Predlogi za male oglase

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Sej je use skup brezveze :). Ali so mali oglasi pregledni ali ne, al so tam sami preprodajalci, dokler česa ne potrebuješ nimaš kaj tam iskat, ko rabiš, boš pa preletel naslove. Pravila morajo bit, da je v naslovu opisano kaj se prodaja, da se oglas ne meče na vrh na 2 uri in da je v oglasu razvidna cena in slika. Basta.

Raje bi se zmenili kje bi naredili en piknik "modelarji.com", kamor bi bili vabljeni vsi modelarji tega foruma, vsak s sabo prinese sendvič in pijačo, kak model in v kolikor bi bil kakšen klub s pisto v SLO pripravljen posodit teren, bi bilo lahko odlično druženje za vse prave modelarje :). Mitingi so preveč po programu in preveč je ljudi, tekme so samo za izbrance, kakšen vseslovenski "forumski" piknik bi pa prišel prav in lahko bi se imeli super :). Sigurno bi bil zagon za prikazovanje gradenj in raznih konstruktivnih debat, ko bi spoznal s kom vse se meniš in kdo te spremlja :).

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

JKSniper napisal/-a:Sej je use skup brezveze :). Ali so mali oglasi pregledni ali ne, al so tam sami preprodajalci, dokler česa ne potrebuješ nimaš kaj tam iskat, ko rabiš, boš pa preletel naslove. Pravila morajo bit, da je v naslovu opisano kaj se prodaja, da se oglas ne meče na vrh na 2 uri in da je v oglasu razvidna cena in slika. Basta.

Raje bi se zmenili kje bi naredili en piknik "modelarji.com", kamor bi bili vabljeni vsi modelarji tega foruma, vsak s sabo prinese sendvič in pijačo, kak model in v kolikor bi bil kakšen klub s pisto v SLO pripravljen posodit teren, bi bilo lahko odlično druženje za vse prave modelarje :). Mitingi so preveč po programu in preveč je ljudi, tekme so samo za izbrance, kakšen vseslovenski "forumski" piknik bi pa prišel prav in lahko bi se imeli super :). Sigurno bi bil zagon za prikazovanje gradenj in raznih konstruktivnih debat, ko bi spoznal s kom vse se meniš in kdo te spremlja :).

LP!
Jure
Zadnja ideja se mi čisto dopade!

Aja, po novem oglasi brez žegna, ne gredo skozi.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

JKSniper napisal/-a: Raje bi se zmenili kje bi naredili en piknik "modelarji.com", kamor bi bili vabljeni vsi modelarji tega foruma, vsak s sabo prinese sendvič in pijačo, kak model in v kolikor bi bil kakšen klub s pisto v SLO pripravljen posodit teren, bi bilo lahko odlično druženje za vse prave modelarje :). Mitingi so preveč po programu in preveč je ljudi, tekme so samo za izbrance, kakšen vseslovenski "forumski" piknik bi pa prišel prav in lahko bi se imeli super :). Sigurno bi bil zagon za prikazovanje gradenj in raznih konstruktivnih debat, ko bi spoznal s kom vse se meniš in kdo te spremlja :).

LP!
Jure
+1

Včasih šele v živo vidiš kdo je res majster in kdo samo naklada :)
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Krist napisal/-a:
JKSniper napisal/-a:Sej je use skup brezveze :). Ali so mali oglasi pregledni ali ne, al so tam sami preprodajalci, dokler česa ne potrebuješ nimaš kaj tam iskat, ko rabiš, boš pa preletel naslove. Pravila morajo bit, da je v naslovu opisano kaj se prodaja, da se oglas ne meče na vrh na 2 uri in da je v oglasu razvidna cena in slika. Basta.

Raje bi se zmenili kje bi naredili en piknik "modelarji.com", kamor bi bili vabljeni vsi modelarji tega foruma, vsak s sabo prinese sendvič in pijačo, kak model in v kolikor bi bil kakšen klub s pisto v SLO pripravljen posodit teren, bi bilo lahko odlično druženje za vse prave modelarje :). Mitingi so preveč po programu in preveč je ljudi, tekme so samo za izbrance, kakšen vseslovenski "forumski" piknik bi pa prišel prav in lahko bi se imeli super :). Sigurno bi bil zagon za prikazovanje gradenj in raznih konstruktivnih debat, ko bi spoznal s kom vse se meniš in kdo te spremlja :).

LP!
Jure
Zadnja ideja se mi čisto dopade!

Aja, po novem oglasi brez žegna, ne gredo skozi.
To mi je pa všeč, pa tudi piknik, sedaj še najti junaka, ki ga bo organiziral....pr nas še nekaj časa ne, ker mamo še 60 cm snega na pisti.....
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Tomaž, saj to je tudi problem, zima se je zavlekla, piste so zasnežene ali blatne, modelarji pa (smo) tečni.

Saj bo kmalu za nas posijalo sonce in manj časa bo za računalnik.....


Glede prodaje/nakupov MO; v trgovini velja pravilo, da za posel potrebuješ dva, eden, ki prodaja in eden, ki je za to pripravljen plačati......Ali odstaja kakšna prisila za nakup, če je roba predraga?
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Ja, vreme je pa res podn, pač nismo pridni in to je to.... ](*,)

Kar se moderatorstva tiče je res nehvaležen posel. Mogoče bi bilo za probat da se generira več uporabniških/moderatorskih računov, kjer ne bo razvidno kdo je moderator osebno, recimo "Moderator - oglasi", " Moderator - gradnja".... in ta oz. več njih bi lahko neobremenjeno delili red in pravico, lastnik oziroma "kapo di banda" pa bi imel pregled nad vsemi in seveda primerno nadzoroval vse skupaj. Upajmo da se bo forum čim bolj širil in zmeraj več dela bo z nadzorom...

Ko pa potegneš črto pod vse, pa itak vidiš da je problem samo v oglasih. Mogoče se bi ta sistem obnesel samo v oglasih, saj drugje ni nobenih problemov, vsaj jaz jih nisem opazil.... ( odkar sem penzjon paket bolj spremljam vse.... :-k )

Kar se pa piknika tiče je dobra ideja, kar nekaj forumov po Sloveniji organizira piknike, avtomobilski so sploh aktivni...

LP, Zlato
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Končno so mali oglasi postali "užitni".

Ni mi še jasno, kaj pomeni črna lista. Imamo jih več. Na licitacijah je zapisan eden, brez obrazložitve. Lahko je prav, lahko ne. Če je prav, pomeni, da se iz tega nihče ne more nič naučiti. Mislim pa, da se pojavlja drugje.

Malo me spominja, ko smo igrali s cigani. Izključili so ga v eni ligi, pa je šel igrat v drugo občinsko ligo, pa v tretjo občinsko ligo, ... Dokler ni "polomil" v vsaki ligi enega nogometaša.
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Če je uporabnik na črni listi v licitacijah to pomeni da ne sme več sodelovati v podforumu licitacije to pa zato ker je kršil eno od napisanih pravil (v njegovem primeru je zmagal na licitaciji in stvari ni prevzel)
Lp Luka
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Uf! Jaka kazen. Vzgojna!
Čur
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 05 Dec 2004, 14:58
Kraj: Novo mesto

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Čur »

Dovolite samo prodajo rabljenih zadev, s točnim opisom uporabe in seveda temu primerne cene.
Nove stvari naj prodajajo trgovine.
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a wlah »

Čur napisal/-a:Dovolite samo prodajo rabljenih zadev, s točnim opisom uporabe in seveda temu primerne cene.
Nove stvari naj prodajajo trgovine.



To se mi zdi perfektna ideja.
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Kakšno logiko pa sta uporabila? Kdo pa ima še kje takšna pravila? :o

Lahko nam pokažeta?
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3307
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Predlagam, da se debata o MO malce upočasni. Sprejeti so bili konkretni ukrepi in pustimo, da se uležejo, primejo in potem nadaljujmo s terapijami, če bo potrebno. Ne moremo ves čas spreminjati pravil.
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Čur napisal/-a:Dovolite samo prodajo rabljenih zadev, s točnim opisom uporabe in seveda temu primerne cene.
Nove stvari naj prodajajo trgovine.
No ja, čeprav še ne vem kako planiraš se zgodi da ne naročiš prave stvari in jasno to potem poskušaš prodat. Itak se pa hitro vidi kdo hoče služit s tem ali pa se samo znebit napačno kupljene robe... Jaz sem recimo moral prodat nov Lipo, ker mi je znanec napačnega naročil. Po malo nižji ceni kot v HK je šel v eni uri.... Pa saj vsak lahko pogleda ceno, naročit pa tud ni ne vem kakšen problem....

LPZ
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

In če bi nehali zabijat čas na internetu okrog malih oglasov in spokali v delavnico in naredili kaj koristnega??? Bi bilo pol manj kreganja in še kak nov model bi meli za letošnjo sezono ;)
Lp Luka
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

Pozdravljeni,

sam bi predlagal ukinitev malih oglasov; tako bi omogočili, da bi lažje zaživel kak nov način prodaje like e-bay itd... ki ta trenutek ne more zgolj zaradi "monopola" tega foruma (podobno kot so regulirali Telekom). S tem ne mislim nič slabega; zgolj moj predlog za male oglase.

lp Matjaž
linux_fan
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Nov 2011, 18:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a linux_fan »

Na to temo bi pa želel tudi sam kaj dodati.
Z modelarstvom se ukvarjam več ali manj pasivno več kot 8 let (občasno nabavim kakšno "igračo" ki se je hitro naveličam in jo ponavadi tudi želim hitro prodati). Med prebiranjem foruma sem do zdaj vedno našel odgovor na svoje vprašanje, imamo pa tudi vsevedni google, ki je v 99% uspešen pri iskanju odgovorov. Glede na to, nisem imel potrebe sodelovati v kakšnih debatah in tudi ne odpirati svojih tem, zato nisem presegel kvote 50 prispevkov, kar mi je z uveljavitvijo novih pravil onemogočilo oddajanje oglasov. Torej čeprav nisem preprodajalec in se na noben način nimam namena okoristiti s prodajanimi artikli, me zanima ali si res ne zaslužim oddati oglasa, ker ne "blebetam" dovolj? S tem smo prikrajšani vsi modelarji, namreč ko nekaj kupujem si želim čim večje ponudbe, ne pa artikle ki jih prodajajo samo "stari znanci" foruma in jih vedno znova obnavljajo. Menim da to ni pravi kriterij. Kar se pa tiče preglednosti malih oglasov, bi pa bile dobrodošle kakšne tehnične izboljšave, kot so recimo členitev malih oglasov na vsaj osnovne modelarske sekcije, sistem po katerem bi se prispevki s prodanim brisali (če želim nekaj kupiti mi prispevki z že prodanim bore malo koristijo) in pa izboljšan iskalnik. Poskusite v iskalnik vpisati besedo nitro, rezultat je sledeč: "Naslednje besede v vaši iskalni poizvedbi so bile ignorirane: nitro.
Navesti morate vsaj eno besedo. Vsaka beseda mora biti sestavljena iz vsaj 3 znakov in ne sme presegati 14 znakov brez posebnih znakov."
Beseda ima vsaj tri znake, ne presega 14 znakov in nima posebnih znakov. Torej? Tako se iskalnik odzove pri večini besed in ta napaka se pojavlja že vrsto let, pa še ni bila odpravljena.
Sicer je pa toliko govora o nekakšnih pravilih. Pa saj ne gre za višjo znanost, samo oglasi so. Torej brez preprodajalcev in brez "tiščanja" oglasov na prvo stran vsak drug dan. Če pa kdo ne da svojih podatkov, ali pa kaj napiše nerazumljivo, artikla verjetno nebo prodal. Prav neumni se mi zdijo ritolizniški prispevki modelarjev s tem, kako se je treba držati pravil. Kakšnih pravil? Bo kdo umrl če bo prispevek v malih oglasih nerazumno napisan? Jaz take z lahkoto preskočim. Moderatorje bom pa pohvalil takrat, ko bodo na strani vidne kakšne tehnične izboljšave. Zaenkrat sem pa kar se njihovega "dela" tiče nevtralen, oziroma sem prav presenečen koliko dela si dajo z izmišljanjem novih pravil. Moderatorjem ponujam tudi pomoč na področju tehničnih izboljšav spletne strani.
V upanju na konstruktivno debato, lep modelarski pozdrav.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Prvo loči moderator od administrator, potem pa dalje. Moderatorji namreč nimajo vpliva na nikakršne tehnične izboljšave... to je adminovo delo.
linux_fan
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Nov 2011, 18:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a linux_fan »

Potem pa dalje? Se opravičujem da nisem podučen o anarhiji forumskih šerifov. Po moji logiki bi tudi moderatorji oziroma vsi ki kakorkoli na spletni strani administrativno sodelujejo, lahko stran tehnično izboljševali, ne glede na to ali ima nekdo naziv moderator ali pa administrator (verjetno pa je pri moderatorjih težava v znanju) . In kakšno vlogo potem moderatorji sploh opravljate? V vaših pravilih, ki ste jih sami spisali je med drugim navedeno tudi, da bo prispevek zavrnjen z obrazložitvijo.V male oglase sem že dvakrat poskusil oddati oglas, pa ni bil ne odobren in tudi nikakršne obrazložitve zakaj je bil zavrnjen nisem dobil. Saj vem da že po naravi ljudje želimo oblast, ampak "šopiriti" se s svojo moderatorsko "močjo" na modelarskem forumu in si izmišljevati rigorozna pravila, ki so že iz letala vidno neefektivna in tudi povsem nelogična, je pa tudi nedoraslo. Pred vašim posegom v male oglase sem velikokrat zasledil novo dodano modelarsko opremo novih uporabnikov, sedaj se pa ponavljajo isti oglasi "zvestih" forumašev, enkrat en na prvi strani, drugič drug. Se nismo ravno temu želeli izogniti? Ali pa morda tudi to ni bilo delo moderatorjev in se bom moral o tem podučit, potem pa dalje?
V upanju na argumentiran odgovor..
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Prosim preberi predno podeljuješ opazke o šerifih,neznanju itd..
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum#Moderators
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V upanju na argumentiran odgovor... Daj naredi uslugo sebi in vsem nam, ki beremo jokanje že nekaj let, preberi pravila do te mere da boš našel svojo napako, potem pa naredi nov prosti spis kako je vse proti tebi.

Šerifi? Tvoja provokacija kaže na nivo tvojega pisanja. Dihaj.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

linux_fan napisal/-a:Potem pa dalje? Se opravičujem da nisem podučen o anarhiji forumskih šerifov. Po moji logiki bi tudi moderatorji oziroma vsi ki kakorkoli na spletni strani administrativno sodelujejo, lahko stran tehnično izboljševali, ne glede na to ali ima nekdo naziv moderator ali pa administrator (verjetno pa je pri moderatorjih težava v znanju) . In kakšno vlogo potem moderatorji sploh opravljate? V vaših pravilih, ki ste jih sami spisali je med drugim navedeno tudi, da bo prispevek zavrnjen z obrazložitvijo.V male oglase sem že dvakrat poskusil oddati oglas, pa ni bil ne odobren in tudi nikakršne obrazložitve zakaj je bil zavrnjen nisem dobil. Saj vem da že po naravi ljudje želimo oblast, ampak "šopiriti" se s svojo moderatorsko "močjo" na modelarskem forumu in si izmišljevati rigorozna pravila, ki so že iz letala vidno neefektivna in tudi povsem nelogična, je pa tudi nedoraslo. Pred vašim posegom v male oglase sem velikokrat zasledil novo dodano modelarsko opremo novih uporabnikov, sedaj se pa ponavljajo isti oglasi "zvestih" forumašev, enkrat en na prvi strani, drugič drug. Se nismo ravno temu želeli izogniti? Ali pa morda tudi to ni bilo delo moderatorjev in se bom moral o tem podučit, potem pa dalje?
V upanju na argumentiran odgovor..
Pravila nikoli ne bodo vsem na kožo pisana, je bilo pač treba nek kompromis najdti in ta je trenutno daleč najboljši odkar spremljam MO. Samo ne razumem zakaj nekateri toliko povdarka dajete MO, pa saj ta forum ni namenjen trgovanju, to je modelarski forum, za prodajo in kšeftanje so pa drugi...

Drugače pa čist tko moja ocena..praviš da si osem let modelar in v osmih letih ti ni bilo pomembno, da bi dodal kak koristen prispevek, svojo izkušnjo ali vpršanje....tvoja dejavnost je v glavnem samo v MO. Pa četudi si član od novembra 2011 si v bistvu zelo malo prispeval k konstruktivni vsebini tega foruma. Po vsem, kar se je v preteklih letih dogajalo na MO je danes stanje perfektno v primerjavi z tistim, kar je bilo. Ne rečem, da kak moderator tudi kaj ne spregleda, saj tisti ki dela tudi kako napako naredi, še posebno, če to dela voluntersko in v dobrobit foruma, v svojem prostem času in brez plačila. Edina "nagrada" jim je pa graja tistih, ki se nočejo sprijazniti z pravili, katera so bila napisana prav na podlagi izkušenj predhodnih let.
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Se popolnoma strinjam z tomazemslo.
Če je nekdo na tem forumu z interesom, da bi delil nasvete, opisal gradnjo kakšnega projekta, potem
nabereš 50 prispevkov en, dva, tri!
Ne vem, zakaj toliko vroče krvi?

Lp
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Modelko »

In me zelo zanima, kdo je pripravljen prevzeti odgovornost moderatorja,
ki delajo brez plačila in skrbijo, da se forum ne bi spremenil v tako imenovano "nabijalnico postov".


Lp
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a megane »

Hi.

Jaz z veseljem sprejmem delo moderatorja za male oglase, ampak pod pogojem da se pravila še malo dodelajo in zaostrijo,
sploh za takšne, kateri se niti ne potrudijo prebrati pravil.

In to najbolj jamrajo takšni, kateri imajo v tem trenutku 9 postov. Od tega 7 v malih oglasih, zadnja 2 pa sta jokanje glede pravil.

Če komu kaj ne paše, lahko brez skrbi odda svoj oglas na bolhi in podobnih oglasnikih.

LP, Dejan
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom