Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
MatjazO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 01 Dec 2004, 18:40
Kraj: Domžale

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a MatjazO »

In še epilog zgodbe - HK mi je v obliki bonus točk vrnil vrednost baterij in lepil, ki so jih nemški cariniki pobrali iz paketa.

LP, Matjaž.
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Pa se je mogoče še komu zgodilo. da so mu pobrali baterije na carini?
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Kolikor je meni po sledenju znano, gredo baterije iz HK čez Singapur in Švico, preden pridejo do nas. Prvič slišim, da bi šlo tole čez Nemčijo, kot tudi kaj se ima nemški carinik za vtikat v pošto, ki je namenjena Sloveniji.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če prav razumem so to ven jemali pri dhl...Smrdi tule nekaj na polno.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a manpower »

Kot slovenska vlada...
SAMO NAKLADANJE
Ne vrjamem zgodbi o pobiranju izdelkov.
DOKAŽI ( mogoče samo iščeš pozornost? )
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Krist »

Meni do sedaj še niso nikoli odstranili iz paketa, pa že 6 let naročam preko spleta. Od tega je bilo vsaj 80% paketov iz Kitajske.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zadnja posiljka iz kitajske (naroceno preko ebay-a) je prisla v 8 dneh od dneva placila. :lol:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ras iz kitajske zadnje čase pošta hitro prihaja se pa nekaj dogaja z strani američanov iz zda namreč zadnje čase čakam po mesec ali več
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
MatjazO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 01 Dec 2004, 18:40
Kraj: Domžale

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a MatjazO »

manpower napisal/-a:Kot slovenska vlada...
SAMO NAKLADANJE
Ne vrjamem zgodbi o pobiranju izdelkov.
DOKAŽI ( mogoče samo iščeš pozornost? )
Na žalost je zgodba resnična. Tudi sam sem več kot 10x naročal in dobil brez problema pakete v katerih so bili tudi lipo akumulatorji. Kronologija med drugim tudi del komunikacije z nemškim DHL je nekaj postov nazaj. Tole pa je zadnji mail s katerim je HK rešil zadnjo pritožbo.
## Please do not write below this line ##
Ticket #387448: F- 2004791839
Your request (#387448) has been deemed solved.

To review, comment and reopen the request, please visit http://www.HobbyKing.com


Matthew, Nov 08 08:25 (HKT):
Hi Matjaz ,
Thanks for contacting the HobbyKing Support Team.

We have issued store credit for amount of $39.50 for 1 x N1800.3S.25, 1 x N1300.3S.25, 2 x N850.3S.25 , 1 x HE-28-1, 1 x HK-101 to your account. Please check bonus points for updates. You may apply the points in your next order.

*please note that store credit can only be used on products, shipping will have to be settle separately.

Thank you for shopping with us!


Thanks for emailing support.
If you have any other questions, please let me know.
Regards.
Matthew
HobbyKing Support Team
Dont forget to follow us on Twitter and Facebook
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

tintek napisal/-a:Ras iz kitajske zadnje čase pošta hitro prihaja se pa nekaj dogaja z strani američanov iz zda namreč zadnje čase čakam po mesec ali več
Res je. Iz zda je dostava porazna (večina), po drugi strani pa iz kitajske dobim robo v max 2 tednih. Na primer RCECHO mi je dostavil regler v pičlem tednu (od dneva, ko so ga dali na pošto, do dneva ko je bil na naši carini), prav tako sem motor dobil v 10 dnevih. Se mi je pa začelo dogajat, da so se pošiljke začele zgubljat in sicer iz UK- ja sem naročil kar nekaj m3 vijakov, matic, podložk pred mesecom in pol, pa zadeve od nikoder, poleg tega pa mi je Royalmail izgubil ročni avio skener, ki sem ga poslal na popravilo v maju.
Slika
psas
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 25 Avg 2011, 22:28

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a psas »

Prvo naročilo iz HK - bp. Drugo - nekaj delov je manjkalo, sem dobil sporočilo, da mi jih pošljejo v roku 30-45 dni. to še čakam. :whistle: Vmes sem oddal še eno naročilo (pred mesecem dni) sem naročil in s paypalom (kot običajno) plačal robo iz HK. Vendar robe še do danes nisem dobil - in niti kakega odgovora. Kaj lahko naredim? :-k
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Odpri dispute znotraj 45 dni. Če dobiš, ga lahko vedno zapreš.
Uporabniški avatar
mlav
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 14 Apr 2010, 19:50
Kraj: Celje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mlav »

psas napisal/-a:Prvo naročilo iz HK - bp. Drugo - nekaj delov je manjkalo, sem dobil sporočilo, da mi jih pošljejo v roku 30-45 dni. to še čakam. :whistle: Vmes sem oddal še eno naročilo (pred mesecem dni) sem naročil in s paypalom (kot običajno) plačal robo iz HK. Vendar robe še do danes nisem dobil - in niti kakega odgovora. Kaj lahko naredim? :-k
Kaj ti kaže na tracking glede pošiljke? Pri meni se je enkrat ustavilo na naši carini, ker nisem prejel obvestila o prejeti pošiljki. Najprej preveri kje je pošiljka, potem pa lahko naprej ukrepaš.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

@psas: Ko si naročal, a je bila vsa roba na zalogi? Je bilo kaj na "backorder"?
LP
Janez
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a štajerc »

A glej glej moje raybanke so slikali :) 8) hehe...sicer pa jih uporabljam že pol leta :)
L.P.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za tiste, ki boste naročali iz Nizozemskega skladišča eno opozorilo. Pozorni bodite na poštnino, ker se lahko razlikuje od končne vrednosti. Namreč zadnjič sem naročil nekaj lipotov in okvir za quada in mi je, ko sem še metal v košarico, kazalo da imam še par gramčkov na voljo za cenejšo poštnino 4,93$ brez sledenja, ko pa sem zaključeval z nakupom, pa mi je ponudilo le 9,59$. Paket je bil težak pod 1kg. Potem sem potečnal HK suportu po live chatu in jim razložil, da se na koncu ni pojavila cenejša poštnina ampak le ta dražja in da hočem navadno, ker je GLS pri nas obupen. Na koncu so mi vrnili razliko v obliki bonusa, Ki ga moram ponovno zapravit, paketek pa je kljub spremenjeni poštnini šel preko istega dostavljalca in sledenje deluje, kot pri dražji poštnini. Nekaj podobnega se mi je tudi zadnjič zgodilo, ko sem naročal iz HK 4 regulatorje multistar 10A. Sicer je bila razlika 1$, ampak takrat nisem bil toliko pozoren. Na koncu pa me je s še malim popustom (0,53$) prišel paket 22,02€... K sreči na carini niso komplicirali in je paket prišel domov neodprt. Lahko pa bi se končalo s skoraj 10€ višjimi stroški, če bi izrazili željo po računu.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a tintek »

Sam sem vedno iz nizozemske naročal več stvari (enkrat tudi pearl letalce) pa mi je vedno poštnina prišla okrog 9$ za manjše reči pa sem videl da je tudi od 1$ naprej.

Me je pa te dni malo razočaral GLS:
02/01/2013 20:21 AT 059 Ansfelden, Austria 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:14 DE 001 Neuenstein, Germany 1.0 Outbound from GLS location
28/12/2012 20:14 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:12 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:12 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
27/12/2012 22:27 NL4100 , Netherlands 1.0 Outbound from GLS location
27/12/2012 22:27 NL4100 , Netherlands 0.0 Inbound to GLS location
27/12/2012 14:34 NL4100 , Netherlands 0.100 Information transmitted, no shipment available now

Upam da jutri pride paket.

Krist ni nujno meni so 27.12. poslali poziv k računu le tega jim pošljem bil je vrednosti 33$ pa sem v ponedeljek dobil paket brez dodatnih stroškov, moje izkušnje so da tam do 35$ ne zaračunavajo saj sem jim že večkrat poslal račun podobnih vrednosti pa ni bilo stroškov, najbrž je odvisno tudi kdo dela in kakšne volje je.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

35usd z poštnino vred ali brez?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Krist »

tintek napisal/-a:Sam sem vedno iz nizozemske naročal več stvari (enkrat tudi pearl letalce) pa mi je vedno poštnina prišla okrog 9$ za manjše reči pa sem videl da je tudi od 1$ naprej.

Me je pa te dni malo razočaral GLS:
02/01/2013 20:21 AT 059 Ansfelden, Austria 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:14 DE 001 Neuenstein, Germany 1.0 Outbound from GLS location
28/12/2012 20:14 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:12 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:12 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
27/12/2012 22:27 NL4100 , Netherlands 1.0 Outbound from GLS location
27/12/2012 22:27 NL4100 , Netherlands 0.0 Inbound to GLS location
27/12/2012 14:34 NL4100 , Netherlands 0.100 Information transmitted, no shipment available now

Upam da jutri pride paket.

Krist ni nujno meni so 27.12. poslali poziv k računu le tega jim pošljem bil je vrednosti 33$ pa sem v ponedeljek dobil paket brez dodatnih stroškov, moje izkušnje so da tam do 35$ ne zaračunavajo saj sem jim že večkrat poslal račun podobnih vrednosti pa ni bilo stroškov, najbrž je odvisno tudi kdo dela in kakšne volje je.

LP
Ja se poznajo prazniki. Jaz sem tudi pred novim letom naročal, pa še ni prišlo.
Zadni paket je potreboval 3dni iz Nizozemske v Slovenijo, potem pa je zvonil GLS dostavljalec ob pol devetih in devetih zvečer na moja vrata. Takrat me pa ni bilo doma in še petek, Za vikende ne delajo. Na koncu pa sem šel sam iskat v njihov zbirni center v Novem mestu, drugače bi porabili še vsaj 2 dni za dostavo, čeprav živim slabe 3km od njihovega centra. Še fora je, da sem hotel prvo zjutraj preusmerit paket na drugi naslov, pa sem bil "prepozen". Tudi, ko sem obiskal njihov center v času uradnih ur za prevzem, ni bilo nikogar tam. Upam, da bo tokrat bolje...
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja tale gls ga malo serje, sobot ne poznajo pa tudi med prazniki baje sploh niso delali po evropi, zato je ostalo v nemčiji četudi sta bila umes 2 delovnika + sobota.
mihec87 napisal/-a:35usd z poštnino vred ali brez?
Končna cena torej z poštnino.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

tintek napisal/-a:Sam sem vedno iz nizozemske naročal več stvari (enkrat tudi pearl letalce) pa mi je vedno poštnina prišla okrog 9$ za manjše reči pa sem videl da je tudi od 1$ naprej.

Me je pa te dni malo razočaral GLS:
02/01/2013 20:21 AT 059 Ansfelden, Austria 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:14 DE 001 Neuenstein, Germany 1.0 Outbound from GLS location
28/12/2012 20:14 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:12 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
28/12/2012 20:12 DE 001 Neuenstein, Germany 2.0 Inbound to GLS location
27/12/2012 22:27 NL4100 , Netherlands 1.0 Outbound from GLS location
27/12/2012 22:27 NL4100 , Netherlands 0.0 Inbound to GLS location
27/12/2012 14:34 NL4100 , Netherlands 0.100 Information transmitted, no shipment available now

Upam da jutri pride paket.

Krist ni nujno meni so 27.12. poslali poziv k računu le tega jim pošljem bil je vrednosti 33$ pa sem v ponedeljek dobil paket brez dodatnih stroškov, moje izkušnje so da tam do 35$ ne zaračunavajo saj sem jim že večkrat poslal račun podobnih vrednosti pa ni bilo stroškov, najbrž je odvisno tudi kdo dela in kakšne volje je.

LP
Ne razumem zakaj omenjate carino, če se pa kupuje znotraj EU?
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a nob »

Sem si tudi jaz belil glavo s tem. Pa sem potem še enkrat bolj pazljivo prebral... :)
Krist napisal/-a:.... Nekaj podobnega se mi je tudi zadnjič zgodilo, ko sem naročal iz HK ...
Sicer pa glede višine plačila, moram reči, da sem tudi jaz že prišel nekajkrat skozi z naročili med 30 in 35 dolarji. V takih primerih jaz označim 80% vrednosti pri plačilu, in potem pošljem na carino tisti račun s HK. Mislim, da smo o tem že govorili v tej temi, da tam do 20% razlike še nekako tolerirajo. Je pa verjetno res tudi odvisno od carinika. Zaenkrat še nisem naletel na kakšnega smotanega. [-o<
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a Krist »

nob napisal/-a:Sem si tudi jaz belil glavo s tem. Pa sem potem še enkrat bolj pazljivo prebral... :)
Krist napisal/-a:.... Nekaj podobnega se mi je tudi zadnjič zgodilo, ko sem naročal iz HK ...
Sicer pa glede višine plačila, moram reči, da sem tudi jaz že prišel nekajkrat skozi z naročili med 30 in 35 dolarji. V takih primerih jaz označim 80% vrednosti pri plačilu, in potem pošljem na carino tisti račun s HK. Mislim, da smo o tem že govorili v tej temi, da tam do 20% razlike še nekako tolerirajo. Je pa verjetno res tudi odvisno od carinika. Zaenkrat še nisem naletel na kakšnega smotanega. [-o<
Sem že plačal v primeru, ko je bilo le nekaj centov nad 22€
RC rabbit
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 31 Okt 2011, 19:45
Kraj: Zadobrova

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a RC rabbit »

Moje izkušnje s carino : do 300 g teže paketa sem še vedno dobil brez odpiranja,pa je bila vrednost tudi do 60 € .

Lp Gregor
Na zrak !
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...