Video oddajnik/sprejemnik za FPV

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Kako pa zgleda merilni avto ?
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

nitrometan napisal/-a:Kako pa zgleda merilni avto ?
saj ijih imajo več, največ se pa zadržujejo na primorskem delu, ker imajo probleme z Italijani...
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Nejc*_ napisal/-a:Ali je že kdo naročil iz HK kakšen FPV set? Zanimiv mi deluje tale:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=13438
Ali je glede frekvence in odajne moči dovoljen v Sloveniji?


PS:Zelo dober video o različnih antenah.
http://vimeo.com/8826952
Bravo, res dober video =D> =D>
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
MatCox
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 12 Mar 2011, 20:03
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MatCox »

gambler napisal/-a:
MatCox napisal/-a:Ja, jaz sem naročil in dobil 900Mhz 800mW tx-Rx+Pal Kamero... =D>
Ima oznako CE. Sicer ne na samem oddajniku, ampak na škatli, v kateri je spakiran tx+rx+kamera+anteni+video kabel.

In še ena stvar. Ne se zaje***t s cenami. [-X Na carini niso od včeraj....

Lep pozdrav,
Matcox
A lahko zaupaš malo bolj natančno, kakšen komplet (900Mhz 800mW tx-Rx+Pal Kamera)si nabavil, kje si ga nabavil in kakšen ima domet?
Nabavu sem v hobbykingu: klik
Za domet pa sem probal najdlje zračno linijo brez ovir z original gumi antencami 6,2km. Sem pa nazaj grede imel prižgan sprejemnik na armaturni plošči in je bila slika vidna na razdalji 1,5km...tudi brez ovir.

Poglej opis v tej temi na strani 9 .
Drugo maš na ZS

LP, Matcox[/url]
Letim, torej sem...
Dokler ne okusiš grenkobe poraza, ne boš občutil slasti zmage.
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... cts_id=237

http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... x&cPath=62

O antenah itd ... če koga zanima... :wink:

... sem si pa tudi sam nabavil manjši sistemček 1.2 giga za pridobivanje občutka in nabiranje izkušenj z različnimi antenami...
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

http://www.youtube.com/user/nastycop420 ... TClFTAfwMY

evo video: test dometa, na koncu je zanimivo, ko preko fpv še heli vozi
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

...in to malo 250tko :)
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Sicer ne vem kam najbolj paše nove teme pa se mi ne zdi smiselno odpirat.

Torej namen imam imet kamero na avionu in 9" monitor za online gledanje. Ne bom modroval o tehniki in vse ostalo kar paše zraven... Ampak me sedaj matra bolj sonce na terenu in kako se ne bo na monitorju nič videlo. Torej narediti bo treba nek senčnik za monitor, iz česa bi to bilo najbolje narediti, trenutno nimam ideja kateri material bi uporabil da bi bil tr in da bi potem lahko zdevo še vedno zložil v etui od monitorja, v mislih imam nekaj takega kot je na spodnji sliki.
V to temo pa pišem ker se gre za FPV letenje, pilot bo na očalih, ampak za firbce okoli je tudi treba poskrbeti ;)

Hvala za pomoč že v naprej.
Priponke
SH56-1.jpg
SH56-1.jpg (54.75 KiB) Pogledano 12540 krat
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

leni napisal/-a:Sicer ne vem kam najbolj paše nove teme pa se mi ne zdi smiselno odpirat.

Torej namen imam imet kamero na avionu in 9" monitor za online gledanje. Ne bom modroval o tehniki in vse ostalo kar paše zraven... Ampak me sedaj matra bolj sonce na terenu in kako se ne bo na monitorju nič videlo. Torej narediti bo treba nek senčnik za monitor, iz česa bi to bilo najbolje narediti, trenutno nimam ideja kateri material bi uporabil da bi bil tr in da bi potem lahko zdevo še vedno zložil v etui od monitorja, v mislih imam nekaj takega kot je na spodnji sliki.
V to temo pa pišem ker se gre za FPV letenje, pilot bo na očalih, ampak za firbce okoli je tudi treba poskrbeti ;)

Hvala za pomoč že v naprej.
jaz imam 668GL-70NP/H/y 7" visokosvetleči LILLIPUT CD monitor in se tudi v sončnem dnevu kar lepo vidi brez dodatnega senčnika, razen tistega kakih 2cm širokega, ki je kot original priložen v paketu.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Saj se ta tud vidi dost dobr ampak, vseeno bi rad imel še takšen senčnik.
Ne bom sedaj šel kupovat drug monitor, če je ta že doma, pač se ponuca kar je.
Uporabniški avatar
Pilatus PC-9
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Nov 2012, 19:03
Kraj: Slovenske Konjice

Re: video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a Pilatus PC-9 »

Pozdravljeni,
pred kratkim sem v fpv sistem dodal osd, za kar pa je bilo potrebno na novo spajkati in jaz ](*,) sem na baterijo narobe prispajkal dean T konektor( zamenjel + in -) . Cel v pričakovanju vse vklopim in čakam na sliko pa ni bilo nič, ventilator na oddajniku se je seveda vrtel, pogledam lučko na oddajniku in nič ne gori, pogledam kable in vidim kje sem ga ... Zanima me, če je še pomoč tem oddajniku ali je za v smeti?
LP
Lep pozdrav
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a miharix »

Če je ima zaščitno diodo bi lahko še delal (poizkusi). Če ne pa poišči napetostni pretvornik ter ga pomeri.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Re: video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a Matey »

Pozdravljeni vsi skupaj.

Vse na okoli prebiram razne forume in pregledujem spletne shope in se nikakor nemorem odličiti kateri Video TX in RX naj kupim. Za začetek ne potrebujem tako zelo zmogljivega sistema in sem gledal nekje v rangu moči 200mW. Zaenkrat se še nebi podal v naložbo od Immersion RC, se mi pa do sedaj njihovi sistemi še najbolj dopadejo, vendar bi raje začel z kakšnim cenejšim sistemom.
Vse forume in poste prebiram in vsi so se dogajali nekje okoli leta 2011, in sem prepričan da je v teh parih let na tržišče prišlo še kaj sistemov, ki so bolj zmogljivejši, delujejo bolj zanesljivo in imajo večji domet.
Za začetek bi bil sam že zelo navdušen nad dometom okoli kilometra, FPV pa bom uporabljal na multirotorju in na letečem krilu.

Zanima me če mi lahko kdo pomaga in mi predlaga kakšen Video TX/RX sistem, ki deluje na 5,8 Ghz, je cenovno dostopen, in ponuja dober doseg in deluje zanesljivo. Seveda vem da je od zmogljivosti in zanesljivosti odvisna antena, za katere sm videl, da zelo kvalitetne izdeluje uporabnik dkulcar, vendar moram najprej kupiti video opremo preden ga kontaktiram. Seveda bom potreboval tud kamero, za katero pa tudi nisem še odločen.
Monitor za FPV pa že imam.

Upam da mi bo lahko kdo pomagal, ker sem v tej poplavi vseh sistemov cisto izgubljen.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a carcar »

Boscam 200mW, 5.8GHz -> poglej med male oglase...
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Re: Video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a Matey »

Ok, če vzamem ta sprejemnik:
Kateri oddajnik bi vzel zraven?

Če prav razumem je moč signala odvisna od oddajnika in ne sprejemnika? Če vzamem ta sprejemnik, in kupim oddajnik, ki ima 400mW moči imam potem 400mW sistem, ali se morata sprejemnik in oddajnik ujemati v moči?
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a carcar »

Ne rabiš več kot 200mW, s tem dosežeš s pravimi antenami preko 2.5km... Kupiš npr. TS351+RC305 to kar večina tudi uporablja.

PS: enega imam celo jaz viška tako da se lahko zmeniva (ZS).
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Gabrioly
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 04 Feb 2007, 20:33

Re: Video oddajnik/sprejemnik za FPV

Odgovor Napisal/-a Gabrioly »

400mW je moč oddajanja oddajnika. S sprejemnikom se morata ujemati samo po frekvenci in sicer 5.8GHz. 200mW je čisto dovolj( vsaj 1 km). Pa še to če vzameš 400mW oddajnik si ne misli, da boš imel 2x domet.
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija