Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Po letalih je tudi mene potegnilo v avtomobilsko modelarstvo.
Naročil sem tale RTR komplet in me zanima če ima kdo kaj podobnega,kakšne so kaj slabosti in pa seveda dobre stvari avta.
Sam se na tole še ne spoznam,zato me zanima vse okoli vtekanja novega motorja (Force 3.5ccm)...je podobno kot pri letalskih motorjih ali je kaj drugače...zakaj se uporablja olje za filter,kakšno olje je to,kako se nastavlja motor,kakšno olje za amortizerje,kje dobit rezervni komplet koles s platišči?
Je svečka od letalskega metanol motorja dobra,ali moram kupit drugo,katero?Gorivo imam cool power 25%,je to dobro,ali je vsebuje preveč nitra?
Koliko močne servote rabim za gas in smer?
Hvala za kakršne koli informacije!
link modela:
http://www.rc-car-news.de/pnews_mag/ind ... wnews=1095
Priponke
ansmann000125_3.jpg
ansmann000125_3.jpg (28.69 KiB) Pogledano 3860 krat
ansmann000125_5.jpg
ansmann000125_5.jpg (21.98 KiB) Pogledano 3860 krat
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Neke hude razlike med letalskimi in temi motorji ni..Gorivo je ok(v avtomobilih se ponavadi vozi z 20-25% nekateri z 16%), svečke so iste..Olje za filter-modeli imajo penast zračni filter ki ga je treba vsake toliko očistit in naoljit da se umazanija prime in ne pride v motor(podobna zadeva kot na kross motorjih) sedaj lahko kupiš original male flaške ki so drage pa nič kaj posebnega lahko pa stopiš v trgovino z motorji in kupiš olje za penaste zračne filtre npr silkolene foam air filter oil..cca 18eur L to količino imaš do konca življenja namreč za filter ga uporabiš nekje čajno žličko..je pa neprimerno boljše od "original" zadev..

Olje za amortizerje pa v mod.trgovini in sicer silikonsko..

Glede na to da je rtr že vsebuje vse potrebno..Vseeno pa je pomoje preverit amortizerje če imajo kaj zraka notri(če parkrat na hitro skompresiraš se sliši,ali pa če ga odmontiraš vzameš dol vzmet in počasi stiskaš čutiš da kar naenkrat ni več upora)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Hvala lepa za prve koristne informacije.
ko pa model pride,se pa priporčam..če se bo še kjev kaj zataknilo :wink:
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja in pa ne pozabi na kakšne slike :wink: tako se bo lahko tema lepo razvila, in več informacij o modelu bo :D
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

No,pa sem ga dobil :D/
Zadeva je kar precej večja od 1:10 drift Mustanga,seveda pa tudi kar precej težja.Podvozje,razni deli ter kolesa so aluminjasti,zadeva pa drugače laufa na 40Mhz,kar mi ni najbolj všeč,ampak bomo videli,sploh kar se dosega tiče,ker pri mustangu na 27mhz ne nese niti 100m,pa cel kup motenj ima.
Malce sem ga premigal da vidim če kje pušča kaj olje na amortizerjih,pa zaenkrat zgleda vse suho...bomo vidl pa malo več uporabe.
Zadeva se mi zdi malce mehka,vendar se ne spoznam na avtomodelarstvo tako da jaz to sicer (še)ne morem ocenit,sva pa zmenjena s kolegom iz kluba da ga ulaufava skupaj ,ker se je on pred helikopterji veliko ukvarjal tudi z nitro avtomobili.
Me pa zanima ena zadeva,namreč kam pridejo sprejemniške baterije ker v katalogu nič ne piše,prostor kjer je varno pred svinjarijo spravljen sprejenmik se mi pa zdi malce mali za pack baterij??
no pa še ducat obljubljenih slik...
Priponke
DSC01256.jpg
DSC01256.jpg (52.41 KiB) Pogledano 3744 krat
DSC01257.jpg
DSC01257.jpg (47.29 KiB) Pogledano 3744 krat
DSC01258.jpg
DSC01258.jpg (38.68 KiB) Pogledano 3744 krat
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

...
Priponke
DSC01260.jpg
DSC01260.jpg (44.81 KiB) Pogledano 3744 krat
DSC01261.jpg
DSC01261.jpg (40.31 KiB) Pogledano 3744 krat
DSC01262.jpg
DSC01262.jpg (58.8 KiB) Pogledano 3744 krat
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

to je to..
Priponke
DSC01263.jpg
DSC01263.jpg (57.78 KiB) Pogledano 3744 krat
DSC01266.jpg
DSC01266.jpg (41.36 KiB) Pogledano 3744 krat
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Nekje more bit prostor za 4xni-xx celice AA velikosti..svetujem sanyo eneloop ali pa kakšne podobne z tehnologijo malega samopraznjenja..Si siguren da platišča niso plastična ter kromirana?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Ja v bistvu so res plastične,sem mogu ornk na bliz pogledat pa mal jih pri robu odrajsat da se je pokazala trda plastika,sprva sem pa res muslu da so alu.
No baterije oz .vložek sem pa tudi že najdu pri malo bolj podrobnem pregledu in so res spravljene v prostoru zraven sprejemnika..
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Naletel sem tudi na 1. lepotno napako,namreč štekar za vklop sprejemniških baterij ne dela ](*,)
poskusil sem priklop na direkt in je delalo,tako da sem za sedaj vzel drug štekar z letala dokler ne dobim drugega :(
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Danes se je motor že ulavfaval,vozil sem ga z največ polovičnim gasom ter dosti odprtega kot ga je naštelal klubski kolega.Moram reči da ima kar konkretne pospeške,se mi pa zdi da bo na asfaltu kaj hitro pobralo grabber gume.Ko skurim 1 liter bova iglo malo zaprla,nato še 1 liter,pri tretjem litru se bo pa potem že počasi štelalo na fine nastavitve.Motor vžiga zelo lepo,tudi laufa lepo,crkava ne ,do konca ga pa še sploh ne upam in verjetno tudi ni dobro pritisnit ,kljub dosti odpti igli.
Ker pa veliko dam tudi na izgled-isto kot pri letalih-sem se danes malo igračkal in rorbare pihnu na metalik srebrno,obroče feltn pa na rdečo,kot imanjo traxasovi slash-i.Mogoče dobi tudi osvetlitev.
Avto imam pa drugače samo malo za sprostitev in me zaenkrat ne mika nikakršno tekmovanje,zato z njim tudi delam bolj nežno,ker me skrbi kako je z rezervnimi deli če kaj odpove oz. se polomi
Priponke
sc1.jpg
sc1.jpg (24.55 KiB) Pogledano 3651 krat
sc2.jpg
sc2.jpg (30.74 KiB) Pogledano 3651 krat
sc3.jpg
sc3.jpg (33.86 KiB) Pogledano 3651 krat
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a megane »

Zdaj po dveh tednih že imaš verjetno malo vožnje za sabo.
Lahko napišeš prosim kaj ti je na avtu všeč in kaj se ti ne dopade, oz. če ima kakšne hibe.

Lep pozdrav, Dejan
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Zaenkrat po 1 litru skurjenega goriva,nimam nobenih pripomb glede avta.Motor vžiga dobro,moči čez glavo,tudi 40mhz komanda niti ni slaba,zaenkrat nobenih motenj kot pri skoraj enaki HPI-jevi,nese tudi kar daleč,amortizerji so natavljivi tudi po trdoti in sem jih malo privil,ko je motor enkrat ogret ,je zadeva res poskočna,edino na asfaltu pri veliki brzini nekako noče zavit,oz. spodrsava ,mogoče zaradi težjega zadnjega konca,vendar kot sem gledal video je na makadamu stvar popolnoma drugačna in ima zelo dobro vodenje.
Sedaj čakam gorivo ker sem imel samo 1 liter,tako da ga vsaj še 1 liter porabim za dokončo vtekanje,šele nato se bodo začele fine nastavitve.Ko sem ga vozil po travi mi ga je na ovinku pri 3/4 gasa skoraj vedno prevrnilo,vendar se je zmeraj postavil nazaj na kolesa...očitno ima zelo vredu urihtano težišče glede tega.Gledam tudi že za rezervnimi kolesi,oz. gumami,ker se mi zdi da jih na asfaltu kar fino pobira.Ko enkrat skurim dovolj goriva,ter ko bo dokončno utečen ter nastavljen,bom probal posneti tudi kaki video.
Je pa zadeva malce večja kot piše v podatkih in sicer po dolžini ima več kot 10cm dalj,se pravi 64cm po dolgem in 33cm širine,višina se pa da tudi nastavljat.

Danes sem drugače vozil drift mustanga elektro,vendar se proti nitru sploh ne more primerjat.Elektro je tak dolgčas(kljub dobrim pospeškom z močnejšo baterijo)da se po 5 minutah enostavno naveličam.Ta nitro tovornjak mi je pa že takoj na začetku dal ogromno veselja in ga je pravi užitek vozit in "krivit" po terenu ali asfaltu =D> :evilfly:
Edina slabost nitra je edino ta da je gorivo precej drago,ter da so motorji kar dosti žejni 8-[
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

No danes smo se spet malo vozili in nastal je tudi kratek video.Gume so že kar obrabljene zato ga na asfaltu tudi takoj obrne..bo treba po nove.Je pa avto že na končnih nastavitvah.

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=7NW7frqkClM
Priponke
PIC_1926.jpg
PIC_1926.jpg (115.9 KiB) Pogledano 3469 krat
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Edina slabost nitra je edino ta da je gorivo precej drago,ter da so motorji
kar dosti žejni
Pa ga poskusi sam zmešat nekaj litrov. Ti povem, da bo cena na koncu približno taka kot, da bi bencin+2t olje tankal. Žejni so zaradi osebnosti nitrometana. Nekaterim je lepo uspelo spremeniti kompresijsko razmerje, dodati toplejšo turbo svečko in ulivajo gorivo, ki praktično ne vsebuje nitrometana, čas vožnje se jim je tudi podalšal.
Slika
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Danes mi je shodil štarter na zajlo-poteg...kr v prazno gre,sploh noče motorja prijet.Sicer nevem kako je to notri narejeno,ali gre preko zobnikov al kako in sedaj bi najraje zamenjal za elektro štarter tako kot imajo tudi helikopterji.
Ali bi bilo tole spodaj na linku vredu,ter ali paše na motor 3.5ccm?
je pa zadeva od Force-a,pravtako kot moj motor.

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=60640
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Verjetno te heca enosmerni ležaj ki se ga kljub elektro štarterju ne rešiš razen startbox kjer motorček zaganjaš preko vztrajnika samo more imet model tako narejeno...Razdri enosmerni ležaj razmasti pa bo za nekaj časa..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Hvala lepa mihec,sem upošteval tvoj nasvet,vendar ko sem podrl sem ugotovil da je ležaj čisto vredu in dobro prime.Problem je pa zdaj tale puša na sliki ki gre kar v prazno.Torej kaj je za narediti? :( :oops: :-k
Priponke
PIC_2900.jpg
PIC_2900.jpg (100.64 KiB) Pogledano 3249 krat
PIC_2905.jpg
PIC_2905.jpg (86.2 KiB) Pogledano 3249 krat
PIC_2909.jpg
PIC_2909.jpg (89.25 KiB) Pogledano 3249 krat
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hm ta zadeva ki se vrti v prazno ter boben na notranji strani kot vidis ima utor in v ta utor pride nataknjen del ojnice(štift ki kamor je ojnica nataknjena) samo mi ta štift zgleda nekako kratek ali pa samo slika tako prinese..Tisti del ki se vrti v prazno se vrti z bobnom vred ali je boben pri miru?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Ne vem sicer kaj je boben,ampak mislim da se samo tista puša vrti ,ojnica pa ne.Deluje mi kot bi bil tisti mali štiftek znucan.Je pa zanimivo da ko obrnem motor navzdol,da tisti štiftek pade v utor kjer se potem zalaufa se obrne ,če ga pa držim naravnost(motor) pa gre v prazno.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sem malo nerodno razložil..
Tista gred kamor gre gor enosmerni ležaj(označeno z puščico na tvoji prvi sliki) je fiksno povezana z delom ki je rdeče obkrožen na moji sliki(in se vrtita skupaj).Tisti moder utor pa sede na štift v motorju(rdeče označen).Kot si že sam ugotovil nekaj ne štima z tem štiftom..Si mogoče v motorju našel kakšen košček tega štifta, glede na opis da ko motor nagneš štift zdrsne nazaj v ta utor deluje kot bi bil prekratek.Poskusi ga lepo dobit ven pa poglej če deluje znucan/odlomljen..

Slika

Poglej v navodila če je narisan razdren motor ter kosovnica da lahko malo primerjaš..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hm gledam okrog..
http://www.familyland.com.au/index.php? ... 20a&page=6

Pa tukaj zraven enih štiftov pride vzmet.Potegni štift ven pa če je zadaj vzmet je zgleda to to in je popustila...Ne vem pa koliko je to pogosto zasledil še nisem..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Ja potem bo verjetno to,vendar ko sem razdrl nisem našel nobene vzmeti.Je pa ta štift močno namagneten.Kaj pa če bi ta štift dal kakemu orodjarju na novo narest da bo malo daljši da ga ta utor prime?
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

No danes mi je zadevo spet uspelo spravit v pogon.Ja Mihec,imel si prav,notri je bil res en mali fedrček in sem ga vzel ven,malenkost raztegnil da tisti štiftek malo gleda ven in da spet lepo prime zaganjač.
In,stvar deluje,zdej pa en dan mal cajta in na test drive :evilfly: ..juhej!! :lol:
Nisem ti pa rekel ...Hvala za pomoč!
Priponke
PIC_2918.jpg
PIC_2918.jpg (120.7 KiB) Pogledano 3155 krat
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Ansmann Short Course Truck nitro 1/8

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Zdravo, klikam po štacuni nakar naletim na tale kit komplet v akciji, moče kdo rabi rezervne kose in je ceneje kupit še en avto :D

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=95641

Short coursa še nisem imel v rokah, kaj to je buggy platforma z drugačnim izgedom?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD