Kaj trenutno počnete? 2011

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

T0RN4D0 napisal/-a:Poflikal SALa, ma ni ravno najbolj hvaležna naloga tanek trakec mokrega 160g karbona ovijat okoli centimetrskega booma. Me prav zanima kaj bo ratalo ko bom odpakiral stran folijo in selotejp, če bo sploh šlo :D
160g karbom je kr hard,dva sloja 90g enosmernega karbona zdrži moje mete.. nevem kaksno folijo si dal,priporočam da uporabiš kasetni trak


lp
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Jah ni blo druge, sem čakal kakšna dva tedna če bo prišla po pošti kakšna flika od Roka, pa je ni bilo :) Bomo vidli, če bo držalo bo, če ne bom lahko pa šmirglal kot neumen.

Sicer sem pa omotal kr z živilsko folijo pa povil s črnim selotejpom in postavil na sonce. Low tech tempranje na 60°C. :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Prijel se nebo bo pa površina gubasta,bolje bi bilo ce bi povil z folijo v tvojem primeru živilsko,jo navil okrog in z kartico iztisnil zracne mehurcke ven pa še odvecen epoxy,
tempranje potem odpade ker ti sonce napne folijo in se spet pojavijo mehurcki..


lp
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Na kakšno lepo površino sem pozabil takoj ko sem videl kako trd je karbon. :|

Zdaj se mi pa še smer hoče zlimat
opletam že eno uro hehe, pa še bom moral nekaj časa. :| Upam, da bo zadeva kmalu trda, da ne bom do večera se igral s tem sranjem...
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ah sonček, črna podlaga, črn karbon, črn selotejp :D 4 urce in je 24h smola trda kot kamen. :)

Je kr uredu prišlo, malo še morda zbrusim ali pa še to ne. :) Kar se tiče iztiskanja odvečne smole- tkanino sem odrezal na trakec počez, da so bila vlakna pod 45°, postavil na ravno površino, polil z epoxijem in premazal in s kartico iztisnil smolo. Potem sem to palačinko dvignil in jo ovil okoli trupa, potem pa omotal z navadno živilsko folijo ter zaselotejpal.

Tiste črte okoli so od abdek traka, ker sem poškodbe ovil, da nebi popacal preveč okoli, ter da sem sploh videl kje je zlomljeno. :)

Škoda da sem pozabil kako težak je bil trup prej, upam da nisem pridelal preveč, ker bo treba potem še v nos tlačit robo. :|
Priponke
spredaj
spredaj
spredi.jpg (143.01 KiB) Pogledano 2417 krat
zadaj
zadaj
zadi.jpg (107.61 KiB) Pogledano 2417 krat
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

T0RN4D0 napisal/-a:Jah ni blo druge, sem čakal kakšna dva tedna če bo prišla po pošti kakšna flika od Roka, pa je ni bilo :) Bomo vidli, če bo držalo bo, če ne bom lahko pa šmirglal kot neumen.

Sicer sem pa omotal kr z živilsko folijo pa povil s črnim selotejpom in postavil na sonce. Low tech tempranje na 60°C. :)
Zakaj pa ne povprašaš modelarje v tvoji bližini za kakšen košček karbona, UD,80,160,keper ,leinen, štumf,rovingi..... #-o Takega sala je škoda pokvarit z "pacanjem". Se da zadevo prav lepo popravit. Pa še kakšen kasetni trak bi se našel :lol: 15 minut dela pa 24 ur čakanja.
LP Andrej
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Naslednjič ko ga zdrobim, se k tebi oglasim :D

Glede na moj izjemno razvit talent razbijanja verjetno ne bo treba predolgo čakat #-o
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
klementercon
Profesor
Prispevkov: 1397
Pridružen: 08 Nov 2008, 12:14
Kraj: Sezana Milano
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a klementercon »

Koncal delat in sel kosit svoje letalisce

Po urci kosnje se mi pa pod nogami prikaze lepa crnica
sem zacel skakat ko nor :lol:

Trenutno pa sem lih koncal brusit noze na BCS da bom lahko jutri v miru pokosil

Sedaj pa veselo polnim lipo in dokoncujem se malenkosti na modelu
http://karst-eagle-projects.webs.com/
https://www.facebook.com/groups/1070481479650458/
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Šel na "letališče" s 3 letali, nazadnje sem pa samo SALa razpakiral in ga metal uro in pol v zrak. Žal ga ne znam najbolj strimat, ampak mislim da je tudi bolj ali manj nemogoče ker me jebe višinc, se ne vrača dobro v sredino iz obeh strani. Pa ne vem ali je problem v servotu, ali v povezavah, ali....

Drugače pa popravilo je uspelo, v nos mi ni bilo treba dodajat nobenga svinca, celo se mi zdi da bi lahko (oz bom moral) še nazaj prestaviti težišče.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

T0RN4D0 napisal/-a:Šel na "letališče" s 3 letali, nazadnje sem pa samo SALa razpakiral in ga metal uro in pol v zrak. Žal ga ne znam najbolj strimat, ampak mislim da je tudi bolj ali manj nemogoče ker me jebe višinc, se ne vrača dobro v sredino iz obeh strani. Pa ne vem ali je problem v servotu, ali v povezavah, ali....

Drugače pa popravilo je uspelo, v nos mi ni bilo treba dodajat nobenga svinca, celo se mi zdi da bi lahko (oz bom moral) še nazaj prestaviti težišče.
Pri takih pedantnih letalih kot je sal je met fino zelo kvalitetne servote pa magari samo za višinca če ni $$$.ti zna veliko živcev pokurit,poznamo...



lp
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Za rep sta D47, lahko sicer da je višinc svoje že odslužil, ampak moram preverit z enim dolgim kazalcem če je res problem v servotu.

Pa smer ne uboga najbolje, tako da potem rogovilim stalno z krilci in višino, česar pri salu po mojem načeloma v mirnem vremenu ne bi smel niti najmanj počet. #-o Skratka zaenkrat poleti max dobro minuto :D
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Popravljam AERO MASTRA, k m je včeraj štrbunknil...le kako j lahko Tomaž tko šlampast, da ne pogleda na komando, kateri knof premika in je namesto strim knofa za višino postajo ugasnu....
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

tomazslo napisal/-a:Popravljam AERO MASTRA, k m je včeraj štrbunknil...le kako j lahko Tomaž tko šlampast, da ne pogleda na komando, kateri knof premika in je namesto strim knofa za višino postajo ugasnu....
Haha ta je pa zmagovalna :D Sicer pa malo preklinjam, ker bo treba v SALu servo menjat. Iščem ultra mini kandidata ki se ne bo preveč pritoževal nad 8V napajanjem, bo centriral u nulo (digital po možnosti) in ne bo predrag.

No such thing im afraid :D Pomojem bo treba en mini regulatorček z 7805 spacat samo za en servo.
Fly it like you stole it!
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

Že nekaj časa razmišljam, kaj bi bilo za storiti:
ko z modelom (yak 2,2m) pristajam oz. se naravnam na pisto in sonce ne sveti direktno v letalo oz. ni direktne svetlobe se mi le ta hitro zlije z okolico, zato sem razmišljal kaj storiti, da bi to preprečil, pa mi je na pamet prišlo, da bi lahko uporabil ledice na obeh koncih kril in pod kaputažem. Zdaj pa me zanima vaše mnenje, bi se tako nameščene ledice, na recimo 70-100m sploh videle? Sam nimam niti malo izkušenj z ledicami nameščenimi na model. Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Če daš dovolj močne se bo zagotovo videlo, še preveč :)

Pol pa strimaj kaj če lahko haha. ->

http://www.youtube.com/watch?v=TRbhU_oiJA4&hd=1
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

logar napisal/-a:Že nekaj časa razmišljam, kaj bi bilo za storiti:
ko z modelom (yak 2,2m) pristajam oz. se naravnam na pisto in sonce ne sveti direktno v letalo oz. ni direktne svetlobe se mi le ta hitro zlije z okolico, zato sem razmišljal kaj storiti, da bi to preprečil, pa mi je na pamet prišlo, da bi lahko uporabil ledice na obeh koncih kril in pod kaputažem. Zdaj pa me zanima vaše mnenje, bi se tako nameščene ledice, na recimo 70-100m sploh videle? Sam nimam niti malo izkušenj z ledicami nameščenimi na model. Hvala za pomoč!
Brez veze, ledice se ne bodo vidle, saj še avion komaj vidiš...edino zvečer v mraku, sem že probal, na treh modelih jih imam, na enemu visoko svetleče te se vidijo samo proti soncu bi blo isto, kot brez ledic. Pač ko te sonce osvetli malo voziš na slepo, potem pa že vidiš a gre levo ali desno ko malo premakneš komande, drugače je pa najbolji recept, da čim manj voziš proti soncu. Saj Jaka lahko tud po čes pripelješ in ga potewm poravnaš, ko je dovolj nisko v smeri piste in te sonce ne bo motilo.

Strimat pa ne v maraku..ha ha...
Zadnjič spremenil tomazslo, dne 27 Jun 2011, 17:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Grem s koligi na polje mal kombat letet,fčeraj sem se tako smejal da sem komaj še heble držal :D :D



lp
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
obadek
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 07 Mar 2010, 18:57
Kraj: Okolica Kranja - Preddvor

Odgovor Napisal/-a obadek »

sestavlam nouga kombata.
Spoštuj mnenje drugih in drugi bodo spoštovali tebe!
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

@tomazslo mislim da me nisi dobro razumel, ledice bi rabil takrat, ko model ni osvetljen od sonca, oz. če letim zvečer, ko se sonce že skrije in se mrači! :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

logar napisal/-a:@tomazslo mislim da me nisi dobro razumel, ledice bi rabil takrat, ko model ni osvetljen od sonca, oz. če letim zvečer, ko se sonce že skrije in se mrači! :D
HK led trakovi se vidijo tudi v sončnih dneh, tako da lahko probaš. Imam jih na quadcopterju in so mi zelo olajšale letenje.

@tomazslo
Ne bluzi....
Prvo probaj, potem komentiraj.
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

kos napisal/-a:s horvatom sva pravkar koncala reglazo tigra. :D
baterflaj zahteva kar precejsnji odklon visine

podobnost je zgolj nakljucna :lol:
Pravi tiger :o :lol: To mora pičit =D>
http://www.slometeo.net/bezina/
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

logar napisal/-a:@tomazslo mislim da me nisi dobro razumel, ledice bi rabil takrat, ko model ni osvetljen od sonca, oz. če letim zvečer, ko se sonce že skrije in se mrači! :D
ja to je pa drugo, sem napačno razumel...sory
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Kosim, obračam, grabim, nakladam, kosim, obračam, grabim, nakladam,....

Ni ga konca, se kar skupaj drži drugače pa danes dobil eno proxxonovo mašinerijo iz nemčije in jo malo natuhtal ;)


LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
klementercon
Profesor
Prispevkov: 1397
Pridružen: 08 Nov 2008, 12:14
Kraj: Sezana Milano
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a klementercon »

Priponke
VTOL_Hover2b (600 x 400).jpg
VTOL_Hover2b (600 x 400).jpg (91.34 KiB) Pogledano 2794 krat
http://karst-eagle-projects.webs.com/
https://www.facebook.com/groups/1070481479650458/
Uporabniški avatar
klementercon
Profesor
Prispevkov: 1397
Pridružen: 08 Nov 2008, 12:14
Kraj: Sezana Milano
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a klementercon »

Danes zjutraj krstil novo letalo
:wink:
Po tem pa smo sli mal na morje si ritko soncit potem pa delat

Se vedno v sluzbi doma me pa caka paket da bom lahko kaj modelaril
http://karst-eagle-projects.webs.com/
https://www.facebook.com/groups/1070481479650458/
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...