Izdelava maketnih dreves?????

Odgovori
matej2208
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Nov 2009, 14:27

Izdelava maketnih dreves?????

Odgovor Napisal/-a matej2208 »

Pozdravljeni,

Najprej se opravičujem, da sem sedaj odprl novo temo in mislim še da na napačnem mestu.

Kot ste že iz samega naslova videli me zanima če gdo ve kako izdelam drevesa katera bi uporabljal pri maketi?

Vsaki nasvet vsaki video posnetek vse je dobrodošlo.

Najlepša hvala za vaše odgovore in nasvete.

Lep pozdrav Matej
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

legenda
Tekmovalec
Prispevkov: 285
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:53
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a legenda »

O izdelavi borovih drevesc za makete in diorame imaš opisano v reviji TIM, št.5, januar 2010 :wink: .
Ni težko uspeti. Razumeti zakaj je mnogo težje.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Izdelava maketnih dreves?????

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Nimam ideje kje sploh vi nabavljate tovrsten material, posebno prevozna sredstva katere so doživela "kreš".
Slika
chrisjacob
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 Jan 2014, 08:23

Re: Izdelava maketnih dreves?????

Odgovor Napisal/-a chrisjacob »

Where do you guys actually find these kinds of trees. I mean, I have never seen anything like this in my entire life. I hope, maybe you can actually help me to get something like this too.








----------------------------
CHRIS JACOB
celebrity makeup artist
---------------------------
Zadnjič spremenil chrisjacob, dne 27 Jun 2016, 13:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bethmcclure
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Jul 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Izdelava maketnih dreves?????

Odgovor Napisal/-a bethmcclure »

it seems to me an excellent thing versus making molds of plastic where the great opportunity cracking outflow ... [-o< [-o<

how would this set of cost ? ](*,)


Beth McClure
kindergarten muscat
Zadnjič spremenil bethmcclure, dne 21 Sep 2022, 08:52, skupaj popravljeno 2 krat.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Izdelava maketnih dreves?????

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Jaz sem iglavce delal iz vejic obraslih z gorskim lišajem. Greš v gore in nabereš suhih vejic z lišajem, ki jih posušiš, obrežeš in pobarvaš. Uporabljal sem z vodo razredčene temno zelene tempera barvice v katere sem namočil celo "drevo", ko je bilo suho sem pa z rjavo pobarval deblo in veje. Malce svetlejša da macesen, temnejša smreko...
Najlepše se da izdelat kakega izmučenega osamevca na strmem pobočju, kjer mu veter in sneg potegneta rast krošnje v smeri doline.
Listavce sem delal iz naravne spužve. Z malo vaje napraviš odlično bukev ali topol. Predvsem je spužva dobra za negovana drevesa iz urbanih območij.

Ni ravno vprašanje a vseeno. Travo sem delal iz presejane žagovine, ki sem jo pobarval z "travnato" tempera, pomešal z razredčenim belim lepilom in nanesel na podlago iz mavca. Podlago že prej namažeš z neredčenim lepilom, v žagovino pa vmešaš tako z vsaj 2 deloma vode in enim delom lepila, da se kasneje ne sveti.
lp
Sašo
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Izdelava maketnih dreves?????

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Listavce lahko izdelaš iz borovničevja, spužve in obarvane žagovine
Odgovori

Vrni se na Maketarstvo