King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mummy »

Ce ni potrebe se ognes sedaj temu mokremu terenu. :oops:
Zadnjič spremenil mummy, dne 18 Mar 2013, 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Aja pa še to: v lokalni trgovini z avto deli si kupi Loctite silikonsko tesnilo ali podobno. Zadeva ni draga in z njo namaži bakreno tesnilo pod cilindrom, lahko pa tudi vsa ostala tesnila. Enostavno se ga nanese, pri razstavljanju se lepo strga in tudi lepo se ga odstrani. Tako boš zatesnil morebitna netesnenja. Toplo priporočam :wink:

Slika
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Mr. S2k napisal/-a:Aja pa še to: v lokalni trgovini z avto deli si kupi Loctite silikonsko tesnilo ali podobno. Zadeva ni draga in z njo namaži bakreno tesnilo pod cilindrom, lahko pa tudi vsa ostala tesnila. Enostavno se ga nanese, pri razstavljanju se lepo strga in tudi lepo se ga odstrani. Tako boš zatesnil morebitna netesnenja. Toplo priporočam :wink:
Pri Potokarju na Vrhniki ne vejo za Loctite :roll:

Imajo pa tole:
Slika
Do 300°C

:mahaj:

No skratka, frgazar sem prejšnji dan zvlekel dol, zatesnil vse skupaj ponovno (čeprav ni bilo videti nič narobe)
tesnila sem nasekal iz ojačanega tesnilnega materiala

Slika

Zamenjal feltno:
Slika

Slika

in nazaj vozit, da naštelam frgazar.

Kljub temu, da sem iglo za nizke obrate odprl tako, da se je motor že dušil (pri maksimalno odprti loputi za prosti tek) - je bila mešanica pri visokih obratih prerevna...
Skratka frgazar je "siten" in sem tako kot sem mu že na začetku rekel - naročil Walbrota . Sicer bodo iz RCModelz poslali drugega, a bo šel naravnost na e-bay...

Glede RCModelz lahko rečem samo najboljše - ne komplicirajo glede enomesečne garancije in imajo dejansko dobro tehnično podporo!

Sedaj mam malo več časa, da uredim plastiko in telemetrijo za obrate...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Skratka, danes je bil dan za laminiranje....

Smola ni nič posebnega, prav tako rowing - le da je najlažji, kar se ga da dobit 10g/m^2

Do sedaj sem porabil 20g epoxija in cca 300x300mm tkanine, tko da teža ni šla bogve koliko gor.

Evo obvezna oprema za začetek dela:
Slika

Gumi rokavice so super nujne - če razviješ alergijo na epoxi - se lahko od hobija (vsaj v samograditeljskem delu) kar posloviš...

Danes sem predvsem za temeljito oblepil robove:

Slika
20 mm pas tkanine sem obvil okrog roba, ki sem ga prej lepo zaoblil s smirkovim papirjem. Polycarbonat in epoxy se nimata najraje in sem opazil, da se rad odlepi. Sedaj, ko pa bo lepo obvit, bo PC igral sam še vlogo sredice v sendvič laminatu.

So pa stranice sedaj trde kot želvji oklep v primerjavi s tistim prej...

Ko sem že packal si nisem mogel kaj, da ne bi oblepil še tega dela, ki je drugi najbolj znan po pokanju.
Slika
Se mi zdi, da je sedaj, ko je še v enem kosu precej lažje delati kot potem, ko bo (bi bil...) iz dveh :wink:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evo, po malo pavze se spet javljam...

Prišel je nov frgazar - Walbro - in sem ga že namontiral....
Slika

Po težavah s servoti in frgazarjem sem za gas/zavoro servo uporabil star Futabin 3kg servo :o

Seveda sem vozil zelo previdno, ker je bilo zaviranje malo bogo... Ampak sedaj je prišel servo, ki sem ga naročil pri HK istočasno kor KM 3.0:

Slika

Slika

Seveda je s 28kg malo premočan za zavoro ampak... več je le več 8)

Sedaj upam, da bo s servoti mir...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ker pa je vreme več kot primerno za šraufanje, sem se lotil še obratomera za telemetrijo.

Ta mi je pa dal več tinte piti - ker praktično ni resnega placa za montažo.

Sicer je opcija, da se zadeva zmontira ob glavnem zobniku - a potem nimaš direktnega odčitka - in vrtljajev prostega teka....

Torej je blo stvar treba spravit na glavno gred - tam pod pokrov zaganjalnika.

Prvi del je bil že narejen, ko sem balansiral vztrajnik, sedaj je sledil drugi del:
Slika

Slika

Zadevo sem na domači CNC izrezal iz 2mm debelega laminata - mislim da bo dovolj ....

Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Nato sem iz alu še zgrizel nosilček za senzor, ki je standardno priložen telemetrijskemu kitu:
Slika

Slika

Nato pa preizkusna vgradnja:

Vijaki so M6 - a predelani, ker ni placa...

Slika

Odbojni trak in barvanje na mat črno:
Slika

Sedel na mesto...
Slika

Ta pa ni sedel na mesto...
Slika
Drgne se ob lopatice - manjka kake 2mm

Nazaj na frezanje - rev.1.1...
Slika

pri rezanju navoja zlomil navojni svder M3... In spet frezanje...
Slika

Nato testna vgradnja z zaganjačem:
Slika

Slika

spet je vse na (pre)tesno...
Slika

obrez nosilčka:
Slika

In ker sedaj dela, sem ga veselo zalil s plastidipom. Tako upam da bo mir pred prebitimi kabli ipd...

Spotoma sem narezal še nove distančnike za zaščito, ker je originalni razpadel. Mam na sumu, da je večina stvari, ki je odpovedala (servoti) to storila zaradi hudih vibracij, ko sem zadevo kakih 10 min gnal z nebalansiranim vztrajnikom...
Da taka podložka razpade.... Še dobro, da ni bilo več škode...
Slika

Skratka, stvar je po malo poskusi/poravi/ponovi vaje zaključena in lepo dela.

Slika

Slika

Sedaj rabim samo še lepo vreme.... :(

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Senzor ki ga oviješ okoli kabla za svečko(npr tto tach) pa ne obstaja za ta sistem telemetrije?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Senzor ki ga oviješ okoli kabla za svečko(npr tto tach) pa ne obstaja za ta sistem telemetrije?
Nisem našel...

Tole je vse kar obstaja za ta sprejemnik....
http://www.spektrumrc.com/Products/Rela ... bCategory=

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zgleda senzor deluje tudi če ga das okoli kabla svečke čeprav je nenavadno(sklepam da iskra oddaja imuplz po kablu do sprejemnika ki misli da je to ir..).....http://www.hpibajaforum.com/forum/showt ... hp?t=51515
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ja, zgleda nanavadno - a možno, saj gre proti svečki visikonapetostni pulz, ki lahko da na signalni veji generira pulz (hitra sprememba magnetnega polja okrog kabla svečke), ki je primerljiv fotopreklopu...

Se pa glede na ceno sprejemnikov ne bi preveč igral s tem. Opozorilo v navodilih je jasno - že 3.3V je max, kaj šele, če rata kaj več... [-X

Lahko pa probamo pri kom drugem če se javi :wink:

Sicer pa lahko tisti, ki po žepih valjate pametne telefone lahko probate tole:
http://www.androidblip.com/android-apps ... 57986.html

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evo, danes se je dalo spet malo vozit....

Ni bil kriv frgazar - še vedno se greje... Malo sem ga gnal sem ter tja po travi in probal odpirati high iglo - a se je še vedno grel. hkrati pa je že kašljal.

Nič več mi ni jasno :-k

Telemetrija dela super - max rpm 16.500 :o

Opazil sem, da se pod polnim gasom zadnja kolesa napihujejo in jih skoraj sname z obročev. Ali jih je kdo že skušal armirati z notranje strani z "duct tape" - videl na enem videu in naj bi stvar popravila - sam kaj so pa minusi?

No potem je pa pri enem od skokov pristal na repu, zakašljal in - :-({|= tišina.

Grem tja, potegnem zaganjalec - nič. Zelo čuden, zamolkel zvok, brez znakov vžiganja.

Odvlečem zadevo k avtu in izvlečem svečko - zalita. Malo že tema in spet rosi in grem domov.
Doma ga sperem in spiham ter še enkrat izvlečem svečko - še kar mokra - torej konkretno zalit...

Spiham cilinder in grem večerjat - in mu dam časa, da se posuši.
Pridem nazaj, svečo not, čok gor, potegne in skoraj kresne. Čok dol potegnem - tišina.

In tako ene petkrat -svečko ven, s kompresorjem posušit, not skoraj kresne - zalit :o

Nato pa sem skoraj iz obupa ...

No nagradno vprašanje za en pir, kaj je blo?
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

V bistvu je bolj težava v penah Hostile ima v ponudbi zero growth pene ali pa navadne z lepilnim trakom..

odg. zamašen izpuh..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:V bistvu je bolj težava v penah Hostile ima v ponudbi zero growth pene ali pa navadne z lepilnim trakom..

odg. zamašen izpuh..
Hvala - bom probal malo armirati pene. A so tiste "molded" kaj boljše?

Pivo je tvoje !

Ena prav fina klobasa zemlje je bila zabita v ror...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Jaz sem dal v gume normalno peno za estrihe (debelino sam izbereš), pol pa sem sel parkrat s selotejpom okoli pa je držalo kot pribito.. Pa še s tem preprečiš, da se pena ne cefra. :D :D

P.S. Zelo se mi dopade tale ALU baja, mogoče jo celo sam naročim...
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Opazil sem, da se pod polnim gasom zadnja kolesa napihujejo in jih skoraj sname z obročev. Ali jih je kdo že skušal armirati z notranje strani z "duct tape" - videl na enem videu in naj bi stvar popravila - sam kaj so pa minusi?
Tako je, pri tako zmogljivih motorjih rado pride do napihovanja (ballooning effect). Gumo se obrne okrog, oblepi z silver/duck-tapeom in problem je v 99% resen.
Minusi:
- guma je tezja, kar se lahko pozna na zmogljivostih modela
- gume niso vec tako uravnotezene (centrirane) in lahko zacnejo poplesovati, moznih posledic mi verjetno ni potrebno pisati..
- ce pretiravas z silver/duct-tapeom lahko guma postane bolj trda, ne absorbira vec neravnin na podlagi kot jih je pred tem

Vendar, ce ima clovek vsaj malo rocnih spretnosti se nima cesa bati.
Zadnjič spremenil kurnt29, dne 03 Apr 2013, 21:35, skupaj popravljeno 1 krat.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

kurnt29 napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:Opazil sem, da se pod polnim gasom zadnja kolesa napihujejo in jih skoraj sname z obročev. Ali jih je kdo že skušal armirati z notranje strani z "duct tape" - videl na enem videu in naj bi stvar popravila - sam kaj so pa minusi?
Tako je, pri tako zmogljivih motorjih rado pride do napihovanja (ballooning effect). Gumo se obrne okrog, oblepi z silver/duck-tapeom in problem je v 99% resen.
Minusi:
- guma je tezja, kar se lahko pozna na zmogljivostih modela
- gume niso vec tako uravnotezene (centrirane) in lahko zacnejo poplesovati, moznih posledic mi verjetno ni potrebno pisati..
- ce pretiravas z silver/duck-tapeom lahko guma postane bolj trda, ne absorbira vec neravnin na podlagi kot jih je pred tem

Vendar, ce ima clovek vsaj malo rocnih spretnosti se nima cesa bati.
Hmmm. Navadni rjavi selotejp je čist dovolj, še prek teče. Plusi: če peno fajn oblepiš in posledično stisneš, boš dobil večji grip.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Tako je, pri tako zmogljivih motorjih rado pride do napihovanja (ballooning effect). Gumo se obrne okrog, oblepi z silver/duck-tapeom in problem je v 99% resen.
Minusi:
- guma je tezja, kar se lahko pozna na zmogljivostih modela
- gume niso vec tako uravnotezene (centrirane) in lahko zacnejo poplesovati, moznih posledic mi verjetno ni potrebno pisati..
- ce pretiravas z silver/duck-tapeom lahko guma postane bolj trda, ne absorbira vec neravnin na podlagi kot jih je pred tem

Vendar, ce ima clovek vsaj malo rocnih spretnosti se nima cesa bati.
Glede na probleme povezane s težo bom probal najprej s trakom za ročaje hokejskih palic - je ožji, lažji in lepljiv ko hudič. Pokril bo cca 2/3 širine - kar bo po moje dovolj, da se guma neha napihovati. Prednja kolesa pa je verjetno najbolje da jih pustim pri miru?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Insulator block lahko zvije če je preveč zategnjen...Primitivna metoda je da okoli kjer bi lahko vleklo špricneš z wd40 če se spremenijo obrati motorja si našel...

Favš zrak še lahko vleče na tesnilu cilindra ter pri vztrajniku in sklopki(slaba tesnila)..

Glede na posnetek imam občutek da bi spodnja igla lahko bila malo bolj odprta
Ko berem tole, se mi zdi, da ima dr. mihec87 spet prav...

A je možno to zdiagnosticirati brez rakopavanja motorja? Bo tisti trik z WD40 zalegel?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

zekozajc napisal/-a:Hmmm. Navadni rjavi selotejp je čist dovolj, še prek teče. Plusi: če peno fajn oblepiš in posledično stisneš, boš dobil večji grip.
Ti govoris o lepljenju pen, jaz pa o lepljenu samih gum.
Takole:
http://www.youtube.com/watch?v=-BO-dfYz4Rw
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... w3JME&NR=1

rc-ryder napisal/-a:Glede na probleme povezane s težo bom probal najprej s trakom za ročaje hokejskih palic - je ožji, lažji in lepljiv ko hudič. Pokril bo cca 2/3 širine - kar bo po moje dovolj, da se guma neha napihovati. Prednja kolesa pa je verjetno najbolje da jih pustim pri miru?
Verjetno bo prav tako dober.
Ce se ti prvi gumi ne napihujeta jih pusti.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Rooster
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Feb 2006, 19:28
Kraj: Novo mesto

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Rooster »

Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

rc-ryder, praviš da se ti motor še zmeraj pregreva. Kakšno olje že mešaš v mešanico? Lahko bi poskusil s kakšnim oljem, ki vsebuje estre. Lahko, da boš moral na novo dati honat cilinder in bat, ker imaš raze od nevem česa že.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Teh motorjev se ne da honat ker je prevleka iz mislim da kroma pretanka..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Teh motorjev se ne da honat ker je prevleka iz mislim da kroma pretanka..
Sedaj me ni doma in lahko berem sam mejle... Bom pa ponedeljek stvar razmontiral do te mere, da bo na mašini čim manj robe (sklopka, zobniki...) a, da se ga bo še dalo zalaufat. Potem probam foro z WD 40. Sedaj mam notr petrolovo olje 7%... Svečka ni nič zamazana - samo "lepo" siva.

Potem pa bomo vidl kaj naprej....

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Pertolovo vrži proč ali pa podari skuter fenom, ker je samo za to primerno.

Mihec, potem jo je verjetno že sam nekaj posnel, če je zelo tanka.
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 06 Apr 2013, 20:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5