Raptor 50

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
JUREM
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jan 2010, 17:54

Raptor 50

Odgovor Napisal/-a JUREM »

Pozdrvljni

Rabim pomoč pri Raptorju 50
Sicer sva z Borom že nekajkrat pisala o motojih in nastavitvah za raptorja in vedno sva dobila pravilne napotke za odpravo napak. No zdej ko oba Helija letita dokaj uredu in ko sva začela oba z nekim 3D akrobacijami oba opažava, da je kar na enkrat vse pre počasno pre malo moči itd.......

Najprej da Heli ne skoči tako kot gledaš na Youtube sva bila oba mnenja da najin motor TT očitno nima dovolj moči, pa je Bor kupil OS55HZ pa potem še Governer in meni vse skupaj ne deluje nič bolje. V obeh poskusih je Heli še vedno len.

Potem se je nama porajala ideja, da je verjetno gorivo Cool Power 15% pre slabo za kakšno resno 3D letenje in je verjetno krivda v gorivu, tako sva kupila 30% in glej ga zlomka spet nobene razlike razen tega, da je motor bolj hladen in da moj TT precej lažje vžge.

Kot vidim in slišim Bor že išče rešitv v izpuhu? Ja O.k razumem, da da tudi izpuh tudi nekaj moči me pa skrbi da bo po izpuhu zadeva spet ista...
.
JUREM
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jan 2010, 17:54

Odgovor Napisal/-a JUREM »

da nadaljujem zaradi tehničnih težav,


Torej po zgoraj opisanem nekako ne najdeva zakaj bi bila oba Helija lena pri obračanju oz. ko je na hrbtu ga je težko ali pa težje spraviti nazaj v pravilen položaj isto se dogaja pr roli, lupingu itd. sploh pa si ne predstavljam kakšnega tika tak, ker enostavno kljub hitrim prstom heli reagira čist pre počas.

Ne vem kje je tista prava rešitev, oba imamva digi servo motorje, ki mislim da niso pre počasni, oba imava vsaj upam pravilne 3D nastavitve, odklone krivuplje pitch in mislim da dovolj obratov na rotorju.

Ali je težava v krakih ali v pedlih ali ????' Ali morda Raptor 50 sploh ni za izvajanje raznih 3D vragolij.... Ker je enostavno pre težek za kar koli.?????


Že v naprej hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Upam, da danes pride paketek :) Notri bo izpuh za mojga O.S.-a in pa karbonski pedli. Pa bova prec lohk na dve vprašanji odgovorila :)
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

- Lahki rotorji, zelooooo pomembno...... Radix, Edge, V-blade

- Pedli najbolje Stubs CY ( Curtis Youngblood ), lahki in velika fleha......alternativa FBL Beast-x

- Mašina mora delovati v območju majvečje moči ( cca 18.000n-1 za hz-ja)

- Auspuf zelo pomemben Muscle pipe CY ali Hatori

- Motor mora biti res optimalno nastavljen ( dobro katit pa da ima kljub temu gladek tek ).

- Obvezno 30 Nitrota

- Če vama ne bo ratal se lahko enkrat zmenimo da vama poštelamo motor

Pa še to ne preveč pričakovat od metanolarja, ker ne bo nikoli tako močan kot elektrika, pri metanolarju ti mora pridit v glavo da poslušaš motor in temu prilagajaš ukaze na komandah, skratka potrebno je voziti z veliko mero občutka, kar se pa za elektriko glih nebi moglo reči.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Doktor to so pravi odogovori kratki in jedernati.

A se kdaj dobite helijaši? Res bi enkrat rad se dobil mal z vami PROji. Da mal predabatiramo.
Iz kje si? Oz kje letiš?

Z juretom sva oba začela nekak istočasno z raptorji in sva tud prbližno na isti stopnji. Inverter hover, role, luping. Naju še čaka neki dela :)
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

brez skrbi, z raptorjem se da letet cisto vse manevre kot s kirim drugim!
Edino kar bi vama priporoču je da zamenjata plasticni centralni del glave z aluminjastim!
Jaz osebno sem imel 2 boom strika na raptorjih zaradi tega.

Če pa se vama zdi heli prepocasen, potem je pa treba zamenjat rotorje za kaksne torsione, radix SB , edge ... in pa tudi padle, recimo kaksne radix super stubs , alignove padle , rotortech padle!

Pri servotih ni sam pomebno al so digitalci! Sploh pri navadnih glavah s pedli se pozna hitrost servota. Za 3D je tam okoli 0.1s najbolje in pa seveda dovolj mocni servoti, tam okoli 10kg vleka!


Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Evo včeraj dobil paketek iz Fastlada :) Namontiral Outrage izpuh in Torsion karbonske padle. Razlika je več kot očitna. Moči je sedaj več kot dovolj. Governer opravlja svoje delo in obrati so konstantni v vseh manevrih.

Padli so svoje nardil in heli je precej hitrejši po cikliki.

Sedaj je len samo še po pichu. Kljub temu, da imam +11 stopinj je precej len.
Koliko picha lahko voziš na raptorju? Nekaj sem bral nekje, da če maš preveč se ob polnem pichu in polni cikliki lahko boom strike zgodi. Je to res? Ker motor ima moči še za kako stopinjo ali dve.

Predvidevam da bi boljši blejdi nardil svoje?
Sedaj imam neke KLONE karbonske. Nek nižji cenovni razred. (40€).
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Kup si Radix 600 mm blejde ali Maniace 600 ... centralni del glave daj kovinski + tatrde ''rdeče'' damperje !!!

Sam sem imel pitch od 12-13 °, več kot dovolj ...
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Evo danes naročil Radixe 600 pa, da vidimo kaj zmore heli :)
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Tudi AUTOrotacije so z Radixi svetovne tko da se lahko mal igraš ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Navadni radixi so zlo stabilni pri hitrem letenju, pa kot je že parki napisu so zlo dobri za autorotacije.
Po drugi strani pa spet niso tok hitri (spet cist odvisno od pilota, men so bli dost)!
Uglavnem imajo lep dizajn pa se kvaliteto, tak da bos zadovoljen! 8)


Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Jaz jih uporabljam na Vibu 50 in sem nad Radixi 600mm zelo navdusen, manj pobirajo motor pri zategovanju ciklika kakor pa kaksni Manjaci 600mm.
˙ʇı ʞ�ǝɹq 'ǝʞoɹq ʇ,uı� ʇı ɟı
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Karbonko napisal/-a:Navadni radixi so zlo stabilni pri hitrem letenju, pa kot je že parki napisu so zlo dobri za autorotacije.
Po drugi strani pa spet niso tok hitri (spet cist odvisno od pilota, men so bli dost)!
Uglavnem imajo lep dizajn pa se kvaliteto, tak da bos zadovoljen! 8)


Lp!
Če so bli teb dost pol bojo men vrh glave :)

Pom poročal čez 14 dni. Vmes pa mal namakanja :)
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji