Traxxas SUMMIT

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a tintek »

jurcek82 napisal/-a:Zdravo,
me zanima nekaj, Tine bo vedel, te Big Joe gume še nisem na teren peljal, zanima me kako je z vodo, za zračenje ima samo eno luknjo in to na gumi in ne na felni. Tako da je možnost da voda pride v njo. Tine si ti že kaj vozil pa probaval? Al bi blo bolje luknjo zapert? :-k
Sem vozil z Big joe ja ampak ne po vodi, sem tudi sam gledal da so luknje na sami gumi najverjetneje bom tole probal zapacat z sekundnim lepilom pa bomo videli.

Tele gumi ki si jih skuhal pa bo najbrž precej težko spravit nazaj saj mora tisti rob gume it v utor v platišču, najbrž je kar zahteven proces sploh pri "skuhanih" gumah.

Za aceton pa prvič šlišim, sicer verjamem da gre stran ampak me skrbi za gume kaj bi se z njimi dogajao, gume od summita so namreč tako tanke da bolj spominjajo na kondom kot na gumo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a: Za aceton pa prvič šlišim, sicer verjamem da gre stran ampak me skrbi za gume kaj bi se z njimi dogajao, gume od summita so namreč tako tanke da bolj spominjajo na kondom kot na gumo.
Tudi jaz sem se spraseval ce jih ne bo unicilo. Se zgodi, da je kdaj kaksno platisce zanic (ekstra poceni kitajska plastika), kar je najlona in ostalih pa ni nic narobe. Preverjeno na Traxxas, HPI, Hobao, RedCat, Himoto..
Video je vreden ogleda.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a mk »

Nisem poizkusil, je pa ideja odlepit gumo s platišča s pomočjo topila za sekundno lepilo.

primer:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8458

Mogoče bi delovalo.
zavrsnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 23 Nov 2010, 17:40
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a zavrsnik »

Ja sem že slišal tole z acetonom, pravijo da je to prava rešitev. No bom nekega lepega dne ko bo čas to tudi probal.
Pena pa verjamem da je deormirana, sam napram veselju vožnje po vsem mogočem je to še najmanj:)
Summit je res tank.... :-({|=
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Se to, pri odstranjevanju z acetonom tudi pena ostane cela. Le oprati in posusiti jo je treba.

In pa seveda, aceton lahko ponovno uporabis, za naslednje gume..
Zadnjič spremenil kurnt29, dne 20 Mar 2013, 11:16, skupaj popravljeno 1 krat.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Sm si pogledu filmček, je tole z acetonom res najbolj elegantno,edino precej acetona bo potrebn. Drugač pa mislim da bo slo nazaj v vtor na felni, vsaj kolkr sem na suh probavu, se jutr mogoč lotim.
Na big joekah bom pa js tut vrjetno kr zalomu tisto luknico, ne vem pa bi mogoče raj naredu eno na felni, kot je pr original gumah in najlaći prelepiš ko greš v mokr drugač pa ne da guma diha...
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Namesto kuhanja se da zadevo lahko v pečico...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Sam treba vmes fajn luftat. :lol: Pol pa z rokavicami previdno daš narazen, men je šlo kr lepo na tovarniško zlepljenih gumah.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

Danes proizkusil novo anteno FENOMENALNO, ne moreš verjet kolk lahko antena pomaga :)
Pol ure sem se hecu okol bajte pa pr sosedih ;) Filmčka žal ni, je pa slikca nove antene :)
Priponke
20130321_180242 (Small).jpg
20130321_180242 (Small).jpg (88.51 KiB) Pogledano 4883 krat
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Vau - dobri namigi. Drugače moram pa priznat, da BigJoe izgleda zakon. Mislim - avto bi bil težko lepši :) :)
Moj Summit drugače že par mesecev miruje, povdarek imam trenutno na minirevotu - vse za redukcijo stroškov, stabilizacija :) :)
Pa tudi še do danes nisem našel dobrega plezališča v Lj.
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Pozdravljeni!

Kako, kaj ˝sprehajate˝ svoje 4-kolesnike? :D
Jaz ga kar preganjam, zdaj ko je mal bol vroče, paše it v gozd, na hladn pa ga preganjat...
Imam pa eno vprašanje, in sicer v zvezi z kolesi oziroma hex-i. Ta kolesa, ki jih imam sedaj, Big Joe, so super edino kar je že Tine povedu manjši offset in širše gume, tako da se mi zgoodi da mi sprednje pri zavijanju in hkratnem zaviranju drgnejo ob karoserijo. Obastajajo kakšna razširitvene opcjie z hexi ali kaj?
Nekaj sem že gledal po netu pa nism nič pametnega odkril...

LP!
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Verjetno obstajajo (vem, da jih delajo za tamalega e-revota)
Mal na The Toyz poglej :D

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Pozdravljeni!
Našel sem eno varijanto extension hex 17mm, vendar nism čist 100% prepričan da bo pasalo, plus tega da pride to 30 usd #-o
Kaj vi mislite?
Drugače sem pa mal drobil z Summitom, se zgodi da zapelješ v prevelko travo ali kaj podobnega z zaklenjenim diferencialom in se zgodi...To je ko daš avto peljati nekomu drugemu pa ne pazi ravno. Ampak sem dobil ugodno nove osi, še ene par za rezervo, sem pa opazil zaniivo zadevo. Obstajata daljša in krajša pogonska os, in v načrtih piše da gresta spredaj in zadaj po ena dolga in ena kratka os. In ne razumem najbolj. Obstaja kakšna razlaga?
Priponke
20130624_103946.jpg
20130624_103946.jpg (103.87 KiB) Pogledano 4703 krat
5607-120907-Driveshafts.jpg
5607-120907-Driveshafts.jpg (145.33 KiB) Pogledano 4703 krat
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Sicer ne vem cesa ne zastopis, upam pa, da ti bo takole bolj jasno:

Slika
Ta del (krajsi dve) pride sestavljen od menjalnika do prednjega diferenciala.

Slika
Ta del (daljsi dve) pride sestavljen od menjalnika do zadnjega diferenciala.

Slika
Ta del pride sestavljen od diferenciala do kolesa. Daljsi dve sestavis na zadnje levo in sprednje desno kolo, krajsi pa na zadnje desno in sprednje levo kolo. Zakaj je temu tako.. Po vsej verjetnosti, sta ohisja diferenciala narejena tako, da sta nekoliko zamaknjena, zato na eni strani daljsa na drugi krajsa polosovina.

Sestavis tako kot je v navodilih in zadeva bi mogla delati kot je treba.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a mk »

jurcek82 napisal/-a:Pozdravljeni!
Drugače sem pa mal drobil z Summitom, se zgodi da zapelješ v prevelko travo ali kaj podobnega z zaklenjenim diferencialom in se zgodi...To je ko daš avto peljati nekomu drugemu pa ne pazi ravno.
Preveri nastavitve sklopke. Ob takih ekstremnih primerih, bi morala sklopka zdrseti in bi bila polosovina še vedno cela.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a tintek »

Krajša os pride tam kjer je iz diffa izboklina za zaklep diferenciala ki gre na servo. Poglej če boš dal notri daljša se bo delala predolga, boš hitro videl.

Drugače pa sklopka pri summitu ne pomaga prav dosti saj ima 1 prestava precej več moči na izhodu in zlahka zlomi tako os. če bi sklopko nastavil po 1 prestavi bi z drugo samo drselo...

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Hvala za info, sem videl zej kaj je razlika pri daljši krajši in levi desni... :) Že zamenjano!
Drugače pa ja, sklopko imam nastavljeno, da mi v 2 hitrosti ravno prav zdrsne če je potrebno, tako da bi vrjetno bilo res premal, če bi jo še odtegnil...
Kaj pa mislite o razširitvah?

LP!
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Naj napišem še enkrat;
Osi - obremenjene samo z upogibnim momentom; ločimo mirujoče in rotirajoče osi.
Poenostavljeno; na njej se nekaj vrti ali se vrtijo z nečem.
Gredi - obremenjene z upogibnim in vrtilnim momentom in se vedno vrtijo.
Poenostavljeno; nekaj poganjajo.

Pri vozilih se izraz os uporablja tudi v smislu števila prem le tega, oziroma kolesnih parov, zgodovinsko pa takšno poimenovanje izhaja iz tistega pri vprežnih vozovih.

Kar se tiče naprav za prenos vrtilnega momenta pa modele vozil delimo v dve večji skupini; modele z jermenskim prenosom in modele s kardanskim prenosom.
Naj si nekoliko podrobneje ogledamo zgradbo klasično zasnovanega modela s kardanskim prenosom in elektromotorjem; motor zagotavlja vrtilni moment, na njegovi gredi se nahaja pogonski zobnik, ta poganja gnani zobnik, ki se največkrat nahaja sredinskem izravnalnem gonilu (diferencialu), ki je lahko kroglično ali zobniško. Pri nekaterih, predvsem terensko zasnovanih modeli, se tu nahaja tudi drsna sklopka, ki je nastavljiva. Nanj sta pritrjeni tudi prednja in zadnja kardanska gred, ki prenašata energijo na prednjo in zadnjo os modela, torej kolesni par. Na vsakem koncu se nahajata prednje in zadnje izravnalno gonilo (diferencial), ki sta lahko kroglična ali zobniška. Nanju so pritrjene leva in desna prednja ter leva in desna zadnja polgred preme. Z njih se vrtilni moment prenaša na vretena premnika, nato pa preko nastavka pesta na kolo.

Če torej povzamem, modeli s štirikolesnim pogonom NIMAJO OSI, le gredi!
Dajmo se pri izrazoslovju disciplinirati, v nasproten primeru lahko marsikdaj prihaja do nejasnosti, vsekakor pa so, sicer lahko kakovostno spisani odgovori, s tehničnega vidika nekoliko šepajoči.

Kar se tiče razširjanja koloteka modela s pomočjo debelejšega nastavka pesta pa takšna zasnova dodatno obremenjuje vzmetno ročičevje, saj so točke oprijemališč sil manj ugodne, posledično pa je možnost lomov večja.


LP
Alex
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

Ti si mal smesn. Po tvojem morajo biti prav vsi,ki se z hobijem ukvarjajo, strojno slovnicno podkovani, sicer nimajo kaj delat v hobiju. Se dobr da si ti brez napak.... BRAVO!
Zaradi takih ucenjakov kot si ti, se v realnem zivljenju marsikdaj nic ne naredi.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a tintek »

Leni tudi sam sem tako mislil, vendar je zanimivo izvedeti tudi kakšno slovensko besedo, saj marsikdaj ne veš kako bi kakšno stvar poimenoval, je pa res da ob tem kmalu nastane zmeda in drugi ne vedo o čem je govora, še vedno se stvari najlažje rešuje "po kmečko" torej po domače pa naj si gre za razlago ali karkoli.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

Ma ja, samo ko bom hotel vedeti kako se pravilo slovensko reče "gledalniku", bom šel v slovar pogledat ane.
Ne bom pa tukaj na forumu nekega nadobudnega hobijaša že takoj zatiral, kako nima pojma in naj raje pusti hobi, samo zato ker se ne zna pravilno izražat...
Sej ni panike samo taki "pametnjakoviči" mi tudi v pravem življenju dvigujejo temperaturo, ko potem ne znajo enga šraufa prišraufat...
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

leni napisal/-a:..enga šraufa prišraufat..
Khm leni: "enega vijaka privijaciti." :wink:

Malo sarkazma..
Ja tudi meni dvignejo pritisk taki, ki se lovijo na slovnicne napake. Sicer nimam nic proti, da obstaja in se dopolnjuje modelarski slovar, ki se vestno pise in dopolnjuje, ter omogoca to, da pogledas vanj, ce ne ves kako bi slovensko poimenoval nek del. Me pa moti, ko potem dobis pred nos, kako nimas pojma o cem govoris..

Da ne omenjam, da vecina "Alex 76"-ovih odgovorov v avtomodelarski sekciji nima nobene veze z dejanskim vprasanjem.
Kot v zgoraj spisanem odstavku.. Je kdo spraseval kako se pravilno rece eni ali drugi stvari omenjeni zgoraj?

Potem smo prisli celo do vozov, ki imajo le malo veze z modelarstvom in popolnoma nic z zgornjim vprasanjem. Nato smo zaceli obravnavo zgradbe avtomobilskega modela (jermenski in kardanski prenos), ki zopet nima nobene veze z zgornjim vprasanjem.. Ce pogledamo vse skupaj, je nastal precej obsiren, tehnicno pravilen odstavek, ki pa ne nudi nobenega odgovora na postavljeno vprasanje.

Glede na to, da vecina uporabnikov na tem forumu ni tehnicno in strokovno podkovana (marsikateri uporabnik je se v osnovni soli), je prispevek, ki razlozi oz. odgovori na zastavljeno vprasanje precej boljsi (pa naj bo se tako tehnicno in strokovno nepodkovan), kot tehnicno in strokovno podkovani prispevek, ki na vprasanje ne odgovori.
Alex 76 napisal/-a:Kar se tiče razširjanja koloteka..
Razsirjanje koloteka? Kolotek je del karoserije in ne del podvozja.
V postu, ki ga je spisal jurcek82 je omenjen nastavek, ki ne razsirja koloteka temvec poveca medkolesno razdaljo v precni smeri modela (levo-desno) tako, da je model bolj stabilen.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Kolotek je del karoserije in ne del podvozja.
Baje, da temu ni tako: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... lotek&hs=1 :whistle:

Glede razširitve se pa zavedaj, da bojo kolesni ležaji dosti bolj obremenjeni in, če ni nujno jih ne nabavljaj, temveč raje dvigni karoserijo.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

andrej007 napisal/-a:[Glede razširitve se pa zavedaj, da bojo kolesni ležaji dosti bolj obremenjeni in, če ni nujno jih ne nabavljaj, temveč raje dvigni karoserijo.
Pri Summitu ni problem v tem, da bi gume drgnile v karoserijo. Problem je, da je model pri visokih hitrostih nestabilen in se rad preverne (sploh na obmocjih, kjer je dovolj trakcije). Z visanjem karoserije vse skupaj se poslabsas in se model se hitreje prevrne, ker je Summitova karoserija precej tezka z dodatno kletko..
andrej007 napisal/-a:Baje, da temu ni tako: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... lotek&hs=1 :whistle:
Potem ocitno vsi solani in nesolani avto serviserji in avtokleparji, ki jih poznam ne vedo o cem govorijo..
Eno je, kaj pise v slovarju, drugo pa za kaj se beseda dejansko uporablja..
Tudi v homoligacijskem kartonu ne pise: Sirina koloteka. :-k
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Medosna razdalja je razdalja med sprednjo ter zadnjo osjo(že ime pove razdalja med osmi), že ko se kupuje npr kombi imaš različne medosne razdalje..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli