FrSky 2.4GHz Telemetry

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Pozdravljeni!

Imam modul DHT-U z verzijo 1.0, ki ima mini USB konektor za upgrade. Ker ga želim upgrade na V2.1 sem naredil diy fuc-1 + lite po navodilih vendar zadeva ne deluje oziroma ne morem dobiti UID številke, da bi zadevo download-av. Fuc-1 sem predelal, da je funkcionalno FUC-2 zopet skonektal spet brez sreče, da dobim UID. Z Allenom iz FRsky sva predebatirala vse opcije pa tudi nisva prišla do željenega... . Zdaj sem naročil originalni FUC-2, upam, da bo šlo skozi...
Še kdo imel take težave? Če ja prosim lepo za rešitev...

Lp
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Zdravo!
Stvar je taka pred slabim mesecem sem predelal mojo gt3 eurgle komando na frsky, in sedaj imam problem da mi stvar sicer deluje normalno tam do 20-30m potem pa nič, se pa komunikacija med sprejemnikom in komando še prej prekine če je vmes kakšna ovira.
P.S. gre za tale combo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html
in http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V8R4.html
Modul sem prilotal po tej sliki se pravi odlotal sem letvice in notri zalotal kable
Slika
Ima kdo kašno idejo?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Krist »

8pac napisal/-a:Zdravo!
Stvar je taka pred slabim mesecem sem predelal mojo gt3 eurgle komando na frsky, in sedaj imam problem da mi stvar sicer deluje normalno tam do 20-30m potem pa nič, se pa komunikacija med sprejemnikom in komando še prej prekine če je vmes kakšna ovira.
P.S. gre za tale combo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html
in http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V8R4.html
Modul sem prilotal po tej sliki se pravi odlotal sem letvice in notri zalotal kable
Slika
Ima kdo kašno idejo?
Nekaj podobnega se dogaja tudi z mojim DIY telemetrijskim modulom. Učeraj sem imel dva padca v razmiku manj kot 10m. Pri prvem sem se enkrat rešil, v drugo pa se ni izšlo. Pri prvem sem imel mali 4 kanalni sprejemnik. V drugem primeru je šel FVA 10B na praktično istem mestu proti materi zemlji... Oboje je bilo manj kot 40m stran od mene in v obeh primerih sta bila modela v vidnem polju...
Uporabniški avatar
Primož1
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 Avg 2009, 21:31
Kraj: Okolica Kranja

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Primož1 »

Moram omeniti, da sem imel tudi jaz prvič težave z FrSky-jem v nedeljo, ko sem šel letet z Funjetom. V letalu imam že od začetka tale sprejemnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14356
in, ko sem vse skupaj vklopil je normalno tako kot vedno vse delovalo. Iztrelim letalo naredim par krogov in vse brez posebnosti letalo uboga kot je treba pri zadnjem preletu pa mi je pri oddaljenosti od mene okoli 50-70m kar naenkrat pri veliki hitrosti letalu ugasnil motor in zavilo v spiralo, ko sem ga želel uloviti sem ugotovil, da so komande odpovedale in le nomočno gledal strmoglavljene v spiralastem stebru proti tlom na srečo v visoko travo. Oddajnik je začel samo piskati kot takrat, če ne najde sprejemnika.
Ker mi ni uspelo točno locirati kje je letalo strmoglavilo z zvokom motorja ali čem drugim kar oddaja zvok sem letalo po dveh urah le našel v visoki travi in ko sem se približal z prižganim oddajnikom se je takoj povezal in delovalo je spet vse normalno.
Ne vem v čem je problem, ker je do sedaj vse delovalo brez problemov in sem res zaupal v ta sistem.
Lp, Primož
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

Primož1 napisal/-a:Moram omeniti, da sem imel tudi jaz prvič težave z FrSky-jem v nedeljo, ko sem šel letet z Funjetom. V letalu imam že od začetka tale sprejemnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14356
in, ko sem vse skupaj vklopil je normalno tako kot vedno vse delovalo. Iztrelim letalo naredim par krogov in vse brez posebnosti letalo uboga kot je treba pri zadnjem preletu pa mi je pri oddaljenosti od mene okoli 50-70m kar naenkrat pri veliki hitrosti letalu ugasnil motor in zavilo v spiralo, ko sem ga želel uloviti sem ugotovil, da so komande odpovedale in le nomočno gledal strmoglavljene v spiralastem stebru proti tlom na srečo v visoko travo. Oddajnik je začel samo piskati kot takrat, če ne najde sprejemnika.
Ker mi ni uspelo točno locirati kje je letalo strmoglavilo z zvokom motorja ali čem drugim kar oddaja zvok sem letalo po dveh urah le našel v visoki travi in ko sem se približal z prižganim oddajnikom se je takoj povezal in delovalo je spet vse normalno.
Ne vem v čem je problem, ker je do sedaj vse delovalo brez problemov in sem res zaupal v ta sistem.
Po opisanem, bi se dalo sklepat da je sprejemnik zašel v look aut ....lahko bi bil kriv regulator- ESC oz BEC-trenutna preobremenitev .. vse kaže na izpad napajanja sprejemnika.
MKM
Uporabniški avatar
Primož1
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 Avg 2009, 21:31
Kraj: Okolica Kranja

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Primož1 »

To imam v planu, da montiram BEC, če je slučajno kaj na reglerju, ker drugega že ne more biti. Imam še nekaj FrSky-jevih sprejemnikov in vsi delujejo normalno zato mi je čudno, da pa ta ne bi.
Lp, Primož
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

Primož1 napisal/-a:To imam v planu, da montiram BEC, če je slučajno kaj na reglerju, ker drugega že ne more biti. Imam še nekaj FrSky-jevih sprejemnikov in vsi delujejo normalno zato mi je čudno, da pa ta ne bi.
Vedno uporabljam ločeno napajanje sprejemnika z UBEC-om(raje kak A bolj zmogljivega) tudi če ima ESC še nevem kako zmogljiv Bec vsaj nekaj % večja zanesljivost :roll: meni deluje Frsky do zdaj brez problemov :D
--nastavi si fail-safe za podobne primere.
MKM
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

8pac napisal/-a:Zdravo!
Stvar je taka pred slabim mesecem sem predelal mojo gt3 eurgle komando na frsky, in sedaj imam problem da mi stvar sicer deluje normalno tam do 20-30m potem pa nič, se pa komunikacija med sprejemnikom in komando še prej prekine če je vmes kakšna ovira.
P.S. gre za tale combo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html
in http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V8R4.html
Modul sem prilotal po tej sliki se pravi odlotal sem letvice in notri zalotal kable
Slika
Ima kdo kašno idejo?
Evo problem sem rešil oz. ni bilo dosti za rešit, cel problem je bil v tisti matici katera pride na zgorno stran konektorja je bila predebela oz. stena od komande stena je bila predebela zato ni bilo stika in je bil efekt isti kot da bi modul deloval brez antene, sedaj sem stvar probal na hitro v range check in je stvar delovala na cca. 2-3m več nisem probaval ker v navodilih piše 60cm ampak ja prej stvar v range checku ni delala če je bila komanda stran več kot 10cm ](*,) , sedaj moram napraviti samo še test na modelu in držati pesti da bo stvar delovala tudi v praksi :whistle:
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

8pac napisal/-a:
8pac napisal/-a:Zdravo!
Stvar je taka pred slabim mesecem sem predelal mojo gt3 eurgle komando na frsky, in sedaj imam problem da mi stvar sicer deluje normalno tam do 20-30m potem pa nič, se pa komunikacija med sprejemnikom in komando še prej prekine če je vmes kakšna ovira.
P.S. gre za tale combo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html
in http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V8R4.html
Modul sem prilotal po tej sliki se pravi odlotal sem letvice in notri zalotal kable
Slika
Ima kdo kašno idejo?
Evo problem sem rešil oz. ni bilo dosti za rešit, cel problem je bil v tisti matici katera pride na zgorno stran konektorja je bila predebela oz. stena od komande stena je bila predebela zato ni bilo stika in je bil efekt isti kot da bi modul deloval brez antene, sedaj sem stvar probal na hitro v range check in je stvar delovala na cca. 2-3m več nisem probaval ker v navodilih piše 60cm ampak ja prej stvar v range checku ni delala če je bila komanda stran več kot 10cm ](*,) , sedaj moram napraviti samo še test na modelu in držati pesti da bo stvar delovala tudi v praksi :whistle:
Malo si se zmedel s temi cm in range check......enkrat si še preberi kako se to naredi in na kakšni razdalji mora delovati.
MKM
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

gusar napisal/-a:
8pac napisal/-a:
8pac napisal/-a:Zdravo!
Stvar je taka pred slabim mesecem sem predelal mojo gt3 eurgle komando na frsky, in sedaj imam problem da mi stvar sicer deluje normalno tam do 20-30m potem pa nič, se pa komunikacija med sprejemnikom in komando še prej prekine če je vmes kakšna ovira.
P.S. gre za tale combo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html
in http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V8R4.html
Modul sem prilotal po tej sliki se pravi odlotal sem letvice in notri zalotal kable
Slika
Ima kdo kašno idejo?
Evo problem sem rešil oz. ni bilo dosti za rešit, cel problem je bil v tisti matici katera pride na zgorno stran konektorja je bila predebela oz. stena od komande stena je bila predebela zato ni bilo stika in je bil efekt isti kot da bi modul deloval brez antene, sedaj sem stvar probal na hitro v range check in je stvar delovala na cca. 2-3m več nisem probaval ker v navodilih piše 60cm ampak ja prej stvar v range checku ni delala če je bila komanda stran več kot 10cm ](*,) , sedaj moram napraviti samo še test na modelu in držati pesti da bo stvar delovala tudi v praksi :whistle:
Malo si se zmedel s temi cm in range check......enkrat si še preberi kako se to naredi in na kakšni razdalji mora delovati.
To smo pa danes mladina ker niti orenk ne preberemo ](*,) :oops: :D ja sem videl 60cm mora biti približno dvignjen od tal in potem naj bi se v range checku domet zmanšal na 1/30 v mojem primeru naj bi imel sam sprejemnik dometa 500m se pravi bi morala zadeva delovati na nekje 16,6m upam da je to to. Čeprav se mi sedaj zdi da bo to kar to glede na spremembo od prej ...
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Pomoje bolš kupt modul za direktno priklopit v Tx kot pa DIY varianto.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

scrat napisal/-a:Pomoje bolš kupt modul za direktno priklopit v Tx kot pa DIY varianto.
Ja vse je odvisno od znanja in koliko časa si pripravljen vložiti za to. Sam nisem rabil dolgo časa pač zakaj sem pa šele sedajle pogruntal da je bil problem v anteni je pa ta ker sem si danes prvič vzel čas in komando podrel in pregledal in na koncu ugotovil vzrok...
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

scrat napisal/-a:Pomoje bolš kupt modul za direktno priklopit v Tx kot pa DIY varianto.
Diy je že v redu, vsi oddajniki nimajo zunanjih modulov.
MKM
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

No test je bil uspešen do sedaj, sem zadevo testiral na mojem novem slashu 1/16 brushless in ja zadeva je noro hitra kar se tiče odzivnosti. Sem primerjal svojo staro 40mhz komando z frsky-jem in je razlika kot dan in noč 8)
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

No zdaj pa še povej vzrok in kaj si ugotovil ?!


LP
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

slo-warhavk napisal/-a:No zdaj pa še povej vzrok in kaj si ugotovil ?!


LP
Je napisano par postov viši :wink:
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

Problem v anteni. Kakšen..., je bil pretrgan koksialni kabel, sta se sredica in ovoj stikala, slab lot..., kako si zadevo ugotovil, kako zadevo saniral ?
Tega pač ne piše, ane [-(

Razlagaš ravno tako, kot bi ti mehanik dejal, da ti je crknil avto zarad dotrajanega izpuha. Verjetn bi si mislil, da zaradi samega izpušnega lonca avto ravno ne more crknit ane..., če bi ti pa dejal, da ti je počil blok motorja pri izpušnem kolektorju bi bla pa zadeva malo drugačna...pa verjetno stroški tudi... ](*,)
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Na konektorju ni bil dober stik zaradi predebele stene komande in ko sem zgoraj privil zgorno matico in potem sem privil še anteno sredinska dela nista imela stika in zato je bilo kar je bilo zato je dejansko modul delal brez antene. Potem sem pa samo odvil tisto matico in sem anteno direktno privil in sedaj stvar deluje.
Aja lufta med konektorjema je bilo malo več kot 1mm ](*,)
Upam da je sedaj stvar jasna :whistle: pač površnost s katero se nisem obremenjeval...
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

Eightpac thx :wink:

Sej veš hudič se skriva v malenkostih. Na mojem oddajniškem modulu Eurgle 9x, je bil očitno pregret koksialni kabel. Tako sta sredica in ovoj bila na mestu lotanja v stiku. Posledično domet oddajnika 50 metrov, če vmes ni bilo ovir. Verjetno je nek kitajček malo pregrel antenski kabel, zaradi česar potem ni bilo zadostnega signala. Antenski kabel mi je natomkolega skrajšal za kake pol cm in zadevo na novo zalotal. Sedaj je signal OK.


LP
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Primož1 napisal/-a:To imam v planu, da montiram BEC, če je slučajno kaj na reglerju, ker drugega že ne more biti. Imam še nekaj FrSky-jevih sprejemnikov in vsi delujejo normalno zato mi je čudno, da pa ta ne bi.
Priklopi kondenzator za glajenje ispadov, servote napajaj eksterno direkt preko UBECa ne skozi sprejemnik.
Slika
Thinko
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 03 Feb 2012, 19:35

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Thinko »

Ko zamenaš z tem modulom ali se poveže tudi nazaj z flysky-turnigy-imax sprejemniki.
Je to čisto svoj sistem ali kompatibilen z drugimi.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Thinko napisal/-a:Ko zamenaš z tem modulom ali se poveže tudi nazaj z flysky-turnigy-imax sprejemniki.
Je to čisto svoj sistem ali kompatibilen z drugimi.
Če boš dal not FrSky se ne bo povezal več z original sprejemniki.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

Thinko napisal/-a:Ko zamenaš z tem modulom ali se poveže tudi nazaj z flysky-turnigy-imax sprejemniki.
Je to čisto svoj sistem ali kompatibilen z drugimi.
Frsky ni kompatibilen z drugimi sistemi. Lahko pa zadevo zmontiraš tako, da v par sekundah menjaš modul z orginalnim in tako lahko uporabljaš flysky-turnigy-imax sprejemnike :D
MKM
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

Pozdravljeni.
Rad bi nadgradil svojo Eurgle 9x 3-tje generacije na Frsky sistem s telemetrijo.
Vprašanje. Ali lahko zamenjam samo oddajniški modul in bo zadeva delovala, ali je v vsakem primeru potrebno poseg v drobovje? In če je dovolj samo zamenjava modula, za kateri komplet se odločit ?

LP
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

slo-warhavk napisal/-a:Pozdravljeni.
Rad bi nadgradil svojo Eurgle 9x 3-tje generacije na Frsky sistem s telemetrijo.
Vprašanje. Ali lahko zamenjam samo oddajniški modul in bo zadeva delovala, ali je v vsakem primeru potrebno poseg v drobovje? In če je dovolj samo zamenjava modula, za kateri komplet se odločit ?

LP
Ni potreben poseg v drobovje, najbolje da se montira Diy modul Frsky DHT in se ga enostavno priklopi zunaj na konektorje(tam kjer je zdaj obstoječi modul), mora pa se "odstranit" obstoječi modul.....to se naredi v 5 minutah :D
MKM
Odgovori

Vrni se na RV naprave