Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ko daš dispute oni zadevo pošljejo prodajalcu tvoj zahtevek nato imata 7dni da se zmenita če se ne zadevo stopnjuješ-escalade kjer šele potem ebay odloči..Ko enkrat dispute zapreš ga ne moreš več odpreti..
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html


Če zamudiš te roke si obsojen na milost prodajalca...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a manpower »

Pri men je potekal kot je moral v ponedeljek sem naročil v petek model dobil na dom. Lepo zapakiran in zaščitem brez kakršnih koli sledi metanja.
LP
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

mihec87 napisal/-a:Ko daš dispute oni zadevo pošljejo prodajalcu tvoj zahtevek nato imata 7dni da se zmenita če se ne zadevo stopnjuješ-escalade kjer šele potem ebay odloči..Ko enkrat dispute zapreš ga ne moreš več odpreti..
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html


Če zamudiš te roke si obsojen na milost prodajalca...
45 dni od nakupa moraš odpreti spor s prodajalcem na PayPal-u... nato imaš še 21 dni (in ne samo 7), ko tudi spor (dispute) zastara.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tako kot piše na povezavi, včasih je tudi pisalo 21dni sedaj pa 7dni...zakaj sicer ne vem.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

Na PayPalu? jaz sem do zdaj vedno odpiral "case" na eBayu. Denar sem vsakič dobil nazaj normalno že naslednji dan (verjetno zato ker je šlo za majhne vsote). S hobbykingom pa še nikoli nisem imel problemov. Tam je pa verjeno treba pritožbe urejati preko paypala ali kako?
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dreja »

Neo32 napisal/-a:
Bistvo je, da to narediš v roku 45 dni, drugače nimaš niti možnosti (ne eBay oz. Paypal) da odpreš primer in rešiš težavo.
Moznost obstaja tudi po 45 dnevih, in sicer vlozis pritozbo na opravljeno transakcijo pri izdajatelju placilne kartice.
Nato izdajatelj placilne kartice odpre "Chargeback case" na Paypalu.

Sam sem imel podobno tezavo:
Izdelka iz Kitajske (Ebay) nisem dobil, prodajalec mi je vedno takoj in prijazno odgovarjal, da je poslal izdelek z navadno posto in da bo gotovo prisel.
Nato me je prosil, da raje kot vrne denar, mi izdelek se enkrat poslje (brezplacno). Na mojo zeljo sva se dogovorila, da mu pa doplacam postnino s "tracking numberjem".
Nato mi je zopet zagotavljal, da je izdelek poslal, pa da na njihovi posti se ni slo naprej, da zato ni tracking numberja, itd.
45 dnevni rok je bil seveda ze zdavnaj mimo. Zanimivo, da mi je takoj prijazno odgovarjal na emaile, dokler ni pretekel 60dnevni rok, ko bi mu lahko dal negativen feedback na Ebayu.
Po tem casu ni bilo vec glasu od njega, ravno tako ne placanega tracking numberja ter paketa.
Za dodatno postnino (manj kot 45 dni) sem odprl dispute na Paypalu ter takoj dobil vrnjen denar.
Za placilo izdelka (vec kot 45 dni) pa sem pri svoji banki odprl pritozbo na transakcijo (Paypal imam vezan na Eurocard). Kolikor sem uspel videt na Paypalu, je izdajatelj placilne kartice pri njih odprl "Chargaback case", ki je trenutno se v obravnavi.
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a robin24 »

ŽIVJO
24.1. sem potom paypal plačal
nato so rabili teden dni, da so odposlali,se pravi konec januarja začetek februarja
do sedaj ne duha ne sluha...
tisti tracking pa ne najdem kam vpisati na tisti njihovi strani
RQ157697547SG
če mogoče kdo zna, bi prosil za pomoč...
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Hvasti
Freak
Prispevkov: 830
Pridružen: 21 Jul 2005, 11:02

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Hvasti »

Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Imaš v priponki. :D

Sam imam prav tako težave s paketom poslanim prek SG pošte. Poslan je bil 29.1, naprej pa naj bi bil poslan 8.2 in od takrat ni ne duha ne sluha.

P.S. Drug paket je bil poslan par dni kasneje z HK pošto, prišel pa je že 15.2
Priponke
track.png
track.png (23.58 KiB) Pogledano 3003 krat
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

robin24 napisal/-a:ŽIVJO
24.1. sem potom paypal plačal
nato so rabili teden dni, da so odposlali,se pravi konec januarja začetek februarja
do sedaj ne duha ne sluha...
tisti tracking pa ne najdem kam vpisati na tisti njihovi strani
RQ157697547SG
če mogoče kdo zna, bi prosil za pomoč...
LP Robi
REGISTERED ARTICLE / SMS MAIL/ SMARTPAC STATUS
Item No. Posting Date Status Date Status Description
RQ157697547SG 07-02-2013 07-02-2013 Despatched to overseas (Country code: SI)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Krist »

SiByte napisal/-a:Imaš v priponki. :D

Sam imam prav tako težave s paketom poslanim prek SG pošte. Poslan je bil 29.1, naprej pa naj bi bil poslan 8.2 in od takrat ni ne duha ne sluha.

P.S. Drug paket je bil poslan par dni kasneje z HK pošto, prišel pa je že 15.2
Jaz sem dobil moj paket danes, pa sem naročil 2 dni za teboj. Ta pošta je super počasna. Vsi paketi naročeni vsaj teden kasneje, so prišli prej kot v desetih dneh od naročila.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

dreja napisal/-a:
Neo32 napisal/-a:
Bistvo je, da to narediš v roku 45 dni, drugače nimaš niti možnosti (ne eBay oz. Paypal) da odpreš primer in rešiš težavo.
Moznost obstaja tudi po 45 dnevih, in sicer vlozis pritozbo na opravljeno transakcijo pri izdajatelju placilne kartice.
Nato izdajatelj placilne kartice odpre "Chargeback case" na Paypalu.

Sam sem imel podobno tezavo:
Izdelka iz Kitajske (Ebay) nisem dobil, prodajalec mi je vedno takoj in prijazno odgovarjal, da je poslal izdelek z navadno posto in da bo gotovo prisel.
Nato me je prosil, da raje kot vrne denar, mi izdelek se enkrat poslje (brezplacno). Na mojo zeljo sva se dogovorila, da mu pa doplacam postnino s "tracking numberjem".
Nato mi je zopet zagotavljal, da je izdelek poslal, pa da na njihovi posti se ni slo naprej, da zato ni tracking numberja, itd.
45 dnevni rok je bil seveda ze zdavnaj mimo. Zanimivo, da mi je takoj prijazno odgovarjal na emaile, dokler ni pretekel 60dnevni rok, ko bi mu lahko dal negativen feedback na Ebayu.
Po tem casu ni bilo vec glasu od njega, ravno tako ne placanega tracking numberja ter paketa.
Za dodatno postnino (manj kot 45 dni) sem odprl dispute na Paypalu ter takoj dobil vrnjen denar.
Za placilo izdelka (vec kot 45 dni) pa sem pri svoji banki odprl pritozbo na transakcijo (Paypal imam vezan na Eurocard). Kolikor sem uspel videt na Paypalu, je izdajatelj placilne kartice pri njih odprl "Chargaback case", ki je trenutno se v obravnavi.
Sem imel zelo podoben primer in sem videl tudi opcijo da preko kreditne/plačilne kartice odpreš zahtevek za vračilo denarja (se mi zdi da je pri MC 6 mesecev), vendar sem zadevo rešil na drugi način, sicer nisem dobil denarja, ampak materijal.
Slika
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Danes dobil, hvala bogi...???!!!
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a tintek »

tintek napisal/-a:Pozdravljeni!

Sam pa čakam en paket 50€ že od 11.jan.13, naročen je bil na ebayu trgovec pravi da bo prišel vendar pa imam samo še 2 dni časa za prijavo problema, tega nisem še nikoli delal saj so bile vrednosti manjše.

Ali se če grem v resolve problem z tem zelo škodi prodajalcu? sam namreč vrjamem da je prodajalec izdelek poslal vendar se je nekje založil sicer pa nikoli ne veš.

Če je kdo že kdaj reševal probleme bi prosil da pove kako to poteka.

LP Tine
Evo tudi sam dan po odprtju problema na ebayu dobil obvestilo iz carine in danes prejel paket.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
bostjan9a
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 01 Dec 2009, 21:22
Kraj: Ljubljana, Sostro

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a bostjan9a »

Tudi sam sem 5.2.2013 naročil v HK in do danes še nisem dobil paketa. Ker sem prebral tudi vaše težave sem pisal na pošto v Singapur. Odgovor je bil kratek da rok za dostavo predviden med 8 in 14 dni, ter da z ažuriranjem sledenja naj se obrnem na lokalno pošto. Danes sem res poklical na carinsko pošto vendar oni ne vejo nič o tej pošiljki in tudi sledenja nimajo zaznamovanega. Mi je pa prijazna gospa razložila da singapur pošilja v evropo 1x mesečno ko se nabere zadosti pošte. Glede sledenja ki so napisali da je bila pošiljka oddana 15. februarja mi je pa razložila da to napišejo zaradi lepšega.

lp b
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Ali je že kaj novega glede Hong Kong pošte z datumom 5.2.2013 ?

Ali ima kdo kakšno informacijo?

hvala
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
MC
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:16
Kraj: Kamnik

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a MC »

skorp_jon napisal/-a:Ali je že kaj novega glede Hong Kong pošte z datumom 5.2.2013 ?

Ali ima kdo kakšno informacijo?

hvala

Tudi mene zanima? =P~

Mojega paketa še vedno ni nikjer :oops: :roll: (poslan s HK Post 5.2.)...
Uporabniški avatar
Matejček
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 13 Okt 2008, 13:45

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Matejček »

Tudi mojih treh paketov poslanih 5.2.2013 iz HK še ni bilo v Slovenijo :(
pitomek
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Jan 2013, 20:51

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a pitomek »

Mojega paketa tudi še ni pa sem tudi okoli 5 februarja naročil.
Jaz sem naročil lipo baterijo upam, da pride.
lp
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Sam sem tudi naročil tam okrog 5.2 pa sem šel zdaj pogledat na singapursko pošto kaj je z pošiljkami pa piše da so jih poslali 16.2 tako da je kar lepa razlika med dnevom ko je HobbyKing pakete dal na pošto ter dnevom ko bi naj paketi zapustili HK.
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
Matejček
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 13 Okt 2008, 13:45

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Matejček »

Odprl sem dispute na paypal za eno naročilo, ki ga nisem prejel iz HK. Odgovorili niso še nič, so mi pa izbrisali naročilo v zgodovini naročil :o :o :o
Že imel kdo podobne izkušnje?
Kaj naj naredim, če nočejo nič odgovoriti na moj "dispute"? Ali moram biti na kaj posebej pozoren, da bom denar res dobil nazaj, če paketa ne bo?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tole sem zapisal na prejšnji strani..

"Bom še jaz napisal izkušnjo...V hobbyking sem naročil 2kanalno avto komando z International (Registered) Air Mail 501-750g 14,99usd, ene 2 tedna za njo pa še neke plastične zaščite ki so imele isto poštnino po 3 tednih dobim plastike o komandi ne duha ter sluha ravno tako se je tracking končal pri vpisu da je zadeva zapustila hk(za plastike je traking delal bp), počakam še nekaj časa, ker se je bližal 45dnevni rok pišem lepo na support serijski neuporabni odgovori.Za hec povprašam na pošti ter carini če je kakšen paket.No še enkrat na support kjer obljubijo da bodo naredili povpraševanje ter me kontaktirajo, sem jim tudi razložil da bom primoran odpret dispute na pp da zaščitim sebe pravi tip ok... no po kakem tednu nič..44dan odprem lepo dispute razložim situacijo tudi povem da bom še počakal 21 dni kolikor je časa da se dispute zapre ali pa gre v presojo paypal...Odgovora seveda ni bilo je pa zginilo naročilo z komando iz moje zgodovine nakupov..Par dni pred koncem 21 dnevnega roka se komanda le prikaže....Dober konec ter izkušnja da znajo biti zelo mutni na čase..."

Kar se men tiče postopam tako(to vse piše v help centru ebaya ter paypala)
- počakam 40 dni kontaktiram prodajalca ponavadi itq ne odgovori nič uporabnega
- 44 dan odprem dispute
- če zadeve ni v 21 dnevnem roku oz se ne dogovorima smiselne rešitve(refund,ponovno pošiljanje z tracking)(21dni je lahko dispute odprt potem pa ga je treba zapreti ali pa stopnjevat oz gre v presojo ebay-u)

Paketi iz kitajske ki rabijo 30-40dni niso nič nenavadnega..Zato ni smiselno delat panike pri 26 dnevih..Se je pa pametno izogibat naročilom okoli novega leta ter njihovih praznikih..Je pa res dosedaj imam 23 naročil iz hobbykinga pa se še nobeno ni izgubilo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Matejček
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 13 Okt 2008, 13:45

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Matejček »

Hvala za informacije.
Dispute sem odprl, ker je bilo plačilo izvedeno že 19.01.2013 in 45 dnevni rok je že zelo blizu :)
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Brane »

mihec87 napisal/-a:Tole sem zapisal na prejšnji strani..

Paketi iz kitajske ki rabijo 30-40dni niso nič nenavadnega..Zato ni smiselno delat panike pri 26 dnevih..Se je pa pametno izogibat naročilom okoli novega leta ter njihovih praznikih..Je pa res dosedaj imam 23 naročil iz hobbykinga pa se še nobeno ni izgubilo..
Tu ne gre za nobeno zganjanje panike. Vem koliko časa in kako hodijo paketi iz HK in 30-40 dni NI običajno. V zadnjem času so bili paketi ki so hodili dalj kot 20 dni izjema in to mi je bilo hudo všeč. Mojih naročil je približno 8X več pa se do sedaj še nobeno ni izgubilo, to pot se pa je in potem pač skušaš paket najti.
Ker več ljudi več ve, potem pač koristi kak predlog s katerim je komu uspelo paket najti, žal meni do sedaj ni uspelo.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Moja 2 paketa sta se pojavila v Švici. Preverite še malo drugi.

http://www.track-trace.com/post
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...