WILGA 2000

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Pozdravljeni. Pred enim letom sem kupil začetniško letalo LRP upstream F1400 in sem ga parkrat razbil in potem sem se čez nekaj časa naučil leteti in se mi je čez toliko časa zdelo dolgočasno zato sem naročil iz hobbykinga wilgo 2000. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... n_Fly.html Prvič ka je paket pršu ni not blo lepila pa šravcigra pa navodil. Pol sm jih nadru po mailu so mi poslal navodila po mailu vse fino. Navodil skratka so kr neki brezveze not piše kr neki bedarije..., o težišču aviona pa nč.
Pol sm kupu še posebi baterijo 7.4 V 1300 Mah. In šol sem pol ven leteti. Ja odloču sem se da bom letalo vrgu ka je podvozje švoh ka če ga daš na tla se podvozje kr ukrivi, kitajska roba ampak za to ceno je dobr, pol sm podvozje kasneje ojačal. In ko sm avion vrgel sem dal motor do konca pa višinsko sm dal na pol. pol je avion vzletel počasi navzgor in potem z težkim repom čez neki metrov počasi navzdol. Baterija je bila polna! Ne vem ta motor se mi zdi mal švoh ali pa je to težišče. Ga bom probu mal obtežit odspred pa bomo pol vidl. Ne vm zakaj se je to zgodlio. Poglejte si tale video: http://www.youtube.com/watch?v=pWdHO_li_Qo. Ta gospod je v trup naredil lukno in baterijo dal bol odspredi.

Prosm za nasvete.
hVALA.
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Zdej sem ugotovu, da ima letalo pretežak rep in sem se odločil, da bom obtežil sprednji del. Mnenja prosim.
Hvala
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a manpower »

Najbolš je da not stlačiš baterijo z več kapacilitete. So težje in pridobiš na času letenja če bašeš svinc not dobiš sam težo druzga ne.
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Hvala. Kaj pa če baterijo prestavim čisto spredaj, vendar se potem pojavi problem, kajti če hočem priti do nje moram dati dol krila, ki pa so pritrjena tako, da jih ne odstranjujemo pogosto, ker se utor za vijak hitro zrabi in znuca, saj je po mojem mnenju iz stiropora in ne kakšne trše plastike (ali pač). Wilga 2000 ima namreč na dnu posebaj prostor za baterijo in večja kot 1300MaH ne gre notri (7,4V).
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Na tej sliki lahko vidiš kako majhen je prostor za baterijo. Slika
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a manpower »

Bat kot vidim je na teižču tko da dej svinc not pa je.
LP
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

hvala
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Letalo sem pravilno obtežil in danes sem ga šel spustiti. Pred vzletom sem napolnil baterijo, pregledal vse kontrole, vse je delovalo. Ko smo prišli na polje smo ga vrgli in spet ista zgodba. Letalo smo vrgli, motor do konca, letalo je ltelo 2 sekundi, držal sem višinsko krmilo do konca a letalo je vseeno padlo. Ista zgodba kot prejšnič.
Res ne vem kaj je narobe, motor se mi zdi malo švoh. Ne vem ali je to kaj narobe z regulatorjem. Baterije uporabljam te kot priporoča hobbyking (7.4v 1300 mAh).

PROSIM ZA POMOČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a manpower »

Odgovor se skriva v vprašanju. Višino si držal do konca... napaka takoj po metu je letalo sililo v zrak, hitrost je s tem padla posledično se je porušil vzgon. Letalo vrzi z rahlim kotom navzdol vodoravno in šele čez par metrov počasi dodaj višino, s tem receptom mora uspeti.
Lahko ga pa tudi spustiš iz tal.
Pametno bi bilo tudi prositi bližnjega modelarja da ga skupaj spravita v zrak.
Iz kje pa si?
LP
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Iz Škofje Loke
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: WILGA 2000

Odgovor Napisal/-a manpower »

No potem pa se lahko enkat zmeniva in ga skupi spraviva v luft. Sem iz Žabnice.
Lej povej kdaj maš čas pa bomo vidl kako se bova zmenla.
LP
Več na ZS
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov