DG_1000 risbe

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Lep pozdrev !

Spravil sem se delat "klapmehanik " , tako imenovani vlačljivi motor za model DG1000....

Lepo bi prosil če ima kdo PDF ali pa celo DXF tega modela...., potrebujem risbe da bom mehaniko lepo vdelal v trup

Lahko bi sicer trup skeniral ampak to kušta.....
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

http://www.dg-flugzeugbau.de/Data/3s-dg-1000.pdf
http://www.dg-flugzeugbau.de/fileadmin/3s-dg-1000m.pdf


Pazi! Če proizvajalec trupa modela ni bil pri skeliranjudovolj natančen, lahko pride do neprijetnih odstopanj, če se boš zanašal na proporce pravega trupa.
Imam neprijetno izkušnjo pri nakupu trupa za ASW 27, ki se ni ujemal s proporci pravega trupa. V naprej sem zrisal par stvari na osnovi risbe pravega trupa in ko sem dobil trup za model, se ni nič ujemalo.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Hvala !

Bom še šublar v roko vzel, pa prvo malo preveril, kako je z gabariti napram originalu....

Ko bom pa pripeljal kam dlje pa pripravima kakšno poročilo..

Lep pozdrav
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Kaj čistokrvni helijaš dela klaptribverk in celo DG1000 :o :o :P ? Sprememba mora bit, hehe?
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Želja iz otroštva....

Enkrat jo je treba realizirat....

Žal za enkrat še nič za objavit.....samo skice na papirju...
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Lep pozdrav !

No da ne boste mislili da sem zaspal....delam na konštrukciji, še kakšen teden pa bo pripravljeno za frezat...

No tukaljle pa ena slikca mal za pokušino...

LP
Priponke
S6.JPG
S6.JPG (56.92 KiB) Pogledano 6639 krat
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

pa še ena v trupu DG_ja
Priponke
S7.JPG
S7.JPG (44.3 KiB) Pogledano 6637 krat
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Pa še ena z iztegnjeno roko
Priponke
S8.JPG
S8.JPG (30 KiB) Pogledano 6634 krat
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

=D>

Kaj bo krmililo elektromotor za pomik roke? Bodo za zaznavanje končnih položajev uporabljena mikrostikala?
LP
Janez
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Hoj !

Ja, glede končnih pozicij naj bi skrbela končna mikrostikala +diode, glede elektronike za krmiljenje pa še nisem tako daleč ( sem imel preveč dela s kinamatiko )....če imaš kakšno idejo kar na plano z njo...
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Nisem strokovnjak za te stvari, zato tudi sprašujem :)
LP
Janez
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Živ...

Ja SM ima nekaj, bom študiral ko pridem do tja...........je še dolga pot...

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a Moho »

Seme a je že kej novga??? :mahaj:
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Novga dost, mehanka že laufa, zdej jo v avion upasujem, študiram kako bom odpiral vratca, pri samem mehanizmu me še par stvari je.....

V glavnem bom kakšno slikco prtisnu....

Pozdrav
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

Živjo
Glede na mehaniko, sklepam, da bo težišče motorja pri uvlečenem in izvlečenem motorju dokaj v istem težišču modela, kar je zelo dobro. Ker se tudi sam zanimam za ktw-je me zanima kako max. velik prop boš lahko montiral gor, oz. za kako velik model sploh gre? Si že kaj razmišljal o motorju? Bo brez ali z reduktorjem? Z reduktorjem bistveno zmanjšaš težo motorja in nekoliko povečaš premer propa...
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Lep pozdrav !

Propeler naj bi bil 13 *9, motor Kontronik Kora 25-12, 6 S baterija cca 3500mah , poraba 55-60A...., statični potisk naj bi zanšal 3500 do 4000g ( po motorcalcu )

Model ima razpon 4m, teža nekje okrog 5 kg, ta konfigracija bi pa skoraj mogla zadoščati za polet iz tal....

Težišče naj bi izravnal nekje z 3600 mah 6S baterijo v nosu...

Posebnost mehanizma je da se motor fizično izklopi iz kontktov ko je pozicioniran v modelu in ni nevarnosti da bi se vklopil ko je pospravljen v trupu...

Je majhna prednost ker je DG 1000 2 sedežnik in ima kar dolg kljun, kar pomeni da ni potrebno dodat toliko teže v kljun ker je prilčno dolg...

Reduktor je bila tudi opcija samo v tem primeru bi pa dobil precej "dolg motor, kar bi bilo pa neugodno za izvlačenje motorja v mojem primeru ker se mehanika premika naprej...

Če je sistem idealen ne vem......po moje bi se dalo še kaj izboljšat pri sami konštukciji, samo sem imel po mescu in pol enostavno risanja čez glavo ( pun ku...) in sem ga kar naredil...za enkrat kar dobro kaže in se je vse nekako izteklo kot sem pričakoval, oziroma kakor sa kazale simulacije...

Trenutno pa tuhtam kaj bom naredil z vratcami kati odpirati se bodo mogle za 180 deg kar bo pa tudi svojevrsten izziv ampak bom že kaj nagruntal...

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
bkersnic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 01 Mar 2005, 18:48
Kraj: Grosuplje

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a bkersnic »

Hoj!

Kako misliš za 180 stopinj? Saj celo luknjo izrezes, nato je vzdolž prerežeš na po in nato še odšniclaš košček, ki bo odprt ko bo mehanizem zunaj. Da se namreč ostali del vratc med letom zapre. Vratca tako odpiraš za 90 stopinj in jih daš na servo, ki ga krmiliš z omenjeno elektroniko.

lp, boštjan
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Naj me koklja brcne če ni to gospod dr.Kersnič...mi je omenil C d si tudi ti velik ljubitelj KTW jev....

Ja bolj težko bo kaj nazaj zapirat, ker je vse tako na knap.....je kar enga šodra ratal v tem mehanizmu, morajo se pa vratca precej odmaknit ker jih bo drugače propeler lopnil....

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Evo še par slikic trenutnega stanja...
Priponke
IMAG0478.jpg
IMAG0478.jpg (83.11 KiB) Pogledano 5773 krat
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

še ena....
Priponke
IMAG0480.jpg
IMAG0480.jpg (72.59 KiB) Pogledano 5772 krat
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
bkersnic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 01 Mar 2005, 18:48
Kraj: Grosuplje

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a bkersnic »

Oj, ja jest sem. Vendar daleč od tega.

Imam 2 verzije Elickerja, 12 colsko in 16 colsko. Vendar je to klasika, ziheraško. Večja verzija je v DG 1000. Vidim pa da imaš ti posebno "plazenje" mehanizma, kar ful kul. Ali imaš morda še kakšno sliko kako se mehanizem odpira oziroma zapira, super bi bilo videt vsaj ene tri slikce prehoda.

Mimogrede vprašanje, s čim pa voziš zadevo, namreč nisem videl servomotorja; opazil pa sem špidel po sredini, če je to to.

Če boš kam še kakšne mere napisal in naredil še kakšne druge veliksoti imaš morda celo zagotovljen biznis, ane.

Pozdrav,b.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Pozdrav !

Bom dal še slikce umesnih faz....

Ja za premikanje samega mehanizma skrbi špideljček ki je povezan preko reduktorčka na majhen elektro motorček...

Plazenje je izpeljano po dveh rampah, prva je linearna, dolga 37mm, ta poskrbi da motorček pogleda ven iz letala kakor hitro se da, druga je pa krivulja ki poskrbi da propeler ostane čim dlje časa v poziciji ki je vzporedna z vodili, šele proti koncu spremeni kot ki je vzpereden z samim mehanizmom, to pa iz tega razloga da dobim na letalu čim manjšo odprtino...

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Evo namesto umesnih faz si pa kar filmček poglejte

http://www.youtube.com/watch?v=ueXZbgxL ... e=youtu.be

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
mega
Razpravljalec
Prispevkov: 179
Pridružen: 13 Okt 2010, 21:12
Kraj: Radovljica

Re: DG_1000 risbe

Odgovor Napisal/-a mega »

profi izdelek ..... :o =D> =D>
Nikola Tesla - The Forgotten Wizard but Man who Invented the Twentieth Century
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno