Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

mogoče ta,novi majhen blade ( mislim da jih imajo v Mibotu, nekje okrog 250 cm čez rotorje), proizvajalec je pa e-flite. Je kar precej odporen na šuse, v kolikor sem jaz videl.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Mislim da se najbolj splača vzeti 3 link ker koksialni heliji niso najboljši. Jaz sem si pred pol leta tudi kupil koksialni heli približno isti cenovni razred in sem ga vozil samo okoli 10krat ker se mi je vedno nekaj odlomilo ipd. Pa tudi pisalo je da naj bi helikopter letel od 15-20 km/h letel pa je 3 km/h no da te ne bom strašil jaz sem imel veliko nesrečo pri tem ker sem tudi kupil kreden china fake heli (mogoče boš ti imel več sreče in ostali me popravite o kritiziranju ker mogoče sem malo pretiraval ampak sem še zdaj jezen da sem vrgel 100 evrov v kanto) :evil: Za začetek ti priporočam čim večji heli ker večji je heli bolj je stabilen pa tudi če ti ni škoda denarja poglej za helije v višjem cenovnem razredu ker se pri helijih ne splača šparat boš videl zakaj :lol:
peter borič
roli
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 15 Apr 2010, 16:46

Odgovor Napisal/-a roli »

Danes dobil tole zadevico. Tale mali hudiček je zelo energetičen. Najprej nič pol pa skoči na drugo stran v trenutku.

Tisti, ki ga imate - koliko moči rabi, da vzleti zadevica? Ker je tole moj prvi heli mi dela malce problemov tale stvar. A je normalno, da za vzlet rabi več kot pol moči? Saj zaenkrat tako ali tako mislim še malo pri tleh ostati, ampak samo toliko, da se prepričam.

Pa še nekaj - s katerimi propelerji je zadeva bolj stabila? S tistimi, ki so že gor al s tistimi, ki so bili zraven (tisti, ki imajo še tiste "bunkice" ob strani)?
roli
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 15 Apr 2010, 16:46

Odgovor Napisal/-a roli »

Zadeva leti izredno lepo - vsaj kar se lebdenja tiče. Zadevo kontrolirat ni ravno najenostavnejše. Sicer sem zlomil karbonsko palčko na repu - jo malce poflikal z limom in zadeva je letela naprej. Dokler ni v soboto crknil eden od servo motorjev. Sem poslal mail na horizon hobby, če bodo tole zamenjali (sja pri nas tako ali tako nimajo uradne podpore?), drugače bom pa moral nabavit novega. Sicer tistih 17EUR niti ni toliko samo ni pa tako malo.
matjaz82
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Avg 2008, 15:39
Kraj: Lenart

Moj prvi helikopter

Odgovor Napisal/-a matjaz82 »

Gyro R/C Helicopter , 3,5 Channel 8975/ 8909

Helicopter, remote-controlled, Length:ca. 72cm, Width: 11cm, Height:28cm, Main Motor: Type 370, Tail motor: Type N20, Battery: 7,4V 1300mAh,Lithium-iron polymer battery,Control distance: 30m

3,5 ch transmitter

Delivery Contents: 1 Ready-to-fly radio control helicopter, 1 Adapter, 1 User Handbook, 1 Battery, 1 Controller, 4Main rotors ,1 tail rotor

Evo moj prvi helikopter:)

Zanima me ali lahko kupim nove glavne rotorje ki nisi iz plastike, ali morem kupit orginalne za ta model(plastične), ker vidim da jih bom potreboval, so ti že malo načeti:) Pa kje se najbolj splača to nabavit
[/img]
Priponke
24062011063b.jpg
24062011063b.jpg (63.2 KiB) Pogledano 5255 krat
Uporabniški avatar
alcangie
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Jan 2011, 20:47
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a alcangie »

Pri teh helijih so običajno plastični kraki, ker so bolj fleksibilni od ostalih materialov(namesto da se zlomijo, se samo upognejo).
Predlagam da vprašaš tam kjer si ga kupil, običajno imajo številko servisa in ti imajo običajo tudi krake na zalogi.
Drugače pa malo po googlu pobrskaj, teh r/c trgovin je na miljone, samo ne vem katera bi imela te tvoje kose.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Škoda da si kupil tako "igračo", ki ne zmore bočnega letenja...

Namesto, da letiš v dnevni sobi in kuhinji, leti v kakem prostoru z manj ovirami (dvorana).

Za tako poceni helikopter je večinoma nesmiselno pričakovati kakršne koli kvalitetne nadomestne dele.
Gsol
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jun 2011, 13:07

Odgovor Napisal/-a Gsol »

Pozdrav !

Tudi jaz sem si za prvič kupil tole igračko in ugotavljam da to sploh ni tako enostavno. Moti me malo to, da moraš za 10 minut letenja baterijo polnit skoraj 2 uri. Zanima me pa, če kdo ve slučajno, a sta ta heli na sliki zgoraj in ta na tej povezavi http://www.rcsvet.si/55-rezervni-deli-r ... kyrider-xl ista modela .... mislim glede rezervnih delov če se kaj slučajno polomi.

Hvala za odgovor

lp
matjaz82
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Avg 2008, 15:39
Kraj: Lenart

Odgovor Napisal/-a matjaz82 »

Mislim da so to pravi deli.

Drugače pa je še ta stran http://www.chinatradingcenter.de/advanc ... &x=25&y=11
ODER1994
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 10 Apr 2010, 19:54
Kraj: Slovenj Gradec

začetniški helikopter

Odgovor Napisal/-a ODER1994 »

pozdravljeni

mene zanima nakup enega začetniškega helikopterja dva sem izbral in sedaj se nemorem odločiti med tema dvema

prvi je ta
http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... f_-_mode_1

drugi pa ta
http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... -2_e-flite

prosim če bi mi pomagali pri izbiri

ali pa če imate kakšen drugi bolši helikopter podobne velikosti za okoli 150 evrov ali cenej

lep pozrav matej oder
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

mCX je zelo miren in stabilen ˝indoor˝ heli, primeren za začetnika. Je počasen in stoji skoraj na mestu. 120SR je bolj primeren za naslednji helikopter, ker je kot je že Smoki napisal zelo hiter in je bolj primeren za vožnjo zunaj. Jaz bi na tvojem mestu pogledal še za mSR-jem, ki je prav tako začetniški helikopter, vendar se že obnaša kot večji ˝pravi˝ helikopter s katerim se boš bolj zabaval, pa še skoraj neuničljiv je. :wink:
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
Dandy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 08 Apr 2007, 21:20
Kraj: Ljubljana

lrp

Odgovor Napisal/-a Dandy »

Lep pozdrav!

Kakšni pa so v primerjavi s temi omenjenimi helikopterji novi LRP- jevi helikopterji?

Hvala vnaprej za odgovore, Marko
Sky fits heaven so fly it!
(Madonna)
Sm0ki
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 23 Avg 2011, 11:08
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Sm0ki »

Mr. S2k napisal/-a:mCX je zelo miren in stabilen ˝indoor˝ heli, primeren za začetnika. Je počasen in stoji skoraj na mestu. 120SR je bolj primeren za naslednji helikopter, ker je kot je že Smoki napisal zelo hiter in je bolj primeren za vožnjo zunaj. Jaz bi na tvojem mestu pogledal še za mSR-jem, ki je prav tako začetniški helikopter, vendar se že obnaša kot večji ˝pravi˝ helikopter s katerim se boš bolj zabaval, pa še skoraj neuničljiv je. :wink:
mSR se glih ne bi strinjal zato ker je podobni flasherju 100 pa je zelo hiter če ni msr blade120 sr in flasher100 skoraj da enako hiter. :D
Lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sm0ki, ne seri klamf o 3 kanalnem najprej. Te bo kdo resno jemal... Začeti moraš na štirikanalnem, ki ima nihajno ploščo (swashplate). Če tega nima, ne letiš helikopterja ampak povsem zgrešeno kontrapcijo, ki z obliko spominja na helikopter.
Sm0ki
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 23 Avg 2011, 11:08
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Sm0ki »

hja no to tud imaš prav,če začneš na 3 kanalnem pa ne narediš 4 boš mel velike težave z 6 kanalno napravo.

Ker je tam čisto obratno.

Na desni bočni.

Na levi pa pa vrtenje. :roll: :roll: :roll:
Lp
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Sm0ki ter podobni.
Najprej

Slika

nato

Slika

in šele na koncu

Slika



Slika
Sm0ki
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 23 Avg 2011, 11:08
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Sm0ki »

sej je tak!!!
Lp
bina
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Nov 2010, 07:06

Kateri helikopter? - Tema za začetnike

Odgovor Napisal/-a bina »

Pozdravljeni.Sem začetnik in sem do zdaj imel le igračke.
Sedaj pa sem si zaželel malo boljši model.
Pa me zanima če je helikopter E-SKY BIG LAMA prezahteven za začetnika oz. kaj mi priporočate.

Hvala
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pred kratkim je bila odprta tema v kateri piše kateri helikopter je primeren za začetnike.

viewtopic.php?t=73629

Preberi pa boš videl kaj je primerno, rang 450, 550. Bolj je helikopter veliki bolj je stabilen.

Lp, Simon.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Ce se misliš resno ukvarjat, potem si kupi 500 klaso, pa nikakor ne kaksen kitajski šrot, ampak vsaj trex 500 original Align, še bolje pa Protos ali pa X5.
Pozdrav
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
bina
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Nov 2010, 07:06

Odgovor Napisal/-a bina »

na začetku nebi rad dal preveč denarja.
Kje izdelujejo ta helikopter? na češkem?
Uporabniški avatar
mat3
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26 Nov 2009, 21:28
Kraj: Vrhpolje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mat3 »

Če si do sedaj imel samo "igrače", Big Lama niti ne bo tako slab nakup. Tako sploh ugotoviš, če te to res veseli. S T-rexom 450 ali celo 550 boš krepko prehitro občutil realna tla in mogoče prehitro obupal (pa še začetni stroški so veliki). Ko pa se naveličaš (obvladaš) koaksialno Lamo pa greš lepo naprej.
CopterX 450 SE V2
CopterX 500 SE V2
CopterX 250 SE FBL
JR X-3380 2.4GHz

Servis računalnikov
Blog
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Samo še ena malenkost....

Aligna in X5 izdelujejo na Taiwanu, Protosoa pa v Italiji.

Je pa tako, kakšna lama in podobni koksialci nimajo blage veze z vožnjo helikopterja s kolektivnim korakom, ta prvi približek temu je Blade MCPx ki ima vse komande, kot jih imajo veliki.

Lame reje ne kupuj, v primeru da ti strižejo finance si mogoče za uačetek raje kupi simulator ali pa MCPxa, pa boš pridobil veliko več znanja kot na lami.
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
bina
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Nov 2010, 07:06

Odgovor Napisal/-a bina »

ali ni že v kompletu simulator zraven?
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Simulatorji se morajo dokupiti, če ga seveda hočeš. Mogoče ga prodaja kdo na forumu.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji