Traxxas Slash 2WD VXL

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a tintek »

Super boš tole porihtal, servo saver špica, kaj pa original od novejšega modela bi pasal na tega, tisti starejši servosaverji ki so bili na samem servotu tudi meni smrdijo, je tale kaj nastavljiv?

Tisti hinge pini se pa že nasliki vidi da so precej boljši od originalnih, meni jih je pri emaxxu kar lomilo, nove neobrabljene.

Kaj še vse pride na vrsto?
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a:Super boš tole porihtal, servo saver špica, kaj pa original od novejšega modela bi pasal na tega, tisti starejši servosaverji ki so bili na samem servotu tudi meni smrdijo, je tale kaj nastavljiv?
Original od novejsega modela bi pasal tudi na ta model. Narejen je prakticno enako kot ta Pro-Line-ov, le da vijaki pridejo ze od znotraj in ne grejo skozi sasijo, zadeva pa mislim, da ni nastavljiva. Po mojem mnenju je popolnoma enak kot v Slashu 4Ă—4. Bom preveril ob priliki, ko bosta oba podrta. Tukaj je slika novejsega:
Slika

Ja, pri tem, ki ga imam sedaj (Pro-Line) je nastavljiv servo saver.
Sicer starejsi ni kazal nobene potrebe po menjavi, je bil popolnoma vredu.
tintek napisal/-a:Tisti hinge pini se pa že nasliki vidi da so precej boljši od originalnih, meni jih je pri emaxxu kar lomilo, nove neobrabljene.
No, pri meni problemov z lomljenjem ni bilo - je model precej lazji od E-maxxa. Se pac zvijejo, kar pri bashanju prakticno nima vpliva na voznjo.
tintek napisal/-a:Kaj še vse pride na vrsto?
Ne smem povedati vsega v naprej, potem ne bo nihce vec pogledal teme. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Prispeli so novi "king pini". Torej ena izmed najsibkejsih Slashovih tock.
Slika

Po branju tujih forumov se zelo radi krivijo. Razlog za to pa je vsa njegova okolica narejena iz upogljive plastike.
Bolj natancno, krivec za to so "Caster block-i", kakrsen je ta na sliki..
Slika

Tako ali drugace,ta del je bil na spisku za nadgradnjo. Izbiral sem med TRX in STRC.
Slika

Odlocil sem se za slednje, saj naj bi bili bolj trpezni kot TRX. Malce sem pogledal kako so narejeni TRX Caster block-i, nato pa se kako so narejeni STRC. TRX je ze v osnovi precej sibkejsi. Namrec gre za vodoraven kos aluminija, obdelan na spodnjem delu, da lepo sede v roke. Pri STRC so naredili nekoliko mocnejsi del, za vzor pa so vzeli kar original plasticni del. Tako je zadeva precej podobna originalni plasticni, le da je manj upogljiva.
Slika

Zadnja stran je odgovorna za to, da je STRC-jev del mocnejsi. Namrec, tukaj je precej reliefno oblikovano, kot original plasticen, TRX-ov del, pa je tukaj raven, vendar debelina kosa aluminja je skozi celega taksna, kot je pri STRC v najtanjsem delu.. Upam, da bodo sedaj king pini zavarovani.
Slika

"Front Cnuckles" so se STRC-jevim Caster Blockom prilegali precej na tesno. Zato sem jih nekoliko obrusil in sedaj se vse skupaj premika brez tezav.. Pri novih Caster Block-ih sem nekoliko razocaran nad barvo, saj ni taksna kot je na slikah, ki so objavljeni na njihovi spletni strani (Fire Red - Ognjeno rdeca), temvec je nekoliko bolj nezen ton. Skratka se lepse bi izgledalo z bolj zivo barvo.
Slika


Toliko mi je uspelo danes narediti. Vec, ko pride se kaksen del..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Lahko samo uprašam, katerega bolj priporaočate :
HPI Blitz
Traxxas slash 2wd


kurnt29 =D> =D>
Dobro napreduješ!

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

zan13 napisal/-a:Lahko samo uprašam, katerega bolj priporočate :
HPI Blitz
Traxxas slash 2wd
Odvisno za kaj mislis model uporabljati. Na progi se bo defenitivno bolje odrezal HPI Blitz, saj je zasnovan na modelu E-firestorm 10T (Stadium Truck). Ima nizko tezisce, manj moznosti za prevracanje, v osnovi precej trpezen in lahek.
Vendar takoj ko ga zapeljes na malce vecje kamne, model nasede. Tukaj se precej bolje odreze Slash z veliko oddaljenostjo od tal. Zal pa mu prav to otezuje mocno zavijanje pri visjih hitrostih oz. povedano drugace, veliko hitreje se prevrne. Prav tako pa je Slash eden izmed bolj trpeznih modelov. Vzmetenje je nastavljeno tako, da je videti kot pravi dirkalniki tega kova, torej precej mehko in precej zibajoce. V obzir vzemi se to, da je Slash kar precej vecji od Blitza, z lazjo predstavo, Slash je tudi vecji od 1:8 Buggy modelov. Blitz pa je priblizno tako velik kot 1:10 cestni modeli, le nekoliko sirsi.

To sta 2 modela, ki izgledata podobna, ze v sami osnovi pa sta popolnoma razlicna.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Meni glede velikosti izgledata tam nekje:
Slika
Še podatki od proizvajalca:
Slash: dolžina=568mm širina=296mm medosna razdalja=335mm
Blitz: dolžina= 548mm širina=296mm medosna razdalja=329mm
Se pravi slash je malenkost večji ni pa bistvene razlike :-k
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ocitno so ga mocno razsirili in podalsali odbijace. Namrec e-firestorm je precej manjsi in glede na to da gre za isto osnovo sem imel v glavi, da je tudi Blitz priblizno taksne velikosti.
Poglej sasijo pa bos videl zakaj sem imel v mislih da je precej manjsi kot so njegove mere v skrajnih tockah.

Blitz vs E-firestorm
Slika
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Od 21. januarja sem cakal paket vijakov, ki sem jih narocil. Potrpljenje je minilo in zadevo sem vzel v svoje roke - dobesedno.
Odpeljal sem se v KAMM in nabavil tistih nekaj vijakov, ki sem jih potreboval, da sem lahko nadaljeval gradnjo modela.
Slika


Z temi vijaki sem lahko pritrdil vse link-e in roke so bile sestavljene.
Slika


Nato sem roke zmontiral na model. Pocasi pridobiva obliko.
Slika
Slika


Dva dni po nabavi vijakov, se je na mizi pojavil tale paket. Vse skupaj je izgledalo bolj kot majhna vrecka za smeti. Etiketa je bila prakticno neberljiva, sprana od vode in zbledela od sonca..
Slika


Slo je za dolgo pricakovane vijake. Znotraj so bili lepo zapakirani po 10 komadov enake velikosti skupaj. Sedaj se nekaj casa ne bom mogel zgovarjati na manjkajoce vijake..
Slika


Tako je sestava tekla naprej. Povezal sem se link-e z zavijalnim sistemom.
Slika


V omari pa je nekaj casa ze cakal tudi naslednji del. Gre za sway bar proizvajalca Dynamite. Bomo videli kako se obnese. Zadeva je montirana le na prednji del. Z nekaj predelave bi se ga dalo spraviti tudi na zadnji del.
Slika


Vsebina paketa:
Slika


Zadeva zmontirana na svoje mesto.
Slika


"Useska", ki so bila prilozena so bila pretesna za nemoteno delovanje, zato sem jih nemudoma zamnejal z drugimi.
So nekoliko mocnejsi in enako dolgi.
Slika


Upam, da bo kmalu primerno vreme za testiranje, saj se model pocasi priblizuje koncni fazi..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Danes mi je uspelo sestavit prednji konec.
Slika

Pa tudi zadnjega.
Slika

Torej zadeva je sestavljena!
Slika


Skoraj.. Namrec vgraditi je potrebno se nekaj delov.
Originalne hex-e mi je pobralo saj so plasticni, HK-jevi se niso obdrzali na zeljenem mestu, krivilo je pine, skratka treba jih je bilo nadomestiti z drugimi. Narocil sem kar STRC-jeve aluminijaste, namenjene prav Traxxas 2WD modelom (sprednji in zadnji imajo razlicno debelino). Za razliko od HK-jevih, se pri STRC vijak privije direktno na gred. Izgledajo lepo, bomo pa videli kako se bodo obnesli..
Slika
Slika


Na slikah je opaziti, da na modelu ni amortizerjev. No, uspelo mi je sestaviti tudi te.
Amortizerje sem odprl z namenom, da zamenjam olje. Ko sem olje zacel izlivati, sem presenecen zagledal sledec prizor.
Slika

Olje je bilo povsem prozorno - cisto. Nisem mogel verjeti svojim ocem, pa vendar je bilo potrebno nadaljevati..
Zato sem iz omare potegnil se vzmeti in jih nataknil na amortizerje. Treba jih je se zmontirati na model in seveda preizkusiti.
Slika
Slika


Sedaj pa sledijo se tiste malenkosti, na katere sem mocno obcutljiv. Na mojem modelu je pac tako kot jaz mislim da mora bit.
Vec seveda v prihodnjih dneh oz. ko zopet najdem kaksno uro casa..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a tintek »

Super boš tole usposobil le vijaki se še vedno malo dolgi delajo a?
Zanimivo to glede olja to maš tiste amortizerje od ultimate, saj nekaj si prevozil z njimi ane, teli hexi so fajn če ne zaradi drugega zato ker jih ob menjavi gum ne moreš zgubiti ne pinov ne hexov pa še sama namestitev gum je lažja.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Vijake sem hotel taksne.
So Traxxas "Big Bore" amortizerji, naceloma enaki kot na starejsi verziji Ultimate. Nekaj km pa ze imajo za seboj ja..
Hex-i se mi zaenkrat dopadejo, bomo videli kako se obnesejo ob uporabi.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Danes mi je uspelo zmontirati se enega izmed zadnjih delov, ki so bili za zdaj planirani.

Pri Traxxas-ovih 2WD modelih, je malo prostora za namestitev hladilnika in zelo malo za namestitev hladilnika z ventilatorjem. Kot je opisano na prejsnjih straneh teme, mi je sicer uspelo stlacit na motor nek hladilnik z ventilatorjem, vendar je le to bilo mogoce samo v primeru dolocenega zobniskega razmerja. V kolikor bi bilo treba motor malenkost premakniti, bi ta opcija odpadla.

Zopet gre za izdelek proizvajalca Team STRC, tokrat za hladilnik motorja.
Tale STRC hladilnik, pa ni nic drugega kot plosca aluminija. Ker so v samem nosilcu motorja ojacitve, mora biti ta plosca primerno oblikovana. No, o kvaliteti in cem drugem tu ne morem govoriti, robovi so lepo zabruseni, da se ne porezes, kaj vec pa tako nima biti. Natancnost izdelave je odlicna. Zadeva pase brez uporabe dodatne sile - pade noter s pomocjo gravitacije, tudi luknje za vijake so odlicno obdelane in se povsem pokrivajo z originalnimi na samem nosilcu motorja. Ta ploscica naj bi pomagala pri odvajanju toplote, kar nikakor ni slabo. Koliko pa bo dejansko vplivala na temperaturo, bomo videli ob testiranjih.
Sicer pa, kaksen gram vec na osi pogonskih koles vedno prav pride, bo trakcija malenkostno povecana.

Hladilnik motorja:
Slika
Slika

Na svojem mestu:
Slika
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a tintek »

Torej če prav razumem je to kot nekakšna podložka za motor? pa saj nosilec motorja je že tako alu ane?
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Verjel ali ne, na tem modelu (in tudi trugih Traxxas 2WD modelih) je original aluminijasto le ohisje motorja (motor can), sklopka in mogoce kaksna podlozka, vijaki so zelezni, linki, zobniki in del gredi jekleni vse ostalo pa plasticno. Tako da je tudi nosilec motorja, ki je hkrati tudi ohisje menjalnika oz. diferenciala plasticno.

Slika
Slika

Ta del oz. "podlozka" STRC pa je kok nekaksen mini hladilnik, ki z notranje strani sede v odprtino pred motor (na sliki zgoraj)
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a mk »

Ta mini hladilnik ne bo kaj dosti pomagal, saj bo odvajal toploto v notranjost obdano z izolativno plastiko.
Za te modele (rustler, slash, ...) je najbolje imeti aluminjasto ohišje menjalnika. Potem celotno ohišje oddaja toploto in se res pozna pri končni temperaturi. Moje izkušnje je cca. 20 stopnj manj.

primer
http://www.rcplanet.com/Integy_Gr_Box_p ... silver.htm
ali
http://www.integy.com/st_prod.html?p_pr ... _catid=109

lpM
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Sem gledal tudi alu hladilnike, sicer ne Integy, pa vendar. Bom videl koliko se bo grel motor v letosnji sezoni in ce se mi bo zdelo prevec bom nabavil drugacen nosilec oz. ohisje. Zaenkrat pa bo ostalo tako..

Na koliko pa se ti sedaj greje motor?
Kaksen gearing imas in pa kaksen pogon?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a mk »

V Blatnem dolu ga še vedno spravim na 80 na soncu ob 12h. Vozim non stop, nič ne hladim. Včasih sem ga na asfaltu komot pregrel, sedaj nemogoče. Imam pa kar agresivno vožnjo.
Na Rustlerju imam še tovarniške zobnike in VXL setup. Bom šel za kakšna 2 zobnika dol in bo še vedno dovolj hitrosti za Blatni.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Meni se je grel poleti tudi okrog 80°C v Blatnem Dolu nekoliko manj, saj ga nisem vozil na polno..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Po dolgem casu sem razdiral model, da bi ga ocistil in pripravil na sezono.
Kot vedno, pa je moglo iti nekaj narobe. Ko sem prisel do dela, kjer sem predhodno namestil Pro-Line-ov Chassis Saver, sem uporabil nekoliko prevec Loctite-a in zadeve ni bilo moc odviti. Tako sem se nekaj casa ukvarjal z sasijo, nakoncu pa je material popustil pred mano..

Nastalo je tole:
Slika

Slika


Sasija je bila tako neuporabna, zato jo je bilo potrebno zamenjati..
Odlocil sem se kar za originalno sasijo, vendar v crni barvi:
Slika

Slika

Slika

Tudi letos, pa sem po spletu okoliscin nastopal na Elektro Challenge z tem modelom, saj je moja "prva violina" odrekla sodelovanje ze po nekaj krogih. Cast je v Benediku zopet reseval Slash 2WD, tokrat v nekoliko drugacni barvni shemi..
Nekaj utrinkov:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kot vedno je bil model zanesljiv in z njim sem koncal tekmovanje brez okvar..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
RegY
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 31 Mar 2013, 18:14

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a RegY »

zelo lepo videt zastopane barve TRX slasha na terenu :)

upam da nekoč tud jaz vržem noter VXL, pa bomo videli, če bo kaj s tega... zaenkrat še preveč uživam v bashanju in nizkoproračunskih delih z navadnim titan 12T... za bmx progo je čist super
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Na vecini prog ne mores izkoristiti potenciala brezkrtacnika, ki ga ima model. Mogoce ponekod na startno-ciljnih ravninah pride blizu koncne hitrosti, nikakor pa je ne doseze, ker prej zmanjka prostora. Skozi ovinke, moras biti z brezkrtacnikom precej previden, z krtacnikom ga lahko peljes prakticno s polnim plinom. Torej to, da v modelu nimas brezkrtacnika je le izgovor. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Slučajno sem gledal nekaj na traxxasovi strani in imajo na naslovni strani tole http://traxxas.com/products/parts/acces ... wcgchassis, pa sem prilimal če slučajno kdo še ni opazil.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zadevo sem ze videl, se ni naprodaj, bo pa. Vendar mislim, da se je ne bom posluzil. Imam namrec druge nacrte s tem modelom.
Hvala vseeno.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
RegY
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 31 Mar 2013, 18:14

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a RegY »

entigy in podobni imajo, verjetno za isto ceno, že skoraj od prihoda slasha na tržišče te LCG šasije... nekateri jih imajo radi, nekateri imamo pa radi malo višje avte... jaz osebno vem, da si tega nebi kupil, ker preveč rad skačem z mojim, da bi si ga znižal in čohal po tleh z več, kot samo s predvidenimi deli.

pa cena bo verjetno še višja od aftermarket firm, ker je original traxxas.

LP, Sašo
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Slash 2WD VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Verjetno si mislil "Integy". Kar se njih tice se jih izogibam v velikem loku..
Med vsemi LCG so najbolj popularne ANZA, STRC (uporablja Rustlerjevo sasijo in nekaj ostalih delov), HR in Pro-Line.

Cena TRX LCG sasije je od zgoraj nastetih najnizja (na Ebay-u so ze po 30$ z vsem potrebnim), STRC se dobi po 35$ (pristej se ceno Rustlerjeve sasije, sprejemniske skatlice in se cesa, da sestavis kit), HR in PL pa se prodajata po 90$+. Torej je TRX dalec najcenejsi, poleg tega pa je original le original (kar sicer ne pomeni, da je najboljse)..

Kar se tice skakanja, zadeva bi veliko lepse letela z LCG sasijo. Ker bi ob tla "udarjala" vecja povrsina, bi bila sila na del te povrsine manjsa, kar pomeni manj poskodb modela. No, moj model zaenkrat ne bo sel v LCG, vec o tem pa, ko bo kaj pripravljenega..

Ko smo ravno pri tem, nekaj nizkega:
Slika

Slika

Ne, ni LCG.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom