Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

dif0r napisal/-a:
Pisaneli napisal/-a:A ve kdo katero tečajno listo uporablja carina?
http://www.carina.gov.si/si/informacije ... jne_liste/

Tukaj so tečajne lsite za posamezne mesece..
Odlično, hvala!

Včasih je bilo tako, da med vrednostjo 22-23€ niso računali davka. Sedaj pa kak je malo čez. :evil:
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Je kakšen poseben postopek da se izogneš plačilu carine če gre za zamenjan izdelek oz. garancijo? Carino sem plačal že prvič (potrdila s carine nimam, original račun imam), zdaj pa so mi poslali še pravi motor saj sem prvič dobil napačnega. Trenutno je še na naši carini, tako da ne vem če so v ZDA kaj posebej označili (verjetno ne).
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sem že naredil to, ampak se moral zopet plačat, ker nisem imel dokazil o plačilu dajatev v prvo. Te listke je treba shranjevat za uveljavljanja garancije.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Zadnjič so kolega očaputali, ker je bil znesek 22.25€ #-o
Fly it like you stole it!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ja, torej? Cez je bil... Ce ga nebi bi se pa cudil, nekateri pa se celo sprasevali zakaj ne in da mora biti tako vsakic.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

T0RN4D0 napisal/-a:Zadnjič so kolega očaputali, ker je bil znesek 22.25€ #-o
Zihr je bil težak paket.

Moje izkušnje so da če je paket lahek (sprejemniki, drobnarije) je lahko 50€ pa gre skoz. Vedno. Govori se o manj kot 250g.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Baterija za notebooka, račun je bil že not priložen. Računali so le DDV (4.45€), brez stroškov carinjenja...

Malo brezveze se mi zdi zato, ker je račun tako v $, ko je zadevo plačal je bila verjetno celo pod magičnih 22€... Neko toleranco majo še policaji ko te na radar lovijo, čeprav je omejitev jasna okrogla številka. :)

Enivejs, hotel sem samo reči, da so zadnje čase precej bolj alergični za to mejo. Včasih tudi če si moral poslat račun, in je bilo par € čez, običajno niso komplicirali, zdaj pa zgleda ni več nobene tolerance.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Po mojem je kot naletiš enkrat gre enkrat pa ne, pa še pred novim letom je ponavadi poostren nadzor.

Sicer pa itak tudi, če ne plačaš ddv in carinskih dajatev dobi država posredno denar od poštnine...
lp Melly
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

No nekje je bila omenjena tudi meja 45€ tako da kakšen krat carinik uporabi svoje mnenje, da je pač zadeva namenjena za lastno nekomercialno uporabo. Sicer je to malo verjetno, ampak je pa na seznamu da se jo v nekaterih primerih uporbi. Je pa verjetno več paketov, ki gredo mimo zaradi teže ali česa podobnega.
Slika
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Se mi je zdelo sumljivo, da je paket ki sem ga naročil teden pozneje kot prvega že prišel, od prvega pa še nič (pa sem ga pričakoval prejšnjo sredo)... Danes je le prišlo obvestilo iz carine. Zgleda jim to dosledno obiranje naroda pobere malo več časa in ne dohajajo hehe.

Jim pa čestitam, ker so talenti zahtevali 2 računa od zadnjih 4 pošiljk. Odebeljena dva. :lol:

29/11/2010 2001783040 $35.01
22/11/2010 2001758803 $25.13
12/11/2010 2001721817 $38.73
8/11/2010 2001706024 $30.18
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Phoinix napisal/-a:Sem že naredil to, ampak se moral zopet plačat, ker nisem imel dokazil o plačilu dajatev v prvo. Te listke je treba shranjevat za uveljavljanja garancije.
Sem napisal lep mail ter dodal slike prvega računa ter email pogovor s predstavnikom firme. Na obvestilu od carine je priložena tud kopija računa pa je povsod naštemplano "warranty replacement" in vrednost 0$ ampak zgleda da to ne bo dovolj. :^o
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ko sem bil "okregan" so mi razložili, da moram poslati preko carinske pošte. Torej napišeš tudi izjavo kaj in koliko pošiljaš, carinik to s tabo skupaj preveri in pošlje.

Tilen321 napisal/-a: Sem napisal lep mail ter dodal slike prvega računa ter email pogovor s predstavnikom firme. Na obvestilu od carine je priložena tud kopija računa pa je povsod naštemplano "warranty replacement" in vrednost 0$ ampak zgleda da to ne bo dovolj. :^o

Glede na to, kaj delajo kitajci (možnost da zmanjšaš vrednost naročila, pošiljajo kot tvoj sorodnik, si preimenujejo priimek, ipd.) tudi sam nebi verjel nikakršnemu računu ali pogovoru o uveljavljanju garancije.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ultralajt napisal/-a:Saj nočem sprožiti enega jamranja ali pljuvanja čez državne uradnike, ampak še vedno mi ne gre v glavo, kako se jim lahko skozi izmuzne cel kontejner orožja, mene pa začopatijo za dva usrana, 20 gramska servomotorčka?! :o #-o

Saj ne, da bi se izogibal plačila carine, ampak občudujem jih, ko so tako hudo pedantni...

Najbrž je pač nekako tako, kot da mačka lažje pohodiš čez rep kot pa leva, ker veš, da ti maček ne bo odgriznil glave..... udri po mačku!! :lol: :lol: :lol: :lol: in zapiši v dnevnik: "Danes sem najbrž dosegel višek svoje službene kariere! Ka sem enga revčeka dobr upalu!"
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Mene pa zanima če jim moram poslat to kar je v linku pod odebeljenim textom ? :
OTE!
If the above address is not correct, please contact support immediately!
Phone +xxxxxxxxxx
Payment Paypal or Credit Card (Amex / Visa / Mastercard) (instantxxxxxxxxx)
Status Paid Customs Inv

ali jim moram poslat račun katerega sem dobil na email naslov ?
Uporabniški avatar
dif0r
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 23 Jun 2007, 19:24
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a dif0r »

S tem Customs Inv dvomim da bojo zadovoljni saj so cene precej spremenjene in lahko pride do komplikacij z dokazovanjem cen... :lol: Jaz ponavadi pošljem kr copy paste naročila z linki in poštnino tako da lahko cene izdelkov preverijo sami
Brencl
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 03 Dec 2006, 17:35

Odgovor Napisal/-a Brencl »

Mene pa zanima kako je z uvozom OEM oziroma DIY komponent. Recimo oddajnega modula ali ojačevalca kot elementa, ki že definira frekvenco in oddajno moč ni pa gotova naprava je zgolj njen sestavni del.
Kako se v tem primeru uporablja CE zakonodaja. Posamezni elementi ponavadi nimajo te oznake. Za samo certifikacijo gotove naprave pa je po mojem vedenju odgovoren sestavljalec oziroma v tem primeru fizična oseba.

LP
--------------------------------------------------
Lenoba je gibalo napredka.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Brencl napisal/-a:Mene pa zanima kako je z uvozom OEM oziroma DIY komponent. Recimo oddajnega modula ali ojačevalca kot elementa, ki že definira frekvenco in oddajno moč ni pa gotova naprava je zgolj njen sestavni del.
Kako se v tem primeru uporablja CE zakonodaja. Posamezni elementi ponavadi nimajo te oznake. Za samo certifikacijo gotove naprave pa je po mojem vedenju odgovoren sestavljalec oziroma v tem primeru fizična oseba.

LP
Tudi DIY komponente morajo imeti oznako CE....na primeru se lepo vidi kako naj zadeva izgleda in vsi izdelki nosijo oznako CE

http://www.frsky-rc.com/certificate.asp
MKM
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Torej nameravam naročiti nekaj robe od HobbyKinga iz nemškega skladišča, bega me pa samo ena stvar:

Na strani carinske pošte takoj piše:
Carinskih formalnosti ni potrebno opraviti za pošiljke, ki v Slovenijo prispejo iz drugih držav članic Skupnosti, razen če gre za blago, ki v Skupnosti še ni bilo sproščeno v prost promet, ali je poslano iz ozemelj, ki so izvzeta iz carinskega območja Skupnosti ali davčnih območij posameznih držav članic Skupnosti.

Kam torej pade roba iz nemškega skladišča: pod sproščeno v prost promet ali ne ?

Hvala za odgovor in upam da ne sprašujem bedarij :)
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
Drekavac
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 01 Jun 2010, 13:23
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drekavac »

Je že bilo sproščeno v promet EU, tako da ne boš plačal ne DDV-ja in ne carine (če boš naročil na 150 EUR).

Torej, kar veselo naročat. :wink:
Producer
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 29 Maj 2009, 07:03

Odgovor Napisal/-a Producer »

Pozdrav!!

Zanima me sledeče, sem naročil v HK za 140€ artikel za 30€ in drobnarije ki so nekako cenjene do 10€, pa pride pošilka u SLO, cena s poštnino pride nekako 160€ in so mi pri nas upilili davek-carino še za 35€.

Na kaj oni gledajo, skupni znesek s poštnino vred...ali znesek brez poštnine?? Poasamezni artikel če preseže znesek določen o medcarinskih dajatvah??

Mal velik se mi zdi za drobnarijo.
Ali se splača naročati artikle tako da jih pošljejo v več paketih??

lp
T.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Producer napisal/-a:Pozdrav!!

Zanima me sledeče, sem naročil v HK za 140€ artikel za 30€ in drobnarije ki so nekako cenjene do 10€, pa pride pošilka u SLO, cena s poštnino pride nekako 160€ in so mi pri nas upilili davek-carino še za 35€.

Na kaj oni gledajo, skupni znesek s poštnino vred...ali znesek brez poštnine?? Poasamezni artikel če preseže znesek določen o medcarinskih dajatvah??

Mal velik se mi zdi za drobnarijo.
Ali se splača naročati artikle tako da jih pošljejo v več paketih??

lp
T.
Carina se obračuna na fakturirano vrednost vključno z poštnino, davek pa samo od fakturirane vrednosti robe. Da bi naročal po komadih do 25 EUR vrednosti na pošiljko, je pa vprašljivo, koliko ti potem znense poštnina. Torej moraš sam preračunati, kaj se ti bolj splača. Se pa dobi že kar veliko robe v Nemškem skladišču, tam so pa dajatve že upoštevane in v bistvu plačaš samo poštnino, tako, da je najbolje najprej preveriti, če je artikel v tem skladišču.
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Fax

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Prosil bi za fax št. carinske pošte, katera je ponavadi na obvestilu. Iščem po netu, pa imajo kar nekaj različnih fax številk...

Hvala,

Lp
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Iz tujine veliko naročam, če se le da v zneskih do 22 saj ti drugače nabijejo še davek. Najlepše je pri trgovinah, ki pošiljajo brez poštnine. Razdrobiš izdelke na pakete do 22€ in gre zadeva čez.

Nekaj krat sem plačal tudi davek, ko je bil znesek višji od 22 €. Ko sem zadnji paket naročil v vrednosti cca 75€ - GPS tracker sem se pri prodajalcu pozanimal če ima vse potrebne certifikate za EU. Ker sem dobil potrditev sem zadevo naročil, carina pa je ob pregledu pošiljke zahteva od prodajalca omenjene papirje. Ker je vse skupaj štimalo so mi zaračunali še DDV in njihove nepotrebne poštne stroške.

Če koga zanima sem nekaj teh trgovin kjer kupujem sam zbral skupaj in jih delim s prijatelji na

www.cheap-shops.info

Če najdete katero trgovino kjer ste že kupovali jo lahko ocenite ali napišete kak komentar, da bodo drugi vedeli kaj je dobro in kaj slabo.

LP
Boris
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Pozdravljeni.
Zanima me sicer neka druga stvar ne modelarstvo, vendar ker se tu spoznate bi vas rad vprašal. Namreč moram poslati znanki v rusijo nek mali paket ( flaška v obliki slovenije napolnjena z medico) sedaj me pa zanima kak to čimceneje in z najmanj komplikacij poslati. Verjetno bi znali kaj na njihovi carini komplicirati? Sam sem mislil kupiti tisto veliko kuverto z mehurčki in poslati kot pismo, saj so paketi veliko dražji

Hvala
LP
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Glede na to da je zadeva verjetno steklena oz flaša bi poslal v škatli dobro založeno z peno ali pa čim.Namreč z paketi in temi stvarmi se dela dokaj grdo(meče na ter iz tovornjakov) in pomoje ni za raskirat z koverto čeprav je obložena z mehurčki..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...