Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Nakar teta da račun.
2x2.25€ za obvestili ki jo je poštar prnesu
.....obvestilo o prispeli pošiljki se plača.....vsaj meni so ga vedno obračunali............
Slika
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Obvestila ne plačaš v primeru, da je vrednost paketa pod 22€. Se mi je že več krat zgodilo, da sem na dom dobil obvestilo, poslal račun na carinsko pošto, čez tri dni pa dobil domov paket brez vsakega doplačila, ker je bila vrednost pod 22€- pa je bil paket odprt in zalepljen s carinskim lepilnim trakom. Upam, da bo v bodoče ostalo tako!
[psyho]
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 15 Okt 2008, 20:14

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a [psyho] »

Mene pa zanima če je že kdo vzel polnilec ter napajalnik iz Hobbykinga? Cena pride skupaj s poštnino 300$ (238€)

Zanima me če bom plačal tudi carino, ker je nad 150€ ali samo DDV?

Ali naj raje vzamem vsako stvar posebej ter 2x plačam poštnino?
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Zakaj bi le mi - ostali plačevali nad 150€ ti pa ne?
Andreo
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Sem prepričan, da bo carinska služba ravno pri tebi naredila izjemo!
[psyho]
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 15 Okt 2008, 20:14

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a [psyho] »

Pač prašam ker ne kupujem ravno vsak dan izven EU. Ni me treba takoj napast.
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Pred kratkim sem v odgovor na moj poslan račun za blago iz HK od carinske pošte prejel sporočilo, naj pošljem račun, kjer je razvidna posebej vrednost blaga in poštnina. Samo blago je bilo manj kot 22€, zato nisem plačal DDV. To se je sedaj ponovilo že parkrat in dokler je bila vrednost blaga pod 22€, niso zadeve ocarinili. Izgleda da so začeli upoštevati tole:
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).
Če je vrednost blaga nad 22€, je osnova za DDV sedaj vrednost blaga plus poštnina.
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
MatCox
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 12 Mar 2011, 20:03
Kraj: Koper

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a MatCox »

TECHNiC napisal/-a:
Če je vrednost blaga nad 22€, je osnova za DDV sedaj vrednost blaga plus poštnina.
To je veljalo tudi prej...

Od 22€ do 150€ je (vrednost blaga + poštnina)+ DDV.
Nad 150€ je ((vrednost blaga + poštnina)+carina)+DDV.

Lep pozdrav,
Matcox
Letim, torej sem...
Dokler ne okusiš grenkobe poraza, ne boš občutil slasti zmage.
Uporabniški avatar
Matic M
Tekmovalec
Prispevkov: 333
Pridružen: 25 Mar 2006, 01:35
Kraj: Grosuplje

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Matic M »

Zdravo!

En question, glede naročanja iz HK (naročujem prvič), se opravičujem če je že kje to napisano vendar nisem našel, oziroma nisem ravno točno razumel =) ... nekako sem prišel z maso na 2,3kg in mi vrže direkt edino možnost pošiljanja EMS Express to Slovenia (MAX 2.5kg), k je pa mal draga 54$, razmišljam da bi naročil 2 paketa ločeno in vzel možnost GLS Express Courier 2kg (Germany to Slovenia), ki pride bistveno cenej, samo me pa zanima koliko časa tak paket potem rabi do cilja, če je že kdo slučajno probal? robe imam za 150$, je treba potem plačevati kakšne ddvje še pri nas in carinjenje?

LP,

MM!
Uporabniški avatar
deci
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 13 Jan 2009, 19:20
Kraj: Sežana - Šepulje
Kontakt:

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a deci »

Živjo
Carina in ostalo,....odvisno iz katerega skladišča naročuješ. Če naročuješ iz nemškega skladišča ni carine in dodatnih stroškov če pa naročuješ iz ostalih skladišč bos plačal se carino in ostale stroške.
Ja lahko razdeliš na 2 paketa, ampak ne razumem iz katerega skladišča naročuješ.

lp
Uporabniški avatar
Matic M
Tekmovalec
Prispevkov: 333
Pridružen: 25 Mar 2006, 01:35
Kraj: Grosuplje

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Matic M »

Kje pa to vidim? ali se pri ceni paketa upošteva tudi cena poštnine? ker sem bral da nad 150€ plačaš carino in ddv, če je manj carine ni... jaz imam robe za dobrih 140$...

LP,

MM
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Piše v imenu, če je iz katerega drugega skladišča. Če ne piše, je iz HongKong-a.

Ne moreš pa hkrati naročiti artikle iz večih skladišč naenkrat. V košarici morajo biti artikli samo iz enega skladišča.
Uporabniški avatar
Matic M
Tekmovalec
Prispevkov: 333
Pridružen: 25 Mar 2006, 01:35
Kraj: Grosuplje

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Matic M »

Pri nobenem nič ne piše, jah ni druge, 53$ bo poštnine.. še vedno pa ne vem kako je s carino =)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

še vedno pa ne vem kako je s carino
carina je v procentih od če se prav spominjam od 150$ naprej......prometni davek je pa tisti ki te udari,od cca 22€ naprej 20%.....................če je to uvoz v EU....če je pa poslovanje znotraj EU pa samo poštnina..........vse je večkrat točno napisano na forumu.
Slika
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Alex 76 napisal/-a:...
trenutno veljavna zakonodaja pravi naslednje:

- Zgolj pri odločanju o odobritvi oprostitve plačila uvoznih dajatev se upošteva IZKLJUČNO vrednost ARTIKLOV V PISMU ALI PAKETU. Drugi s tem povezani stroški se NE UPOŠTEVAJO.

- Po ugotovitvi, da je prejemnik zavezan plačilu se upošteva vrednost ARTIKLOV V PISMU ALI PAKETU ter VSI S TEM POVEZANI DODATNI STROŠKI, kot na primer poštna ter ostali izdatki. To postane davčna osnova za plačilo uvoznih davčni; za modelarske potrebe je to predvsem carina.


Določanje carine
V kolikor vrednost ne preseže cenzusa pri 150 EUR po kriterijih iz prve alinee se carina ne odmeri.
V kolikor vrednost preseže cenzus pri 150 EUR po kriterijih iz prve alinee se carina določi po kriterijih druge alinee ter na podlagi nomenklature za vrsto posameznih izdelkov. Seštevek davčne osnove (artikli + ostali stroški) ter carine je osnova za odmero davka na dodano vrednost.

Določanje davka na dodano vrednost
V kolikor vrednost ne preseže cenzusa pri 22 EUR po kriterijih iz prve alinee se davek na dodano vrednost ne odmeri.
V kolikor vrednost preseže cenzus pri 22 EUR po kriterijih iz prve alinee se davek na dodano vrednost odmeri po kriterijih druge alinee ter glede na davčne razrede davka na dodano vrednost.
...
LP
Alex
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

Moja zadnja izkušnja s carino:

Pošiljka je bila iz HobbyKinga. Domov sem dobil obvestilo, da naj dostavim original račune oz. naslove spletne strani. Carinik je seveda zavrnil 30% fakturo iz HK - tako, da sem jim nesel printe spletne strani za vsak izdelek posebaj. Obračunali so 20% DDV na vse skupaj - NISO pa upoštevali/prišteli poštnine k osnovi za DDV. Predvidevam, da zato, ker je nikjer ni napisane. Ne na printih strani, niti s pošiljko. Ob pošiljki je bil samo kontrolni listek z 30% vsoto.
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Živjo

Mam eno vprašnaje glede carine. Redno kupujem modelarske izdelke iz hobbyking-a in podobnih strani vedno brez problema, sedaj sem pa naročil par kosov v vrednosti 350€ iz neke ameriške trgovin, dobil pošto iz carine jih poklical v čem je problem. Tipček mi razloži, da je v paketu toliko različnih izdelkov, da moram poiskat špedicijo, ki mi bo klasificirala posamezne carinske stopne ali pa podat izjavo, da se strinjam s enotno carinsko stopnjo, ki je v tem primeru najvišja izmed možnih????

Je kdo že imel tak problem?

LP
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
loop
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 14 Avg 2008, 21:10

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a loop »

Jaz sem že imel tak primer pri naročilu iz HK. Ker carina ni prav visoka je najlaže, da podaš izjavo o carinjenju po enotni stopnji, ker bodo tako stroški verjetno manjši od stroška špedicije.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Šment je 20% prmal bi radi še 10%..

Na strani carine piše
"Pri carinjenju blaga se uporabijo stopnje, predpisane v carinski tarifi. Za blago v pošiljki nekomercialne narave, katerega vrednost ne presega 700 evrov, se pod določenimi pogoji lahko uporabi pavšalna carinska stopnja v višini 2,5 %. "

Če izveš kakšni so ti posebni pogoji...?
Samemu ti ne dovolijo predložiti carinskih stopenj za vsak artikel?

O koliko artiklih govorimo če ni skrivnost?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Ne, ker jih tudi nikjer nisem zasledil oz. sem poslal na carino, če mi lahko povedo kje so objavljene te stopnje. Govora je o:


DDM "Black Magic" 6v 4600mAH Flat Receiver Battery Back for Large Scale Vehicles BLACK FRIDAY SALE! 1
Team FastEddy Throttle/Brake Servo Mount HPI Baja 5B/5T/5SC 1
RC Piston Stopper - DARK RED 1
Lower Shock Ball End Set 10x12mm 2
MOLDED INNER FOAM MS 5T FRONT (190x60mm/2pcs) - BLACK FRIDAY SALE! Regular Price 2
MOLDED INNER FOAM MS 5T Rear (190x70mm/2pcs) - BLACK FRIDAY SALE! Regular Price 2
Hostile "Ultra" Beadlock Rings - Set of 2 - BLACK 4
RC4WD FRONT Dune Reaper Tires for HPI Baja 5T (Foams Included) BLACK FRIDAY SALE! 1
RC4WD Rear Dune Reaper Tires for HPI Baja 5T (Foams Included) BLACK FRIDAY SALE! 1
Rear OUTLAW WHEEL BLACK (120x65mm/-10mm OFFSET/2pcs) 1
Silverback Beadlock Rings INNER Black 4
Hostile "Ultra" Beadlock Rings - Set of 2 - Green 4

Skupaj 21 izdelkov se stvari ponavljajo
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Heh še negdo ki je podlegel black friday na ddm...Carinske stopnje so v sistemu taric http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog01. ... v&plang=SL

Hm ne morejo to dat pod igrače/hobi pa je..?

http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog03. ... 9503007000
Zadnjič spremenil mihec87, dne 01 Dec 2012, 10:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Nevem bomo vidl, sem ga že kr v naprej vprašu kje je mogoče podat pritožbo ;) pa je modelu piskr odletu hehe. Tole sm vidu samo mi je čist nepregledno, ker je v šifrah
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hribi kako si rešil?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Dobil sem 5% carine in 20% davka.

Poslau sem tudi poizvedbo na carino in dobil sledeč odgovor:
Spoštovani,


Višino predpisanih uvoznih dajatev ter morebitne vključene prepovedi in omejitve pri uvozu si lahko ogledate preko internetne aplikacije-pripomočka TARIC CURS:

http://taric-curs.gov.si/itaric/
http://www.carina.gov.si/si/carina/cari ... ic/#c31706

oz. v Kombinirani nomenklaturi carinske tarife EU (KN), ki se vsako leto konec oktobra objavi v uradnem listu OJ EU:

http://eur-lex.europa.eu/JOHtml.do?uri= ... ASL%3AHTML
http://eur-lex.europa.eu/JOHtml.do?uri= ... OM:SL:HTML

Igrače, rekviziti za družabne igre in šport so zajeti v poglavju 95 KN.
Rezervni deli igrač iz poglavja 95 KN se uvrščajo na podlagi splošnih pravil za razlago KN od 1 do 6 (upoštevaje zlasti opombi 1 in 3 k poglavju
95 KN).

Enotna stopnja dajatve 2,5% ad valorem iz dela D Oddelka I uvodnih določb KN se lahko uporabi samo za blago:
- v osebni prtljagi potnika,
- v pošiljkah enega posameznika drugemu posamezniku, pod pogojem, da tak uvoz ni komercialne narave.

V nadaljevanju dela D je definiran izraz "nekomercialni uvoz" v primeru blaga, ki ga en posameznik pošilja drugemu posamezniku:
- take pošiljke so priložnostne,
- vsebujejo blago, ki je izključno za osebne potrebe prejemnika ali njegove družine in ki po naravi ali količini ne kaže komercialnega pomena,
- pošiljke pošiljatelj pošlje prejemniku popolnoma brezplačno.

Samo, če so izpolnjeni zgoraj navedeni pogoji, in vrednost blaga ne presega
700 EUR, se lahko uporabi enotna carinska stopnja 2,5%.
Če gre v vašem primeru za nakup blaga preko interneta, se enotna stopnja ne more uporabiti.


Lep pozdrav,

Roman Dolenšek
Center za TARIC in kvote Jesenice
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
PussyG
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 02 Nov 2007, 16:04

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a PussyG »

Imaš prav, ampak Nizozemsko skladišče se je poleg kratkega dobavnega časa splačalo ravno zaradi poceni poštnine. Za drobni material pa je zdaj še vedno cenejša Kitajska...


Še nekaj me zanima...

Kako je zdaj s carinjenjem oz. DDV iz NL skladišča?
A sem lahko brez skrbi, če naročim nekaj nad 22€ ali cariniki še vedno jemlejo to kot uvoz iz Kitajske?
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...