Nove baterije - ESC?

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
Urkee
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Maj 2010, 15:58

Nove baterije - ESC?

Odgovor Napisal/-a Urkee »

Zdravo!


Sem iz omare potegnil star RTR komplet in vidim da sem prespal celo "lipo sezono" in bi rad spet bil malo na tekočem....

Zanima me:

Avtek dela na 12V battery pack (NiMh) - kaj potrebujem da bo delal na lipo (3S predvidevam).... Nekateri mi svetujejo lipo alarm, menjavo reglerja drugi pravijo da je to to in ne rabim nobenih sprememb....

Motorcek je tale: http://www.conrad-uk.com/ce/en/product/ ... v-2530-Bla in tisti regler ki je prišel zraven, nobena višja tehnologija.

Čim manjši vložek tem bolje. Hvala vam za pomoč!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nove baterije - ESC?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

V navodilih ki so na conrad strani piše za motorček 7,4V(Rated Voltage:7.4V).Si prepričan de je 12V vse skupaj.Podaj še povezavo do regulatorja..
Koliko celic ima baterijski paket?

Drugače pa.
1.rabiš polnilnik ki polni li-po ter ima vgrajen balanser(brez tega o li-po sploh ne razmišljat)

V modelu pa kot so ti že povedali, zamenjaš regulator z takšnim ki ima li-po podporo ali pa kupiš li-po baterijo ter lipo alarm oz monitor..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Urkee
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Maj 2010, 15:58

Re: Nove baterije - ESC?

Odgovor Napisal/-a Urkee »

Uf lahko da sem se zmotil, motorcek je od brushless RTR kompleta... Paket ima 10 celic originalen, smo izmerili na 14,5v in je vse še normalno delovalo....

Za regler pa nazalost nimam nobene informacije, mi je vse nalepke dol posnelo :-?

Balanser že imam od esky.

Se pravi če sem prav razumel je najceneje dokupit tisti alarm za 2$ in to je to, lahko obdrzim ESC.

hvala
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nove baterije - ESC?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tako je..

Regulator je pač boljša in elegantna rešitev saj imamo en kos elektronike manj..Ni pa nič narobe z temi alarmi..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Urkee
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Maj 2010, 15:58

Re: Nove baterije - ESC?

Odgovor Napisal/-a Urkee »

Tisto stvar bom ze utaklnil kam pa naj piska ko bo kriza :D

Hvala za pomoč!!!
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni