GOPRO 3 in WiFi

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Ali je možno da ima WiFi od kamere kaj vpliva na 2,4Ghz komande? Na Youtubu sem videl da sta dva imela probleme ko je bil WiFi vklopljen. Za vsak slučaj ga imam na hexacopterju izklopljenega...

LP, Zlato
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Tule sem našel kar zanimivo obrazložitev te nove kamere http://abekislevitz.com/understanding-your-new-gopro/, kaj konkretnega o motnjah pa nič....

En filmček sem že posnel, ampak pri montaži sem pa še mrzel, hmm, ja pa pri letenju s hexacopterjem tudi... http://www.youtube.com/watch?v=VLf4NQQzAIU

LPZ
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a buldozer »

Tukajle je kar dolga debata na to temo:
http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... ents/page4

Na četrti strani je nekaj o GoproHero2, vem da je bila kasneje tudi debata o Hero3 wifi in ne wifi, samo nimam časa iskat. :)
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Kje priti najceneje do GoPro 3 Silver edition?
LP David
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Cene so v glavnem povsod po EU iste, pri nas ti kje primaknejo kakšno kartico, več kot 100€ pa prišparaš če ti jo kdo iz USA prinese. Nečak si jo je prinesel dva meseca nazaj....

LP, Zlato
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Kaj pa kakšen ebay. Ima kdo kakšne preverjene prodajalce?

http://www.ebay.co.uk/itm/GoPro-Hero-3- ... 3a7ed3d768
LP David
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Če je Top rated seller nima bit kaj narobe, sploh pa tale ki jih je kar nekaj prodal. Nečak je bil 20 dni v USA in si je kar v hotel naročil, par dni pa je dobil. Ampak ta cena v UK je pa res ugodna tudi ko prišteješ P&P....



LPZ
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Cena je kar ugodna. Piše, da je še garancija 1 leto...

Kaj pravite ostali?
LP David
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

dkulcar napisal/-a:Cena je kar ugodna. Piše, da je še garancija 1 leto...

Kaj pravite ostali?

Jest jo bom naslednji mesec vzel, tebi svetujem enako :D
Slika
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Živjo,

Jaz sem jo že dobil. Naročil v ponedeljek, odposlana je bila v torek in v četrtek je bila že pri meni doma.
Vse lepo in prav do danes....ko sem jo želel vklopit se je za sekundo prikazal pozdravni zaslon in izginil. Od takrat se kamera noče več prižgat. Tudi polnjenja ne vzame....

Ne krivim prodajalca ampak sem imel nesrečo in se je ravno meni to zgodilo. Ravnokar iščem kakšne variante "reseta", nekaj sem jih že sprobal ampak zaenkrat brez rezultata. Če ne usposobim kontaktiram prodajalca in pošljem nazaj.
LP David
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ampak a ni silver bolj podoba white se ne splača bolj vzeti black sam si malo ogledujem iz austrije:
http://www.ebay.at/itm/NEU-Gopro-HD-Her ... 4d0f2c1e3c

Precej ceneje kot pri nas
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

tintek napisal/-a:Ampak a ni silver bolj podoba white se ne splača bolj vzeti black sam si malo ogledujem iz austrije:
http://www.ebay.at/itm/NEU-Gopro-HD-Her ... 4d0f2c1e3c

Precej ceneje kot pri nas

Ampak v SLO pa ne pošiljajo, najbrž je predaleč....


LPZ
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

dkulcar napisal/-a:Živjo,

Jaz sem jo že dobil. Naročil v ponedeljek, odposlana je bila v torek in v četrtek je bila že pri meni doma.
Vse lepo in prav do danes....ko sem jo želel vklopit se je za sekundo prikazal pozdravni zaslon in izginil. Od takrat se kamera noče več prižgat. Tudi polnjenja ne vzame....

Ne krivim prodajalca ampak sem imel nesrečo in se je ravno meni to zgodilo. Ravnokar iščem kakšne variante "reseta", nekaj sem jih že sprobal ampak zaenkrat brez rezultata. Če ne usposobim kontaktiram prodajalca in pošljem nazaj.

A tudi preko USBja se nič ne zgodi? Pri meni se je to parkrat zgodilo, pomagala je odstranitev akumulatorja, po nadgradnji FW pa tega ni bilo več.

LPZ
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

VaZl napisal/-a:
dkulcar napisal/-a:Živjo,

Jaz sem jo že dobil. Naročil v ponedeljek, odposlana je bila v torek in v četrtek je bila že pri meni doma.
Vse lepo in prav do danes....ko sem jo želel vklopit se je za sekundo prikazal pozdravni zaslon in izginil. Od takrat se kamera noče več prižgat. Tudi polnjenja ne vzame....

Ne krivim prodajalca ampak sem imel nesrečo in se je ravno meni to zgodilo. Ravnokar iščem kakšne variante "reseta", nekaj sem jih že sprobal ampak zaenkrat brez rezultata. Če ne usposobim kontaktiram prodajalca in pošljem nazaj.

A tudi preko USBja se nič ne zgodi? Pri meni se je to parkrat zgodilo, pomagala je odstranitev akumulatorja, po nadgradnji FW pa tega ni bilo več.

LPZ
Kamero sem takoj ko sem jo dobil nadgradil na najnovejši FW. Kolikor sem uspel prebrskati po googlu povzroča najnovejši FW težave. Glede na komentarje sem takoj sumil da je za vse kriv FW. Nato sem posumil baterijo. Grem v delavnico pomerit in glej, glej inštrument je pokazal 0V. Hitro dam na Turnigy polnilec za par sekund in napetost na bateriji se je takoj dvignila. Baterijo vstavim v kamero, katera se je normalno prižgala in začela s polnjenjem. Mogoče res ima kaj vpliv FW na samo praznjenje baterije. V glavnem zakenkrat sem težavo rešil in upam da jih ne bo več. Bom pa vsekakor kontaktiral prodajalca.
LP David
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Ja, mene je že tud parkrat panika zagrabila, pol sem pa videl da je baterija prazna. Mimogrede pozabiš izklopit kamero, fila se pa celo večnost. Zato sem nabavil tale polnilec in baterijo http://www.ebay.com/itm/New-AHDBT-201-B ... 4abf73686c, če boš kaj kupoval, glej da bo 1599mAh baterija, ne 1050, meni drži presenetljivo dobro. Glede na to da je ena leva kopija, pa tudi polnilec je ok, sicer polni ene 4 ure, ampak je natančen....


LP, Zlato
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Hmmm...pozabit izklopit...ampak neko varnost bi pa lahko imela, da se baterija ne sprazni pod 3V. Mogoče sama baterija nagaja. Sedaj sem jo dal kar na 0,5A polnit preko Turnigyja. Polnjenje preko USBja je res neko čudno. Imel sem jo priklopljeno celo noč in zjutraj je še vedno kazala, da se polni.
Hvala za link. Bom v prihodnje nabavil en tak polnilec, če ne pa bom kar preko turnigyja polnil. Sem pa že dva dni nazaj naročil 1050mAh baterijo in upam da bo OK.
LP David
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Sam svojo kamero prodal zato zdaj iščem kje najceneje dobit go pro 3 black (mislim da se glede na ceno najbolj splača uzet black saj se mi zdi da ponuja precej več)
Najceneje sem jo našel tukaj za dobrih 400e z popustom, ima kdo cenejšo rešitev, po možnosti iz slo oz eu

http://www.mlacom.si/gopro-hd-hero3-black-edition

Videl sem da obstaja več različic črnih go pro (surf, motosport) razlika je verjetno le v nastavkih ali še kakšna?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Približno časa vam drži baterija ob snemanju z GoPro 3?
LP David
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Pri snemanju na 1080 in 50fps sem naredil 4 posnetke po 11,5 minut ( file je omejen na 3,8Gb ), pa je bila še ena črtica, verjetno bi zdržala kakšno uro. To z originalno baterijo, rezervna - 1599mAh, pa bi verjetno kakšnh 15 minut dalj zdržala.

LPZ
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Zadnja nadgradnja FW pa je prinesla možnost predvajanja posnetkov na telefonu, še tisti 1,5 sekundni zamik pri snemanju porihtajo pa bo....


LPZ
Uporabniški avatar
Spidi_
Tekmovalec
Prispevkov: 295
Pridružen: 04 Avg 2007, 12:46
Kraj: Gorenjska :)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a Spidi_ »

Dobra cena,

http://www.electronic4you.at/gopro-hd-h ... 35454.html

Jaz sem jo kupil tu. Nekaj časa nazaj je bila cena 290€ pri nas pa 350€. Razlika je občutna..
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

http://gopro.com/cameras

Pa so nam spet dal mislit.... ](*,)


LPZ
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Kaj to vidim prav, da so cene dvignili za 100€ ? V trgovinah nisem gledal kako je.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: GOPRO 3 in WiFi

Odgovor Napisal/-a VaZl »

skorp_jon napisal/-a:Kaj to vidim prav, da so cene dvignili za 100€ ? V trgovinah nisem gledal kako je.


To so novi modeli...... +
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija