkbj

Lahko mi pošljete kakšne povezave, do kompresorja ali motorja. Pri nas ali v tujini. Večina kupujem v tujini , preko paypala.

Hvala.
Pod nebo in še kam..
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

najbolje bo da napišeš oglas v male oglase (KUPIM)

viewforum.php?f=138


LP
Zadnjič spremenil aleš.k, dne 29 Avg 2013, 07:47, skupaj popravljeno 1 krat.
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Saj bi, samo najpreje bi rad izvedel, kako to deluje in glede hrupa. Težko verjamem,d a ima kdo tu gor, nov kompresor.
Pod nebo in še kam..
Godzila
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jul 2012, 21:19
Kraj: Ljubljana

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a Godzila »

Jaz sem imel nekaj časa brezoljni kompresor z 25l posodo. Zadeva je bila nenormalno glasna. Deloval je na visokih obratih.

Sam sem imel podobno željo po čim manjšem hrupu, ampak je bil večji. Ni bil za v blok, ampak sem rabil da je tih zaradi sosedov (hiša-dvojček). Ugotovil sem, da 90% hrupa povzročajo vibracije in zvok sesanja zraka. Na koncu sem ga sam sestavil skupaj iz nove kitajske glave in starih bojlerjev. Glede zajema zraka je najceneje in najbolj učinkovito, če bi vzel škatlo ohišja zračnega filtra iz avtoodpada. Najbolje tako, ki ima čimveč resonančnih cevi. Zračni filtri, ki pridejo zraven serijskih kompresorjev so glede dušenja hrupa neuporabni.

Vibracije sem dušil z gumijasimi ležaji iz čim mehkejše gume. Naprimer http://www.klander.si/tip_a.htm
Motor in glava sta bila na isti mizi, ta je bila pa z gumo pritrjena na spodnje ohišje z tlačnimi posodami. Spodnje ohišje je imelo na nogah spet podobne gumi "kloce".

Vibracij in zvoka skoraj ni bilo, če so bila vrata sobe z kompresorjem zaprta. Glava, ki rabi manj obratov bo tišja.

Če denar ni problem lahko kupiš kaj takega novega LINK
Videl sem tudi zobozdravniške kompresorje pri ljudeh doma, ampak dvomim, da se prodajajo na bolhi.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Za tišino bo najbolje, če si priskrbiš potapljaško jeklenko ter kompresor, ki ti je sposoben napolniti to jeklenko na 20 bar.

Drugače pa naj bi bili tihi motorji od zmrzovalnih skrin/omar, tudi tisti iz klima naprav so menda še boljši. Močni so dovolj, je pa problem pretok, zato bi moral na jeklenko postavit kakšne tri. Veliko sreče pri iskanju po odpadu.
Slika
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Na žalost ne bo nič odpadom, ker ne smeš več brskat po njem. Sem prejšen teden govoril z kolegom, ki je tud nekaj rabil in mi povedal. Tako da glede tega ne bo nič. Je pa tudi tako, da delavnice nimam in bi moral dati nekomu , da mi skup navari cevi. Sedaj imam kompresor od hladilnika,s amo je zelo glasen, ker bo počasi šel. Jaz v bistvu potrbujem samo glavo/motor. Ostalo vse imam. Sedaj imam na 8bar tlačno stikalo in potrebuje nekje 5min da napolni 25l posodo.

Jaz zelo poredko kaj barvam ali lakiram in se mi škoda zdi kupovatneko hudo zadevo in devat veliko . Največ uporabljam ab ali 0.5mm pištolco. Za 0.8mm je pa skoraj premalo zraka.

Študiral sem,d a bi nabavil 2 brezoljna kompresorja, ki dajeta ven vsak po 25l/min in jih skupaj povezal na tlačno in v posodo. Potem pa moje bi zadostovalo. Malo sem si na youtubu ogledal glede teh kompresorjev in ni tak hrup. Edino to je, da se radi pregrevajo, če bi dolgo delovali. Kar pa v mojem primeru nebi, saj bi tk hitro napolnila tistih 25l. Edino pri 0.8 pištolci, tam bi pa dlje časa dolovala. Pa tud, več kot 1-2m2 ne bi barval.

Glede komprsorja od klime je pa tako. Sem malo vprašal in je majhna težava glede olja. Sem jih iskal v tujini in pri nas, kot nadomestne dele in nič.

Če ene, bom pa dal v oglas, za kakšen kompresor od zamrzovalne skrinje. Če bi imel 2 ali 3, bi tudi bilo kar dovolj.
Pod nebo in še kam..
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

@Godzila. Ta bi bil ok, samo ga ne pošljeo. Če boš našel kaj podobnega, pa da pošljejo, mi pošlji link. Tud če dam 300, ga bom tk po moje imel za skos. Če bi to potreboval vsak dan, bi moral kupit kaj boljšega za več .
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
germil
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 16 Okt 2006, 20:21
Kraj: Maribor

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a germil »

Kaj pa ta, mislim da bo dober, pa še poceni je, je pa res da za kaj več kot airbrush ne bo zadostoval.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Hose.html
Lp.
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

To je po moje bolj igračka. Nikjer ni podatkov glede pretioka zraka in izhodni pretok. Pa cene nisem našel. Ne verjamem, da pošljejo v Slovenijo.

Pri nas je pa tk kriza. Edino kar ima, ima airbrush.com.

Tudi te sem si ogledavaol za zobozdravstvo. Se da dobiti tudi ugodno iz tujine, samo tam je bolj slab pretok.

Drugega ni, kar bi bilo treba dobit en motor, ki je bolj tih. Jaz bi ga vgradil v omaro. Bi ga izoliral, samo se bojim glede gretja in ne dobave zadostnega zraka.Če bi motor z 60db izoliral, bi se ga bolj slabo sliišal.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Sam pri vas imate čuden odpad, izgleda na ne upravlja z njim privatnik (garant kakšen dinos). Namreč lahko bi naredil tudi takole. Ti kompresorji od zmrzovalnih skrinj so komot sposobni polnit na 20-30 bar. Tako bi lahko z njim prvo jeklenko napolnil na tak pritisk za katero je kvalificirana, potem bi pa preko reducir ventilom spravil na večjo, ki bi imela osem barov. Kompresor bi vklapljal pri 15bar izklapljal pri 25bar. Tega se nisem jaz domislil(vsaj prvega dela ne) ampak ga je naredil tale: http://www.youtube.com/watch?v=4iGNhpEI ... ata_player
Slika
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Saj v Ljubljani imajo tud tak zakon glede odpada. Na tv sem lsišal in kolega mi je rekel, ko je hotel iskat.

Imam 25 l posodo in tlačno stikalo, ki mi vklop na 5 bari in izklop na 9. Kompresor od hladilnika mi polni od 5-10min.
Nasleden teden bom naroču glavo iz anglije, ki ima 50db in daje 65l/min. Je brezoljni in ga ne bom smel preveč terat, da ne bo pregoru.

Kar se tiče jeklenk in reducirnega ventila, pa nimam možnosti. Edino, če bi mi kdo naredil. Prvič nima delavnice, druč pa slabo vidm in ne morem vse delat.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a slayer »

S temi kompresorji boste pa zdaj tukaj že toplo vodo izzumili.... :( Ni mi čisto jasno; kako lahko delaš z airbrushem,če ne vidiš dobro? Po moje je to zelo precizna tehnika barvanja,ki med drugim zahteva tudi oster vid. :-?
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

To pa ne bo držalo. Se pravi po tvoje. Če slabo vidi človek, pomeni da ne more delat takšnih stvari. Jaz že 15 let barvam z slabim vidom. Delam tudi poslikave na druge stvari. Seveda večinoma z šablonami. ali maskami.

Zadnje čase pa imam težave z kompresorjem, ki počasi umira in bi rad poštimal. Je pa ovira, da ne sme biti hrupna zadeva.

Imaš pa prav, da je to zelo delikatna zadeva in moraš met izkušnje in znanje. Edino pri lakiranju imam težave, ker je prozoren. Imam pripomočke, da prevrim, kako je končni izdelek. Če boš hotel, ti lahko kakšno sliko prilepim.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a slayer »

:D Ni panike...nisem nič slabega mislil.Me veseli,da obvladaš svoj posel.Tudi mene zadnje čase airbrush nekako bolj privlači,ker moram precizno pobarvati neke modele.Za enkrat še surfam po netu in iščem uporabne informacije kako je najbolje začeti.Glede kompresorjev pa mislim,da je na trgu kar pestra ponudba....Res pa ne vem pa kako je pri teh stvareh s hrupom,ker jaz teh problemov nimam.Zakaj pa ne kupiš enakega (ki ga imaš sedaj) ali novejšega od istega proizvajalca ? Lp.
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a airfreak »

:D Ne obstaja, ker sem ga sam skup namonitral. Glava je od hladilnika, ostalo pa vodovodni material in elektrika. Pri varjenju so težave glede vida. Pa sem vseeno zavaril bakrene cevi.

Kompresor je batni od hladilika. Sedaj pa imam namen dati gor brezoljno glavo, ki samo zrak ven piha. To bi povezal na zračno posodo, zračno stikalo, reducirni ventil in kar sodi zraven. Če bi živel v bloku, bi bil kar omejen glede hrupa. Pa tudi tisti, ki živijo v hišah, mi včasih pravijo, da imajo zaprte v prostorih, tako da ni zraven njih. Računi, da imajo od 80db in naprej. Imaš pa profi zadeve, ki so po par 1000€ in imajo 50-60db.

Če boš kaj potreboval, mi lahko mirne volje pišeš in lahko kaj rešiva. Jaz se še sedaj učim in ne vem vsega. Nazadnje sem naredil ponatisk dvd ploščka za darilo. Imam na drugem disku hranjeno. Izgleda kot akvarel. Vse je delano z airbrushom. Delal sem pa 5ur in za vsako stvar posebaj šablono.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: BREZ OLJNI KOMPRESOR

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Bi se dalo za nooba na youtubu videt kako te tehnike sploh izgledajo v praksi?

Sem dalje razmišljal, večina batnih kompresorjev ponavadi deluje z oljem, tisti brez olja so hitro pokvarljivo blago saj bat drsa a suho, izjama so zgolj kakšni membranski kompresorji kot so ti ga že za primer nalimali zgoraj v povezavo. Če boš vstrajal na teh od hladilnika poskusi najti kje tak filter, ki ti bo na izhodu lovil morebitne oljne delce.
Slika
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci