Traxxas E-revo Brushless

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

A to je pa drugo ja..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Problem je v konfiguraciji izhoda žic - s strani, pravokotno s strani, s konca... Iz nekega razloga sigurno baterija ne paše v en ali drug model.
Tole bi pasalo v vecino modelov.
Slika

Je pa res, da ima taksen nacin konfiguracije zic le nekaj proizvajalcev akumulatorjev.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:Problem je v konfiguraciji izhoda žic - s strani, pravokotno s strani, s konca... Iz nekega razloga sigurno baterija ne paše v en ali drug model.
Tole bi pasalo v vecino modelov.
Slika

Je pa res, da ima taksen nacin konfiguracije zic le nekaj proizvajalcev akumulatorjev.
Vidim, ja... Samo kaj ko plačaš dva, dobiš enega...

Za profi uporabo verjetno bolje, jaz pa itak samo malo dvigujem prah in se teh 5% ki prinese zmago ne pozna ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Sam ne vem, se nisem poizkusil imam pa v planu. Bomo videli ali gre res le za 5% ali bo zadeva dejansko drzala bolje.
Sicer so Gens Ace bolj "budget" lipoti, ceprav z zmogljivostmi so vcasih primerljivi z akumulatorji visjega cenovnega ranga.

Za domaco uporabo, je seveda dobra vecina lipo akumulatorjev.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Tistih "mojih 5%" izhaja iz te primerjave:
http://www.youtube.com/watch?v=V_2VNe5I9Sw

Ena boj korektnih primerjav, zanimivo tudi, da so cene bolj primerljive kot pri nas.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Zanimivo tudi, da so cene bolj primerljive kot pri nas.
Saj ves kako je pri nas.. #-o
Tudi na bolhi so se pojavljali Turnigy akumulatorji za 3Ă— vsoto novih.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a: Saj ves kako je pri nas.. #-o
Tudi na bolhi so se pojavljali Turnigy akumulatorji za 3Ă— vsoto novih.
Za te velike cenovne razlike obstajajo razlogi - naša birokracija je bolj papeška od papeža, prodajne količine pa majhne.

Papirji za en tip baterij stanejo od 100 do nekja 100€, in ko to razdeliš na majhno količino je pa golaž! Za direktni uvoz pa se teh papirjev ne rabi...

Skratka, jutri ali pojutrišnjem bodo baterije tu. Doslej sem uspešno vozil na NiMh, ki nudijo približno 3x manj vožnje kot 1/10 DB na 5.000mAh Lipo baterijo :(

Še za primerjavo formati avtov:
Slika
1/10 DB vs E-Revo:
- približno enaka medosna razdalja
- bistveno manjša kolesa
- ožji kolotek

Slika
E-REVO vs KM Baja
- kolesa skoraj enako velika
- bistvena razlika v medosju
- enak kolotek

Znižal sem lego avta na minimum in se na progi pelje dobro, resno razmišljam o prečnih stabilizatorjih (sway-bar), in če kdo pozna kako rešitev za vzdolžni stabilizator....
Gume so za prašen teren kot je Logatec idealne - še premalo gripa. Na travi se pa res rad prekopicne.

Pa še tale težavica: na enem od koles izskočil zglob vodila:
Slika
A je to pogosta težava?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Doslej sem uspešno vozil na NiMh, ki nudijo približno 3x manj vožnje kot 1/10 DB na 5.000mAh Lipo baterijo :(
Z lipo akumulatorjem se obcutno podaljsa cas voznje. Poleg tega E-revo vlece precej vec toka kot DB.
rc-ryder napisal/-a:Znižal sem lego avta na minimum in se na progi pelje dobro, resno razmišljam o prečnih stabilizatorjih (sway-bar), in če kdo pozna kako rešitev za vzdolžni stabilizator....
Gume so za prašen teren kot je Logatec idealne - še premalo gripa. Na travi se pa res rad prekopicne.
Precne stabilizatorje se dobi in naj bi kar precej vplivali na lego, jaz jih na svojem nimam vendar jih tudi ne pogresam.
Na travi se ob zadostni moci prevrne vsak model, sploh pa modeli z visoko oddaljenostjo od tal (npr. monster truck).

Kar se tice vzdolznega stabilizatorja se nisem slisal, da bi kdo uporabljal niti ga potreboval.
Vecino tezav se da odpraviti s pomocjo pravilne izbire vzmeti, nastavitve visine in izbiro olja.
rc-ryder napisal/-a:Pa še tale težavica: na enem od koles izskočil zglob vodila.
A je to pogosta težava?
Meni je pri Slashu to uspelo narediti dvakrat v letu, sicer pri vpetju kolesa zgoraj (link).
Naceloma ne gre za prav pogosto tezavo, ce se ti ponavlja prepogosto, zamenjaj koncni plasticni del v katerega je vpet krozni zglob (ball end).
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:ce se ti ponavlja prepogosto, zamenjaj koncni plasticni del v katerega je vpet krozni zglob (ball end).
Nov - 4x vožen :o =;
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Nov - 4x vožen :o =;
Lahko da je prislo do napake pri vlivanju oz brizganju plastike in zadeva nima toliko robu kot bi ga morala imeti - zato ne drzi.
Lahko pa, da si ravno tako pristal, da je vrglo ven.. mogoce se ne bo vec ponovilo. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

Kislo razpoloženje ob novi igrači (upam, da ne bo ostalo zgolj pri tem... :-k ) se nadaljuje.

Pred par dnevi sem imel na progi v Logatcu malo družbe - še dva 1/8 buggya. In smo skupaj odpeljali par krogov z vsemi mojimi igračami. Vandal je spraznil baterije - brez škode, DB tudi, e-revo pa:
Slika
odlomljen zadnji odbijač - ne kaj resen trk na progi (od zadaj sem jo dobil od ansmanna - v ovinku)

Po par krogih pa se je avto sesedel (zadaj levo):
Slika

Kako je to zlezlo ven ne vem, ampak je... :(

Doma pa sem našel še tole:
Slika

Ne bi nič rekel, če bi avto razbijal po dvorišču tako kot ostale - ampak po vožnji po progi, v družbi še dveh buggijev (ki oba skupaj ne staneta tolko kot e-revo) - in sta jo oba poleg vandala in db odnesla brez škode.

Ko sem si natančno ogledal lom zadnjega odbijača - sem našel tipičen krhek lom PA - značilna šlamparija izdelave (preveč hladno orodje pri brizganju). Je pa izdelava cenejša, ker gre hitreje...

Za ta denar sem pričakoval kaj drugega...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Bolje, da odbijač pobere udarec kot pa pogonski sklop. Manšete kamenje zelo rado strga (jih kolesa mečejo naravnost vanje), če te moti, da je brez manšete uporabi termo skrčko in jo na zgornji strani (proti diferencijalu) pogrej pa boš imel neuničljivo manšeto. Plastični linki pa na hitrih modelih (seveda na določenih mestih) nimajo kaj iskati (moje mnenje).

Glede same kvalitete materiala pa tole: Jaz sem summita s polno hitrostjo dvakrat s prednjim kolesom zapel v steno. Škoda? Je ni. Očitno imaš smolo.

p.s.: Pa ne škodi na vsake par voženj preverit, če se ni slučajno kaj zrahljalo :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a 8pac »

andrej007 napisal/-a:Bolje, da odbijač pobere udarec kot pa pogonski sklop. Manšete kamenje zelo rado strga (jih kolesa mečejo naravnost vanje), če te moti, da je brez manšete uporabi termo skrčko in jo na zgornji strani (proti diferencijalu) pogrej pa boš imel neuničljivo manšeto. Plastični linki pa na hitrih modelih (seveda na določenih mestih) nimajo kaj iskati (moje mnenje).

Glede same kvalitete materiala pa tole: Jaz sem summita s polno hitrostjo dvakrat s prednjim kolesom zapel v steno. Škoda? Je ni. Očitno imaš smolo.

p.s.: Pa ne škodi na vsake par voženj preverit, če se ni slučajno kaj zrahljalo :wink:
No ja je razlika v sami hitrosti summita in e-revo brushlessa... tudi deli pri summitu manj trpijo že glede na sam motor kater ima tudi do 4+ x večjo moč kot pa tist kavni mlinček na summitu(pač ni namenjen divjanju ampak crawlingu ipd.)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Hitrost pri katerem je odletel odbijač je bila majhna. Problem je v nekakovosti...

Ne trdim, da če je Traxxas bi pa moral biti nelomljiv... Sem mislil, da bo manj lomljiv kot kitajci, a zaenkrat na to še čakam.


Itak bo nov kos ALU - se že riše :wink:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Ne trdim, da če je Traxxas bi pa moral biti nelomljiv... Sem mislil, da bo manj lomljiv kot kitajci, a zaenkrat na to še čakam.
Si probal tako velikega kitajca z tako mocnim motorjem?
rc-ryder napisal/-a:Itak bo nov kos ALU - se že riše :wink:
V tem primeru jaz nebi uporabljal aluminija, temvec bi izbral sledece:
http://t-bone-racing.net/Brand-N-Z/Trax ... -p618.html
Ostali T-bone dodatki:
http://t-bone-racing.net/Brand-N-Z/Trax ... Revo-c184/

Sicer pa nisem zasledil, da bi se ta del pretirano lomil. Ponavadi ga uporabniki zamenjajo, ker se skid plate popolnoma spraska s spodnje strani.

V kolikor z modelom veliko skaces, ti priporocam tole nadgradnjo, predno ti popokajo ohisja diferencialov:
Slika
ali
Slika

Priporocljivo predvsem zadaj, nic ne skodi tudi spredaj.

Kar se manset tice, kamni jih trgajo na pravih avtomobilih, kako jih nebi na modelu. Ce te to moti, jih zasciti s sprednje strani. Nekako na roke montiras nekaksne blatnike. Trgalo bo tako ali drugace verjetno samo zadnje..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:Ne trdim, da če je Traxxas bi pa moral biti nelomljiv... Sem mislil, da bo manj lomljiv kot kitajci, a zaenkrat na to še čakam.
Si probal tako velikega kitajca z tako mocnim motorjem?
Sem, še večjega kitajca z bencinskim motorjem... viewtopic.php?f=77&t=82040
Model je čisto OK - razen par šlamparij pri plastiki - enako pri Traxxasu... / stran 3
Zadnji odbijač se je odlomil enako kot sprednja feltna na KM Baji:
Slika

in lom pri TRX:
Slika

Tipičen primer krhkega loma - verjemi v plastiki sem 15 let in vem o čem nakladam ;-)

Ko sem prednje feltne zamenjal z original HPI ni blo več težav...

Skid plate bo ALU (da se ne zdrajsa) in bo dobil dodatno ploščo iz PC 4mm vpet preko vijakov z vmesnimi O-ringi za blaženje udarcev...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zaenkrat sem naredil do sem, elastični odbijač pa pride na vrsto kasneje...
SlikaSlika
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
matevz11
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 11 Mar 2013, 20:20

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a matevz11 »

Zdravo, imam eno težavo, in sicer mogoče kdo ve zakaj moram stalno menjat gnani zobnik, kot da bi bil pri Delkotu zastonj:roll:

Imam razmerje 18/62, vozim vedno na 4s. Pogonski zobnik se mi nič ne premika ker sem ga zalimal z lepilom za vijake... Res nevem kje je težava, ker se mi je nardilo že velikokrat :evil:
lp
Zadnjič spremenil matevz11, dne 06 Avg 2013, 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Sakura XI sport ( gens ace Mars 10.5t, Turnigy TrackStar 7.5t)
Hobao GTB ( Gens Ace Mars 2250KV)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

matevz11 napisal/-a:Zdravo, imam eno težavo, in sicer mogoče kdo ve zakaj moram stalno menjat gnani zobnik, k da bi mi jih pr Delkotu zaston dajal :roll:

Mam razmerje 18/62, vozm pa skoz na 4s. Pogonski zobnik se mi nič ne premika ker sem ga zalimu z lepilom za vijake... Res nevem kaj je fora ker to se mi je nardil že zloo velikrat :evil:

lp
Koliko časa voziš preden podleže?

A si kdaj kontroliral obrabo po eni bateriji?

Lahko, da je zadeva iz centra (zvita os reduktorja), lahko, da nimaš pravilne zračnosti, lahko je poškodovan mali zobnik (npr manjka en zob), lahko je nalomljen nosilec motorja - modri pleh in niha motor...

Pripni kakšno sliko da vidimo kaj narediš z zobnikom...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
matevz11
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 11 Mar 2013, 20:20

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a matevz11 »

Pogonski zobnik je nov, zračnost je ok, nosilec ni poškodovan, opažam pa da se dogaja pri vožnji po pesku, kjer je veliko vrtenja v prazno, ko vozim po asvaltu se mi to ne dogaja, zobnik pa uniči kot da bi mu zobe postružil.
Sakura XI sport ( gens ace Mars 10.5t, Turnigy TrackStar 7.5t)
Hobao GTB ( Gens Ace Mars 2250KV)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

matevz11 napisal/-a:Pogonski zobnik je nov, zračnost je ok, nosilec ni poškodovan, opažam pa da se dogaja pri vožnji po pesku, kjer je veliko vrtenja v prazno, ko vozim po asvaltu se mi to ne dogaja, zobnik pa uniči kot da bi mu zobe postružil.
Takoj za vrtenjem v prazno pride do prenehanja vrtenja v prazno. Če imaš zdrsno sklopko preveč zategnjeno je lahko da to razlog... Takrat se na zobeh pojavijo zelo velike sile... Ko manjka en zob, gredo drugi kot domine.

A si zračnost naštelal s papirčkom?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Očitno s temle Revotom nisva najbolj prijatelja...
Res sem ga lepo vozil, večino po progi in spet en link pade ven:
Slika

Sem hotel na brzino kupit v Delkotu, pa nimajo - čez deset dni ali pa več, ker so dopusti :^o

Sem naročil prek ene spletne trgovine iz Finske in s poštnino manšete in linki pridejo 0.5€ držje kot v Delkotu. V 3-5 dneh.

Ker mam čas sem se lotil te slavne Mambe, ki v izvedbi V1 nima nobene zaščite pred vodo. Ko sem jo odprl sem videl, da tudi pred prahom ne:
Slika

Ventilator je standarden PC verzija:
Slika

Nato sem ga natančno zalil s Plastidipom
Slika

Mamba Monster V2 :-)
Slika

Naslednja zadeva, ki sem se jo lotil je nosilec motorja. Originalni ima samo 3mm in je motor vpet preko plastične osi in enega vijaka.
Slika

Ob zelo majhnih obremenitvah se motor ziba za cca 3mm sem ter tja. Zato sem os naredil nan ovo iz ALU z zračnostjo cca 0.02mm. Plastična os je bila ovalna za 0.3mm on med 0.15 do 0.45mm pod mero. Skratka za moj okus preveč ohlapno.
Slika

Ko sem zadevo sestavil, je bilo vse skupaj bolje - opazi pa sem, da je ALU nosilec precej elastičen in drugi večji vir zibanja motorja.
Naredil sem novega iz 5mm alu:
Slika

Slika

To sem naredil, ker sem se bal težav, ki jih ima matevz11....

Nato sem šel na bashing za bajto (ball link zalepljen s CA) in spraznl NiMh in LiPo baterije. Zanimivo kljub dokaj grobi vožnji ni nič počilo, čelno zabil v hlod in nič hudega. Par skokov s prekopicevanjem in tudi nič...

Morda pa le bo kaj iz tega avta ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
matevz11
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 11 Mar 2013, 20:20

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a matevz11 »

Hvala za nasvet, mislim pa da je kriva preveč zategnjena sklopka, bi te pa prosil če je kašna varianta za tale nov nosilec za motor, mislim da je to zelo dobra zadeva.
Lp
Sakura XI sport ( gens ace Mars 10.5t, Turnigy TrackStar 7.5t)
Hobao GTB ( Gens Ace Mars 2250KV)
severziga
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 10 Maj 2009, 13:56

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a severziga »

rc-rider, kje pa furaš:)?
sm tut iz brezuce da bi mau pršu pogledat to uživo:D
Cyclone more editione
Axial ax10,swx,intigy
micro-t,brushless,lipo, tiuning parts 50%
lrp blast tc
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a: Sem, še večjega kitajca z bencinskim motorjem...
(Z veseljem) Spremljam tvoje prispevke v avtomodelarski sekciji, tako da vem za "bajo"..
Bodiva postena in ne primerjajva modela prakticno celega iz alu in modela, ki ima vecino stvari iz plastike.

Ce imas moznost, namesti MMM na 1:10 Turnigy DB, vrzi notri 4S in preizkusi. :lol:
rc-ryder napisal/-a:Tipičen primer krhkega loma - verjemi v plastiki sem 15 let in vem o čem nakladam ;-)
Nisem rekel, da ne ves o cem govoris tako da brez zamere..
Sam se na to ne spoznam, zame je lom, lom. Vem pa, da sem imel veliko vec tezav z drugimi "nizkocenovnimi" modeli kot z Traxxas-ovimi in HPI-jem. Z linki pa kot receno nikoli tezav, ne na 1:10 ne na 1:16 modelih..
rc-ryder napisal/-a:Skid plate bo ALU (da se ne zdrajsa) in bo dobil dodatno ploščo iz PC 4mm vpet preko vijakov z vmesnimi O-ringi za blaženje udarcev...
Stvar okusa, nekateri imajo raje plastiko, drugi aluminij..
To kar si pokazal na slikah, resnicno dobro izgleda, tudi nosilec motorja.

Kar pa se Mambe tice. Tvoja verzija je ze kar vredu, bolj problematicne so tiste, ki imajo vgrajeno neko tuljavico. Dokler je regulator nov z njim ni tezav, ko ima enkrat za sabo nekaj kilometrov, ta tuljavica nekoliko oslabi in ob vsakem skoku se regulator resetira. #-o



Za vecino polomljenih polosi in "pobranih" gnanih zobnikov je kriva nepravilna nastavitev sklopke..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom