Mibo Spider

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
EagleA1
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 16 Nov 2004, 09:30
Kontakt:

Mibo Spider

Odgovor Napisal/-a EagleA1 »

Pozdravljeni!

Zadnic sm v popolnem brezvetrju letel s spiderjem pa mi je AVION padu dol, ker enostavno ni mel dost moci de bi se potegnu gor. V vetru je se slo zdej ko je blo pa brez pa ni blo dost vzgona in je padu dol. Setup je bil sledeci speed 600 8X4 elisa, 6 celic pa brez getribeja. & celic sm do zdej uporablov zato ker so mi ostale od colna in se nism biu sposobn podajat v nive stroske. Model bom popravu me pa zanima kasn setup nej dam notr de bo kj od modela. Regler mi podpira max 7 celic zato bi blo fajn ce bi slo na 7 celic, ce pa ne bom pa se regler zamenov. Ker sm ga zrd celic ze 2. razbiu... Maso modela bom sporocil naknadno ko ga popravim...

Lp ziga
Zadnjič spremenil EagleA1, dne 17 Jul 2005, 17:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

a si potm tut ti dolpadu :oops: :oops: :oops:

enostavn nea morm da se nbi oglaso ob takm pisanju... [-o< [-o< [-o<
EagleA1
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 16 Nov 2004, 09:30
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a EagleA1 »

Mij zlo zal ampak ce nisi pripravljen nic pametnga napisat prosim ne smeti teme. Kot strom guru bi lahko napisal kaj je resitev ne, da se vtikas v slovnicne napake, ki so posledice tiskarskega skrata.

Lp ziga
Uporabniški avatar
spaca157
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a spaca157 »

Če bi rad da bi model (šou) potem ta prvo zamenjaj regler za nekaj ornk.Potem si umisli kakšne getribe pa lato, pa nekaj več celic mu pa lahko privoščiš.Za kaj več si pa premalo opisal model.
Ajde vozi :roll:
Leti vse kar dober vržeš !!
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Ta model nekako leti na 600 direkt 6x4 prop in 8 cel.

Za kaj več pa bo treba zobovje kupit sam zna bit težak :o za to pazi kaj boš vzel namesto celic :o SUB C so pretežke torej kaj lažjega npr GP 2200 ali kaj takega !

Regler 30A :o
Uporabniški avatar
Mefisto
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 01 Jan 2005, 10:09
Kraj: Matenja vas

Odgovor Napisal/-a Mefisto »

Izušnje so zelo dobre z:

Sanyo RC 2400 8 celic
SPEED 600 z reduktorjem 2,7:1
pripradajoč regulator, npr SUN 3000,...
prop 13/10

Ni najcenejša možnost :-? , ampak deluje pa....
Pozdrav !

Bojan
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

Moja najboljša kombinacija za 600 direkt je bila
-speed 600 7.2V
-propek 8x4
-8 celic NiCd sanyo 1700mAh (ta plave z aviončkom na slikci :D )
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Eagle A1, mi je zelo žal ampak vseeno bi se tudi ti lahko zamislil nad svojim pisanjem. Model kot je Spider ne pade kar dol, če motor preslabo dela, oz če ima premalo moči, da bi ga dvignil, še posebej ne tako, da ga razbiješ, lahko bi bil natančnejši in jasnejši, pa si začuda, dobil že nekaj pametnih odgovorov.
Iz svojih, ne preveč mladih izkušenj, bi ocenil, da bi Spider s to opremo vseeno moral nekako zlezti v zrak, samo malo potrpljenja je treba imeti. Razen tega, če je šlo gor v vetru potem mora tudi v brezvetrju, saj ti veter pomaga samo pri začetnem metu, potem pa nič več, seveda pa moraš model pustiti da "steče" in ne prezgodaj tiščati gor. Ker pa več potega res nebi škodilo in ker najbrž nebi rad zapravljal in se ločil od svojih 6 celic, pa poskusi vsaj z kakim malo večjim propelerjem, to bo še najceneje, 9x3 ali kaj podobnega, potem pa malo popazi kako se greje motor, a nekaj več potega boš na ta način sigurno dobil.
Kaj dati noter, če se boš sprijaznil z stroški za zamenjavo čolnarske robe, si pa že zvedel.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
EagleA1
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 16 Nov 2004, 09:30
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a EagleA1 »

Hvala vsem za odgovore, samo ne vem zakaj ampak model sm peljal priblizno 100 m popolnoma naravnost brez pretiranega nihanja, vendar je zlezu komi za mal na koruzo. Potem sm naredu levi zavoj, v katerem sm igubil neki visine, se malo uustrasil, ker sm bil ze tako ali tako nizko in pol je blo kar je blo... Mam namen zamenjat regler, celice, mogoce motor, ker je ze dost laufal, in pa prop, ki se je polomil.

@KlemenSu27: kje se dobi te celice, ker tam kjer kupujem imajo samo 2100, kar se pa bojim da bodo pretezke.
@Ostali: Hvala za odgovore, kljub mojemu nejasnemu opisu vendar se vedno se mam v modelarstvu ogromno za naucit tko de hvala k ste se potrudl pa razbral kaj rabim =D>

Lp ziga
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih