Savage Flux !

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

=P~ =P~ tole izgleda super dobro.. =P~ =P~
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a megane »

Tale karoserija mi je svetovna.
Bo treba eno nabavit za Savage Truggy conversion, pa jo spustit čisto na poden :)
To imaš standard axle ali od XL?

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Hvala! :D

Navadni axli so gor, iščem wide, pa so drage ko prasica (minimalno 50$). Spomnim se, da sem jih za mojega eSavage-a dobil zelo poceni (20 € z poštnino), samo jih ni več na eBay-u. V glavnem pridejo tudi wide axli, da se bo body lahko dol spustu, za kakšni 2 luknji, ker je zdej je previsok, sam ta mesec so na vrsti amortizerji, pa nov polnilec, ker se mi res ne da več čakat 3 ure, da grem vozit :whistle: [-X
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Dobr zgleda avto =D>
Kar se wide axleov tiče, lahko uporabiš tudi wide hexe take kot sem jih imel jaz, samo nevem kaj so bili za ena firma, dobiš pa enako širino kot pri axleih. Če te zanima, bo sigurno vedel kje se jih dobi burgi, saj mi jih je on prodal.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

8pac napisal/-a:Dobr zgleda avto =D>
Kar se wide axleov tiče, lahko uporabiš tudi wide hexe take kot sem jih imel jaz, samo nevem kaj so bili za ena firma, dobiš pa enako širino kot pri axleih. Če te zanima, bo sigurno vedel kje se jih dobi burgi, saj mi jih je on prodal.
Si misli to varijanto:
Slika

Nekak ne zaupam tem aluminjastim Integy zadevam, čeprav bom ene poizkusil pa da vidm kako se obnese.
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Neo32 napisal/-a:
8pac napisal/-a:Dobr zgleda avto =D>
Kar se wide axleov tiče, lahko uporabiš tudi wide hexe take kot sem jih imel jaz, samo nevem kaj so bili za ena firma, dobiš pa enako širino kot pri axleih. Če te zanima, bo sigurno vedel kje se jih dobi burgi, saj mi jih je on prodal.
Si misli to varijanto:
Slika

Nekak ne zaupam tem aluminjastim Integy zadevam, čeprav bom ene poizkusil pa da vidm kako se obnese.
Moje sicer niso bile od integy-ja, samo tudi tele zgledajo kar masivne...
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Včeraj prispel LST shock mount kit od innovative RC. Pri prednjem delu brez težav, zadaj pa sem zaradi XL šasije moral podret cel avto, odnest TVP-je v službo, da sem obrezal (odpilil) del šasije, da se lahko zmontiral zadnji nosilec tie rodov. Sicer bo v bodoče prišel zadaj alu nosilec, kjer se ne rabi tie rodov, samo zaenkrat drugo varijante ni bilo. Danes popoldne je sledilo "mučno" sestavljanje avta, kot vedno so bile muke ob tem neizmerne :D Na slikah se vidi nosilec za avto, katerega sem naredil iz 3 koncev aluminija, 8 vijakov in malo gume. Zaenkrat mi služi odlično.

Čakam še amortizerje, naročene v US, kjer pošta zadnje čase hodi po polžje, hitreje dobim robo iz kitajske kot iz US..
Priponke
Nekje na sredi sestavljanja...
Nekje na sredi sestavljanja...
Almost done.jpg (229.48 KiB) Pogledano 6705 krat
Del, katerega sem odrezal, da je pasal zadnji nosilec.
Del, katerega sem odrezal, da je pasal zadnji nosilec.
lst mount mod.jpg (179.92 KiB) Pogledano 6705 krat
Sestavljeno! No vsaj kar sem se danes namenil naredit.
Sestavljeno! No vsaj kar sem se danes namenil naredit.
complete.jpg (210.58 KiB) Pogledano 6705 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Ob montaži alu nosilcev, ki pridejo na roke, sem opazil, da se del ročke nosilca koles, v skrajni legi zabije v ta alu del. Ker te ročke ne rabim (rabi se tista na drugi strani) sem jo odrezal stran, pa par gramov izgubil :roll: :lol:
Priponke
turn mod.jpg
turn mod.jpg (142.27 KiB) Pogledano 6702 krat
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zakaj si montiral zadnje tie rode tukaj in ne na zunanjo stran?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

mihec87 napisal/-a:Zakaj si montiral zadnje tie rode tukaj in ne na zunanjo stran?
Zato ker se jih na zadnjo stran ne da vec namontirati, ker alu nosilci, ki jih vidis na prednjih rokah, pridejo isto namontirani na zadnje roke. Amortizerji bodo prisli cist zadej in sem alu nosilce namontiral na zadnjo stran rok.

Bom popoldne poslal sliko zadnje strani, da bos videl o cem govorim.
Slika
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a megane »

Mislim da imaš to napačno zmontirano.
Tale pride definitivno zmontiran namesto zadnjega Bulkhead braca in seže gor do tistega
mesta kjer je normalno pritrjena palčka.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

SIcer slaba slika, ampak vseeno se vidi kako pride v originalu nosilec na notranjo stran, ker na zunanji strani ne moreš imeti tie rodov, ker jih ne moreš pritrdit na ročko od nosilca koles, ker je alu nosilec spodnjega dela amortizerja prevelik, da bi tie rod prišel čez.
Priponke
tie-rod2%20copy.jpg
tie-rod2%20copy.jpg (54.18 KiB) Pogledano 6650 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Evo, še ena slika, da drugače s tem kompletom ne gre, kot da prstaviš tie rode na sprednjo stran zadnjega diferenciala.
Priponke
savvy_lst3.jpg
savvy_lst3.jpg (76.48 KiB) Pogledano 6647 krat
Slika
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a megane »

Hvala za slike in se obenem opravičujem za nevednost.


LP, Dejan
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Tako ali tako pridejo HD alu nosilci zadej, da se znebim tie rodov, ker ne vem točno, zakaj jih je HPI v originalu sploh gor dajal? Mogoče če bi hotel zadej dat še en servo, da bi malo izboljšal obračalni krog, ali mogoče da zadnji del ni tako tog?

Sem pa pred dilemo, kako na ga poširim. Naj dam wide axle ali integy offset hex nastavke? Spomnim se enkrat adapterjej iz 17 na 23, pa je zadeva mela na eSavage-u precej lufta, mogoče bo tukej bolj, ker je debelejša os?
Slika
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a megane »

Lahko pa daš gor truggy gume z offsetom.

LP, Dejan
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tie rodi so pomoje zato da se da nastavljat kot koles oz toe.Pa še zadevo so poenostavli da je sprednji ter zadnji del modela isti in tako ne rabijo različnih kalupov za brizgat plastiko...V končni fazi pa je še nam boljše saj so si deli isti in če mas en komplet na zalogi...

Glede offseta še mas opcijo takih felten in sicer maximizers ter jconcepts rulux(zgleda ne delajo več z offsetom)..
http://www.maximizerproducts.com/module ... _C3767.cfm

Na integy mi tisti zaokroženi robovi(zožitev na vogalih) hex-a ne zgleda ravno pametno..Že tako lep hex ki ni nič zaokrožen zasuče v feltni..
Tole ni ok?
http://www.ebay.com/itm/HPI-Savage-XL-S ... 564d1bb39b
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

@megan: iščem drugače že en lep čas gume, o katerih sva se že pogovarjala, to se pravi take, da je premer enak tem monster gumam vendar da so ožje (recimo baja varijanta), tako da če najdem bom definitivno vzel najbolj offset varijanto

@mihec87: verjetno kar drži, da je lažje in ceneje izdelati več enakih kosov, kot pa se ukvarjati z novimi kalupi, ker toe nastavitev tako ali tako izgubis, ce das te alu axle nosilce, je pač kolo vedno naravnost. Sem zaenkrat vzel en par wide axlov, ker tem alu Integy zadevam res ne zaupam kaj preveč, z redkimi izjemami.

Sem poslikal še zadnjo roko, da se vidi, zakaj je treba prestavit tie rode.
Priponke
tie rod relocation.jpg
tie rod relocation.jpg (137.41 KiB) Pogledano 7299 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Očitno so brali moj prejšnji post o počasnosti pošiljk iz US in sem včeraj prejel oba para amortizerjev. Amortizer je ogromen, prav tako razlika v dampingu, ko sem jih zmontiral in naštelal sem avto spustil iz enega metra na tla da vidim kako bodo pobrali to silo in zadeva deluje odlično. Treba poizkusit še tam, za kamor so namenjeni, za na teren, ampak očitno ne ta vikend, ker sem prodal vse polnilce, moj novi pa še ni prišel. Baterije so sicer v storage mode-u, tako da nekaj zaloge je še v njih, vsaj za en testni krog :D

Še dve slikci, ena "ready for battle", druga pa bolj pozerska :whistle:
Priponke
savage x with losi shocks.jpg
savage x with losi shocks.jpg (211.94 KiB) Pogledano 7249 krat
savage X.jpg
savage X.jpg (223.19 KiB) Pogledano 7249 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

V bližnji prihodnosti pa sledijo te gume :

Slika

http://www.ebay.com/itm/280922279532?ss ... 1438.l2649

Sicer je cena nenormalno visoka, ampak je ta kopija gum baje 5T, edina sprejemljiva varijanta.
Slika
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

neon zelo mi je všeč tvoj savage =D> =D>

Mene pa nekaj zanima kako vi naredite optiko (kako zmerite da je to to)
evo se moj savage 5b
Priponke
DSC05400.JPG
DSC05400.JPG (55.42 KiB) Pogledano 7229 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

[email protected] napisal/-a:neon zelo mi je všeč tvoj savage =D> =D>

Mene pa nekaj zanima kako vi naredite optiko (kako zmerite da je to to)
evo se moj savage 5b

Če nimaš rok nič predelanih, potem se držiš cifer v priročniku. Tam ti piše kolk dolgi morajo biti tie rodi, tako ali tako pa se toe (kot kolesa, iztek) malo spremeni, glede na to kje je roka, ali je spodnji poziciji oz ali je v zgornji.
Glede na kolesa, ki jih imaš gor na tvojem pa lahko tudi meriš od roba feltne. Za naklon pa vidiš iz prakse, jest sem vedno imel negativni naklon (zgornji rob koles ima manjso razdaljo kot spodnji), nekako se je bolje držal cez ovinke.

Kako se kaj obnesejo amortizerji?

Aja za kaksno bolj resno nastavitev, moraš poseči po kakšnenm takem kompletu, čeprav se mi zdi, da je za monstre tud zgornji postopek čisto dovolj.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

A tole imaš alu komplet ali so plastični? Tintek kolikor se spomnim je imel probleme z plastičnimi, so preživeli samo eno vožno... potem jih je prodal meni in sem jih hotel obnoviti samo sem raje posegel po alu amortizerjih za e-savagea sicer je potem tako in tako tist avto šel od doma ker sem kupil tvojega.
Drugeče pa itak dobiš alu dele za njih.

P.S. Pozabil sem napisat vzrok težave je bil v tisti zgornji rinki, katera je počla, drugih problemov ni bilo.
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Feltne so plastične .Res pa je da naj bi bile za avtomobile velikosti 1/5 ,tako da nekaj morajo zdržati . Testiral jih je že Knez ,ker jih ima tudi on gor na svojmu fluxu in ni bilo problemov tudi pri skokih.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

[email protected] napisal/-a:Feltne so plastične .Res pa je da naj bi bile za avtomobile velikosti 1/5 ,tako da nekaj morajo zdržati . Testiral jih je že Knez ,ker jih ima tudi on gor na svojmu fluxu in ni bilo problemov tudi pri skokih.
Z mojim postom sem mislil na amortizerje katere je kupil Neo32... :lol:
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD