Parkzone Radian Pro

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a nob »

Pozdravljeni,

Malce si ogledujem Radiana Pro (145e, schweighofer). Všeč mi je zaradi flapov, je komplet opremljen in gre na 1300mah 3s baterije, ki jih že imam.

Ima kdo mogoče kakšno mnenje iz prve roke, namreč bral sem nekaj graj na napake pri dizajnu, slaba pena itd.

Kakšen drug predlog mogoče? Poleg Easygliderja, ki ga tudi opazujem, ampak mi je Radian Pro vseeno bolj všeč. :) Preferiram peno, letalo mora imeti nagib, in pa cenovni rang tam nekje, do 150e opremljen.

Hvala
MatejŠ
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 19 Jan 2011, 06:53
Kraj: Maribor

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a MatejŠ »

Naj bi bil zelo dober z jadranje in iskanje termike. Ni prva izbira za akrobacije.......
Kai se pa tiče navodil in kvalitete pa je Parkzone zmagovalec.
Lp
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a nob »

MatejŠ napisal/-a: Kai se pa tiče navodil in kvalitete pa je Parkzone zmagovalec.
Lp
Ravno na račun pene sem bral nekaj kritik, da ni tako kvalitetna kot npr. od MPX. Zanimivo, glede na objave forumu opažam da je več uporabnikov MPX Easygliderjev, očitno so bolj popularni pri nas. En dokaz tega je tudi aktivnost te teme. :)
MatejŠ
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 19 Jan 2011, 06:53
Kraj: Maribor

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a MatejŠ »

..očitno si se že odločil ...
lp
MatejŠ
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 19 Jan 2011, 06:53
Kraj: Maribor

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a MatejŠ »

:D Multiplexovi pena modeli so trdi ( ELAPOR) ...kar še ne pomeni , da so nezlovljivi, ali da si kaj pridobil z tem. Popraljati te materijale je enostavno :D
......g. Pierre RONDEL ( planet-soaring.com) , je testiral vse te "pena-jadralce " , med vsemi, po njegovem mnenju, leti najboljše RADIAN PRO.
http://planet-soaring.blogspot.com/2011 ... n-pro.html . Z tem ne želim rečt, da so drugi za en k.... [-X ampak , da je v letenju in iskanju termike radian pro malo boljši.

Da pa se Multiplexovih mdelov več kopuje pri nas kod od Parkzone, je pa drugo poglavje. :D

lp
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a nob »

No, nisem se še odločil, samo opažam, de več uporabnikov leti z Easygliderji. Ponavadi se raje odločim za alternativo, da ne sledim čredi kot ovca. :D Tako, da ni izključeno, da naročim Radiana Pro.

Hvala za povezavo.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Ne vem kako je z Radianom, vendar za Easygliderja pri nas hitro in poceni dobiš nadomestne dele.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a nob »

Se dobi npr. v Angliji, to je skoraj pri nas. :) Cene pa so tam tam, za Radiana Pro so malenkost dražje.

Easyglider: http://www.rcmodelcentre.co.uk/multiple ... t_221.html
Radian Pro: http://www.rcpitstop.co.uk/parkzone-rad ... -122-c.asp
MatejŠ
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 19 Jan 2011, 06:53
Kraj: Maribor

Re: Parkzone Radian Pro

Odgovor Napisal/-a MatejŠ »

Naprimer Mibomodeli, schweighofer, ...skratka nimam iskušenj, z tem ampak , če prodajajo parkzone modele , te že lahko dobiš tud rezervne delel.
Ampak , jaz si ne znam predstavljat, kak močno bi moral zlomit tak penast model , da bi moral nove delel kupit. Da se lepo popravit. če pa se zmučka :wink: pa enostavno v vrelo vodo pomočiš ......
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno