Žene / partnerke in vaš hobi - modelarstvo ???

...vaše želje o čem naj bi se pisalo
Odgovori
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Žene / partnerke in vaš hobi - modelarstvo ???

Odgovor Napisal/-a boco »

:lol: :lol: , no čisto tako iz firbca in glede na izkušnje me zanima sledeče:

- kaj mislijo o tem kar počnete (modelarite) vaše ta boljše polovice ?
- ali vas podpirajo pri tem, da se ukvarjate z modelarstvom ?
- ali so kdaj poizkusile upravljati kakšen vaš model ?
- ali jim ni odveč če zapravite kakšen € za materila ?
- ali so mnenja, da obladujete nekaj kar drugi ne znajo (v pozitivnem smislu)

Pa da ne bom samo vpraševal bom kar prvi podal odgovore :wink:

- moja je mnenja, da vsak ima svoj hobi in da je modelarstvo boljše kot pa da posedam po gostilnah (bivša žena me ni podpirala ( mi je vedno rekla, da sem kot majhen otrok), mogoče eden izmed razlogov zato da je bivša :D :D :D )
- me v celoti podpira
- še ne, ker se ji zdi škoda, da mi razbije model :-)
- nikoli ji ni odveč če dam kak € s tem, da ponavadi povem kaj bom nabavil
- se ji zdi, da imam nekaj ročnih spretnosti in, da sem bolj multi praktik :wink:

Torej da vas slišimo še ostale..... če imate črne fonde in tako naprej ...

LP
Boris
Zadnjič spremenil boco, dne 03 Avg 2011, 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Moja morm rečt hvala bogu =D> nima nič proti.Nasprotno pomaga mi tudi kaj popravit,zalepit,avion je pa itak prej nardila sama kot pa jast :oops: .Tut pomaga na kakih prireditvah{mitingi in podobno}v kuhinji ali pripravi hrane.Brez njene podpore sigurno nebi več modelaru zato ji edino lahko =D> =D> =D> .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Enako kot pri Urošu. Hvala bogu je zelo razumevajoča. 8) :o Pretirano je ne zanima in tudi noče prav pogosto z mano na pisto.
Upam, da bo tko tudi naprej. Itak mam zdej naslednjika za "zastrupit" in bom imel še celo lep izgovor za jit luft mešat :lol:

lp,
Miha
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

moram rečt da je dobro sprejela moj hobi. Res da je boljše kot posedat v gostilni ;) Je pa že poskusila letet na simulatorju, ter mi zabičala da jo moram naučit :)
L.P.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Kar podpira. Leti. Včaisih kaj razbije, popravlat morm pa jst :D Včasih ima malo dovolj, kadar preveč utrujam (beri, kadar mora celo popoldne rezat stiropor :lol: ) Finance mava precej ločene, tako da tu ni težav. Celo obratno, če jo vprašam za kakšno neumnost če naj jo kupim ali ne, mi vedno reče naj kar kupim. Ker si bom baje tako al tako :D
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ufff ste se pa vsuli sami ta pravi :roll: kot bi se temu reklo ...bahači :roll:
Moja me ne podpira , ker se ji zdi to brez veze zapravljanje časa in denarja in ker ima občutek, da mi modelarstvo krade čas, ki bi ga lahko namenjal njej, čeprav dobro ve, da je dejansko preveč zaposlena in bi v primeru, da bi imel jaz več časa, ona sitnarila, da ga nima . Razen tega mi zavida, da sem si jaz sposoben vzeti čas za letenje tudi, ko bi ( po njenem ) lahko počel kaj bolj pametnega in ne razume, da so moje prioritete drugačne od njenih, itak imam razen modelarstva še kup drugih stvari za početi.
Tisto, bolje kot gostilna, pali kvečjemu pri kakšnih naivnih ženskah, zame pa moja itak ve, da v gostilne nebi zahajal, z modelarstvom ali brez.
Sicer pa jaz itak nisem modelar, jaz samo rad letam z modeli, rad pa počnem še marsikaj drugega .
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hehe :lol:
Moja me delno podpira, še najbolj jo zanimajo cene in za kaj bom rabil kako reč kupet...
Na letališču potrpi kako urco, da bi jo pa vzel v delavenco za cel dan, bi se pa meni zmešalo od poslušanja jamranja in uprašanja, kdaj bom končal.
Probala je že letet, samo ji manjka malo več potrpljenja, tako da je prehitro odnehala.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Hitro se lahko potegnejo vzporednice :P
http://www.youtube.com/watch?v=WwRrKaq0IyY
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Brane napisal/-a:Ufff ste se pa vsuli sami ta pravi :roll: kot bi se temu reklo ...bahači :roll:
Moja me ne podpira , ker se ji zdi to brez veze zapravljanje časa in denarja in ker ima občutek, da mi modelarstvo krade čas, ki bi ga lahko namenjal njej, čeprav dobro ve, da je dejansko preveč zaposlena in bi v primeru, da bi imel jaz več časa, ona sitnarila, da ga nima . Razen tega mi zavida, da sem si jaz sposoben vzeti čas za letenje tudi, ko bi ( po njenem ) lahko počel kaj bolj pametnega in ne razume, da so moje prioritete drugačne od njenih, itak imam razen modelarstva še kup drugih stvari za početi.
Tisto, bolje kot gostilna, pali kvečjemu pri kakšnih naivnih ženskah, zame pa moja itak ve, da v gostilne nebi zahajal, z modelarstvom ali brez.
Sicer pa jaz itak nisem modelar, jaz samo rad letam z modeli, rad pa počnem še marsikaj drugega .
Vsaj še eden...
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Jest se najbolj nasmejim mojmu dedku pa babici, ker je skoz ista pesem:
Grem letet, vidta na daleč da letim, pridem nazaj z modelom... pa vprašata a je še cev :lol: sem jima obrazložil koliko stane sam model in sta se sam za glavo prijela :lol: ni kaj stara šola :P

Mislem da se za vse najde čas ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Parky napisal/-a:Jest se najbolj nasmejim mojmu dedku pa babici, ker je skoz ista pesem:
Grem letet, vidta na daleč da letim, pridem nazaj z modelom... pa vprašata a je še cev :lol: sem jima obrazložil koliko stane sam model in sta se sam za glavo prijela :lol: ni kaj stara šola :P

Mislem da se za vse najde čas ;)
Pri tako agresivnem letenju, kot ga ti izvajaš, bi se še jaz uprašal, če je š cev. :wink:
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Lepo, čeprav sem najprej okleval ali naj sprožim tole debato ste se kar fajn razpisali =D> . Glede na to, da sem se dejansko ločil pred 10 leti (pa to ni ravno pohvalno dejanje in na to nisem ponosen - sem pa zato sedaj srečen) vem kako se počutite tisti, ki jih partnerke ne razumejo in glede na sedanje stanje tudi tiste, ki so jim ta boljše polovice pripravljene pomagati izrezovat krila :wink:

Upam, da bomo na koncu prevladovali kot bi se temu reklo "bahači" :wink: in boste tisti, ki jih partnerke "ne razumejo" lahko kdaj uporabili te poste .....


Brane, tisto "Tisto, bolje kot gostilna..." je bilo zapisano bolj v prispodobi sicer me boš tudi bolj težko našel tam 8) ...

Boris
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

V partnerskem odnosu je vedno tako, da če je to harmonija in ni drugih napetosti, tudi modelarsvo ne povzroča težav. Če je pa ozračje več ali manj napeto, bo pa prav tako prišlo do problemov, če ne zarad modelarjenja, pa zaradi česa drugega. Tko da vidim smisel komentarjev v tej temi bolj kot odgovore in opravičila samemu sebi. Jest osebno nimam nobenih problemov okol tega, ker mava tud druge stvari pošlihtane, pa včasih po cele dneve limam in režem...edin včas me pol mal okara, če na terasi kaj brusim in je zasvinjano...aja pa nazadnje me je tud mal "ok...", da sem že ta četrte hlače uničil z limom.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Moja draga ni nikoli nasprotovala mojemu modelarstvu. Lahko bi rekel, da ga je imala za moje koristno "zapravljanje časa", ker so v ta namen lahko tudi druge dosti slabše stvari.

Vendar je pri modelarstvu treba upoštevati tudi želje svojih bližnjih !!! Danes zjutraj mi je takoj po prihodu v delavnico prinesla par "jogurtovih lončkov" z željo, da ji v vsakem naredim 3 odprtine za odtekanje vode (za sadike). Dostavila mi je tudi žebelj s katerim naj bi to naredil. Takoj ko sem to poizkusil sem ugotovil, da z žebljem to ne bo šlo in na srečo sem se spomnil, da imam "na zalogi" tudi ustrezno "ošiljen" spajkalnik, s katerim sem z lahkoto naredil tako lepe "izvrtine", da skoraj ni mogla verjeti, da je to lahko res ... =D> =D> =D>
Priponke
Slika2108.jpg
Slika2108.jpg (55.63 KiB) Pogledano 14188 krat
Slika2107.jpg
Slika2107.jpg (55.75 KiB) Pogledano 14188 krat
Slika2106.jpg
Slika2106.jpg (52.01 KiB) Pogledano 14188 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Mene osebno ne podpira nima pa tudi proti. Problem nastane ko gremo v šoping, jest v prvo modelarsko štacuno šnofat ona pa se kao dolgočasi. No sej jest se tud ko ona tiste cunjce gleda. Drugače pa nimam problemov, poleti vzame s seboj bukvo, če že gre z mano ko grem letet. Me je pa vprašala kaj bi rad letos za rojstni dan, pa sm reku en raplan mi kup, na koncu sem dobil štiri dni toplic. Model sem pa s seboj nesu. :D
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

boco napisal/-a:Lepo, čeprav sem najprej okleval ali naj sprožim tole debato ste se kar fajn razpisali =D> . Glede na to, da sem se dejansko ločil pred 10 leti (pa to ni ravno pohvalno dejanje in na to nisem ponosen - sem pa zato sedaj srečen) vem kako se počutite tisti, ki jih partnerke ne razumejo in glede na sedanje stanje tudi tiste, ki so jim ta boljše polovice pripravljene pomagati izrezovat krila :wink:

Upam, da bomo na koncu prevladovali kot bi se temu reklo "bahači" :wink: in boste tisti, ki jih partnerke "ne razumejo" lahko kdaj uporabili te poste .....


Brane, tisto "Tisto, bolje kot gostilna..." je bilo zapisano bolj v prispodobi sicer me boš tudi bolj težko našel tam 8) ...

Ena podobna tema je bila že odprta pred leti, pa kljub temu je fino brati nove poste o tej zadevi
viewtopic.php?t=6930

Boris
LP Peter
s.marc
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 05 Jul 2011, 16:17

Odgovor Napisal/-a s.marc »

Hi,
mene moja boljša polovica podpira pri vseh hobijih ki sem ji imel.Rekla je,če me to osrečuje zakaj pa ne.Seveda je bilo potrebno postaviti prej finančno mejo.Velikokrat gre zraven,prvih par minut gleda potem pa vzame ležalnik in bere knjigo ali križenke rešuje.Rada pa ima da prej povem preden kaj kupim da vema kako finance stojijo.Ima malo zanimanja ampak ni nič potrpežljiva.Probala je že peljati letalo ampak ni volje.včasih pa doma vstane ali pa gre z kolegico na kafe.
Tko da imam kar razumno punco (zaročenka).Kasneje se ji pa js posvečam da je zadovolna in potem sva oba srečna.

P.S.
Včeraj ko sem letel me je malo o******a,ponesreči sem model v avto zapiknil in malo v njo :D .

LPM
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

REDBARON...sorry sem spregledal, pa mislim, da ne bo nič hudega....

Boris
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Moja sicer nima nič poti modelartvu pravi da sem spreten in da nekaj znam... drugi problem pa je čas saj si ga moram ob dvema majhnima otrokoma kar ukrasti da utečem v delavnico, no pa tako kaj kmalu upije za mano " a boš še dovgo"

poprime pa tudi za dalinec od rock crawlerja da se malo igrava po njenem skalnjaku češ kdo dlje pride ta model se ji edino zdi zanimiv (najbrš ker je počasen) drugi pa jo ne zanimajo, no ja kak čovn pelje bolj počasi včasih.

Največ ognja v strehi pa je zaradi financ saj sam vsak mesec določen del plače (nadure pri katerih se tolažim da si bom lahko več privoščil) tako da ji cen in kaj sem nabavil večina ne pravim, sem pa zadnjič pozabil odprto ebay zgodovino nakupov pa je bilo kar par lepih cen tam napisanih in ja zraven pišejo datumi tako da izgovarjanje ni pomagalo :razpaljot:

Včasih pa me tudi napodi v delavnico tak da se kar da no če potegneš črto a vedno moramo težiti k boljšemu.

Izgovor "bolje to kot v gostilni" pa tudi pri meni ne deluje saj ve da redko grem tja le na kak kafe ;)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

he he!! Jest mam pa čist druge hece. Sem ločen okol 8 let in vse kar mi bivša ureja je to da po socialnih službah naklada kako zapravljam denar namesto da bi otrokom kupil obleke, čevlje...... #-o #-o =D>
Robert
bsuhel
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 09 Avg 2007, 07:17
Kraj: Laško
Kontakt:

Re: Žene / partnerke in vaš hobi - modelarstvo ???

Odgovor Napisal/-a bsuhel »

Moja me podpira, oba sva štromarja, če zaradi novih Li-Po jev polet traja predolgo najprej nabere za pol avta cvetlic, potem pa po kake 4-ih urah začne počasi omenjat domača opravila. Zastrupil jo z letenjem verjetno ne bom, od otrokj ima sin avto, leteti je že poskusil, vendar ni tako zastrupljen kot jaz.

LD iz Laškega
Odgovori

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu