SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
dkamen2
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 23 Dec 2006, 13:15

Nakup helija

Odgovor Napisal/-a dkamen2 »

Zdravo!
Kupil bi helija najraje RTF za največ tam okoli 200€, in sicer sem začetnik na tem področju pa me zanima kaj predlagate kaj bi bilo najboljše zame?

l.p
Uporabniški avatar
Prapok
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Dec 2011, 07:49

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Prapok »

Lep pozdrav,

sicer ne vem kaj menijo drugi, a za 200 EUR dobiš pomoje največ v Sloveniji Genius CP-ja z DEVO 7. Imam ga sam in zadevca se skoraj nikoli ne polomi, vsaj ne vitalni deli, saj je precej lahka.

Sam gledam sedaj T-REX 600 plus Futabo komando. Bo nekje 1.200 EUR plus.



Hobi pa lahko samo priporočam, saj ti vedno nekaj vrne, razen denarnice. :-({|=
Flarefire
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jun 2012, 18:10

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Flarefire »

Pozdravljeni!
Pred nekaj dnevi sem šel letet z Svojim Honey Bee King (Sem skoraj čist začetnik,Seveda,da sem imel križ)Takrat je bil tudi en "chrash".(nekaj se je vse pozvilo)letel se približno 20s...Na višini kakšnih 10,20cm,ko sem hotel pristati,takrat se mi je ena palca(od križa) dotaknila tla in bilo je BUM.Rotor mi je začel kositi travo :roll: :roll: (Trava je bila zelo nizka,ker sem jo pred tem pokosil na 2.5cm :wink: )Nato sem šel pogledat na internet okoli tega helija.Na eni strani je pisalo,da ni ta model "glih" pravi za začetnike.Kaj mi svetujete,da naj uporabljam tega heli-ja naprej,ali mi predlagate kakšnega drugega(Nima veze samo,da je za začetnike.Lahko je na el. ali na nitro,samo,da nebo tako težek za začetnika.(Vadil sem tudi na Simuatorji.Easyfly 4 started edition.Malo pozneje pa si bom še mogoče kupil Phoenix Rc,bomo videli kako bo kaj šlo :)) .
Lp FlareFire :car: :lol: :car: :lol:
Flarefire
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jun 2012, 18:10

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Flarefire »

Se opravičujem :x
Samo nekaj sem pozabil še povedati.Ko sem začel stopnjevati moč se mi je nekaj sekund zdanji del helija vibrirati premikal se je za kakšnih 2cm v levo in potem nazaj za 2cm.
Lp FlareFire :car: :lol: :car: :lol:
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a miharix »

Flarefire napisal/-a:,takrat se mi je ena palca(od križa) dotaknila tla in bilo je BUM.Rotor mi je začel kositi travo
Kako ti pa je to uspelo? križ je zato da prepreči da bi se zvrnil. Kaj nimaš na koncu palic "pinkpong" žogic? Imaš mogoče križ prekratek?

Če ti rep vibrira med lebdenjem pomeni, da si moraš žiroskop nastavit.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Flarefire
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jun 2012, 18:10

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Flarefire »

Kupil sem ta križ:http://rc-modeli.net/dodatna-oprema-za- ... gice-.html
Vibriralo pa mi je na tleh ko,ko sem povečeval moč.
Lp FlareFire :car: :lol: :car: :lol:
Flarefire
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jun 2012, 18:10

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Flarefire »

Nihče ne ve odgovoriti? :( :( :( :(
Lp FlareFire :car: :lol: :car: :lol:
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a capo »

Flarefire napisal/-a:Nihče ne ve odgovoriti? :( :( :( :(
preko računalnika-foruma je take zadeve težko ugotavljati- na primer, kot da bi rekel avto mi nekaj ropota-kaj bi bilo lahko narobe.

to nedeljo imaš idealno priložnost, da se zglasiš v Krtini pri Domžalah, kjer bo družabno srečanje helijašev in sem prepričan, da ti bodo strokovnjaki pomagali pri zadevi, pa še možnost boš imel spoznati en del Slo heli scene

vabljen
Uporabniški avatar
4nze
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 01 Sep 2011, 14:28
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a 4nze »

Zdravo!
Jaz bi oprašo če je tale heli primeren za začetnika:
http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... i_-_mode_2

Nekaj malega sem že letel z 4-kanalnim, glih toliko da sem videl kako deluje.
Mislim se pa začeti malo ukvarjati z helijim pa bi rad kupil nekaj na čemer se lahko učim, pa ga lahko uporabljam še kasneje.
Zadnjič spremenil 4nze, dne 01 Dec 2012, 20:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Začetnik :D
Uporabniški avatar
ASDFGH
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 12 Okt 2011, 15:56

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a ASDFGH »

Mene tudi zanima če je Blade SR primeren za začetnika, ki je nekaj malega letel z 4ch helikopterji.
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Lep pozdrav . Me kar mikajo tile heliji , na simulatorju tudi že letim ampak še ne toliko da bi si trenutno ŽE upal iti na kakšen pravi heli . Me pa predvsem zanima ker mam namen iti med helijaše če bi zadostoval moj oddajnik namreč futaba T6EX ? :)



LP Gašper :D
axaQ4
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2011, 09:16

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a axaQ4 »

Uncle Sam napisal/-a:Lep pozdrav . Me kar mikajo tile heliji , na simulatorju tudi že letim ampak še ne toliko da bi si trenutno ŽE upal iti na kakšen pravi heli . Me pa predvsem zanima ker mam namen iti med helijaše če bi zadostoval moj oddajnik namreč futaba T6EX ? :)

LP Gašper :D
Seveda da bi, zakaj pa ne. Sploh na začetku je povsem dovolj tistih 6 kanalov, glavno da imas za cikliko, gas itd, pa da imas kaksen potenciometer za stelat od žiroskopa občutljivost ter eno stikalo za preklop na ti. idle up (ampak to šele kasneje ...ponavadi precej kasneje :lol: ). Naprej pa bos itak sam vedel, kaj vse rabis.
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

axaQ4 napisal/-a:
Uncle Sam napisal/-a:Lep pozdrav . Me kar mikajo tile heliji , na simulatorju tudi že letim ampak še ne toliko da bi si trenutno ŽE upal iti na kakšen pravi heli . Me pa predvsem zanima ker mam namen iti med helijaše če bi zadostoval moj oddajnik namreč futaba T6EX ? :)

LP Gašper :D
Seveda da bi, zakaj pa ne. Sploh na začetku je povsem dovolj tistih 6 kanalov, glavno da imas za cikliko, gas itd, pa da imas kaksen potenciometer za stelat od žiroskopa občutljivost ter eno stikalo za preklop na ti. idle up (ampak to šele kasneje ...ponavadi precej kasneje :lol: ). Naprej pa bos itak sam vedel, kaj vse rabis.
Kaj pa je idle up ?
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Tule je dovolj nazorno pokazano ... http://www.youtube.com/watch?v=rW9vnMIlRMo
Lep dan Franc
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Zdravo!

Nisem modelar in nisem več v mladih letih (39).
Zaželel sem si voziti helikopter in sem si naročil model:
http://rc-modeli.net/4-kanalni/323-dalj ... 24ghz.html

Ni še doma, pride čez nekaj dni (Amazon).

Sem pa sedaj pogruntal (preko nekaj branja na forumu), da upravljanje ni tako enostavno in da je obvezno prej upravljanje natrenirati preko simulatorja.

Proism pomagajte mi, da ne bom rabil prebrati pol foruma.
1. Kaj moram kupiti, da bom lahko pričel s simulacijo? (komandna konzola in software ?)
2. Kje to kupiti?

Najbolj bom vesel, da mi date kar linke in napišete še malo razlage.
trojan
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Sep 2013, 14:39

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a trojan »

Pozdravljeni !
Sem popoln začetnik že krepko v letih . Sem profesionalni snemalec in za svojo dejavnost sem nabavil tudi profesionalen copter s šestimi motorji. Dron ali Kopter alo kakorkoli je že uporabljen , kalibriran in se je z njim že snemalo . Zelo malo ampak je in na demonstraciji je izgledalo vse izi. Sedaj pa vprašanje: Zanima me če kdo nudi inštrukcije letenja . Od osnove pa naprej , vsaj nekaj ur . Sem iz obale , točneje iz Kopra. Sem pa pripravljen s kolegom priti na kraj dogovora. V kolikor je bilo kdo zainteresiran , da bi mi nudil inštrukcije me lahko kontaktira ali preko foruma ali pa pokliče na 031642421. Hvala LP. Ps Inštrukcije seveda plačam.
UFOking
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Jan 2014, 21:09
Kraj: Maribor

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a UFOking »

Pozdravljeni forumaši,

sem čisti začetnik, kar se tiče helikopterjev in potrebujem vašo pomoč.
Na področju modelarstva sem se pred veliko leti občasno ukvarjal z avtomobili, vedno pa so me mikala letala in helikopterji in ker ta hobi pač ni poceni, si tega nikoli nisem uresničil.

Sedaj me pa zanima, kaj mi priporočate kot začetniku. Nekaj takega, kar bi po 14-ih dneh osvojil, si ne bi kupoval, raje kupim nekaj boljšega in sem potem bolj pazljiv pri učenju.
Gledal sem Align T-Rex 450, vendar da ga spravim do RTF, je potrebno kar nekaj denarja. Moj budget je tam okoli 400€ lahko tudi malenkost več.
Potem sem pa gledal tudi E-Flight Blade 500 3D RTF http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... rtf_mode_2.

Vnaprej hvala in lp
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Brane »

Bi ti svetoval kako sem se jaz uspešno in poceni naučil leteti s helikopterji.
Žal sem že po tvojem prvem prispevku ugotovil, da zate kitajci niso dovolj dobri, moje osebno mnenje pa je, da se je letenja helikopterjev možno uspešno, dobro in daleč najceneje, naučiti prav s cenenimi kitajskimi helikopterji. Morda ne z vsakim, a jaz itak vem s katerimi sem bil zadovoljen in katere lahko priporočim.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

UFOking napisal/-a:Pozdravljeni forumaši,

sem čisti začetnik, kar se tiče helikopterjev in potrebujem vašo pomoč.
Na področju modelarstva sem se pred veliko leti občasno ukvarjal z avtomobili, vedno pa so me mikala letala in helikopterji in ker ta hobi pač ni poceni, si tega nikoli nisem uresničil.

Sedaj me pa zanima, kaj mi priporočate kot začetniku. Nekaj takega, kar bi po 14-ih dneh osvojil, si ne bi kupoval, raje kupim nekaj boljšega in sem potem bolj pazljiv pri učenju.
Gledal sem Align T-Rex 450, vendar da ga spravim do RTF, je potrebno kar nekaj denarja. Moj budget je tam okoli 400€ lahko tudi malenkost več.
Potem sem pa gledal tudi E-Flight Blade 500 3D RTF http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... rtf_mode_2.

Vnaprej hvala in lp

Jaz na tvojem mestu ne bi pomišljal in bi vzel blada 500 za 400 eur. Dobiš praktično vse samo baterije napolniš si narediš križ in že pričneš z vajo. Pa tudi letenje s 500 je definitivno stabilnejše od 450 in lažje se boš naučil leteti.(vsekakor pa ti priporočam najprej simulator).
UFOking
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Jan 2014, 21:09
Kraj: Maribor

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a UFOking »

Brane napisal/-a:Bi ti svetoval kako sem se jaz uspešno in poceni naučil leteti s helikopterji.
Žal sem že po tvojem prvem prispevku ugotovil, da zate kitajci niso dovolj dobri, moje osebno mnenje pa je, da se je letenja helikopterjev možno uspešno, dobro in daleč najceneje, naučiti prav s cenenimi kitajskimi helikopterji. Morda ne z vsakim, a jaz itak vem s katerimi sem bil zadovoljen in katere lahko priporočim.
Vseeno pa lahko poveš s katerimi si bil zadovoljen in katere lahko priporočaš.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a MiroP »

sem čisti začetnik, kar se tiče helikopterjev in potrebujem vašo pomoč
Kar nekaj modelarjev je priznalo, da 3D helikopter ni najboljša odločitev za začetnike. Laže se naučiš leteti z začetniškim 4-kanalnim helijem, kot je recimo WLtoys V911 (30-40 $), pa čeprav ga postaviš v kot čez dva meseca.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Brane »

Vsekakor je marsikaj kar je bilo na forumu priporočeno začetnikom takega, s čemer se izrazito NE strinjam, po drugi strani je treba vedeti, da nisem noben hud heli poznavalec, ali profi, je pa moja najosnovnejša učna doba še precej blizu, z drugimi besedami sveža.
Vsekakor se mi zdi primeren začetek na simulatorju, dopolnjen z nakupom majhnega 4 kanalnega helikopterja, s katerim je možno leteti in trenirati doma v sobi.

A sedaj smo pri nakupu pravega helikopterja.
Dotaknimo se priporočenega Blada 500...po znižani ceni se za tistih 400 € res dobi veliko. A začetnik mora misliti tudi na rezervne dele. Sam sem razbijal zelo malo, vseeno je pa treba biti realen, tu in tam se to zgodi. Zato sem šel pogledat cene rezervnih delov za ta heli in bil šokiran... saj so mnogi deli za Trexa 600 cenejši ( za original Align ne za kitajsko kopijo). Tistih 400€ bo hitro 600 ali 700, zato z mojih oči ...ne hvala.

Mnogi priporočajo, nikar 450 helija je premajhen naj bo vsaj 500. Se nikakor ne strinjam. Orenk helikopter je šele 550 velikost, pri letenju na odprtem, pa je 500 čeprav večji od 450 še vedno majhen helikopter. Pri začetniškem letenju z majhnim helikopterjem pa je zelo pomembno, da nam ne zaide predaleč in če pazimo na to, nam bo tudi 450 odlično služil, tudi v zmernem vetru še vedno lepo in stabilno leti in je drastično cenejši od 500 velikosti ( da o ceni delov sploh ne govorimo).

Moj favorit za začetnika je http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Oprema zanj je sigurno opisana v katererm od mojih bivših prispevkov, bistvo je, da je ta helikopter odličen za začetnika, primerno nastavljen leti zelo stabilno mirno in začetniku prijazno.
Zakaj ne nekoliko dražja in bolj robustna full alu varianta istega helikopterja. Zato ker je ta več vreden za svoj denar, nalegi ležajev v mnogih ključnih delih so bolj tesni in ta enostavno bolje leti od alu verzije. Za začetek si enega dodatnega z lahkoto nabavimo za rezervne dele, kasneje pa zalogo dopolnjujemo s posameznimi alu deli.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
UFOking
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Jan 2014, 21:09
Kraj: Maribor

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a UFOking »

Hvala Brane za tvoj komentar.

Odločil pa sem se, da bom zaenkrat nabavil RV napravo Spektrum DX6i v setu z Phoenix simulatorjem in malo vadil če zimo, spomladi pa nabavil nek helikopter.

A kdo ve, kje bi najceneje dobil ta set? Schweighofer ga trenutno nima na zalogi.

Lp
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a anda »

Zdravo,

a si mogoče pogledal v DMT? Običajno je še malo cenejša trgovina od Schweighoferja.

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a ace »

Živjo fantje,
v heli sekciji sem zelo nov pa me vendarle zanima sledeče:
Ali je na trgu že kaj novejšega, še bolj izpopolnjenega kot je Blade mCX. Govorimo o popolnoma začetniških micro helijih. Cenovni rang nekaj takšnega, dopuščam pa tudi nekaj več. Mibo ima v svoji trgovini še malo večjega (glavni: 552mm), ampak mi stvar deluje že izven mojega ranga.
Vsako mnenje dobrodošlo!

Lp Gregor
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji