Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Micho
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Apr 2012, 16:59

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a Micho »

odlična jahta, tudi sam sem jo začel izdelovat, slike pridejo v kratkem.
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Evo danes sem kupil os in krmilo, da vlimam v model, da lahko nato zalimam palubo... Model bo sigurno opremljen RV že zbiram primeren brezkrtačni motor pri kitajcih :) Model sem začel graditi že lansko jesen ampak pozimi zaradi obveznosti na faksu ni bilo nič časa zdajle bi pa rad izkoristil tele praznike in čim več naredil... Rad bi končal kabino in pokital model... Palubo sem obložil s celimi pločšami furnirja na katere sem prej z zelo tankim črnim flumastrom narisal črte... hotel sem narezati furnir na trakce in limati a se ni lepo rezal furnir... z flumastrom sem zelo zadovoljen saj zgleda zelo realistično... Trup sem oblagal s celimi ploščami balze debeline 3mm... imel se res veliko težav a se je splačalo potruditi :) Drugače pa je bilo kar nekaj improvizacije pri modelu tako da mislim, da vsak, ki bo gradil model se bo lotil drugače, tako da sem zaintereseran, da se graditelji zberemo in skupaj sestavimo detajlni načrt s celo dokumentacijo, ker se mi zdi jahta res vredna gradnje...take načrt se nažalost zelo teško dobi... Zaenkrat bi popravil samo kabino saj se mi zdi da je postavljena nekoliko preveč naprej glede na trup...
Priponke
IMG_0071.JPG
IMG_0071.JPG (45.02 KiB) Pogledano 4020 krat
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Objavljam še načrte za kabino. Prilagam pa tudi originalne načrte prave ladje, ki je bila osnova za to jahto. Kabina pride res malce naprej postavljena ampak upam, da bo zadnja blazina in spojler zapolnil praznino. Če ne bomo pa improvizirali :) Važno je, da se naredijo modeli, testirajo v praksi potem bomo pa delali modifikacije.Verjamem, da bo cel kup modifikacij na samem designu, tudi sam bi kakšno stvar drugače naredil.

p.s. Jahta, ki je bila osnova za ta model je Canados open 90 http://www.luxyacht.com/canados_90_open.htm
Lp Boštjan
Priponke
kabina.pdf
Načrti kabina
(407.43 KiB) Prenešeno 190 krat
canados2.pdf
original
(196.43 KiB) Prenešeno 184 krat
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Kabino sem v grobem končal, manjka samo še spojler s katerim se bom danes malo poigral. Ja tudi jaz imam v planu s spojlerjem in blazinami zapolniti praznino, zato namenoma še nisem naredil blazin jih bom na koncu... Je pa kabina potrebna ogromno kita :)
Priponke
IMG_0069.JPG
IMG_0069.JPG (21.25 KiB) Pogledano 3973 krat
IMG_0070.JPG
IMG_0070.JPG (21.33 KiB) Pogledano 3973 krat
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Tudi ta vikend je bilo nekaj napredka :) Vlimal sem os in krmilo, prilepil palubo na trup, ter pokital kabino...
Priponke
IMG_0074.JPG
IMG_0074.JPG (20.15 KiB) Pogledano 3918 krat
IMG_0107.JPG
IMG_0107.JPG (25.18 KiB) Pogledano 3918 krat
IMG_0109.JPG
IMG_0109.JPG (27.37 KiB) Pogledano 3918 krat
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Trup je pokitan, čaka na brušenje in nato že lakiranje in barvanje :) Vmes pa čakamo pošiljko iz Kitajske :P
Priponke
IMG_0112.JPG
IMG_0112.JPG (20.66 KiB) Pogledano 3878 krat
IMG_0113.JPG
IMG_0113.JPG (22.16 KiB) Pogledano 3878 krat
IMG_0114.JPG
IMG_0114.JPG (24.31 KiB) Pogledano 3878 krat
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Razmisljam o tem motorju: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594 ima kdo kaksne izkusnje ali je primeren za to jahto? V dolzino meri 1m...
modelarstvo je ta bol
Micho
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Apr 2012, 16:59

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a Micho »

kus obvladaš :)) mene pa zanima če je aviošper 4mm preveč debel ali je vredu?

ker v celju nisem nikjer našu 3mm edino slovenijales ima 4mm. lp in hvala za info
dkavsek
Razpravljalec
Prispevkov: 59
Pridružen: 26 Sep 2011, 13:43
Kraj: Ivančna Gorica

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a dkavsek »

kus napisal/-a:Razmisljam o tem motorju: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594 ima kdo kaksne izkusnje ali je primeren za to jahto? V dolzino meri 1m...


Zdravo,
čestitam za tako uspešen projekt. Vsa čast ti!
Jst bi gledal bolj takele motorje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... unner.html , ker karkoli manj ti bo pomoje premalo gnalo tole mrcinco. Če se motim, naj me izkušeni modelarji popravijo. Predvsem glej obrate motorja in moč. Moj model, ki je bil dolg 642 mm je imel 20000 obratov. Iz tvojga linka se ne ve koliko moči da motorček ...
Dobro se dobrim vrača.
LP
Domen
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Micho napisal/-a:kus obvladaš :)) mene pa zanima če je aviošper 4mm preveč debel ali je vredu?

ker v celju nisem nikjer našu 3mm edino slovenijales ima 4mm. lp in hvala za info
Če iščeš za trup material imaš 3mm balzo v inposu na lesnem oddelku. Če pa rabiš za rebra je 4mm navadna vezana plošča super. Priporočam edino topolovo, je malce mehkejša in lažja.
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

dkavsek napisal/-a:
kus napisal/-a:Razmisljam o tem motorju: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594 ima kdo kaksne izkusnje ali je primeren za to jahto? V dolzino meri 1m...


Zdravo,
čestitam za tako uspešen projekt. Vsa čast ti!
Jst bi gledal bolj takele motorje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... unner.html , ker karkoli manj ti bo pomoje premalo gnalo tole mrcinco. Če se motim, naj me izkušeni modelarji popravijo. Predvsem glej obrate motorja in moč. Moj model, ki je bil dolg 642 mm je imel 20000 obratov. Iz tvojga linka se ne ve koliko moči da motorček ...
Hvala za nasvet. Bom potem po vsej vrjetnosti kar tega vzel,ki si mi predlagal...
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

kus napisal/-a:Razmisljam o tem motorju: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594 ima kdo kaksne izkusnje ali je primeren za to jahto? V dolzino meri 1m...

Super napredek, spojler zgleda odlično! Glede motorja bi jaz vzel rajši nekaj z manjšimi obrati. Koliko sem gledal specifikacije za mono čolno (tej kategoriji je ta jahta še najbližja) se uporabljajo motorji z manj obrati. Na tem linku http://www.rcuniverse.com/forum/m_98042 ... tm#9859915 je opisano kako je en uporabnik spreminjal osnovni model "Princess - motor jacht" v podvodni pogon, ki je identičen temu modelu. Koliko se spomnim je noter motor 1600kv, na linku so tudi posnetki voženj.

Link do modela http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11304

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Micho napisal/-a:kus obvladaš :)) mene pa zanima če je aviošper 4mm preveč debel ali je vredu?

ker v celju nisem nikjer našu 3mm edino slovenijales ima 4mm. lp in hvala za info
Jaz sem za rebra uporabil vezano plosco debeline 6mm, za palubo pa vezano plosco 4mm... Mislim da teza na tako velikem covnu ne bo odvec, ker ga bo po mojem potrebno se dodatno obteziti...
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Bosti1904 napisal/-a:
kus napisal/-a:Razmisljam o tem motorju: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594 ima kdo kaksne izkusnje ali je primeren za to jahto? V dolzino meri 1m...

Super napredek, spojler zgleda odlično! Glede motorja bi jaz vzel rajši nekaj z manjšimi obrati. Koliko sem gledal specifikacije za mono čolno (tej kategoriji je ta jahta še najbližja) se uporabljajo motorji z manj obrati. Na tem linku http://www.rcuniverse.com/forum/m_98042 ... tm#9859915 je opisano kako je en uporabnik spreminjal osnovni model "Princess - motor jacht" v podvodni pogon, ki je identičen temu modelu. Koliko se spomnim je noter motor 1600kv, na linku so tudi posnetki voženj.

Link do modela http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11304

Lp Boštjan
Potem je pa res najbol pametno, da se vzame priblizno enak motor kot je v tej jahti, ki se prodaja... Okoli 1600w
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Malo sem pregledal ponudbo in se mi zdi najbolj primeren motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... unner.html in regulator: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _BEC_.html ; Kaj mislite, je primerno? Zanima pa me tudi katere lipote priporočate, 4s, 3s,..?
modelarstvo je ta bol
dkavsek
Razpravljalec
Prispevkov: 59
Pridružen: 26 Sep 2011, 13:43
Kraj: Ivančna Gorica

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a dkavsek »

Iz izkušenj ti povem, da pretiravat ni dobro. Priporočam ti da daš zelo podoben motor v svojo jahto kot ti ga je priporočil nekdo na zgornjem linku. Moje mnenje, odloči se sam...
Dobro se dobrim vrača.
LP
Domen
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Za scale izgled metrske barke s 5+ kilami mase in boš rabil 400-500w moči in nič več. Pred leti sem v en podoben svoj projekt dal 4 kose krtačnih 500 motorjev na dveh prenosih in dveh oseh, pa sem zelo redko vozil s polnim plinom.

Če bi se za pogon odločal danes, bi si pogledal outrunnerje. Kar rabiš je navor, še posebej če te mika uporaba večjih trikrakih propov (nekaj kosov 5 in 6cm velikih bi še moral nekje imeti). Kaj takega na 3-4 celice bo vrh glave dovolj.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a tornado »

kus napisal/-a: Jaz sem za rebra uporabil vezano plosco debeline 6mm, za palubo pa vezano plosco 4mm... Mislim da teza na tako velikem covnu ne bo odvec, ker ga bo po mojem potrebno se dodatno obteziti...
Fantje, ne pretiravati. Takšne debeline vezane plošče so za čolne z krepko, krepko močnejšimi motorji.
Za takšno jahtico je 3mm za rebra več kot preveč, za palubo in oplate pa 1,5- max. 2mm.

Poglej gradno Whiplash čolna in materijale zanj.
Lp Rado
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

tornado napisal/-a:
kus napisal/-a: Jaz sem za rebra uporabil vezano plosco debeline 6mm, za palubo pa vezano plosco 4mm... Mislim da teza na tako velikem covnu ne bo odvec, ker ga bo po mojem potrebno se dodatno obteziti...
Fantje, ne pretiravati. Takšne debeline vezane plošče so za čolne z krepko, krepko močnejšimi motorji.
Za takšno jahtico je 3mm za rebra več kot preveč, za palubo in oplate pa 1,5- max. 2mm.

Poglej gradno Whiplash čolna in materijale zanj.
Vem da ni potrebe zaradi trdnosti po taki debelini, ampak sem že delal podobne modele in jih je blo vedno potrebno dodatno obtežiti s svincem, ker je biu ugrez premajhen, tako da raje pridobim na teži pri debelejši vezani plošči...
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Takole, jahta je polakirana in pripravljena na barvanje :) Vlimal sem še dve cevki za eliso, za dovod vode za vodno hlajenje pri motorju in regulatorju.
Priponke
IMG_0120.JPG
IMG_0120.JPG (25.74 KiB) Pogledano 3656 krat
IMG_0124.JPG
IMG_0124.JPG (17.53 KiB) Pogledano 3656 krat
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Evo jahta pridobiva svoj končni sijaj :)
Priponke
IMG_0129.JPG
IMG_0129.JPG (27.06 KiB) Pogledano 3597 krat
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Lepo napreduje. Kako pa imaš namen zatestnit odprtino, kjer pride kabina?
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Bosti1904 napisal/-a:Lepo napreduje. Kako pa imaš namen zatestnit odprtino, kjer pride kabina?
Okoli odprtine sem namestil letvico, tako da gleda 6mm iz palube in se nato kabina notri vsede zelo na tesno. Mislim da bo ta letvica dovolj saj če bo že prišla voda na palubo bodo to samo kapljice...
modelarstvo je ta bol
Uporabniški avatar
kus
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 11 Jan 2006, 17:33
Kraj: grosuplje

Re: Iščem načrt za motorno jahto(nič več ;) )

Odgovor Napisal/-a kus »

Takole, moj model je več ali manj končan :) Potrebno je narediti še nekaj lepotnih popravkov pri barvi, saj se je črna barva zelo slabo prijela, ter čakam pošiljko s kitajske...
Priponke
IMG_0168.JPG
IMG_0168.JPG (59.13 KiB) Pogledano 3437 krat
IMG_0169.JPG
IMG_0169.JPG (58.78 KiB) Pogledano 3437 krat
IMG_0170.JPG
IMG_0170.JPG (59.22 KiB) Pogledano 3437 krat
modelarstvo je ta bol
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci