Pomoc zacetniku prosim

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Pomoc zacetniku prosim

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Pozdrav vsem

Evo dons sm se odlocu da si bom cez zimo naredu en model gliserja, ker sm glih z bleda in mam jezer 5 minut stran od mene.

Problem je pa sledec, domam mam ze odlitek colna iz steklenih vlaken (slabsa spodnja slika spodaj) in sicer me zanima kaksne motor nej izberem za ta model, dolg je 60 cm, sirok 24 cm, tehta pa trenutno (samo kalup) 1,1 kg. Prvo me zanima za motor (ne bi ga rad menjal vsako voznjo, iscem bol nesfrizirano varjanto, ker ne mislim tekmovat, rad bi sam mal vozu colnicek po jezeru pri neki normalni hitrosti za colne) kam naj dam vijak (pod trup ali zadaj?) in kaksen tip krmila mi priporocate, to se prav ce je pogon zadaj more bit krmilo offshore? Je pa tko rad bi cim cnej skoz prsu z vsemu skupaj, ker me cez zimo cakate 2 registracije in 2 obvezna servisa, tko z cim denarja pridt do zadovoljivih rezultatov. Kot prvo mislim nakupit os, krmilo in motor, da se lahko lotil pritrjevanja in vgrajevanja teh stvari po vasih nasvetih.

Slika

ce rabte se kej informacij me kr praste ker sm pac zacetnik in ne vem ce sm vse povedal, da bi mi vi najlazje svetoval.

hvala vsem za odgovore


lp
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Pozdravljen!
Smo že pri prvem problemu...
Prazena lupina, 1,1 kg?? Zdaj če to ni kalup, za delat odlitke, je zadeva hudičevo težka. Čolni takšnih dimenzij, morajo tehtati pripavljeni za vožnjo okrog 1kg (z že vsem noter), Sicer gre res zelo počasi...
A si prepričan, da bi rad porihtal omenjen čoln??
Ne obupat...


Lp, Marko
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

didodede napisal/-a:Pozdravljen!
Smo že pri prvem problemu...
Prazena lupina, 1,1 kg?? Zdaj če to ni kalup, za delat odlitke, je zadeva hudičevo težka. Čolni takšnih dimenzij, morajo tehtati pripavljeni za vožnjo okrog 1kg (z že vsem noter), Sicer gre res zelo počasi...
A si prepričan, da bi rad porihtal omenjen čoln??
Ne obupat...


Lp, Marko
ja no zadeva je res masivno narjena oz. ma debelo lupino, sam nekak mam se zmerej zeljo nardit ta model do konca, magari ce bi moral notr dat mocnejsi motor notr, sam ne vem pa kero serijo nej vzmem, gledal sm recimo speed 700 turbo 9,6V, a bi bil z redu al je presvoh zadeva, regulator bi bil 30A dovolj, al bi spet mogu mocnejsega kupit?

hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
kokolo
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 03 Apr 2005, 13:50
Kraj: koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kokolo »

jz bi kr nitro motor dau noter ker 1,1 je res preveč
sam prostorska stiska!!! #-o #-o #-o

regulator 30A še za s600 ni....!
rabu bi kaj večjega....
GM R@c1ng †3@m

RALLY EVO SPORT 2005
FUTABA 3PM
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

kokolo napisal/-a:jz bi kr nitro motor dau noter ker 1,1 je res preveč
sam prostorska stiska!!! #-o #-o #-o

regulator 30A še za s600 ni....!
rabu bi kaj večjega....
nitro, to se prav mislis bencinarja?

placa je drgac kr nekej notr, sicr spet vprasanje kolk velik motor bi mogu notr dat.

Kaksen regulator bi pa pol mogu dat za 700?
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci