Moja spletna stran

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pozdravljeni!
Po več kot 10 leti sem se odločil, da naredim novo spletno stran. Projektov se je v tem času tudi nekaj nabralo, tako da materiala ni manjkalo. Dal sem gor tiste najbolj zanjimive, nekaj je tudi povezav in multimedijskega gradiva,...
Stran bom sproti posodabljal, ko se bo pač našlo kaj zanjimivega za objavo.
Stran je v angleškem jeziku, povezava do nje pa: http://www.kads-world.com
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a miharix »

Lepo izgleda, =D> edino tisto gnilo sadje na dnu... :whistle:

Si razmišljal, da bi mogoče postavil stran na kaki dinamični platformi namesto goli html ?
Kot uporabniško zelo prijazen je npr WordPress
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tisto je zdravo jabolko,je pa le malce obgriženo :whistle:
Ne pa tista okna, k slabo tesnijo...

Stran bo ostala kar taka, kot je, nekako se mi ne da učiti zadev na novo. Dodajal bom le nove vsebine.
Všeč mi je pri iWeb-u to, da imaš vse kar potrebuješ notri v applikaciji, če pa kaj manjka, preprosto prilepiš HTML kodo in dobiš gumbe, kot so razni števci obiskov in drugi dodatki. Sploh mi je všeč, ker prikazuje spletno stran na iPhone 4 mobilniku brez kakršnih koli težav in popačenj.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Oboje spada pod CMS, ne vem kateri pa ima lažji in boljši SEO sistem. Se mi zdi, da moraš na koncu, če zmeraj veliko urejat v beležnici, če hočeš da bo stran kaj visoko v googlu.
Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Krist, glavno da funkcionira in da ti jo je enostavno urejat.

Kar se tiče števila obiskov, ali kako "visoko kotira na googlu" pa spoloh ni važno.
Bistveno je, da te obiskujejo ljudje, ki iščejo ravno to, kar lahko najdejo na tvoji strani. To nima nobene zveze s samim številom obiskov. Sčasoma (sodeč po rezultatih statistike moje spletne strani) te najdejo in obiskujejo večinoma ljudje, ki jih zanima ponujena tematika in gradivo.
Obiski firbcev, ki nimajo potrpljenja na strani biti več kot 10 sekund, pa itak samo zasedajo bandwidth...

Mimogrede, jaz sem jo že dal med linke na svoji spletni strani :D
Me veseli, da si se odločil objaviti nekaj načrtov, ter deliti trike in nasvete.

LP Mitja
Priponke
links.jpg
links.jpg (131.53 KiB) Pogledano 5369 krat
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mitja, hvala!
Načrte moram še poštimati, drugače pa sem danes uspel malce posodobit stran. Predvsem z fotografijami mojih starih modelov, ki so se ohranili v digitalni obliki. Pri tips&tricks bo še kup nasvetov, samo moram najti vse moje poste na tem forumu, ki bi bili uporabni za spletno stran.

Števca obiskov za sedaj ne bom dajal, ker sem glavni obiskovalec jaz, pač je treba preverit, če vse deluje kot mora. Sem pa tudi upisal meta data in vpisal stran na najdi.si.
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a miharix »

Namesto števca podatkov si že zdaj dodaj kodo za google analytics.
Tam lahko med drugim daš filter na lasten IP, pa tudi videl boš točno od kod so obiskovalci. Dodaten bonus pa ti je stopnička višje na googlu ;)
Pa še en nasvetek: Svoj mail skrij pred spemerji z ReCapcha.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

miharix napisal/-a:Namesto števca podatkov si že zdaj dodaj kodo za google analytics.
Tam lahko med drugim daš filter na lasten IP, pa tudi videl boš točno od kod so obiskovalci. Dodaten bonus pa ti je stopnička višje na googlu ;)
Pa še en nasvetek: Svoj mail skrij pred spemerji z ReCapcha.
Hvala za informacije.
Mail od paypala je že avtomatično skrit, le kontaktega še moram. Za google analytics sem že gledal kak dan nazaj, ampak še nisem dodal. Preprosto se preveč dogaja, od kar sem zakupil domeno in prostor na serverju, tako da komaj dohajam. Stran "pacam" že vsaj pol leta, v slabem tednu od registracije domene mi je uspelo izdelati 80% strani, prej pa sem samo bluzil in prelagal delo na drugi dan.

Do vikenda dodam še izdelavo lipo akumulatorjev pot tips& tricks, pa verjetno še kako povezavo do zanjimive strani,gradnje,... kak foto album. V planu je tudi izdelava rc modela z CO2 motorjem, ker mi ga je uspelo zlicitirat na ebayu. Edino nisem imel sreče z GMOT-om GM300, sem bil 1 funt prekratek, na koncu pa sem se zadovoljil z Modela 027 CO2 motorjem.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:
miharix napisal/-a:Namesto števca podatkov si že zdaj dodaj kodo za google analytics.
Tam lahko med drugim daš filter na lasten IP, pa tudi videl boš točno od kod so obiskovalci. Dodaten bonus pa ti je stopnička višje na googlu ;)
Pa še en nasvetek: Svoj mail skrij pred spemerji z ReCapcha.
Hvala za informacije.
Mail od paypala je že avtomatično skrit, le kontaktega še moram. Za google analytics sem že gledal kak dan nazaj, ampak še nisem dodal. Preprosto se preveč dogaja, od kar sem zakupil domeno in prostor na serverju, tako da komaj dohajam. Stran "pacam" že vsaj pol leta, v slabem tednu od registracije domene mi je uspelo izdelati 80% strani, prej pa sem samo bluzil in prelagal delo na drugi dan.

Do vikenda dodam še izdelavo lipo akumulatorjev pot tips& tricks, pa verjetno še kako povezavo do zanjimive strani,gradnje,... kak foto album. V planu je tudi izdelava rc modela z CO2 motorjem, ker mi ga je uspelo zlicitirat na ebayu. Edino nisem imel sreče z GMOT-om GM300, sem bil 1 funt prekratek, na koncu pa sem se zadovoljil z Modela 027 CO2 motorjem.
Sem pogledal stran. Lepo urejena. Vendar bi bilo lažje zadevo res narest preko Wordpress-a ali pa Jooml-e. Tako bi lahko online kjerkoli si stran posodabljal.

Kar me pa zanima je pa na Welcome strani gumb "Donate". Kolikor je meni znano tega pri nas ni dovoljeno uporabljati ali se motim?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Meni tako, kot je, čisto ustreza. iWeb je preprosta aplikacija in ne vidim smisla po iskanju druge. Stran ponavadi posodabljam zvečer, ko imam čas za to in sem pred iMac masino.

Zakaj pa ne bi smel biti Donate? S tem ne bom obogatel ( trenutno je znesek 0,00€), če se komu pač zazdi, da si zaslužim jak € za urejeno stran in vložen trud, mu bom hvaležen.
Bom pa verjetno dpremenil gumb v Buy me a beer.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a scrat »

Če ti tako ustreza je kul.

Za donate sem vprašal, ker me pač zanima ali je to pri nas dovoljeno. Če je toliko bolje :)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pri meni še ni nikoli nihče pritisnil na gumb Donate, pa ga imam gor že štiri leta. :-? pač folk raje jemlje kakor pa daje! :-s

Kar se tiče "vpogleda v statistiko" spletne strani, pa se mi zdi zelo dobro, če ti je to omogočeno.

Jaz lahko vidim, od kje so prišli obiskovalci, kaj in koliko časa so gledali, kaj so poklikali..., potem še kje so dobili link do moje strani in ta link lahko obiščem, nadalje lahko pogledam, kaj so vtipkali v internetne iskalnike, da so našli mojo spletno stran.. skratka kopica informacij, s katerimi si lahko potem pomagam, da izboljšam "ponudbo" glede na to, kaj obiskovalce zanima bolj in kaj manj. Na ta način sem tudi našel ogromno forumov, kjer razpravljajo o mojih modelih in načrtih (hvalabogu, sem za enkrat našel samo pozitivne komentarje :) )

LP Mitja
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Gumb donate deluje =D>
Jure hvala za donacijo!

Statistika deluje odlično, obiskovalcev strani pa je vse več.
Pripravljata se tudi dva nova projekta, prvi je VEE for victory, drugi pa model na CO2 motor, tako da ne bo stran zaspala.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Saj je le simboličen prispevek, ampak dobre ideje je potrebno podpirat :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Phoinix napisal/-a:Saj je le simboličen prispevek, ampak dobre ideje je potrebno podpirat :)
Redko kdo sploh pomisli na tako gesto, tako da res hvala za prispevek!


P.S.: Imaš pa zanjimiv naslov...
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

scrat napisal/-a:Če ti tako ustreza je kul.

Za donate sem vprašal, ker me pač zanima ali je to pri nas dovoljeno. Če je toliko bolje :)

Sploh ne vem od kje ti je prišlo to vprašanje oz. ideja. Po tem principu potem nebi smelo obstajati nobenega društva, telefonskih donaci, itd.

Njegova stran naj bi spadala pod vzgojno izobraževanlne (predvsem tehnično), lahko pa tudi znanstvene in dobrodelne, vsaj tako jaz mislim.
Če se ti da brat: http://www.artservis.org/prirocnik/sponzorstvo.htm
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Dodal še načrte. Manjka edino še Bat Dart model.
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

A slovenščina pa je pozabljena?
Andreo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Andreo29 napisal/-a:A slovenščina pa je pozabljena?
Ja, preprosto vsak paglavc, ki zna klikat, že govori angleško. Prvotno sem imel v planu stran v slovenščini, ampak je itak vse na forumu, kar je tudi na spletni strani...Slovenija je žal preskromen trg, sam pa ciljam malce više in bolj globalno. Tukej me že itak vsi poznate. :lol:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Andreo29 napisal/-a:A slovenščina pa je pozabljena?
Tudi sam sem se srečal z očitki, zakaj na moji spletni strani tuj jezik, Angleščina.
V kolikor se človek želi odpreti večjemu številu zainteresiranih, je povsem normalno, da uporabi jezik, ki ga obvlada večina ljudi in v ožji izbor pride Angleščina.

Mojo stran obiskuje 3.627 slovenskih obiskovalcev in 12.616obiskovalcev iz tujine (šteti so stalni obiskovalci). Če bi bila stran sv slovenščini bi se lahko pod nosom obrisal za >12.000 obiskovalcev iz celega sveta, ki jim je slovenski jezik neznanka, angleščina pa prvi tuj, ki ga obladajo (naj odštejem 2.900 amerikancev, ki jim je to materin jezik). Roko na srce, tudi Slovenci obvladamo Angleščino, vsaj toliko, da vemo za kaj se gre.

Da bi postavil še zadevo v Slovenščini, bi potreboval 2x več dela in prostora, tega pa v tem hitrem tempu s katerim živimo, ter razpoložljivimi sredstvi, pač ni vedno na voljo v izobilju.

Mislim, da je tudi v primeru Kristove strani podobna filozofija zadaj.

Je pa res, da ne moreš pri nas nobeno stvar narediti tako, da bi bili vsi zadovoljni. Vedno se najde nekdo, ki mu kaj ne paše. Taki pač smo Slovenci.. žal...


LP Mitja

P.S.: Še en dokaz, da Slovenci obvladamo angleščino je ta, ko mi statistika spletne strani pokaže, da največkrat kliknejo v meniju na "Free Plans" :lol: :lol:
zatem pa sledita Guppy in CNC.... po "popularnosti".
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Statistika za tistih nekaj dni, od kar imam google analytics:
1.
/KADS_World//Welcome_files/widget3_markup.html
166 26,06%

2.
/KADS_World//Planes_files/widget1_markup.html
76 11,93%
3.
/KADS_World//Multicopters_files/widget1_markup.html
70 10,99%
4.
/KADS_World//Free_plans_files/widget1_markup.html
66 10,36%
5.
/KADS_World//Tips&tricks_files/widget1_markup.html
63 9,89%
6.
/KADS_World/Photos/Photos_files/widget12_markup.html
32 5,02%
7.
/KADS_World//About_Me_files/widget1_markup.html
29 4,55%
8.
/KADS_World//Movie_files/widget9_markup.html
25 3,92%
9.
/KADS_World//Make_your_own_booms_files/widget1_markup.html
15 2,35%
10.
/KADS_World//Cutting_holes_files/widget1_markup.html
13 2,04%
11.
/KADS_World//Links_files/widget1_markup.html
13 2,04%
12.
/KADS_World//Transferring_pieces_to_materials_files/widget1_markup.html
9 1,41%
13.
/KADS_World//Dominator_FS7_files/widget1_markup.html
7 1,10%
14.
/KADS_World//KX-2_dragon_files/widget1_markup.html
7 1,10%
15.
/KADS_World//KX-3_black_dragon_files/widget1_markup.html
7 1,10%
16.
/KADS_World//KX-4_Dominator_files/widget1_markup.html
7 1,10%
17.
/KADS_World//iRetro_flyer_files/widget1_markup.html
6 0,94%
18.
/KADS_World//KX-5_shadow_files/widget1_markup.html
6 0,94%
19.
/KADS_World//Fun_jet_with_vector_thrust_files/widget1_markup.html
4 0,63%
20.
/KADS_World//Kolibri_planes_files/widget1_markup.html
4 0,63%
21.
/KADS_World//Tricopter_by_krist_files/widget1_markup.html
4 0,63%
22.
/KADS_World//K-3_Retro_Cruiser_files/widget1_markup.html
3 0,47%
23.
/KADS_World//K-6_solo_files/widget1_markup.html
3 0,47%
24.
/KADS_World//KX-1_files/widget1_markup.html
2 0,31%
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Če ciljna publika oz. še bolje stranke niso iz Slovenije potem pa res ne more bit v slovenščini. Se strinjam z vama.

Lep dan,
Andreo
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ciljna publika je SVET..ne le izbrane države.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Free plans je že na tretjem mestu...
Ja, ciljam na celi svet, tako kot je napisal Mitja.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Nova posodobitev, stran z zastojn načrti je končana.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...