izbira gum za asfalt

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

izbira gum za asfalt

Odgovor Napisal/-a blu »

glede gumiranih gum za 1/10 modele sem rahlo zmeden ker se vrtijo cene od 6 pa do 60eur.
Imam brezkrtačni motor in 3s lipo
in je original dokaj dobro ohranjene tamya gume rastrgalo po eni uri vožnje.

Prosim če mi svetujete katere gume bi bile primerne za dobr sledni oprijem in daljšo življensko dobo.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Zanima me samo kako ti jo je raztrgalo?? :o
azimut81
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 07 Jan 2011, 15:27
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a azimut81 »

8pac napisal/-a:Zanima me samo kako ti jo je raztrgalo?? :o
Lipo 3 s :)
azimut81
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 07 Jan 2011, 15:27
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a azimut81 »

Js mam tele.. http://www.toprc.eu/sl/foam-tyres-110-f ... m-37sh-jap so kr vredu gume moram priznat!! Maš pa še mehkejše, znajo še bolše držat sam nevem kako je z obrabo mehkejših.. Tele iz linka se ne pilijo praktično nič..!
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a blu »

azimut te gume ki si jih predlagal so foam oz goba.
Js rabim gume za asfalt, gumirane in da se rabijo čim majn kot si reku.
Gume je pač znucalo in nakoncu rastrgalo in je ostal sam rob na rajfni :) to se je zgodilo z eno gumo.
azimut81
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 07 Jan 2011, 15:27
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a azimut81 »

no sej sm ti povedal, js jih imam in sm zadovoljen, poceni so, pa držijo dobro, vozim pa po asvaltu :) So spužve ja, pa tudi za probat so..! Gume iz gume uničiš v 5-ih vožnjah.. Sam se odloči..
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a blu »

ja glej nevem js tega da se penaste gume uporabljajo tut za asfalt, tut sm biu v eni modelarski trgovini pa mi je reku da ma sam penaste in da niso za asfalt.
Ja to na linku je sam en par? Pa kok je pa višina teh gum?
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Sam sem na začektu vozil na spužvo po asfaltu in se je zadeva minimalno obrabljala. Trenutno na gumah se že vidi, kako se ''brusijo'', pa imam krtačni motor. Tako da bo treba počasi nabavit nove. Ampak je pa lega kar občutno drugačna s temi gumami.
Tako da, spužve so čisto ok za po asfaltu. Edino avto ti pride potem malo umazan, ker jih ''pili''.
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Sam sem na začektu vozil na spužvo po asfaltu in se je zadeva minimalno obrabljala. Trenutno na gumah se že vidi, kako se ''brusijo'', pa imam krtačni motor. Tako da bo treba počasi nabavit nove. Ampak je pa lega kar občutno drugačna s temi gumami.
Tako da, spužve so čisto ok za po asfaltu. Edino avto ti pride potem malo umazan, ker jih ''pili''.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Mah najbol da ene od telih obaviš http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... cat_id=442
To vozjo profiji z hujšimi setup-i kot ga imaš ti. Raztrgalo jo nebo se bo pa obrabila. Čeprav mi je še vedno čudno kako ti jo je lahko raztrgalo. Ajt bi razumel da se ti je guma ločila od feltne ker je bila slabo zalepljena, sam da jo je pa raztrgal pa :o =D> svaka ti čast da ti je to ratal. :o
Uporabniški avatar
Žan P.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Feb 2010, 19:55
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a Žan P. »

Pozdravljen,
za pravilno izbiro gum si lahko pomagaš tudi s podatki na povezavi spodaj
http://www.hpiracing.com/tires/touringcar.php
Drugače so pa za vožnjo po parkirišču dobre skoraj vse gume. Raztrga ti pa lahko tudi te gume, ki ti jih je svetoval 8pac.
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a blu »

In da poročam kako je z gumami...
Prvo sem dobu vtec 30r slick gume, zelo vredu gume, bolše primejo ko se ogrejejo, slaba lastnost je prah na asfaltu.
Zdržale so približno 25 krat po 30min, ena sprednja se je odprla, zadaj pa jih je lepo zlizalo in je zunaj že nekaj lasekov (kot na pravi gumi je znotraj pleteno blago in kvalitetna trda pena za vložek)
Žau sem zgubu kabel za telefon zato ne morem objaviti slike.

Nato sem dobiu penaste gume tele
http://www.toprc.eu/sl/hotrace-foam-tyr ... mm-40shore
ubistvu zelo slaba slika, so pa tiste ki so na sredini, še kar lepa felga,
Penaste so malo večje gume in zato je malo bol drugačen stil vožnje, ampak se obnesejo odlično, so dosti boljše tudi za malo prašen teren in seveda ni odvisno ali so kj segrete ali ne ;)
Mogoče je malo več oprijema pri pospeševanju in zaviranju in malo majn v zavojih od slik gum.
Po dveh vožnjah sledov uporabe skoraj ni, zato mislim da bojo zdržale kar dolgo :)

Še enkrat zgubu kabl za telefon zato slik ni... =P~
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ponavadi je tako guma ki se na neki podlagi super drži se obrablja hitro,ona ki pa manj pa se tudi manj obrablja.Treba je najti nek kompromis kjer smo zadovoljni z oprijemom ter obrabo gum.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
azimut81
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 07 Jan 2011, 15:27
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a azimut81 »

blu napisal/-a:ja glej nevem js tega da se penaste gume uporabljajo tut za asfalt, tut sm biu v eni modelarski trgovini pa mi je reku da ma sam penaste in da niso za asfalt.
Ja to na linku je sam en par? Pa kok je pa višina teh gum?
=D> =D>
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni