Kanja

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Kanja.

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Čestitam zelo lepo narejeno. Zdaj še pravo kombinacijo barve folije pa bo model občudovanja vreden. Upam dabo lepo, in pa dolgo služil za doživljanje lepih trenutkov ob letenju znjim. =D> =D> =D> =D> =D>

LP. čujčuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ha,ha tole pa se zgodi ,ko intenzivno brusiš.Trup se mi je enostavno kar zdrobil v roki.Nič takeka ker se nebi dalo popravit.Seveda sem zdaj trup tudi spredaj ojačal z pokončno balzo ter šperom 0.8.Trup se že suši in bo jutri že redi to cover.
Slika
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Gradnja se nadaljuje. Trup je že skoraj narejen. Manjka še mi desna uška, nosilec motorja, treba še je prekriti model in vgraditi rc opremo! Bovdne za smer in višino pa sem že napeljal.

Slike pa so slabše kakovosti, ker sem slikal z kamero #-o
Priponke
DSC00013.JPG
DSC00013.JPG (148.53 KiB) Pogledano 5135 krat
DSC00012.JPG
DSC00012.JPG (144.62 KiB) Pogledano 5135 krat
DSC00011.JPG
DSC00011.JPG (140.24 KiB) Pogledano 5135 krat
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

Lp!

Zanima me če bi bil tale motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html za kanjo prešibek?

Bi bil tale http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html bolj primeren. Seveda bi pri obeh uporabil primeren regulator in baterije.

Doma imam tudi tale motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html, ki sem ga želel uporabiti pri telstarju.

Bi bila boljša ideja, da pri telstarju uporabim 2830 in 2826 prodam in za kanjo kupim 2836?

Hvala lepa za odgovore!

Lp,
Miha.
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Z vsemi motorji ki si jih omenil bi kanja šla kar hitro mogoče prehitro!
Drugi motor pa je tako ali tako premočan saj ma skoraj 400W #-o za F5J pa se uporablja 75W.
Bolj bi bili primerni kakšni 100W ali še manj :D
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

No kolikor sem jaz še malo spraševal mojega soseda, zelo izkušenga modelarja je rekel, da rabiš približno 300W (izmerjenih na watt metru) na 1kg teže modela, da gre v vertikalo. Tista moč, ki je napisana je maksimalna moč motorja. Kolikor sem jaz razumel je dejanska moč odvisna od tega kakšen propeler imaš in koliko ima motor sploh izkoristka......Jaz bi rad, da se kanja povzpne dokaj hitro. Nočem neke rakete, ker tudi še nisem toliko izkušen, nočem pa tudi ne, da jo bom 5 min vlekel na spodobno višino.
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Odvisno kaj hočeš :-k Če hočeš zelo hiter model bo 300w ali več zadosti. Kanja pa je mišljena bolj jadralno letalo za termiko ne pa kot hotliner.
Če pa hočeš da bo se lepo vzpenjala pa bo tisti motorček ki si rekel da ga imaš čisto zadosti!
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Moj Kanja napreduje! Vsak dan sem bližje prvemu poletu. Zbrusil sem trup,naredil prvi nosilec za motor iz 5mm vezane plošče saj se mi je z balze zdelo zelo krhko,namestil servote in 0,8mm povezave, prekril sem višinsko in smerno krmilo ter centroplan(Prvič sem prekrival z folijo! Malo sem zaj... smerno krmilo, ker sem imel preveliko temperaturo.Pri višincu pa je že bilo veliko bolje. Z vsakim delom je boljše(likam pa z normalnim likalnikom #-o , ki ma 1,5kg in je malo težko,ampak gre :D )). Moram pa še do konca narediti nosilec motorja, levo uško, ter prekriti trup in uške pol pa letet :D !
Še slike:
Priponke
DSCF1189.JPG
DSCF1189.JPG (222.51 KiB) Pogledano 4749 krat
DSCF1190.JPG
DSCF1190.JPG (178.92 KiB) Pogledano 4749 krat
DSCF1192.JPG
DSCF1192.JPG (188.32 KiB) Pogledano 4749 krat
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Zanim me s katerim vijakom lahko pritrdim motor permax(speed) 400?
Nekje sem zasledil da je M2,5 ali M2,6 :-k ali je to prava velikost?
Pa kako dolga morata biti vijaka?

lp
Peter
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Navoj za Permaxs 400- 6V je 2,5mm. Vijak moraš imeti le tako dolg da prime v "meso" ohišja -torej moraš to izmerii,ker zavisi tudi od debeline tvoje prve stene v trupu .Predolg vijak ti poškoduje motor (rotor,stator) :-k
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Zdaj sem našel navodila za motor in piše da mora biti navoj v motorju največ 4mm!
Prvo rebro imam iz 3mm vezane plošče torej bo vijak dolg max. 7mm.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Zdravo!
Ker je zunaj mrazzzzzzz se tudi moj zimski projekt počasi končuje.Tokrat malo drugačna barva kot smo jo sicer vajeni.Enim bo sedla drugim pač ne.Sam sem se je že navadil in mi zgleda gut. :lol:
v krilo sem vgradil 4x corona cs-939mg
Smer ter višina 2x ssv 939 tud mg
Poganlal jo bo turnigy 2836 sk 3S 1800mah ali bolje 2200 mah ne bo potrebno svinca
Turnigy plush 25 A+ 5A bec
Teža 926g
Spremenil sem uške,na smrekove letvice dodal ZG,SP 4x karbonski roving,krilo je iz enega kosa na spojih ojačano z 50 g stekleno tkanino ter dodal flape.
Slika
Slika
Slika
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Admin dovoli samo tri slike.
Slika
Slika
Izdelati moram še pokrove za servo motorje.Mogoče jih celo kupim.
To je to za ta dnar .Zdaj pa novi projekti (Heli To bo pa veselica) beri nimam pojma.Preden razbijem protosa sem si kupil enga pocen kitajca....Več pa v drugi temi.
Lep notranjski mrzelll pozdrav
Renato
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Čudovit izdelek!
Boš videl, kako lepo leti!
Škoda, da se Sašo ni spravil dokončati načrta Kanje XL 2.5...
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a miskolin »

lp
Zadnjič spremenil miskolin, dne 19 Okt 2018, 07:34, skupaj popravljeno 1 krat.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

robin24 napisal/-a:Čudovit izdelek!
Boš videl, kako lepo leti!
Škoda, da se Sašo ni spravil dokončati načrta Kanje XL 2.5...
LP Robi
Hvala sem se potrudil zeloo. :D
mogoče se je pa nekoč loti
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Zelo lep model! =D>
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Lep model barvna shema je pa zelo dopadljiva zanimiva. Samo spomladi pa bo potrebno popaziti na njega predvsem na padini, ko bo mlado listje se bo barva modela izenačila z ozadjem, če bo letel nižje vrha pobočja. Pa veliko užitkov ob letenju z njim. =D> =D> =D> =D>

LP. čujčuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

cujcuj napisal/-a:LP. Lep model barvna shema je pa zelo dopadljiva zanimiva. Samo spomladi pa bo potrebno popaziti na njega predvsem na padini, ko bo mlado listje se bo barva modela izenačila z ozadjem, če bo letel nižje vrha pobočja. Pa veliko užitkov ob letenju z njim. =D> =D> =D> =D>

LP. čujčuj
Hvala!
Zaenkrat bom pustil zgoraj tako kot je ,če bo pa na hribu štala in ga bom res slabo videl ga pa malo polepim pa bo.
LP R
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
Jernej*_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Feb 2012, 18:55
Kraj: Velenje

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a Jernej*_ »

Glede na to da vsi hvalite model in ste z njim zadovoljni, sem tudi jaz pričel z gradnjo tega modela. Trenutno plankam spodnjo stran trupa, tako da jutri bom že najbrž pričel z brušenjem robov.
L.p.
Jernej
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

No in sem jo krstil.Pri prijetnih 18 Stopinj C.Težišče po načrtu mi ne štima mi model pumpa tako ,da bo treba še mal svinca v nos ali pa večjo baterijo(Če se motim me popravte ker grem ju3 spet v luft).Naletel sem se 35 min (3S 1800mah)in pri tem spraznil bat na 3,89 V na člen.Drugega nima za povedat .Slik ni ker sem zaradi navdušenja fotič pozabil doma.Imam pa vprašanje za znalce.Model moram imeti kar par mm natriman po nagibu v desno.Simetrala mi štima ,diagonala tudi krilo ter višina sta tudi v isti ravnini težišče pa na to tudi nebi smelo vplivat.Ali pač? Krilo je bilo do prekrivanja tudi ravno je pa možno ,da je kaj zategnjeno po prekrivanju.Torej kdor kaj ve na to temo naj spregovori :-k .
Aja baterfly tud dela =D>
LP R
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Živjo!
Jaz sem uporabljal baterijo 2100 3s Rhino in je štimalo-
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Imam itak namen kupit 2200 3s za heli pa bom imel več enakih paketov za oboje.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
lrade
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Okt 2010, 19:57
Kraj: Maribor, Brezje

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a lrade »

Mene zanima, če bi bil ta motorček: http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... product=93 vredu za v kanjo ?
ne najdem nobenega drugega primernega (v Sloveniji, kitajska odpade...), ker vsi, ki so tolko močni majo prevelik premer in se mi neda spreminjat trupa, da bi šli noter.

aja pa to še: bi blo kaj narobe, če bi mel 3s baterijo, pa 7x4 propeler (priporočen za 2s), ne pa 6x5, ki je priporočen za 3s? nikjer ne najdem 6x5 zložljivega :-k :-k :-k
Optic 6 Sport 35MHz ---> Ch. 66
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kanja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Tole kar si ti našel je inruner v kanjo pa bi sel bolj outruner:
Če ti je kitajska predaleč se pa malo sprehodi po slo trgovinah.Recimo nekaj takega http://www.cool-pc.org/artikel/31399/co ... xy-25a-esc
Imaš polno trgovin na dnu foruma pa malo pobrskaj .Rabiš motor fi 28 in to je to.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti